Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Categorie de varsta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Marty
Pai...oricum as numara, la tine in birou sunt 2 (doua) barbate si un barbat (tu). De unde ai ajuns tu cu numaratoarea la 2 ?
SGN_1310
Pai uite cum se face diferenta :

Barbat+el,ei=Barbatel, Barbatei.

Barbat+a,ele= Barbata,Barbatele.
bursuck
QUOTE
Pai...oricum as numara, la tine in birou sunt 2 (doua) barbate si un barbat (tu). De unde ai ajuns tu cu numaratoarea la 2 ?


numai doua persoane sunt "foarte coapte"
paulp
33 in vara (Gemeni). Copt, hmm, poate putin ars de soare icon_twisted.gif





A, La multi ani Dsops, si nu te crede mosh decit la 101 ani :wink:
Mihai_E
27 in mai
alex
22 :oops:
marius-gabriel
barbatel 24 pe 1 aprilie LolLolLo.gif LolLolLo.gif LolLolLo.gif
GIC
QUOTE
barbatel 24 pe 1 aprilie LolLolLo.gif  :lollol:  :lollol:

LA MULTI ANI !!!!!!



Eu de curind 30.
marius-gabriel
Merci dar mai e nitel....
bogdan_o
21 and counting...... ca zodie nu prea stiu, ca sunt nascut intre 12 fara 2 minute si 12 si 3 minute (sau invers). Ca atare sunt fie pesti, fie berbec.
DSops
La multi ani, gicule, sper ca nu ne pacalesti laugh.gif .
Valentine
ce frumos arata graficul -> se poate observa curba lui Gauss biggrin.gif
SYL
.
QUOTE


ce frumos arata graficul -> se poate observa curba lui Gauss  

Aha....si deci varsta medie ar fi cam 26 ani, iar extremitatile undeva sub 14 ani si pe la 50 si ceva de ani.
Marty
Hm... pe Mosh l-am cunoscut, da' cine-s rapandulele alea de pina in 14, respectiv pina in 17 ani ? laugh.gif laugh.gif laugh.gif Nu de alta, da' sa nu ma trezesc ca-mi da vreo idee si m-apuc sa-i pun elucurbatiile-n practica pe ROZalinda....
DSops
Ce-i aia rapandula? E de rau sau e de bine? Daca e de bine, ce trebuie sa fac eu ca sa devin o rapandula cat mai mare si cat mai frumoasa?
Slider
Rapandula? Pai rapandula este dacia mea din '85....asa ca este de rau :roll:
Marty
Rapandula e un fel de cotoarba, da un pic mai altfel! Oricum, intr-un fel, rapandulele sunt sinonime cu putorile. laugh.gif
costi
Bogdan-o: da stiu ca ti-ai luat avint nene (5"!!!!) Vitezoman de mic laugh.gif



Oricum esti berbec (vai de tine, ca si eu sint..) ca te-ai nascut oricum la 12:02 (03).
apadi
DSops - LA MULTI ANI



me 19 peste 3 luni
DSops
Mersi de urare. La si mai multi? Nu am destui? Ar trebui sa mi se ureze:



La putini ani laugh.gif :?
MBZ
DSops sa fii sanatos, ca de restul te mai descurci...

Io, acu desi arat ca matusalem care a implinit 860, n`am decat 34, insa....nu m`am lamurit cu coptu` cum ie...

Intr-o dimineata m`am trezit si ma uitam pe geam, ma gandeam la puradelu de`l astptam sa coboare de la Barza biznisklass de zua copilului, si ma gandeam...pana mea ce batran sunt....

este drept ca in ultimele 2 sapatamani am lucrat minim 14 ore pe zi, si lucrat ca la nemti nu ca la romani, cu un maxim de 19 ore la conti(2 schimburi si ceva la o baza de date... paradox`u masii)

uneori ma simt batran, kokosat la propriu si ghebos, fara simturi, fara nevoi si fara sperante... d`aia sunt copt? ca am ajuns sa "gust" crizele de existentialitate?

noroc ca ma tin putin, si revin la viata...oarecum...

Partea cea mai crunta este ca ma confrunt cu o stare psihica fara precedent in viata mea, o responsabilitate apasatoare si seaca, care ma face sa lucrez ca si cum as fi in anul cenzurat si nu mai apuc... si oricum nu`mi mai ajunge ziua fizic...

nici la sfarsitul de spatamana apocaliptic pe care il prind uneori(care consta in o singura zi) nu pot sa stau locului si ma crizeaza sa nu fac nimic, sa ma tot gandesc daca am facut suficient azi ca sa merit strachina de leguma...

nu am ajuns inca sa plang pentru soarta broastelor si a paturii de ozon dar poate nu mai am mult... si ma gandesc ca tre sa las dracului si io ceva in urma mea, vizibil, palpabil si parca nu reusesc cat imi doresc, parca tot nu se vede nimic; si daca nu fac acum cat inca ma tine CPU si restul de hard....atunci cand? can` o sa am "hardware error" la tot pasu` si o sa tot stau cu mesaju " no enough power or system resource" pe display toata ziua?

voi, astilaltii, de la copt in sus ati trecut p`n asa ceva?

si pana la urma care este rolul/scopul acestui topic? 052.gif
asarban
ok, who is the ........ care a bifat "bebe 0-14 ani"??? si "marisor 15-17"????
DSops
MBZ, iti inteleg starea de intelepciune si sper sa nu te tina mult ca e periculoasa rau. Gandeste-te ca poti ramane asa si te ia naiba. Eu definesc starea de batranete prin scurtarea zilei. Iti aduci aminte in copilarie ce lunga era o zi si cate lucruri faceai in ea? Starea ta este data de oboseala si monotonie. Nu lasa sa te domine ca esti terminat. Cateva sfaturi de mosh.

Incearca sa alternezi, sa inventezi, sa improvizezi impotriva monotoniei: ziua se va lungi la loc, vei avea din nou mai mult timp.

Evita oboseala prelungita, mai ales daca lucrezi in info. Ce faci intre orele 21-02 se rezolva a doua zi intre 10 si 10.30, cu exceptia situatiilor in care ai niscaiva adrenalina de undeva.

Cei din jurul tau sunt importanti, extrem de importanti, te sacrifici pentru ei si le acorzi o medalie mare de argint. Medalia de aur o pastrezi pentru tine. Tu trebuie sa ai grije de tine, nu te baza pe altii, oricum daca tu o sfeclesti s-a zis si cu responsabilitatea.

Sa nu iti inchipui vreo secunda ca esti buricul pamantului si ca fara tine se vor prabusi toti din jurul tau. Poate da, pe o perioada scurta de timp, dar dupa aia s-ar putea sa le fie char mai bine. De ce nu?

Paradoxul este o baza de date mizerabila, dar nu atat de mizerabila ca alte baze de date. Spor!
SiloS
eu , mai , eu ! Eu am 15 ani . Si , deh , arat ceva mai batran decat sunt ...



Si nu am carnet , bre . Si tot ce fac e sa ma plimb pe strada pe care stau la maxim 50 metri de garaj . Si mai bag masina in garaj . Si asta-i tot .



Am 15 ani
madalina
Sunt o minune a naturii: desi in buletin sunt femeie, aici pe forum sunt "barbatel" icon_mrgreen.gif
DSops
Auzi, don'soara "Membru incepator", io socotesc ca esti inca "fraged" - pan' sa devii "barbatel" mai ete smile.gif
madalina
Vreo cateva ore!
DSops
hepi barsdei tu iu, hepi barsdei tu iu, hepi barsdei tu kimms, hepi barsdei tu iu!



valuri.gif





Morala: daca taceai, fraged ramaneai.
KpK1
am facut 20 :twisted: joi -> ...fraged(inca)... :mrgreen: :mrgreen:
BodyLove
HAHA..si eu tot femeie in buletin si "Barbatel" pe forum... laugh.gif
paulp
Barbatel-barbatel, da' cu avataru cum ramine? :inger:
BodyLove
Mah..tu ma tot stresezi cu avataru' tau...uite..o sa pun ceva poze la arhiva foto..cand o sa am ceva timp,,k?
paulp
Vezi pe MP :inger:
BodyLove
Ce sa vad..ca nu am mesaje noi... :roll:
paulp
Pina ajunge mesaju in stateeeee :inger:

Acu e gata, cred :wink:
sod
tztz, ce poze schimbati voi acolo?



ontopic; 23 ani trecuti, categoria barbatel mic si frumusel. Yeah, right.
BodyLove
tztz, ce poze schimbati voi acolo?

QUOTE








Gogule..probleme, mah?
BodyLove
Oups..invers trebuia...hehe laugh.gif
paulp
Ovidiu, daca tu la 1.90 esti mic, eu ce dracu sint. Liliputan. :mrgreen:

Body, Gogu e celalalt, Andrei :twisted: .

Tot mare si tot neinsurat, da nu brunetel.

Bai, parca sintem agentie de matrimoniale. :twisted:
sod
pardon, 1.97. Daca aveam 1.90 incapeam in solenza
BodyLove
Mai..tu n-ai auzit reclama aia la..bere am impresia..aia cu basculanta..de zice ala.."Gogule, probleme, mah?" Eu doar am luat fraza din reclama si am pus-o aici, nu ca l-ar chema pe el Gogu..
paulp
Reclama e la coniac Unirea :wink:

O stiu de's satul de ea.

Ideea era ca chiar avem un Gogu (saracu Andrei sugita, cred, de cit l-am pomenit) si de asta parafraza asta suna asa de misto pe forum. Nu stii nicidata daca e citat din reclama sau chiar i te adresezi :twisted:
sod
http://backup.uniques.ro/google.gif



(poza nu imi apartine, sa nu creada cumva careva ca as avea windows pe undeva smile.gif)
GoGu
Hic, hic, hic biggrin.gif



Ce voroviti voi acolo, ai? biggrin.gif



Ovidiu... ai 1,97 cu tocuri, sau cum? smile.gif Ca parem cam egali (pe H biggrin.gif ) da io stiam ca-s mai mititel...1,91-1,92 pe aici...



Geniala aia cu Goooogule.... da si-a pus-o asarban avatar deja :inger:
fcop
barbatel ca imi sta mai bine 22 :mrgreen:
ashu
Abia acuma am vazut topicu asta. Io am 28.

DSops, m-ai surprins, pe bune. Imi facusem parerea ca ai pe undeva intre 28 si 30 de ani. La spirit cam pe aici esti oricum, adica matur in gandire fara a fi inchis in niste sabloane care vin de obicei odata cu varsta. Iti apreciez umorul si ironiile fine din posturile tale. Sincer, mi-ar placea ca la 50 de ani sa scriu si eu la fel pe forumuri, sa nu ma bosorogesc la cap, ca sa zic asa. smile.gif
Uncle-Sam
SiloS cred ca tu esti cu singuru vot pana acu la marisor... smile.gif no offense!
viulian
Eu imi revin dupa upgrade-ul la 26 de acum cateva saptamani..
Daddy
36 dar ma simt inca fraged ! :up:



Varsta nu o da buletinul ci starea de spirit. Sunt si de 20 de ani dar cu spiritul distrus, asta da tragedie.
echosektor
cum zicea cineva pe acte am 22 de ani,dar par de 16 ani smile.gif..eee.lasa ca la batranete arat si eu cu 10 mai tanar.sufar acu,dar castig mai incolo
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.