Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]JANTE ORIGINALE RENAULT
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
UXE
QUOTE(espacern @ 20 Jun 2014, 19:00)
UXE=Doar cu 60,1.
dumitrecuandrei=nu am.
*




imi trebuiesc inele de centrare in acest caz.. ai?
espacern
Nu am dar se pot fabrica pentru 10 Ron/bucata.
UXE
Aluminiu sau plastic?
espacern
Din ce are strungarul prin atelier....."teflon" din cele mai multe cazuri.
Nu ma ocup eu cu inele de centrare si nici nu recomand...pentru jantele de origine cumparate de la mine nu este necesara nici un fel de "adaptare".

Jante de tabla si aliaj de vanzare!
Mihai_lm
Salut, cat ar fi un set (4x100) de tabla si/sau aliaj pentru masina din semnatura ? Acum am pneuri 205x55xR16 ?
Si cam cat ar fi un transport pana la Timisoara?
Multumesc
cosmindaniel12
Salut,

Ce modele de jante 5.5x14 poti aduce, si la ce preturi? Ma intereseaza in special Nymphea, Hydra sau Indra.

Multumesc frumos!
espacern
Jante de tabla si aliaj de vanzare.
bigboyaurel
Salut, 4 jante tabla r16 4x100 pentru megane 2 gasesc ? Multumesc
espacern
Jante de tabla pentru Megane2 am doar pe 15.....pentru moment!

generalu666
Salut.

Jante aliaj/tabla - megane 3 grandetour - an 2011 - cauciucuri 205/55/r 16 h 91
PM daca se poate, eu nu pot transmite sad.gif
espacern
@generalu666=Nu am pe stoc dar se pot aduce pe comanda la 150€ din tabla sau 350€ din aliaj.
darksleep
Salut, ceva jante de aluminiu pentru Renault Laguna 1.6, 16v din 1999 ?

Dimensiunea e pe 15" 4x100 sau 4x108, nu stiu sigur.
espacern
Pentru Laguna 1 ph.2 am mai multe modele la 200€...PM.
generalu666
Si pe comanda pt. cele de tabla de ex cam cat dureaza sa le aduci?

Imi poti da dimensiunile concrete sa nu ma trezesc ca le iau si nu se potrivesc la mm smile.gif
Dimensiunile...tr sa fie parca 5x114.3...et 47 ceva de genu!
Vorbim de "jante originale de tabla la 150 euro/4 buc"?
cosmindaniel12
Salut,

Ce modele de jante 5.5x14 poti aduce, si la ce preturi? Ma intereseaza in special Nymphea, Hydra sau Indra.

Multumesc frumos!
A Sorin
Salut,
4 jante tabla r15 4x100 pentru megane 2 gasesc la tine si la ce pret+transport? Multumesc
espacern
@generalu666=Jantele vandute sunt de origine Renault cu dimensiunile omologate.....dupa plata avans 30% dureaza 10-15 zile pana la livrare.

@cosmindaniel12=Caut unul din modele dorite si daca gasesc te anunt...pret 150€

@A Sorin=Pret 500 Ron+50 Ron transport(plata in avans) sau 80 Ron(plata ramburs)
espacern
Jante de vanzare,
espacern
Jante de tabla pe 14
poseidon06
Salut! Pentru Renault Megane 2.1, ce jante de aliaj pe 15" poti aduce si la ce pret? Multumesc frumos.
espacern
Am raspuns pe PM.
poseidon06
Multumesc frumos. Ramane sa ma decid smile.gif
jammix
Salut! Ai cumva un set de jante de tabla pentru masina din semnatura, Renault Megane 1, berlina, 2002?
espacern
Am un set de 4 bucati janta tabla pe 15 cu 2 cauciucuri de iarna(uzura 50%) la 400 Ron/set.
mateipaul25
Buna ziua! Ma intereseaza jante din tabla pentru Clio IV pe 16. Care este pretul, modalitatea de plata si timpul de livrare pentru Bucuresti.Multumesc!
espacern
Jantele de tabla pe 16 lipsesc...deocamdata.

mateipaul25
Exista vreo estimare cand le-ati avea, dar care ar fi pretul pentru set de 4, puteti sa-mi spuneti.Multumesc!
espacern
Cand am avut s-au vandut cu 500 Ron.
mateipaul25
Asta este dar pe 15 cat sunt?
espacern
Jante de tabla pe 15 pentru Clio 3 am doar 3 bucati la 100 Ron/bucata.
mateipaul25
Banuiesc ca sunt la fel si la Clio 4, sau sunt diferite ? Cand credeti ca o sa aveti 4 bucati?

7 Oct 2014, 21:55:
Ma mai interseaza dimensiunile celor de 15 inch in special ce ET au. Multumesc!
espacern
Diametru=15
Latime=6
Prindere=4X100
Gaura centrare=60,1
Et=43
remesh
Salut, am o cunostinta care vrea sa comande din reteaua Renault un set de jante pentru un Renault Megane . Concesionarul i-a pus la dispozitie ca si material informativ o schita.Ma poti ajuta te rog cu o fotografie sau un link o referinta pt a vedea cum arata exact aceste jante. Codul produsului este: 403006786r. Jante din aliaj pe 17". Mersi mult
espacern
Codul 403006786r corespunde la imaginea 1.
remesh
QUOTE(espacern @ 8 Oct 2014, 09:09)
Codul 403006786r corespunde la imaginea 1.
*



Aceasta schita am vazut-o si eu, insa eu vroiam sa stiu daca e posibil sa vad o fotografie (nu schita) a jantei. Nu exista un catalog cu vreo poza? Sau o masina care sa aiba montate aceste jante?
Mesi mult pentru raspunsul prompt.
mateipaul25
Sunt pisalog, dar mai revin cu o intrebare. Din pacate nu am destule postari si asfel nu pot sa discut cu dvs. pe privat. Din ce am gasit pe janta de rezerva care este pe 15, ET este 40.Are vreo influenta diferenta dintre 40 si 43? Multumesc!
espacern
Nu are nici o influenta diferenta de ET...daca se monteaza pe aceeasi axa jante cu dimensiune identica.
mateipaul25
Multumesc pentru informatie!
IancuMIC
Buna seara.
Un pret pentru un set de jante de tabla pe 15'' 6,5 5x114,3 ET 43? Nu ma intereseaza decat de origine sau KFZ; noi sau f. putin rulate. Nu obisnuiesc sa pun capace la jantele de iarna, de aia as dori jante cat mai noi.
Multumesc.
espacern
Nu am jante pentru M3
Mihai_lm
Am primti cele 4 jante 4 x100 de 16 Curacao. Calitatea corespunde cu descrierea. Vanzator serios. Recomand!
Angel 5
Salut,

Gasesc la tine 4 jante de tabla pentru Megane 3 Grandtour, 2010?
De preferat de 16" dar imi poti spune un pret si pentru 17" si vad ce aleg smile.gif.

Merci smile.gif.
espacern
Nu am jante de M3(Megane 3).
cri8sti
Salut! 3 jante de tabla pentru leguma mea ai? Pret? (am una de la roata de rezerva ca noua si vreau sa fac set pentru iarna)
espacern
Am jante de Laguna in 15 la 100 Ron/buc.
andutu
Salut, jante tabla pe 14 pt un clio x 4 buc = ? pret
Multumesc
espacern
Set de 4 jante de tabla pe 14 la 350 Ron.
Aleex
Salut!
Un pret pentru jante aliaj pe 16 Kubera pentru megane 2?
espacern
Kubera la 400 E pe comanda.
espacern
Jante de tabla pe 14
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.