Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2, 3, 4
John_SB
e foarte frumoasa masina,
din pacate taxa de 1500 de EUR o face mai putin accesibila sad.gif
quasararoma
Multumesc!

In ceea ce priveste taxa, e o discutie aici, in sensul in care masina asta este fabricata in noiembrie 2009 iar din fabrica a avut specificatii de EURO 5, avand FAP si indeplinind toate celelalte cerinte pentru a intra in aceasta norma de poluare (conform documentelor emise de fabrica).
Singurul motiv pentru care in carte apare EURO 4 este ca "minunatii" de la Renault Romania nu s-au invrednicit sa treaca prin tot procesul de omologare a motorului ca fiind unul EURO 5, intrucat la aceea data numai aceasta masina trimisa in Romania, ca fiind o masina de show-room, avea motorul nou care permitea derularea procedurii legate de obtinerea omologarii EURO 5.
De altfel, la cateva luni distanta, prin martie 2010, comandandu-se mai multe Laguna 3 cu motorul asta si cu FAP, au demarat procedura si au obtinut pentru ele norma EURO 5.

Un amic pe care la un moment dat l-a interesat masina mea mi-a spus ca exista o posibilitate sa plateasca o taxa de mediu mai mica - mergi cu masina la RAR, soliciti un test de noxe, valoarea acestor noxe va iesi cu siguranta in jur de 130 in loc de 158 cat e trecut pe carte si atunci poti plati in functie de documentele astfel emise de RAR, valoarea taxei scazand cam pe la 800 EUR.

Up again!
quasararoma
Hristos a-nviat!
Dupa un drum de cateva mii de km masina se prezinta impecabil!

Up again!
quasararoma
179500 km.

Up again!
quasararoma
Up!
quasararoma
And up again!
quasararoma
Up!
quasararoma
Up again!
John_SB
. bafta la vanzare !
e o masina super
quasararoma
Multumesc!
Si felicitari pentru achizitie!
quasararoma
Up again.
quasararoma
Up!
quasararoma
Up.
quasararoma
Up!
quasararoma
Gata, am stabilit in familie tongue.gif , daca nu se vinde in 2-3 saptamani, ramane sotiei!

Pret final - 6.590 EURO! biggrin.gif
quasararoma
Up!
quasararoma
Up again!
quasararoma
Up again!
quasararoma
Up again!
quasararoma
Up pana la sfarsitul lunii!
quasararoma
6590 EUR!
quasararoma
Up.
quasararoma
Up again!
quasararoma
Up again!
quasararoma
Mai ramane la vanzare o perioada scurta cu pretul de 6200 EUR fara alte negocieri.
Multumesc!
quasararoma
Up again!
quasararoma
Up again.
quasararoma
Up!
quasararoma
Inca putin! smile.gif
quasararoma
Si inca o incercare.
quasararoma
Up!
quasararoma
Up.
quasararoma
Up!
quasararoma
UP.
quasararoma
UP.
Babenco
Mai ai putin si faci anul de cand esti cu ea la vanzare.
quasararoma
Si cu megane-ul am facut la fel si pana la urma s-a vandut.

Sincer m-am saturat de Autovit si de samsarii de pe acolo asa ca am decis sa o las aici pana s-o intampla sa o vand.

Daca nu, o tin pentru fi-miu, inca 10 ani o mai rezista ea!!! tongue.gif
quasararoma
Postare dubla - sorry!
quasararoma
Still waiting!
quasararoma
UP!
quasararoma
Up!
quasararoma
Up!
quasararoma
si inca o data!
quasararoma
Up again!
Andyno
Culmea ca toate Lagunele 3 din vitan si autovit sunt vandute...toate pe care le am vazut eu acum 1 luna si..
quasararoma
Pai e cam simplu, pentru masina mea este si taxa de mediu de plata.

Si daca pentru o diferenta de 500 - 600 EUR lumea crede mai mult in samsari, asta e!

Up again!
quasararoma
Up!
quasararoma
Up!
cretu22
pana la urma cam cat este taxa?
quasararoma
Calculatorul ANAF imi spune ca taxa este 1465 EUR, pentru ca masina este trecuta in acte ca fiind EURO 4 cu toate ca are FAP, ceea ce ar fi presupus existenta in acte a normei EURO 5.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.