Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Galateni, postati aici!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
catavl
eu unu vin daca se stabileste un loc indiferent unde lumea sa se adune ca doar vorba aia venim cu masina nu? cool.gif
borciparte
Cata, speram sa fie destui galateni dispusi la o asemenea participare, pana acum, in afara de tine si te apreciez pentru ceea ce ai spus vad ca nu se inghesuie nimeni.
Chiar vorbeam cu cineva in urma cu 2 saptamani la o intalnire auto pentru alta marca de masini ca cei de pe DC nu misca nimic, eu, fiind om din domeniul auto am zis sa intru pe DC si sa incerc sa adun iubitorii de Dacia, asta ca o recunostinta pentru o marca care mi-a marcat in sens pozitiv copilaria, adolescenta si tineretea.
Deci, daca va simtiti pasionati de Dacia, hai sa ne intalnim si sa ne impartasim unii altora ideile despre aceste, solnite, tomberoane, frigidere sau cum vrem sa le mai spunem, sa vedem daca e asa cum spun unii ca sunt sau chiar sunt niste masini demne de luat in seama.
YO4RLP
Vreo propunere de loc de intalnire? Undeva unde sa fie si o terasa.
borciparte
da, alte intalniri, VAG, Daewoo, au loc la terasa Ambasador la Gradina publica, acolo unde este acel teren sitentic de fotbal, e umbra, sunt locuri de parcare, aer curat, atmosfera ok.
eu am propus pentru duminica asta care vine, zic eu ca destul de "din timp" ca cei care vor cu adevarat sa vina sa isi poata ordona programul de asa natura incat sa vina. Cred ca ora 10 ar fi cea mai nimerita, stam o ora, doua de vorba, impartim pareri, dupa care ne putem ocupa si de familiile noastre, e duminica vorba aia smile.gif
YO4RLP
Stiu si eu? Pe acolo se mai invart si cei de la scolile de soferi, fac manevre ...
In fine ... Daca nu ramane in picioare excursia pe care am planuit-o la Lacu Sarat, eu unul duminica, la 10, sunt de acord.
borciparte
masinile le putem parca in dreptul terenului de fotbal, la rand una langa alta, cei cu scoala se folosesc de locurile de parcare dintre copacii aia mari smile.gif Corect? smile.gif
Pai sa vedem ce mai zic si altii, daca nu, conditia minima si obligatorie este sa fim macar 2, eu ma bag, asteptam si pe altii.
dragoselu
QUOTE(diesel2002 @ 17 Jun 2006, 22:10)
La elice e ok. Sambata pe 24 iunie la ora 10. E bine?
*



Eu unul sunt din Bacau, dar ma voi muta la anul in Galati. smile.gif DECI, pot veni si eu la intalnire? A ramas pe 24 iunie, la ce ora ? Eu voi fi in Giurgiulesti, R. Moldova, la socri (8 km de Galati). Ma primiti si pe mine ? unsure.gif

Dragoselu
borciparte
al nostru esti smile.gif Vezi sa mergi incet pe zona aia super bine asfaltata de la Giurgiulesti la "pod", unde incepe santierul naval smile.gif Sa te uiti pe jos dupa frane multe, daca s-or mai vedea, sunt facut de subsemnatul cu X5 ala nou, TT 3,2FSI Quattro si alte ozn-uri care nu stau sa le insiruiesc acum smile.gif

Am vazut ca ai citat "la elice", duminica merg destul de multi la plimbare pe acolo si zona e destul de afisata si nu ne asigura un cadru cat de cat discret. Atentie la inca un lucru, data aia de 24iunie nu e valabila, duminica asta pica pe 17 iunie deci atentie sa nu cadeti in neatentie tongue.gif
Asadar, duminica, 17 iunie, locatia o stabilim de comun acord cu cei care ne dau un feedback pozitiv la anuntul asta al nostru.
YO4RLP
OK ptr. duminica, 17 iunie, ora 10, terasa Ambasador.
borciparte
pana acum suntem 5, cei 4 care am postat si inca unul care zic eu ca o sa vina dar e plecat si nu poate posta pe forum.

l@u, lasa analizele si neconcordantele si alatura-te echipei, nu te mai lua dupa toti inchipuitii, nu o sa vina niciun daniel imaginar la intalnire tongue.gif biggrin.gif Ai sa ai ocazia sa vezi ca deseori lucrurile nu sunt nicidecum asa cum ar parea la prima vedere si cum le creeaza altii, cum le pun ei si le aseaza cu dibacie in tot felul de contexte aiuristice sa le iasa cum vor ei biggrin.gif
parpanel
As veni si eu, dar nu stiu exact daca o sa pot atunci.
Vine lume cu LGN?
marianrec
QUOTE(borciparte @ 13 Jun 2007, 08:47)
Sa te uiti pe jos dupa frane multe, daca s-or mai vedea, sunt facut de subsemnatul cu X5 ala nou, TT 3,2FSI Quattro si alte ozn-uri care nu stau sa le insiruiesc acum smile.gif

*




Am mai auzit undeva exact fraza asta. Ce alarma ai la x5, ungo?
borciparte
as vrea eu sa am BMW X5 tongue.gif
Le-am facut numai cu masini de drive-test biggrin.gif Daca era masina mea faceam una doua acolo si ma linisteam, asa, nu-s pneurile mele, nu de alta dar un pneu la o masina din asta e 500€ biggrin.gif

Sa vii la intalnire, nu raspund la provocari tongue.gif

15 Jun 2007, 07:48:
asteptam noi participanti sa confirme.
Laurentziu83
Vin si eu. smile.gif
marianrec
QUOTE(borciparte @ 14 Jun 2007, 19:44)
as vrea eu sa am BMW X5 tongue.gif
Le-am facut numai cu masini de drive-test biggrin.gif Daca era masina mea faceam una doua acolo si ma linisteam, asa, nu-s pneurile mele, nu de alta dar un pneu la o masina din asta e 500€ biggrin.gif

  Pai vad ca aici        cautai cauciucuri cam mari pt dacie  biggrin.gif


*


borciparte
Mariane esti bandit tongue.gif
Nu uitati maine de intalnire, s-a sunat adunarea biggrin.gif Ora 10, Gradina Publica, langa terenul de fotbal smile.gif
Ar fi frumos sa fim cativa, nu ma astept acum la 20 de insi dar macar vreo 5 sa fim smile.gif
YO4RLP
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Adica cei ce au promis. Ne vedem maine.
borciparte
cred ca am mai prins un "Daciot" intre timp, asa ca suntem 8 smile.gif
YO4RLP
Bravo! up.gif Te facem sef de intalniri ca vad ca ti-ai dat silinta smile.gif)
borciparte
in urma cu vreo 3 saptamani vorbeam cu cineva ca cei de pe DC nu fac intalniri, m-a mirat faptul, Dacii, implicit posesori sunt foarte multi/multe asa ca am zis sa ma implic putin sa vedem cum, care si ce fel smile.gif
Din ce am observat, adevaratii pasionati de Dacia sunt cei cu 1310, cu Nova, Solenza... cei cu Loganul deja au impresii de masini straine tongue.gif (glumesc desigur) Ar fi frumos sa vedem un parcurs al Daciei, de la ce s-a plecat si la ce s-a ajuns.
Cu siguranta cei care vor veni sunt pasionati de Dacia si vor sa impartaseasca despre masina asta si altora impresiile lor smile.gif

17 Jun 2007, 14:58:
ne-am vazut, ne-am simtit bine si totul a fost frumos. Mai asteptam si alte intalniri de genul asta si asteptam sa mai sparga si altii gheata si sa vina la intalnire.
parpanel
Vad ca nu s-a mai scris nimic de la intalnirea de duminica.
Din pacate numai 5 persoane prezente.
borciparte
Asta e, probabil unii nu au putut sa vina iar altii nu tin asa mult la marca Dacia incat sa-si miste fizicul la o intalnire, e chestie de placere, de pasiune.
@parpanel, super sunetul pe masina ta wink.gif
danielliviu
as vrea si eu sa particip la o intalnire in galati.
Chestia e ca in ultimul an am cam fost pe drumuri, si nu am reusit sa merg la nici o intalnire.
Dar daca se mai face una in Galati, sigur voi fi prezent.
Ce ziceti, ne strangem iar pe la sfarsitul lui iulie - inceput agust?
borciparte
de acord.
Ar fi bine sa incercam sa facem o intalnire in comun cu cei din Braila, sa fim si noi mai multi, nu doar 5. As putea spune ca chiar daca am fost doar 5 intalnirea a iesit foarte bine, amuzamentul si buna dispozitie a fost la ea acasa, s-a discutat concret pe masini, s-a discutat despre calatorii, intr-un cuvant a fost frumos si cel mai important e ca ne-am cunoscut intre noi, am vazut care e omul care se "ascunde" in spatele unui nume virtual.
Asadar, braileni, galateni, hai sa facem o intalnire comuna smile.gif
Laurentziu83
Eu il astept pe C@ta, sa facem schimb de mane..., aaa, experienta.
borciparte
lasa ca am vazut ca deja sunteti prieteni biggrin.gif Am mai vazut ca aveti chiar mai multe elemente in comun... farmacistele tongue.gif

Eu trebuie sa-i dau un suc lui DragosP ca tot l-am botezat aiurea smile.gif promit ca o sa fie fara acid, sucul tongue.gif
C@talin
QUOTE(Laurentziu83 @ 1 Jul 2007, 13:21)
Eu il astept pe C@ta, sa facem schimb de mane..., aaa, experienta.
*


radmasa.gif
danielliviu
Deci, ramane in august? Sa nu fie prea multi plecati in concedii....
borciparte
nu te astepta sa vina tot poporul posesor de Dacie, asa ca tot cei ce vor sa vina cu adevarat vor veni smile.gif
Asadar, hai sa stabilim ceva concret. Asteptam propuneri.
YO4RLP
In general, august e "luna concediilor". As propune sfarsitul lui iulie. Sau inceputul lui septembrie, cand ne intoarcem cu totii din concedii si avem ce povesti.
Sunt si eu pentru o intalnire comuna Galati-Braila. Ar fi ceva deosebit. Dar cum ne impacam cu locul? Tragem la sorti? Sau ne intalnim in cartierul Cantemir smile.gif ? Ai nostri, pe terenul lor smile.gif
danielliviu
Hai sa fie 8-9 septembrie. Ce conteaza locul? Doar nu mergem pe jos!:)

C@talin
Eu zic ca sa nu ne certam sa ne intalnim in mijlocul digului laugh.gif
YO4RLP
Eu zic dupa 15 septembrie. Atunci chiar ca se termina toate concediile. Da' asa, una mica, pana plecam, se poate? Un mic schimb de info si apoi sofer1.gif
danielliviu
Nu zic nu, dar pana in august inca nu stiu prin ce oras voi locui (si lucra) ... inca nu m-am hotarat.
Dar stabilim si mai repede o intalnire, si fac tot posibilul sa fiu.
Doar nu e distanta mare intre Tulcea si Galati..
YO4RLP
Las initiativa stabilirii unei date altora. Nu sunt deloc sigur pe uichendurile de luna asta sad.gif
Desi nu m-ar deranja o intalnire si in cursul saptamanii, dupa orele 18-19.
RaVeN_BA
Am descoperit tarziu topicul acesta, dar daca se mai organizeaza ceva vin si eu la volanul Daciei mele biggrin.gif
AngelRyko
Se pare ca nu se mai intalnesc Galatenii !!!
parpanel
Mai mult de 5 persoane nu am vazut la intalniri?
danielliviu
Sal.
Eu chiar vreau o intalnire in Galati, dar momentan sun plecat prin deplasare inca cel putin 1 luna....
IRONICK
Sambata 22 septembrie 2007 ... a fost intalnire daciaclub intre IRONICK si l@u.
Mirciulik
deci 28 septembrie? Fixati si ora + locul si ma treceti si pe mine pe lista.
Primiti si un incepator nu? (la intalnirile daciaclub galati ma refer)
AngelRyko
Vine cineva pe 28 septembrie? vad ca nimeni nu se arunca sa zic o ora si un loc ... ?
parpanel
QUOTE(IRONICK @ 23 Sep 2007, 19:10)
Sambata 22 septembrie 2007 ... a fost intalnire daciaclub intre IRONICK si l@u.
*



Veniti si voi?
IRONICK
Eu am fost in trecere prin Galati. Nu puteam sa trec sa nu-l salut.
parpanel
Poate vin si cei cu logane modificate.
l@u
QUOTE(IRONICK @ 24 Sep 2007, 21:58)
Eu am fost in trecere prin Galati. Nu puteam sa trec sa nu-l salut.
*





Multumesc de post !!!!!!!!!
C@talin
QUOTE(IRONICK @ 24 Sep 2007, 21:58)
Eu am fost in trecere prin Galati. Nu puteam sa trec sa nu-l salut.
*


Ce,Braila era departe mad.gif






radmasa.gif smile.gif
amon82
se mai aude ceva de vreo intalnire? sunt si eu un proaspat posesor de prestige si de abia acum am gasit si eu topic-ul asta. Daca se mai anunta ceva, let me know.. 124.gif
danielliviu
Ar fi binevenita o intalnire...

Se baga cineva?

adostar
Pe cand intalnirea ca poate vin si eu cu dacia lu' taicamiu smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.