Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: B.U.G. Mafia a lansat 'Viata Noastra vol.1"
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
SiloS
Eu nu cred . Eu cred ca e pura coincidenta .
Exista si rapperi destepti .
Exista si cocalari melomani care au impresia ca daca mai asculta si ei un parazitii o data pe luna si mai au si tricou cu eminem nu mai sunt manelisti .
driverx
Ala din stanga pare mai...."bine definit" decat ala din dreapta. Treaba se vede in primul rand la haine, fara sa ne uitam la fata. Cel din dreapta, e mai de cartier daca tot suntem aici, sau se chinuie din rasputeri sa se "integreze" in asemenea cercuri nu pot sa imi dau seama.

Daca tot vrei de scoala : Tipu din stanga banui ca nu e slab, dar exceleaza doar la unele materii (probabil materii exacte), iar cel din dreapta, din punct de vedere a catalogului...un elev...mediocru.

Codrin
QUOTE(SiloS @ 3 Feb 2006, 17:45)
Exista si rapperi destepti .
*


La fel cum exista si manele frumoase. Care nu s-au scris inca tongue.gif
driverx
QUOTE(Codrin @ 3 Feb 2006, 17:53)
La fel cum exista si manele frumoase. Care nu s-au scris inca  tongue.gif
*



Hai nu fi rau. Exista....doar ca is rataciti, cel putin la capitolul preferinte muzicale. Si vorbesc a naibii de serios

Dar ce sa zic, procentul e prea mic zic eu, asa ca nu e ceva semnificativ si demn de luat (prea mult) in seama.
Arhimede
Ce vi se pare mai putin onorabil? ....sa vorbesti asa cum ai fost invatat in cartier...sa folosesti limbaj obscen ..........sau sa iti arati fundu prin blugii rupti....si sa spui ca esti indragostita de muzica,sau ca-l iubesti p Irii (acelasi scop)radmasa.gif nu ma refer doar la muzica...
Fiecare face ce vrea nu t obliga nimeni sa o crezi p aia ca e indragostita cand are banii in mana...dar daca e sa privim adevarul, eu cred ca primii sunt mai aproape de el....
Ake
QUOTE(bucsa @ 3 Feb 2006, 18:43)
Asta e valabila pentru mai multi intarziati de pe acest topic!!! radmasa.gif
Bai canta Parazitii pe moldovineste si nu stiu eu?
*



Va rog nu va mai certati cu domnul bucsa deoarece va va putea raspunde abia dupa mult timp.
paulp
Ake, noi nu ne certam cu el, doamne-fereste, ca ar trebui sa coborim foarte jos nivelul intelectual, si ne-am apropia periculos de mult de IQ-ul celor despre care se vorbeste in acest subiect wink.gif

Bre, de ce mi-ai sters postul, ca era in general, daca se simte cineva asta e 243.gif
Ake
Am facut curat.
Smudo
Io cred ca-s varza (nu eu, ci subiectul topicului, BUG Mafia), si alaturi de ei si cam tot ce e in rap la ora asta, aproape peste tot. Ori eu nu mai gust muzicile astea, asa cum le gustam mai demult, cind imi placea 2 Pac si ceva Snoop Dogg. Io sincer sa fiu m-am cam saturat de oameni suparati pe viata si care in cintecele lor isi arunca frustrarea, invective... si de muzici la care apar 2 variante: cenzurata si necenzurata.

Mi se pare ca suna super old-school-ul, mai ales "Rapper's Delight" pot s-o ascult la nesfirsit. Mai ales cind spune unu' ca are haine la fel de multe ca si Mohammad Ali (alte vremuri, deh), ma sparg de ris.
Poate si din cauza rapperilor suparati pe viata si pe tot ce-i inconjoara am dat-o in R&B... astia macar cinta doar de dragoste, muzica de cearsaf, de relaxare, etc... merge mai bine la mine. Ori oi fi imbatrinit eu.

Cu multa stima,
Smudo (polecrit si "romanticu'").
amc
Am ascultat ultimul album si mi se par cei mai profesionisti muzicieni din Romania,sunt la un alt nivel !!Calitatea produsului,productiei este superioara oricarui alt produs muzical din RO in acest moment.
paulp
Nu comentam aici calitatea productiei MediaPro, ca stim ca au scule, daca reusesc s-o faca si pe Lori sa para ca chiar cinta 243.gif
E vorba de mesajul transmis, si de originalitate wink.gif
Smudo
Mesajul transmis... e vreun mesaj? huh.gif . Am auzit din intimplare piesa aia a lor cu masina pentru care ai avut bani s-o cumperi, dar nu si pentru a o "personaliza". Cocalari pe fata. Low profile e expresie necunoscuta. Sau e chiar interzisa printre baietii tari.
Iar originalitate... pai chestia asta nu prea o mai au nici aia in State, si o gramada preiau piese de prin anii '70. De unde sa vina originalitate aici? Poate doar la Parazitii, dar nu rezist sa ascult mai mult de 20 de minute muzica lor.
amc
Cu tot respectul sunteti in confuzie mare aici!!
1 BUG nu a fost niciodata la mediapro!
"low profile" la un amarat de passat(ca despre asta era vorba)???? baieti tari cu passat stock nu exista,poate doar "cocalari"
2 originalitatea tocmai ca e n floare peste tot in lume,notiunea de "custom" sau " tuning".Unu cu o masina din '70 e mult mai original,plus ca nici una nu seamana cu alta toate primesc imbunatatiri estetice si tehnice,personalizate
3 cel care a facut acea melodie chiar le are in domeniul auto!
4 chestia cu parazitii a spus o cineva clar, da vad ca s a sters!
brunner
QUOTE(amc @ 4 Feb 2006, 13:09)
"low profile" la un amarat de passat(ca despre asta era vorba)???? 
*


Dude, LOW PROFILE, nu low rider.
radmasa.gif
Ahahaha... ce tare.. avea dreptate cand zicea ca nici nu concepeti ideea rolleyes.gif
Smudo
QUOTE(amc @ 4 Feb 2006, 11:09)
2  originalitatea tocmai ca e n floare peste tot in lume,notiunea de "custom" sau " tuning".Unu cu o masina din '70 e mult mai original,plus ca nici una nu seamana cu alta toate primesc imbunatatiri estetice si tehnice,personalizate
*


Cind am zis de originalitate am preluat putin din ideea lui paulp, si cred ca el s-a referit la originalitatea cintecelor (text+melodie). La Familia a copiat la greu din repertoriul lui 2Pac, iar Mafia sincer sa fiu nu stiu daca am ascultat maxim 10 cintece (daca s-or putea numi cintece) de-ale lor, ca sa imi dau seama de la cine si ce a copiat.

Cind am zis ca originalitatea lipseste cam peste tot m-am gindit la Will Smith si la Fugees (Killing me Softly - Roberta Flack, chiar daca nu e hip-hop, si "Fugee-la" e o piesa preluata din anii '70). Nu imi dau seama in schimb ce si de la cine a copiat Eminem, si poate de asta are si succesul pe care il are in bransa asta.

Iar cu masinile, low-profile si lowrider a explicat brunner, ma bucur ca mai intelege cineva ce bălmăjesc eu pe-aicișea. Da chiar, daca vreun rapper are masina stock, se intimpla sa fie exclus din gașcă? Sau nu exista rapper cu masina stock. rolleyes.gif
amc
Ce a explicat? ca nu inteleg...balbaieli aiurite !!
ce low profile ,ce low rider,VARZA!!!
ai "ascultat" cica 10 cantece si te dai aiurea cu parerea in cazul muzicii lor cum te dai si n cazul masinilor!!
iar "dude" sau corcoduse ala nu stie sa citeasca si spune alta aberatie pe care tu o" intelegi" destul de clar!!
Gasiti va altceva de facut decat sa va balbaiti pe aici!!!
ovidiusoft
QUOTE(amc @ 4 Feb 2006, 12:09)
Cu tot respectul sunteti in confuzie mare aici!!
1  BUG nu a fost niciodata la mediapro!
"low profile" la un amarat de passat(ca despre asta era vorba)????  baieti tari cu passat stock nu exista,poate doar "cocalari"
*



No shit? Melodia cu Loredana-banana si aia din Baieti buni la cine le-au facut? La bunica mea acasa?
Smudo
@amc,
Ok, ok, dar totul e sa nu ne enervam. wink.gif (te-as intreba ce fumezi dar ma abtin, ca sa nu iau vreun warn. deci nu te intreb, da?)
Io-mi gasii imediat ceva de facut, ma duc la cumparaturi si sa ma plimb prin oras, nu mai stau ca sa ma balbai pe-acilea.

Cu multa stima si maxim respect,

Smudo
P.S: Gieeeee!
amc
user posted image
"NO SHIT DUDE" MAI LASATI O CU ENGLEZA
SiloS
Am fost la concert parazitii . A fost super ok . Au cantat ce canta ei de obicei si cateva melodii de pe confort III . A fost smile.gif . Foarte frumos ca nu au fost rromi desi au fost cativa cocalari melomani cu bluze cu "tribaluri" care dadeau din maini de te umfla rasul . O gramada de rapperi , majoritatea s-a tinut bine pana la sfarsit , insa unii dintre ei de abia mai puteau sa mearga .

Cat despre aia din poza , ala din stanga se descurca onorabil cu scoala insa nu prea socializeaza iar cel din dreapta este repetent si acum nici nu mai are cum sa socializeze cu cartierul ca este internat radmasa.gif A facut TBC .
mil
de ce nu au trecut la MediaPro in 99?
pentru ca MediaProMusic a intrat intr-un mare impas financiar si de idei. Artistii cu care aveau contract nu erau prea vandabili...si nici single Loredanei cu BUG nu si-a scos promovarea...

99 a fost un an prost in care multe trupe de rock ori s-au desfintat, ori au trecut in anonimat si tinerele sperante nu au mai avut succesul scontat...dintre artistii Media Pro citez: Timpuri Noi, Sarmalele Reci, Cargo

Practic MediaPro traia doar din Holograf in 99, si ca sa taie din pierderi s-au mutat de pe Calea Victoriei in Buftea... Cand baietii de la Bug au bagat pretentii. Loredana a fost sfatuita sa se orienteze spre ceva mai fara fite...au urmat experimentele Loredana-Puya...Loredana-cu mai stiu care gurista care canta cu BUG...etc. Asa ca BUG au ramas la Cat music ce nu era inca Media Services.

Fripta cu rockul Media Pro a inceput sa caute comercialul care se valorifica rapid...Costi Ionita a adus formatii pe banda de lalaiste (Elegance, Exotic) si pe fir au intrat repede manelistii care si-au cumparat locul. In 2000 la AcasaTV s-a vandut ora de folcor la manelisti, astia plateau cinstit ca isi faceau reclama pentru nunti si scoteau paguba...In 2001 nu mai radea nimeni de nume de Adrain Copilu Minune, Vali Vijelie...Usor au si promovat de pe AcasaTV pe ProTV devenind monumente nationale.
FLP
Nu m-am putut abtine sa nu scriu si eu aici . in copilaria mea, pana pe la 19 ani am fost inrait tare de tot, nu puteam sa traiesc fara putin RAP ascultat intr`o zi. Am crescut oe Ol`Dirty`Bastard, Naughty by Nature, etc etc. Din Romania am preferat RACLA, DELIKT, Veritasaga. Acum vazand topicul am downloadat albumul asta nou, si videoclipul . Penibil, foarte penibil. Nu pot sa cred, videoclipul cel putin e o tentativa de copie dupa Snoop Dog - Drop it like it's hot. Aaaa ... si mi-am adus aminte ca acum 2 zile am vazut la TV La Familia - Pune`i la pamant, copie, copie nesimitita dupa DMX - Get it on the floor. Se pare ca lumea a ramas fara idei. Insa vreau sa laud noul album parazitii (Confort 3) Ala chiar m-a impresionat.
amc
Hai ca mai evoluam,acum o lamurim cu mediapro!
totusi colaborarea cu loredana a avut mare succes, drept dovada pe asta o stiti, la asta ati ramas!!
Pentru expertul pretentios cu copiatu,vezi ca esti "penibil foarte penibil" ai copiat si numele si avatarul(cine stie dp unde)cam asta e logica ta!!!
Radduu
Sunt dezamagit de cei de la BUG, de cand l-au batut pe un baiat intr-o discoteca, pt ca se certau gagicile lor.....PENIBIL...si in afara de asta RUSINE pt ca acel baiat pe care l-au batut era un fan de-al lor care venise la lansarea unui album BUG MAFIA.
paulp
QUOTE(amc @ 4 Feb 2006, 17:53)
totusi colaborarea cu loredana a avut mare succes, drept dovada pe asta o stiti, la asta ati ramas!!
*


Si lucrurile oribile ramin in memorie ca lucuri oribile.
Melodia aia a fost atit de mediatizata, chiar daca era un shit, incit era imposibil sa nu-ti ramina in creier (daca-l ai).

Recunosc ca de la Mafia singura melodie care imi place e "Baieti buni". In rest nu au scos nimic care sa imi atraga atentia. Asta e...

Nici la Eminem nu-mi plac toate melodiile pentru ca nu le inteleg.
Nici la 1Qsapro nu-mi plac melodiile, dar imi place textul.
Asta e...
De gustibus non discutandum!
cool.gif
amc
Pai daca zici ca ti place (cat de cat) "o lume nebuna nebuna de tot" (cred ca la sta te referi) sunt sigur ca gasesti si altele de la mafia care sa ti placa.
FLP
QUOTE(amc @ 4 Feb 2006, 19:53)

Pentru expertul pretentios cu copiatu,vezi ca esti "penibil foarte penibil" ai copiat si numele si avatarul(cine stie dp unde)cam asta e logica ta!!!
*




Hai sa fim seriosi, ca am copiat eu un nume si o poza, OK ! recunosc, dar sa copii ceva si apoi sa te falesti ca e creatia ta, nu e frumos. Bine! sa fiu eu penibil, nu vreau sa fiu cocos sa ma iau la cearta cu cineva care nu a ascultat. Mi-am permis sa ma introduc in acest subiect ptr ca, am mai spus si sus, am ascultat RAP, dar RAP de calitate, nu copii
SiloS
Hahaha ... si paerazitii au beat-uri copiate de la altii . Pana acum am observat doar la 2 melodii .

in schimb la familia sunt maestri de copiat - de la 8ball pana la tupac ... toate melodiile lor de succes sunt copiate .
stefanflorin77
QUOTE(Radduu @ 4 Feb 2006, 17:55)
Sunt dezamagit de cei de la BUG, de cand l-au batut pe un baiat intr-o discoteca, pt ca se certau gagicile lor.....PENIBIL...si in afara de asta RUSINE pt ca acel baiat pe care l-au batut era un fan de-al lor care venise la lansarea unui album BUG MAFIA.
*



am vazut si eu faza aia cu bataia..pe moment n-am mai stiut care sunt curvele:cele care erau pe langa b.u.g sau chiar ei??
de atunci mi-a pierit cheful de b.u.g desi ii ascult de cand mergeau cu 46 in oras si la dus si la intors smile.gif
in general muzica hip hop de la noi din tara este mult peste duzina de artisti/artiste care polueaza auditivul transformandu-l in asia/turcia/tigania land!
amc
Tatele astea!!
Cei cu ele...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.