Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pimp my Trompetica sau cum sa faci o Dacie off-road
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Jurnal de Bord
Pages: 1, 2
ionutz_87
exact de asta am intrebat de detalii,eu am schimbat t-urile mari cu unele mici pt ca atingea planetara pe axul basculei
Tractozaur
Nu stiu cum biggrin.gif dar la mine cu T-urile lungi..., nu-mi atinge! radmasa.gif

Grupul de Suzucheta era pentru o masina de concurs, construita la Off Road Garage in acelasi timp cu Trompetica... wink.gif
Tractozaur
QUOTE(b76bgaarh @ 8 Apr 2013, 18:53)
deja ai galma, stanga spate chiar inainte de insa?
*



Iluzie optica, my friend biggrin.gif , probabil de la murdaria de pe cauciucuri... radmasa.gif
Am spalat putin zona si se vede ca nu are nimic! wink.gif

user posted image
user posted image
user posted image
Tince1290
felicitari...se vede ca s-a muncit cu drag smile.gif
b76bgaarh
bine ca e doar iluzie.

cand bagi devizu ala?
Tractozaur
@Tince1290
Multumesc! Cu mare drag wub.gif intr-adevar!

@b76bgaarh
Pai..., n-am terminat proiectul inca... wink.gif Mai am ceva idei... icon_mrgreen.gif
b76bgaarh
am asa o banuiala ca nu vei termina proiectul asta.
Tractozaur
Pe cat facem pariu ca-l termin? biggrin.gif N-a existat proiect de-al meu sa nu fie finalizat! wink.gif In proportie de 90% e gata, mai am de adaugat mici detalii, stay tuned! icon_mrgreen.gif
hd85grf
Nu se mai aude nimic nou cu trompetica?
Squirrel
Tractozaur
QUOTE(ydaniel @ 24 Mar 2013, 22:26)
Tare interesante barile!
Poate ii schimbi si tu farul si semnalul stg fata:))
*



Azi am reusit sa fac..., facelift-ul suprem..., I-AM PUS FAR SI SEMNAL! radmasa.gif
Urmeaza chestii banale..., troliul..., snorkel... coffee_spitsk.gif

user posted image
user posted image
medelin
Deci trompeta de trompeta. Practicabilitatea este marele ei punct forte.
Spor la treaba!!
Dacia Sport
faina masina felicitari! spor la treaba!
adrian_gtt
vrem sa o vedem la treaba!
Tractozaur
Sambata si duminica o bag la treaba wink.gif ..., revin cu poze proaspete in action! biggrin.gif
quick
sa ai parte de cat mai multe noroaie:D
mi-am luat si eu un samurai, deocamdata ma bucur de el doar cand ajung pe la tara si fir-ar al dracului da niciodata nu a plouat cand sunt pe acolo.....oricum urmeaza ceva roti cu profil simex, dar sh se vand ca painea calda si cred ca tot la noi o sa ajung...si mai tre sa astept putin sa creasca bugetu tongue.gif ....daca ai ceva cunostinte de ceva 195-80 r15 profil simex poti sa-mi lasi un mesaj, sunt interesat...stiu ca esti in alta liga cu caucioacele cu y60-ul tau da cum esti consacrat in domeniu asta poate afli de ceva sh-uri.
astept pozele cu trompetica, totusi poate mai pui ceva si cu tractozauru ca-i mult mai fain. biggrin.gif
Tractozaur
Sambata, dupa cum va spuneam, am scos Trompetica la noroi! biggrin.gif

Din pacate mad.gif , nu am decat o poza cu tovarasa..., inainte de actiune, astept sa primesc poze de la cel care a pilotat-o (TudorG, personajul din imaginea de mai jos) cool.gif

user posted image

Dar ca sa va faceti o idee smile.gif , cam asa arata Tractozauru`..., dupa... icon_mrgreen.gif

user posted image
Squirrel
Dar cea din dreapta din prima poză cum arăta?
Tractozaur
Pai..., doar ca fapt divers, biggrin.gif Dusteru` a pierdut pragul dreapta (spoilerul de plastic) undeva pe drum radmasa.gif si la final..., arata la fel de mocirlit ca toti ceilalti! wink.gif
Daciotul_98
foarte smecher papucul wub.gif wink.gif Eu unul va sustin e primul proiect de acest gen wub.gif wink.gif Ma gandeam cum o arata o berlina pregatita de offroad dar 4x4 permanenta cu blocabile blush.gif
Tractozaur
Intre timp, i-am facut sistemul acela de care va vorbeam cu troliul mobil (adica pus pe o tava) si care se poate folosi atunci cand ai nevoie, ori pe fata... smile.gif

user posted image
user posted image

..., ori pe spate.

user posted image

Intre timp... cool.gif , l-am folosit..., numai pe fata! biggrin.gif

user posted image
user posted image

Iar cauciucurile se comporta excelent pe orice fel de teren! wink.gif
Tractozaur
Nah tongue.gif ca am reusit sa o pun si pe burta, sa trebuiasca sa ma troliez cu spatele... radmasa.gif icon_mrgreen.gif

user posted image
user posted image
Ov
auzi, la asta nu gresezi nimic dupa ce te dai in teren cu ea, asa-i biggrin.gif?
SorinCT
Cașcarabeta albă face toți banii tongue.gif
tunderbird
QUOTE(Ov @ 6 Jun 2014, 09:29)
auzi, la asta nu gresezi nimic dupa ce te dai in teren cu ea, asa-i biggrin.gif?
*



Cam tot asa l-am intrebat si eu... wacko.gif
Tractozaur
QUOTE(Ov @ 6 Jun 2014, 09:29)
auzi, la asta nu gresezi nimic dupa ce te dai in teren cu ea, asa-i biggrin.gif?
*



Asa-i... biggrin.gif , e masina de sacrificiu! radmasa.gif

Glumesc..., ii fac intretinerea dupa ce imi termin treaba cu ea dar, spre exemplu, daca la doua zile ma duc din nou la vanatoare, nu are nici un rost sa o spal, gresez, etc, deoarece o murdaresc la loc cat ai clipi... blink.gif

Acelasi lucru este valabil si pentru masina mea de teren, Tractozauru`, dupa o namoleala zdravana, daca nu mai am treaba cu ea in off-road, ii acord toata atentia cuvenita... wink.gif
Tractozaur
QUOTE(tunderbird @ 6 Jun 2014, 16:04)
Cam tot asa l-am intrebat si eu...  wacko.gif
*



Apropo biggrin.gif de ce va spuneam acum doua zile... wink.gif It happened again! Cand naiba sa mai ai timp sa o mai si gresezi? Cred ca cea mai buna vaselina pentru o masina de teren este... namolul! radmasa.gif

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
Tractozaur
QUOTE(SorinCT @ 6 Jun 2014, 09:31)
Cașcarabeta albă face toți banii  tongue.gif
*



Cascarabeta e de mare valoare... icon_mrgreen.gif Revin cu poze concludente! biggrin.gif
Daciotul_98
Noutati ?
sobolan
QUOTE(Tractozaur @ 9 Jun 2014, 23:28)
Cred ca cea mai buna vaselina pentru o masina de teren este... namolul! radmasa.gif 


da,asa este dar Dacia aia nu e masina de teren,sa vezi ce-o coace-o rugina prin lonjeroanele facute din tabla de 0.7 smile.gif
alectronic
QUOTE(Daciotul_98 @ 3 Dec 2015, 22:45)
Noutati ?
*



Salutare,

știu că reînviez o postare de acum N ani, dar sunt tare curios și eu de un asemenea proiect și mai ales/nasol că pozele postate aici au fost puse pe un site specializat de găzduire poze etc. și acum contul ăla a expirat - deci - nu mai pot vedea nicio poză...

dacă a salvat cineva pozele de pe parcursul proiectului sau chiar cel care a făcut proiectul poate să mi le trimită și mie - aș fi foarte recunoscător!

...mulțumesc!
wolfin
Eu le vad!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.