Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: sportiva No:1531
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Daciotul_98
Viziunea mea:
chedere fata-spate de 1300 cu inima cromata
ornament capota spate model 1310/1300 84-85
bara spate 1310 cromata
vopsit in spatele grilei
jante de 1300 dublate cu capace cromate....

Poate ai nevoie de vreuna din idei
madalin78
ultimele 3 idei sa fie puse inpractica materiale exista ..trebuiesc polisate capacele...
chedere cu inima nu am gasit inca
ornamente am pus la stasini
despre eleron am nu ce ani...
si se mai adauga o prelungire fusta fata
....restul discutiei o mai purtam in particular
smile.gif
razvan1985
am eu,cheder parbriz,pt inima lata,la bursa.
madalin78
inca un pun de de lucru ...azi am fost pe post de karate kid ....cercuri mari ...cercuri mici...in sus si in jos:)
un mic posis la oglinzibara fata si doar doua capace de roti biggrin.gif
mi a placut ideea lui caludiu cu vopsitul ...si recunosc ca imi cam place smile.gifbiggrin.gife
niste jante in ton cu masina
si tapitatul unei singure usi...a venit seara o sa revin cu o poza mai reusita


Daciotul_98
opinie de baietas mai tanar biggrin.gif :
-ornament de capota fata trebuie
-fete de usi din tabla de aluminiu vopsite negru mat
-jante fata de 1300 si spate de cn 5,5
-bord de 1300 cu iluminare ceasuri modificata
-manere usi 1300
-scris spate cromat dacia 1310 sport
-grila scurgere apa (in spatele capotei)de 1300
-buson 1300 mare
-lucasuri scoase....

-in continuare chedere cu inima cromata
madalin78
in continuare ai cite una de ma dai pe spate...
vezi tu cum faci cu ornamentul de capota
eu zic sa-i punem patru mdele de jante ....biggrin.gif
mai in gluma mai in serios unele pareri sunt chiar ok
fetele de usi .aluminiu....hehe....lasa asa imbracate cum sunt ele....biggrin.gif acum de mine
sorin105
Acum mi-am dat seama de ce aveati nevoie de bani,gotti-urile alea sunt superbe,sa imi spuneti unde le tineti ca va fac o vizita intr-o seara excl.gif laugh.gif
madalin78
ai vazut-o cum arata ....pisele existau doar trebuiau montate ...oferta care ti-am facut-o iti dai seama ca nu mai este valabila ...probleme au luat sfarsit.....tu ai mizat pe faptu ca o sa cobor mai mult ...ghinion ..... ph34r.gif
tot la nivel de gluma sa nu-ti vina vreo idee
multumesc ca urmaresti istoricul ....
sorin105
QUOTE(madalin78 @ 15 Jun 2014, 15:11)
ai vazut-o cum arata ....pisele existau doar trebuiau montate ...oferta care ti-am facut-o iti dai seama ca nu mai este valabila ...probleme au luat sfarsit.....tu ai mizat pe faptu ca o sa cobor mai mult  ...ghinion ..... ph34r.gif
tot la nivel de gluma sa nu-ti vina vreo idee
multumesc ca urmaresti istoricul ....
*


Eu sunt tipul de om care odata am zis un pret si nu s-a acceptat si se va reveni la el nu mai ma intereseaza,dintr-o ''bucata'' sunt.
Momentan nu mai am loc in garaje,cand se va elibera ceva o sa aduc o sportiva.
Spor la treaba si cand este gata un tarr ca voi fi curios cum va iesi.
madalin78
E si asta un punct de vedere...... happy.gif
harby ;))
Ca tot a venit vorba de viziuni .. mi-a venit o ideea ,daca o sa am vreo masina de terfeleala(modificare) i-as face 4 jante dublate canada, miezul vopsit in 4 culori .
La interior a iesit frumos fata de usa .( puteti sa-i puneti niste ornamente cromate si sa-i faceti dintr-o bucata de piele, o curea . asta ca sa nu-i mai puneti manere).
Ar merge niste bari de 1300 smile.gif
Ideea cu jantele este bun in caz cand vreti sa nu puneti numai gotti.
madalin78
harby ...masina o fac tot spre vanzare si nu o sa mi plateasca nimeni munca asta ceea ce trebuie facut se f ..cu barile ma gindesc am si ace..ex fetele usi ...barile de 1300 implica semnale de 1300 ....deca cine o cumpara vrea de 1300 ii dau de 1300 am 2 tipla o alta munca neplatita cit despre jenti ..aceesi poveste ....gott-urile nu se dau decit cu cealalta sportiva ...iar aia va arata untr-un fel....
ce vreu sa modific este sa imbrac volanul in tricolor ..daca e timp...smile.gif smile.gif
Daciotul_98
Arata hidos cu bare de 1300,da mai bine cu astea de 1310,o individualizeaza
si sorine tigania e tot tiganie,nu mai incerca lasa-te pagubas cool.gif
madalin78
despre ce e tiganie ...vreau sa stiu si eu ?
Daciotul_98
Stie el ca atunci cand trebuie sa taca nu tace si se tiganeste rau la pret,vrea sa ia totul de-a "moca" si tot eu sa-i dau bani,ca si in cazul sportivei,el este un reciclator de fiare vechi in termeni mai noi...scuze tov. madalin de poluare a topicului
madalin78
stai linistit ..nu se polueaza ...nu vreau sa suparam pe cei cauta sa vada sper ceva de calitate ...bravo ca esti barbat si spui ce te doare ....asa ca nu mai fiti rautaciosi....sa revenim la proiect ...m-am hotarait sa imbrac si bordu in 2 culori....
bucatzel
Ba se polueaza. Va rog s-o lasati mai moale cu off-topicul.
madalin78
asta vreau si eu sa nu transformam topicul in loc de barfa ieftina si disutii inutile

17 Jun 2014, 19:54:
sectia marochinarie ...si alte lucrari artizanale filmul operatiunea mostrul 2 ...cealalta fata de usa stanga
urmeaza pozarea lor pe usi buzunare si alte ..acareturi smile.gif
Daciotul_98
ar arata si mai bine cu buzunarele mele de oltean
madalin78
buzunare de jidan ai ? dry.gif
da cred ca ai dreptate smile.gif
sorin105
QUOTE(Daciotul_98 @ 16 Jun 2014, 22:57)
Stie el ca atunci cand trebuie sa taca nu tace si se tiganeste rau la pret,vrea sa ia totul de-a "moca" si tot eu sa-i dau bani,ca si in cazul sportivei,el este un reciclator de fiare vechi in termeni mai noi...scuze tov. madalin de poluare a topicului
*


Mie imi miroase a invidie,sa nu vorbim,pana acum ai aratat ca pubertatea iti conduce creierul,la varsta ta eram mai matur,dar mai conteaza si educatia si mediul in care traiesti.

Imi aduc aminte ca m-ai sunat daca vand 1310-le facandu-mi o oferta ''ca de fier vechi''atunci trebuia cand te vedeam sa iti snopesc fundul,dar un om matur lasa deoparte rautatea si invidia si nu ii pasa.

Pe alte forumuri cumperi orice,intrebi,mai stapaneste-te ca toata lumea face misto de tine,dovada pe facebook cum ai si pacalit oameni!

La final iti zic cand aduni cate masini am eu,cumparate cum zici tu pret de fier vechi,sau reciclator,ma suni si imi zici,pana atunci ciocul mic ca de comentatorii ca tine sunt satul,nu au dupa ce bea apa si sunt smecheri.

Domnul Marian ma scuzati pentru interventie,trebuia sa clarific lucruriile odata.
madalin78
Vas ruga sa va certati in alta parte .....imi cer scuze tuturor in numele vostru

Daciotul_98
noutati ceva sa-l lasam pe geniu pustiu in maturitatea lui...La cealalta fata de usa lucrarea a decurs bine?Dar bordul?
harby ;))
QUOTE(Daciotul_98 @ 18 Jun 2014, 21:22)
noutati ceva sa-l lasam pe geniu pustiu in maturitatea lui...La cealalta fata de usa lucrarea a decurs bine?Dar bordul?
*


beleste si tu ochii la pozele de sus. Bafta domne'! Arata foarte bine , v-am zis.
madalin78
Sper sa fac si bordul chiar in 2 culori am primit io oferta daca se materializeaza ..... ramane de vazut
Daciotul_98
stiu ca nu terminase de aia tongue.gif
maru
madaline nu te mai lua dupa nimeni si fa cum crezi/stii tu de cuviinta ! poate tu ai o alta viziune in perspectiva fata de altii si daca tie asa iti place sa o faci sorcova ca cele cu numere de DB sau GR este problema ta ca doar e fieru` tau si tu bagi ca$hcavalu` in el

spor la colorat !
bucatzel
Sa nu mai asteptati inca un avertisment. Urmatorul off-topic se cadoriseste automat. Aici nu e facebook, e arie tehnica. Daca nu va puteti abtine, exista jurnalul de bord.
madalin78
eu vreau sa supar pe nimeni ....si mai mult decit sa spun omului cu frumosu ....educatie nu putem face ...sper sa nu cad eu la mijloc
multumesc ptr intelegere

Maru ...lighenusu ..oricum il fac dupa bunul meu plac insa nu sunt impotriva opiniilor mai ales cele constructive...multumesc ptr incurajare...astept vremea buna ....monentan smile.gif smile.gif
madalin78
sportiva s-a vandut ...la altcinva mai pasionat ecit mine ..v-a incepe alt proict la o alta spotiva...
sorin105
QUOTE(madalin78 @ 20 Jun 2014, 15:09)
sportiva s-a vandut ...la altcinva mai pasionat ecit mine ..v-a incepe alt proict  la o alta spotiva...
*


Am vazut pe olx ca o vindeti pe ceea cu nr de VS,scapati de toate?
madalin78
o sa fie si aceea pe proiect ...cu jante scaunele de piele ornamente ...tot cu garajul nu mai am mult asa ca daca se da asa asta e ........
madalin78
incepem iar munca cu forte noi
reconditionare consola pentru inceput ...
sorin poate cadem la un fel cu proiectoarele...biggrin.gif:)

<span class='edit'>13 Jul 2014, 16:53:</span>
un sfarsit si un inceput
maru
pai parca o vandusei, nu ? sau asta e alta ? daca asta e alta sper sa duci munca pana la capat si sa o reconditionezi smile.gif bafta
madalin78
e alta Maru asta chiar o duc pina la capat am prea multi bani bagati sa o las balta...o sa incerc sa fiu mai eficient ,,sper...
Asta e achizitia..smile.gif

13 Jul 2014, 17:10:
cumpar asa ceva in stare buna ...mosvici sau orice alt model care seama cu acestea...daca sunt de alpine A110..si mai bine
multumesc
madalin78
LUCRU LA CONSOLA INTAI DARIMAM SI APOI FACEM smile.gif)
madalin78
timp putin pauze lungi..........
madalin78
consola sa i zicem finalizata si inceput la bord
sebymesteru
Nu te supara..dar mie mi se pare din topor lucrata consola aia. Mai bine curatai bine vinilinul vechi,ii dadeai putina ceara sau ceva asemantor pentru lustru si arata mult mai bine. Daca vrei sa faci si bordul asa,mai bine cauta un tapiter iscusit si da-i sa manace si el o paine... E doar o parere personala,nu sariti sa imi dati cu bolohani in cap white_flag.gif
madalin78
EU NU DAU CU BLOVANI SI NICI NU MA SUPAR ESTE MUNCA MEA....SI CE POT FACE EU ...ATATA S-A PUTUT SI DUPA ULTIMELE RETUSI SPER SA DEFINITIVEZ SI UNELE ASPECTE NEGATIVE VINIL VECHI NU A FOST ..ERA DOAR PLASTIC...MARGINILE NU SUNT INCA CUSUTE....IAR MARGINLE ....O SA URMEZE....
INCA O DATA CRITICA NU MA DERANJEAZA
sorin105
QUOTE(madalin78 @ 13 Jul 2014, 17:50)
incepem iar munca cu forte noi
reconditionare consola pentru inceput ...
sorin poate cadem la un fel cu proiectoarele...biggrin.gif:)

<span class='edit'>13 Jul 2014, 16:53:</span>
un sfarsit si un inceput
*


Aveti my number,daca mai sunteti interesat de schimb pe intalnim in oras,sau poate veniti la mine cu un elev,sa ma scutiti de un drum,de e scumpa benzina radmasa.gif
madalin78
am numarul te sun nici o problema ...vin si la tine ...ti am spus si repet ..sa nu deraem de la subiectul acestui topic...treburile personale nu le rezolv in timpul scolii...
ne auzim
madalin78
un pic de timp liber ..si ceva ....remedieri la instalatia electrica si faruri

CUMPAR DOUA ARIPI PENTRU MASCA ROTUNDA ...SAU OFER LA SHIMB ALTELE IN STARE F BUNA SAU ALTE PIESE

SI O ACHIZITIE CURENTA ..GEAMURI ELECTRICE
REVIN SI CU POZE
razvan1985
am eu aripi pentru masca rotunda,vreau la schimb 2 pentru modelul cu masca groasa.
madalin78
poze si facem afacerea


<span class='edit'>3 Sep 2014, 20:37:</span>
dupa mici retusuri...neterminat inca ..lucrul inceput...........
razvan1985
sunt noi,una Ella'69(Bucuresti),si una Gean otomotiv(pitesti).pun si poze,zilele urmatoare. wink.gif
madalin78
ok lasa mi si un nr de tel sa te sun ...sa vedem cum procedam
madalin78
mici repartii si achizitii
bord neterminat ...schimbat ceasurile cu unele cu turometru
si sper sa am lumini mai bune ..faruri de e 30
DACIOTUL_97
Spor la trebusoare ! Misto faruri.
madalin78
o sa fie o iarna lunga.....smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.