Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: EURO 2020 Bucuresti
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
cristic1982
ady77 putem doar să te credem pe cuvânt. Am văzut ce poate PSD ALDE, deci merge să încercăm și cu alții.
Merced
Insa cu tristete va spun, n-ar fi prima data cand incercam cu altii si nu iese nimic. Vezi 1996, vezi 2004. Asta-i si motivul pentru care nu mai iese lumea la vot. Si eu m-am pisat pe el de vot ultima data, dar din cauza ca pluteam undeva in Pacific cand a fost. Insa cunosc multi care n-au fost pentru ca n-au avut cu cine sa voteze.

Nu de alta, dar trebuie inteles clar ca oricine ar veni dupa astia tre sa faca o mare curatenie dupa ce s-a intamplat guvernarea asta.
Mi-am pierdut speranta ca o sa avem candva la conducerea tarii oameni 100% cinstiti, dar macar din aia care sa mai faca si cate ceva. Si aici treaba asta se imparte la doua categorii. Aia pentru care "cate ceva" sunt salarii crescute(mai ales la stat) si pensii crescute si aialalti din care fac si eu parte, care vor sa vada si rezultate in infrastructura, dezvoltare, etc.

NU e normal ca un spital sa se ridice din banii adunati de un ONG si statul sa isi bage pwla in fondurile europerne si sa minta pe la TV ca e mai bine in PPP. Cum o sa fie si cu autostrada aia spre Brasov la care costa un drum pe ea cat combustibilul consumat strabatand-o. Serios? Cine dracu' o sa dea banii aia pe un singur drum pe o autostrada? Eu zic ca nu prea multi.

Se vrea Dragnea un Orban, dar ala a luat cu doua maini banii de la UE, desi in discursuri face pipi pe ei. Macar la ei se vede ceva, la noi, lula...
ady77
QUOTE(cristic1982 @ 23 Dec 2018, 09:33)
ady77 putem doar să te credem pe cuvânt. Am văzut ce poate PSD ALDE, deci merge să încercăm și cu alții.
*


Exact!
dizzy
Spitale si chiar retele private sunt destule.
Deci nu cred ca e absolut necesara marirea numarului de spitale ci mai degraba mutarea lor in sedii- cladiri adecvate, marirea nunarului de paturi, etc.
Asa suntem cam urechisti.
Caz concret, maternitatea Giulesti, are sediu necorespunzator.
Mai bine ii faci un sediu corespunzator, il dotezi, muti personalul, cresti eficienta, in loc sa zugravesti a cispea oara o cladire nepotrivita.
Merced
Pai eu speram ca prin constructia alora regionale se vor demola alea care colcaie de te miri ce bacterii. Normal ca trebuie mutate alea care sunt in cladiri din alea antice. Dar daca iei la puricat cam peste tot se alege prafu' de vechile spitale. Eu am ajuns, rar din fericire, pe la asta din Pitesti, si in afara de cateva zone, sunt locuri unde arata fix cum imi amintesc de cand aveam 5-6 ani. Din dreptul scarilor lipsesc cosurile de gunoi ruginite cu scrumiera unde se fuma ca la balamuc, de si acum am mirosul ala de fum de Carpati amestecat cu miros de spital si mancare din aia de spital in minte. Si imi provoaca greata. Poate ca atunci nu mai stia nimeni de stafilococ auriu, mama imi zicea ca mai toti copiii prezentau bubitele alea, si pe vremea aia nici macar nu era betadina, cica iti zicea sa ii dai cu albastru de metil si aia era. mellow.gif Ma rog, toata smecheria ca pe vremea aia nici nu vedeai cum e la altii, le stiai pe astea, erai multumit de ele.
Nu mi-as pune super baza in spitalele private, nu oricine isi permite sa mearga acolo, cand auzi cat costa unele interventii in privat, iti iei campii. Cred ca in 29 de ani s-ar fi putut construi macar 2 spitale mai de Doamne ajuta. Tre sa se gandeasca si ei ca ok, prosti e bine sa tina oamenii, dar tre sa ii tina si relativ sanatosi, sa poata munci si implicit sa aduca bani la stat. Ca vorba aia, cel mai bun contribuabil e ala care bea, fumeaza si moare cu putin timp inainte sa se pensioneze. Bun pentru stat ma refer...
ady77
Oare pana la anu' reusim totusi sa terminam ceva?
4x4
DA! Bugetul.
dizzy
Poate se amână.
Ce tare ar fi... Și așa nu se muncește în perioada asta.
RDK
Ați vrea voi să aveți salariile celor de la CNI care construiesc rahaturile alea
ady77
QUOTE(dizzy @ 17 Mar 2020, 19:49)
Poate se amână.
Ce tare ar fi... Și așa nu se muncește în perioada asta.
*


Pai s-a amânat pentru la anu'.
sorin1983
radmasa.gif si uite asa am tarait-o si am lalait-o pana a venit corona biggrin.gif
bion
Or sa joace scheletele radmasa.gif
DragosP
Nu cred, că nu joacă cei din leat 1950+
dizzy
SI nici atunci nu vor fi gata stadioanele
bion



QUOTE(DragosP @ 18 Mar 2020, 13:19)
Nu cred, că nu joacă cei din leat 1950+
*


Creapa jucatorii de viroza. huh.gif
DragosP
Am înțeles de prima dată ce ai zis.
RDK
Ar merge o rectificare bugetară cu diminuarea fondurilor pentru stadioane și suplimentarea altor investiții vitale gen Catedrale etc.
Să văd și eu ultrași țipând "vrem stadioane, nu catedrale"
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.