Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Rugina in tabla
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Duster > Probleme tehnice - Dacia Duster
Pages: 1, 2
530d
Nu pot să vă recomand decât să mergeți la o cosmetică auto și să faceți o decontaminare. E rugină superficială cauzate de bucăți mici de fier care se depun pe caroserie. Se vede mai bine pe vopseaua albă.
RazvanF
Nu este superficiala, calitatea la tabla este scazuta si acceptata pentru ansamblare cu "mici" defecte/imperfectiuni. Eu am in vopsea prinse impuritati, asta arata cat de bine a fost pregatita caroseria pentru vopsitorie.
Masina in cauza este mcv din 2017, poza atasata este de la haion mai exact acolo unde se prinde amortizorul cu gaz, partea cu masina.
Rugina vine la pachet, asa ca trebuie sa ne impacam cu ideea.
rue
La logan din noiembrie 2006, in urma unei gropi de canal luata in parcare am avut lovitura in zona prag unde pui cricul langa roata dreapta fata (revin cu poze) si a sarit din prag pe zona de contact cu cricul/ tabla aia verticala - s-a dus vopseaua si a ramas pe o zona la vedere rugina.
CU ce sa ii fac tratament, protectie? Nu as vrea sa o prinda iarna asa.
dizzy
Stimati colegi, un prieten si-a cumparat un Duster Alb, model 2016.
O recomandare de tratament vopsea sa reziste in timp aveti? Preferabil si cu locuri unde sa il faca in Bucuresti sau imprejurimi? Cel ceramic este recomandat?
Iszy
Io am Duster 2012. Ieri am verificat aripile nici urma de rugina.
Am rezerve cu usile. Am experienta cu 2 MCV uri la ambele dupa 10 ani a aparut rugina din interior spre exterior. Asta inevitabil trebuie acceptat, acolo nimeni nu mai izoleaza.
Am experienta placuta cu service-ul FORD, din Cluj, la o utilitara. Au materiale si tehnologie foarte buna pentru izolare dedesubt. Reteaua poate fi o optiune, cred si pentru Bucresti. smile.gif
530d
QUOTE(RazvanF @ 7 Sep 2020, 09:45)
Nu este superficiala, calitatea la tabla este scazuta si acceptata pentru ansamblare cu "mici" defecte/imperfectiuni. Eu am in vopsea prinse impuritati, asta arata cat de bine a fost pregatita caroseria pentru vopsitorie.
Masina in cauza este mcv din 2017, poza atasata este de la haion mai exact acolo unde se prinde amortizorul cu gaz, partea cu masina.
Rugina vine la pachet, asa ca trebuie sa ne impacam cu ideea.
*




Repet încă odată. E rugină superficială din cauza prafului de frână și alte obiecte feroase care se depun pe vopsea. Tabla de la Duster nu ruginește.
sorin1983
poza ai vazut-o?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.