Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Masina mea GL 61 TES
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Jurnal de Bord
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
BoR
Foarte, foarte frumoasa! smile.gif
E a ta?
suchea
da biggrin.gif
BoR
up.gif
suchea
blink.gif
urdavid
cum se aude motoru acuma cu insonorizantu ala?
suchea
Aproape ca nu-l mai auzi; Sper sa vad o diferenta considerabila la iarna...
suchea
dry.gif
suchea
Alte jucarii
suchea
sad.gif

28 Sep 2014, 16:39:
Si continuarea....
suchea
smile.gif

30 Sep 2014, 18:40:
rezultatul final....
suchea
sad.gif
sorin1983
doar garnitura ?
suchea
Da, doar garnitura, am vazut la timp norul de abur in spatele meu.

Totodata am schimbat si chiulasa; au fost honuite admisia si evacuarea pentru o mai buna circulatie a aerului.
suchea
smile.gif
suchea
tongue.gif
suchea
sad.gif
dominy
ce s-a intamplat colegu ?
suchea
Luneta sparta.....cioburi, noroc cu folia.
suchea
biggrin.gif

<span class='edit'>29 Dec 2014, 13:57:</span>
Plus alte jucarii
alexnbogdan
cum le-ai facut?frumoase primele
suchea
asa le-am cumparat. ms

29 Dec 2014, 20:50:
Mai am si setul de sticle cu care le-am cumparat
alexnbogdan
aaa...gata...le stiu...cerea parca 150 lei
suchea
una e cat cerea el, si alta cat am dat eu.....
alexnbogdan
Da,asa este...mie imi zisese ca are mai multi pretendenti...si ca tine la pret.Oricum sunt frumoase,bravo:)
suchea
U.S.A
suchea
unsure.gif
Maskatu
De ce are hayonul alta culoare? Schimba si tu placutele alea de inmatriculare ca zici ca au fost luate de la o căruță. Costa 40 lei ambele. Spoilerul mi se pare foarte dubios. Mai ales ca nu este vopsit. Mai ajungi la roata de rezerva?
suchea
@ Maskatu

Haionul are alta culoare deoarece la al meu am luneta sparta si era cam dificil de schimbat pe vreame asta. pe cel albastru il am de la alta Sn ce o am la dezmembrat

Placutele sunt de-o seama cu masina, asta ce se vede a fost pe fata.....urmeaza sa le schimb, ms de sfat

Spoilerul a fost o incercare de a mea, inca nu e finalizat, a fost vopsit doar la spray, am alte bare pentru dansa... Iar in legatura cu roata de rezerva sa stii ca ajung la ea, la fel de usor ca inainte.
Maskatu
Ai preferat sa inlocuiesti intregul hayon in loc sa inlocuiesti doar luneta? ohmy.gif wow!

Stopurile sunt interesante. Pe ce principiu sunt formele alea? Leduri, sau este tratat plasticul in zonele respective? Pozitia este tot in formele alea? Si cand pui frana creste intensitatea? huh.gif
suchea
A fost mai rapid sa schimb tot haionul. Plus ca la cel vechi am luneta lipita.....vezi mai sus

In legatura cu stopurile.......sunt modificate complet; au ramas becurile clasice cu 2 filamente
suchea
Inca odata operatiunea de a schimba luneta biggrin.gif
psychoo
huh.gif De ce ai dat jos hayonul? Eu am dat jos luneta, curatat si aplicat mastic, pus inapoi luneta, dar hayonul a ramas la locul lui si nu a deranjat absolut deloc. Ba din contra, am putut sa il misc sa am accces si de jos.
suchea
Luneta veche era cioburi toate, noroc ca aveam folia.
Desigur luneta noua s-a montat cu haionul pe masina
suchea
Scurta revizie a franelor spate: pistonase LPR-60ron, furtune frana spate-60ron, cabluri frana mana Prompter-60ron, conductele de pe punte-40ron...

Plus alte reparatii...
1310CL
Rugina asta ne omoara cazanele.....si eu ma lupt cu ea,desi pana acum numai bataie am luat biggrin.gif radmasa.gif ;presupun ca niciodata n-o poti indeparta 100%.
suchea
asa e......incercam
suchea
biggrin.gif
suchea
dry.gif
alexnbogdan
faci colectie de R13 smile.gif))
suchea
facem, facem. daca stau sa adun ce piese mai am mai fac o masina:))
suchea
smile.gif

13 Apr 2015, 21:49:
smile.gif
1310CL
Frumoasa ca deobicei ,imi place felul in care o ingrijesti,am o singura intrebare,la o trapa nu te-ai gandit? smile.gif da'foarte bine pe supernova. biggrin.gif

Multi km fara incidente sa ai ! S-o vedem tot asa de ingrijita.
suchea
Multumesc frumos,
M-am gandit si la o trapa.......dar e prea mult de munca. La cea visinie asa a venit din fabrica:P

La fel si tie!!!

<span class='edit'>14 Apr 2015, 20:47:</span>
biggrin.gif
suchea
cool.gif
suchea
smile.gif
suchea
smile.gif
suchea
biggrin.gif
suchea
dry.gif
suchea
Tyre stretch 165/70R13 pe 7j
suchea
sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.