Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro EUROPA sau Pt Europa Împreună
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3
nasty
Nespălați și securiști, nu?
cristic1982
QUOTE(Bicicleta galbena @ 3 Feb 2019, 09:07)
In sfarsit o miscare inspirata a lui Ciolos.
De la inceput am zis ca solutia e unirea fortelor, ci nu separarea in doua-trei-patru forte distincte (vezi anul 2000). Locul lui Ciolos era in USR, de ce nu s-a intamplat asa e inca un mister. Probabil orgolii, vanitati.
*


up.gif
Deși nu îmi place stilul lui ciolos (de a nu supăra pe nimeni) și nici cu cine s-a asociat (preda), asta este mutarea logică pentru ambele partide.
Este mai bine pentru usr că ciolos nu a venit direct la ei, astfel, în cazul unor devieri, se pot distanța de el.
Cum ceilalți (PSD, PNL, ALDE, tonta, UDMR, pmp) sunt compromiși total, prefer să merg pe mâna ăstora.
DragosP
Aha, deci:
-USR aka Coldea și Anaconda cu parfum SRI-style sunt up.gif
-Plus aka Pâslaru, Voiculescu, Tudorache cu parfum SIE-style sunt și ei up.gif.

Ce să zic?
Halal alternativă la bătrânii securiști din PSD!
RDK
Păi nu prea mai ai ce zice.
Asta a decretat domnul președinte Dragnea, asta se comentează.
DannyY
Eu ma intreb de ce nu da Dragnea o lege prin care sa desfiinteze total serviciile de informatii romanesti, daca sunt atat de nocive si inutile. Astfel, rusii, americanii, israelienii, englezii, francezii, arabii, al qaeda si alti cativa sarantoci fomisti vor trebui sa se multumeaca cu stirile transmise de Antena 3 in prime-time.
Merced
Tre sa recunosc ca a fost tare asta cu bugetul serviciilor. Adică în loc sa îl facă mic din start, ca doar ei se ocupau de elaborarea lui, cumva au primit serviciile dublu, ca să aibă Dragnea cum sa mai para ca face dreptate când îl taie. De la partidele politice nu taie zdreanta...
DannyY
Pai probabil nu primea avizul CSAT daca era mic din start. Asa ca Dragnea se gandeste la o manarie si a si zis ca daca Veorica nu executa, o sa propuna micsorarea in sparlament, ca ala nu cere aviz de la nimeni biggrin.gif

Cum se gandeste el la copiii necajiti, sa le dea vitamina D gratuit... Pai nu mai bine ies copiii aia la soare sa faca miscare decat sa-i indopam cu pastile?
Ce bou.
RDK
Probabil în ultimele zile de călătorie aia mică s-o fi văitat de genuche.
DannyY
Nu i-a dat prin cap sa puna o perna mai moale?
RDK
Domnul Dragnea gândește la nivel național, nu local.
cristic1982
QUOTE(DragosP @ 4 Feb 2019, 08:43)
Aha, deci:
-USR aka Coldea și Anaconda cu parfum SRI-style sunt  up.gif
-Plus aka Pâslaru, Voiculescu, Tudorache cu parfum SIE-style sunt și ei  up.gif.

Ce să zic?
Halal alternativă la bătrânii securiști din PSD!
*


Pe principiul ăsta să înțeleg că nici preafericitu' nu e bun pentru tine, doar e și el gradat wink.gif .

PS. Mai poți? Vezi să nu bubui. E legat de atacul tău de pe topicul lui mars.
DragosP
E constatare nu atac.
P.S. Ce grad are, în afară de Patriarh?
radian
Mai ca incepe sa-mi fie mila de Dragnea. Isi ia scatoalce din toate directiile:

Ponta: Liviu – iar te scarpini la bubă?... https://www.realitatea.net/ponta-catre-drag...ri_2179515.html

Firea: Il invit pe Dl Dragnea la o dezbatere publica, cu cifrele si dovezile pe fata, la orice televiziune doreste, oricat de prietenoasa cu el. Sa vada o tara intreaga cine minte... https://www.stiripesurse.ro/gabriela-firea-...4UsPU7a-Vy8j7mQ

Iar ce-i mai dureros (pentru el...) in ritmul in care sobolanii rosii fug spre alte partide din corabia PSD care ia apa la greu, in scurt timp ramane Dragne si fara imunitate.
ady77
Aia care fug sunt sobolani rosii, aia care raman ce-s?
cristic1982
QUOTE(DragosP @ 4 Feb 2019, 11:32)
E constatare nu atac.
P.S. Ce grad are, în afară de Patriarh?
*


Nu e bine să ai grija mea..
radian
Aia care raman is sobolani rosu-turbat...
ady77
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
DragosP
QUOTE(cristic1982 @ 4 Feb 2019, 11:50)
Nu e bine să ai grija mea..

Așa-s eu mai prost, da' la fudulie întreci pe mulți de aici, /me included.
radian
QUOTE(DragosP @ 4 Feb 2019, 13:17)
Așa-s eu mai prost...
*


Fie si cum zici tu. Cine suntem noi sa te tot contrazicem?
bion
QUOTE(DannyY @ 4 Feb 2019, 10:33)
Eu ma intreb de ce nu da Dragnea o lege prin care sa desfiinteze total serviciile de informatii romanesti,
*


Bolsevic securist care esti. In `90 pietarii, opozitia si occidentul racneau de mama focului cand s-au infiintat biggrin.gif biggrin.gif
Me included.
Intre timp ai batrani s-au pensionat sau au ajuns directori de banci, companii, cadre universitare. Dar au avut grija ca sa lase in loc clone. icon_mrgreen.gif
Car cum e ciupit de scuristi se vaita de zor. Cei care nu mai apuca sa le suga pixu ii lauda.
maho
QUOTE(Bicicleta galbena @ 3 Feb 2019, 10:55)
Din ce am vazut eu,  majoritatea useristilor provin din mediu privat sau sprijina clar ideile de economie de piata, descentralizare, stat minimal in economie etc, idei cu care eu rezonez 100%. Nu au fost in partide politice, cel putin nu in cele pe care le cunoastem. Directia lor e buna si sub conducea lui Barna partidul a inceput sa se maturizeze - cine le-a urmarit evolutia a vazut asta. Personal mi se par singurii de votat,  PNL -ul are inca apucaturi de anii'90, aroganta cat cuprinde, si lipsa totala de viziune pe termen mediu si lung.

@radian - Ciolos pt presedintie e vehiculat prin mass-media, nu e neaparat ideea mea; si eu l-as vedea cumva sprijinindu-l pe Iohannis, impreuna cu USR-PLUS, dar se pare ca vor avea un candidat propriu, nu se stie care. Riscul lui 2000 exista, clar, de asta mi-e cam teama.
*


up.gif
Am zis demult ca ar trebui sa fuzioneze cumva.

QUOTE(RDK @ 3 Feb 2019, 12:02)
De ce nu vă implicați voi dacă tot vă pute un salariu bun?
*


De jmecheri, unii. Eu as rezolva rapid problemele, as fi un dictator, m-ar vota toti cu conditia curelelor la curu' "alorlalti". Daca vreodata ma imbat suficient de mul incat sa ma hotarasc sa candidez, va rog eu, nu ma votati, c-ati* beli belengheru'. icon_mrgreen.gif

* Sau a-ti, ca sa-nteleaga si pesedistii.

QUOTE(DragosP @ 4 Feb 2019, 08:43)
-USR aka Coldea și Anaconda cu parfum SRI-style sunt  up.gif
-Plus aka Pâslaru, Voiculescu, Tudorache cu parfum SIE-style sunt și ei  up.gif.

Wow, e deranj mare, se pare. Nu te-ntreb care Voiculescu, da' ceva dovezi nemasluite ai?

QUOTE(RDK @ 4 Feb 2019, 10:23)
Domnul Dragnea o suge la nivel național, nu local.
*


Ma scuzati. blush.gif

QUOTE(bion @ 4 Feb 2019, 12:46)
Car cum e ciupit de scuristi se vaita de zor.

Care poate, le scade si bujetu'. biggrin.gif
DragosP
QUOTE(maho @ 4 Feb 2019, 13:35)
Wow, e deranj mare, se pare.
*


Îhî, nici măcar la mațe nu-s deranjat!
maho
Tu stii mai bine, da' cum e cu dovezile alea?
DragosP
Dovezi că ce?
maho
Cã ca sa-ti sustii acuzatiile ca ar fi securisti:
QUOTE(DragosP @ 4 Feb 2019, 08:43)
-USR aka Coldea și Anaconda cu parfum SRI-style sunt  up.gif
-Plus aka Pâslaru, Voiculescu, Tudorache cu parfum SIE-style sunt și ei  up.gif.

Halal alternativă la bătrânii securiști din PSD!
*



Nu poti? Urat din partea ta. icon_mrgreen.gif
DragosP
Vaai, chiar că urât!
Citește și tu pe net, nu aștepta ca toată viața mură-n gură! nono.gif
maho
QUOTE(DragosP @ 4 Feb 2019, 15:03)
Citește și tu pe net, nu aștepta ca toată viața mură-n gură! nono.gif
*


De-acolo-ti iei "cultura"?
Mura (sau altceva)-n gura se da doar la biserica, din cate-am vazut.
DragosP
A, să înțeleg că tu citești maculatură pe tema asta?
De la Pavel Coruț, de la cine?
maho
Iti raspund dupa ce-aduci dovezile alea.
DragosP
In regulă.
bion
Io stiu numai de Voiculescu ala parasutat la sanatate ( ca aducea medicamente???) nepot de DIE si al marelui mafiot al comertului farma, Don Nik.
Am urmarita atunci ce si cum cu medizinurile aduse de afara. Pai sa ma laud. Prietenii mei din A cu aportul minor a lui subsemnatul am adus tiruri de leacuri, aparatura si materiale pe care le -am debarcat pe la spital, camin de batrani.Trebuia sa ma faca ministru?? si pe aia din A prim ministru si presedinte. laugh.gif Am zis ca daca se poate sa ajutam umpic mai ales pana prin 2000 cand penuria de terapii noi si aparatura era cumplita.
DragosP
Ai dovezi?
bion
Da . Parca pe cand era ministru a recunoscut ca e nepotu`. Asa prin lantul slabiciunilor ajunse intamplator si ziaristumedic Mixich la borcanu cu miere din Agentia Leacurilor.
Oameni potriviti la banu potrivit.
Nu ca altii din MS au fost ingerasi dar acu veni vorba de neprihaniti. tongue.gif biggrin.gif
RDK
Deci după 30 ani de furturi pe seama sănătății cetățenilor stai că i-am dibuit pe Mixici și pe Voiculescu.
Bravo, mă!
bion
Monser esti... Cam stiu ce au facut toti. Aici era vorba de imaculatii astei mai noi.Astia nu a apucat sa se aseze bine la masa ca au zburat. Dar ce au vazut in meniu ii face sa fie atat de avizi de putere. icon_mrgreen.gif
cristic1982
Deci ăilalți de au distrus tot sistemul de sănătate nu au nimic, dar ăștia că au fost un an la guvernare sunt răul suprem. Halal nație.
bion
Sunt cei clamați că izbavitorii pe cai albi dar sunt dalmațieni. Între cei mai gunoaie au fost timișorenii.
Subiectiv, unguru ala gras a fost singurul ministru sincer si pe care l-am văzut ținându-se de cuvânt. Dar a trebuit activat pe linie de partid. cool.gif
Petru mulți a fost ala care a închis spitale.
DragosP
QUOTE(cristic1982 @ 4 Feb 2019, 23:03)
Deci ăilalți de au distrus tot sistemul de sănătate nu au nimic, dar ăștia că au fost un an la guvernare sunt răul suprem.

Tu ai zis.
QUOTE
Halal nație.
*

Halal logică. down.gif
cristic1982
Nu îmi mai purta grija, că nu vreau să te am pe conștiință.
DragosP
Ești aproape la fel de spiritual ca maho.
maho
Merci. Da' ca sa "te prinzi" uneori iti mai trebuie si ceva ce tu n-ai.

QUOTE(cristic1982 @ 4 Feb 2019, 23:03)
Deci ăilalți de au distrus tot sistemul de sănătate nu au nimic, dar ăștia că au fost un an la guvernare sunt răul suprem. Halal nație.
*


N-auzi ca a recunoscut ca-i nepotu' cuiva? Pacat capital. Daca era fiu, il ardeam pe rug.
DragosP
Barbar...
maho
Poze cu prietenii din conducerea serviciilor, la taiatu' porcului, a facut? Daca nu, dovezile-s clare dupa logica halal.
DragosP
Normal.
nasty
Alianță cu PNL, nu critici reciproce!
DragosP
A fost anunțată întrebarea: "sunteți de acord ca doar guvernele mele să dea ordonanțe pe justiție?"
Cocojambo
Ce troll ieftin...
dizzy
Pupat toți Piața Endependenței

Cica:

E posibil, dacă va fi nevoie, să facem o alianță (cu PNL).

Declarațiile Oanei Bogdan nu au fost declarațiile partidului. A fost secretar de stat și a apărat proprietatea. Au fost discuții despre un viitor îndepărtat.

Ce dezmințire să dea (Oana Bogdan – n.r.) la lucruri pe care nu le-a făcut? Noi apărăm proprietatea, spre deosebire de PSD, care a aruncat pe piață lucrurile acestea și care încearcă să le promoveze.


Dragut, imi place

RDK
Păi chiar nu a fost declarația partidului.
Așa cum nici furtul comis de trezorierul PSD nu e al partidului, ci doar al individului.
vercingetorix
QUOTE(dizzy @ 2 Apr 2019, 15:42)
Dragut, imi place
*


Ai uitat sa precizezi cum te pozitionezi fata de flatulenta... radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.