Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: dacia 1310 B-69-TAU
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
Pages: 1, 2, 3
MadHawk1
Inca o idee de "tiuning"!

[attachmentid=1627466883]


radmasa.gif
Alexu7
doh.gif
sorin1983
QUOTE(Alexu7 @ 20 Aug 2008, 16:12)
doh.gif
*


iar esti dupa somn? smile.gif)
semit
QUOTE(sorin1983 @ 20 Aug 2008, 17:11)
habar'n-aveti.... e cofraj...
*



vezi ca eu am fost primu cu ideea dry.gif
MadHawk1
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
sorin1983
sorry:) deci e clar... i-au spus mai multi acelasi lucru! eu zic sa se duca sa se culce smile.gif
argon
OMFG blink.gif intra subsemnatul din putinul timp ce-l are(in concediu) sa vaza ce mai e pe forum si de de asta de mai sus, gata, ctrl-alt-del, shutdown, v-am salutat death.gif
Alexu7
da mai stai, ce faci aici ? icon_mrgreen.gif
raqzvan
DACIA, pentru taranul din tine!! icon_mrgreen.gif
ydaniel
big_wheel.gif cat-ai eleronu.... group_pointing.gif coolpics.gif
Minel
QUOTE(ydaniel @ 22 Aug 2008, 07:33)
big_wheel.gif  cat-ai eleronu.... group_pointing.gif  coolpics.gif
*




Mai , nu fiti rai laugh.gif , ca omu' a zis ca este doar la vrajeala ph34r.gif , ii doar ca si :



QUOTE(Hyena_mina @ 21 Aug 2008, 00:49)
( eleronul este o matritza) nu il luati in seama.. 
*

alinushy
pastili masii de matrita coffee_spitsk.gif
Hormonelul
"Tuningul" modern - montarea pe masina a accesoriilor prefabricate, a derivat din "custom" acesta existand inca din anii 50-60. Aceasta personalizare este facuta dupa ideile unice ale proprietarului. Este imposibil sa placa tuturor o masina modificata. Fiecare are propria viziune asupra proiectului in sine. Ceea ce e de apreciat e ca munca depusa este de ansamblu si modificarile au fost facute in intregime in cazul lui TAU.

In Franta in anii 70 nu exista varietatea de materiale si ateliere de azi, unde sa se poata efetua piese pe comanda. Customizarea se facea cu materiale diferite de la bucati de tabla, conserve, lemn si rasini diferite. Ideea e ca munca depusa sa fie completa, rezultatul final sa fie o masina finisata complet. Este pana la urma viziunea artistica a proprietarului expresia imaginatiei lui.

user posted image
user posted image

user posted image
user posted image

user posted image
user posted image
DACIA 1410 Valy Multescu
Salut baieti ! Si eu sunt pasionat la culme de RENAULT 12 (toate modelele)DACIA 1300, 1310, 1400 si 1410 (toate modelele)! SINCER ! wub.gif
Mai sunt destui in lume si la noi in tara colectionari si indragostati la culme de acesta masini ! happy.gif
Am ramas de-a dreptul impresionat de B 69 TAU ! wub.gif Apare intr-ul videoclip "Cassa Loco-Tu si cu prietena ta"
http://www.youtube.com/results?search_quer...arch_type=&aq=0
Am mai revenit cu ceva: http://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dac...cla-69-tau.html
Primele poze (cateva) sunt de la filmarea acelui videoclip ! wink.gif
cosmin_2300
Dacia TAU s-a dus de muuult timp !
Acum e o epava ... caroseria nici macar linie nu mai are !
A vandut-o proprietarul initial si noul proprietar n-a facut nimic la masina smile.gif
DACIA 1410 Valy Multescu
QUOTE
Dacia TAU s-a dus de muuult timp !
Acum e o epava ... caroseria nici macar linie nu mai are !
A vandut-o proprietarul initial si noul proprietar n-a facut nimic la masina smile.gif

Mi-a spus un prieten de-al meu ca-i dezmembrata ! sad.gif Imi pare rau de ea ! sad.gif
Sincer sa fiu... mie nu-mi plac deloc masinile modificate, ci alea pastrate original !
Mai ales aspectul ! wub.gif Vorbesc serios ! wub.gif smile.gif
GR 01 NVN
cam tarziu stiu...dar acum am gasit topicul ei aici
Ionut.cta
LOL cum era si cum a ajuns...
ydaniel
șandrama a fost,șandrama a ajuns.
Alexu7
cu stop pe leduri doh.gif
vis-a-vis
Parca imi place mai mult acum. I se vede mai bine valoarea fara praguri s eleroane 04.gif
om_bland
Vaaaaaaai saraca masina in ce hal a putut ajunge sad.gif ! Am vazut clipul cu ea pe youtube cum arata odata wub.gif ...acum arata groaznic e de groaza , nu ma asteptam ca va ajunge atat de rau sa decada masina ... ruginita , cu instalatie Gpl , pacat de ea sad.gif
Richelieu
Ce coteț!
ydaniel
pai toata generatia ''dacia reli tim'' a ajuns la fiare vechi.cereau preturi aberante pe masini si in afara de una care a fost vanduta intreaga(troaca segheme)toate s-au dezmembrat si au ajuns fier-beton.
Richelieu
Probabil ca si asta a fost vanduta dupa ce s-au demontat multe de pe ea si au fost vandute separat altor tiuningăreți.
cristy_dacia
pacat de masina asta ce a fost si ce a ajuns un cotet de gaini sau de porci....oricum pacat de ea...sau asta o fi nou tiuning de a putea concura la ropexpo cine stie
AndreiTGV
QUOTE(ydaniel @ 10 Jan 2011, 20:20)
pai toata generatia ''dacia reli tim'' a ajuns la fiare vechi.cereau preturi aberante pe masini si in afara de una care a fost vanduta intreaga(troaca segheme)toate s-au dezmembrat si au ajuns fier-beton.
*



Troaca segheme?
Ce intelegi prin troaca?
Richelieu
Wow! Ti-ai facut cont special pentru a afla definitia cuvantului troaca! Nu era mai simplu sa cauti pe www.dexonline.ro fara cont?
sorin1983
adica o masina care n-a mers in viata ei bine... mereu mergea mai mult pe ulei decat pe benzina...vezi cursele postate pe youtube.
Richelieu
Cred ca el o cunostea mai bine. Am impresia ca e cel care a mulat cotetul pe stalp.
AndreiTGV
QUOTE(Richelieu @ 14 Jan 2011, 12:29)
Cred ca el o cunostea mai bine. Am impresia ca e cel care a mulat cotetul pe stalp.
*



Adica?
Crezi ca eu am cumparat Dacia aia? smile.gif)
Si asa s-a nimerit, sa imi fac cont ieri.
Si am intrebat alt user, nu pe tine ...
ydaniel
cel care a mulat-o de stalp parca il chema alex.
Daciaa97
Din ce am inteles masina e prin Scortoasa jud. Buzau intr-o curte pe butuci.. poate este cineva din zona si ii face o poza. sad.gif
dainese1100
QUOTE(taur @ 30 May 2006, 00:24)
masina apara frecvent in videolcipul cassa loco, tu si prietena ta! a fost prezenta in incinta prisma 2 cu ocazia 4tuning day!
modificari:
jante rial le mans pe 14
gume fata 185/55/14
        spate 185/50/14
fuzeta modificata de sgm
tamburi de reno 18 spate
bari fata spate comandate din targu jiu
capota prelungita peste faruri!
aerograf pe capota
semnale albe
scos semnale din aripi
alternator de bmw 325
suspensi modificate de sgm
fara nici un maner la usi si la porbagaj
deschidere usi fata din telecomanda
oglinzi elecrice, heliomate si incalzite
vopsita recent alb negru
sistem muzica compus din
2 dif rocford forsgate 75 wrms
2 dif kenwood 90 wrms
statie ultra drive 4 ori 100 rms
un i-pod de 30 gb
tft in parasolar de 7 inch
alarma cu dublu perimetru
pager
senzor ultra sunete
si multe altele care nu imi mai vin acum in minte.....
*


omul era de pe 4 tuning forum. Mai exista masina?
Bicicleta galbena
Participi la un concurs de postari?

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.