Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cartea de salvare a autoturismului
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Stiri
Pages: 1, 2
Gheorghe geami
Salut am un renault megane 2 cand merg cu el mi saude un zgomot cand ajung viteza de 90 si120sa aude un zgomot tare.
Fanez
QUOTE(VladSoare @ 11 Mar 2017, 12:06)
E uimitor cît de speriați de bombe sînt românii. Cum apare pe undeva amenințarea unei amenzi, cum se grăbesc toți ca oile să se conformeze. ...
*


Daca vrei sa respecti legile din tara in care traiesti, te conformezi. Daca cineva vrea sa faca dupa cum il taie capul, indiferent de reguli sau legi e treaba lui.

QUOTE(St @ 11 Mar 2017, 16:36)
Il intrebi ce lege ai incalcat si il inviti politicos sa te amendeze. N-are ce articol de lege sa scrie in PV ca ai incalcat pentru ca nu exista.
*


Multumesc.

13 Mar 2017, 14:07:
QUOTE(corbex @ 12 Mar 2017, 13:40)
Voi ii explicati lui Fane?
*


Ai impresia ca Fane le stie pe toate?
vallixx
Bah, faptul ca nu e obligatoriu si nu iti iei amenda nu inseamna ca e o idee rea sa o ai acolo la loc vizibil. Eu o am pe polita de la luneta.
MoneyTalks
QUOTE(Gheorghe geami @ 13 Mar 2017, 12:44)
Salut am un renault megane 2 cand merg cu el mi saude un zgomot cand ajung viteza de 90 si120sa aude un zgomot tare.
*


Si asta vrea sa fie stirea zilei? blink.gif Nu ai gresit cumva topicul?
offspring
Am cautat de curiozitate daca exista carte pentru dacia solenza. Aparent, nu exista pentru nicio masina dacia sub logan smile.gif).
maho
Normal, alea-s indestructibile.
icon_mrgreen.gif
Adrian Frigo
QUOTE(Gheorghe geami @ 13 Mar 2017, 14:44)
Salut am un renault megane 2 cand merg cu el mi saude un zgomot cand ajung viteza de 90 si120sa aude un zgomot tare.

Olx/Autovit! 243.gif
VladSoare
QUOTE(vallixx @ 13 Mar 2017, 14:11)
Bah, faptul ca nu e obligatoriu si nu iti iei amenda nu inseamna ca e o idee rea sa o ai acolo la loc vizibil. Eu o am pe polita de la luneta.
*

Numai să n-ai ghinionul ca pompierul de serviciu să fie tocmai ăla specializat în reparat webasto-uri cu ranga, de-a făcut înconjurul internetului. Ceva îmi spune că nu i-ar trece prin cap să citească sub lunetă înainte de a se apuca de treabă. laugh.gif
valikris2002
De la renault, acum daca politia face excez de zel avem si raspunsul producatorului:
Va confirmam primirea mesajului adresat companiei noastre si va multumim pentru interesul dumneavoastra fata de produsele RENAULT.

Referitor la solicitarea dumneavoastra, va comunicam faptul: Cartea de salvare nu este un document reglementat de lege si nu are un caracter obligatoriu, in Codul Rutier nu se face nicio referire la "cartea de salvare a autoturismului", si nici intr-un alt document.


Regasiti pe internet, un articol referitor la un Proiect ACR "Carte de Salvare la Bord - o noua sansa in salvarea vietii", accesand urmatorul link :
http://www.acr.ro/proiectul-acr-carte-de-s...rea-vietii.html

De asemenea, gasiti aceasta "Carte de Salvare la Bord" pe site-ul:

http://csb.acr.ro/descarca-cartea-de-salvare/

Ramanem in continuare la dispozitia dumneavoastra pentru orice solicitari si sugestii si va asiguram de intreaga noastra consideratie.
VladSoare
QUOTE(Fanez @ 13 Mar 2017, 14:02)
Daca vrei sa respecti legile din tara in care traiesti, te conformezi.
*

Păi da, dar te conformezi cînd e vorba de legi, nu de zvonuri alarmiste aruncate aiurea pe internet. rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.