Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: CANADA GP
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Motor Sport > Formula 1
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
hepea
https://sport.hotnews.ro/stiri-motor-231964...-publicului.htm

I-au mai scazut 5 puncte biggrin.gif
centurion
Ce 5 puncte sa-i scada? Unde ai vazut tu asta?


10 Jun 2019, 17:27:
QUOTE(bucatzel @ 10 Jun 2019, 15:34)
Sa incercam sa ne controlam limbajul. macar pana reusim sa facem o tura pe circuit la nivelul ultimului clasat, mkey?
*


Asa l-am facut pana acum, asa il voi face si de acum incolo. 'Broscari' la Ferrari este acceptabil?
Solon
5 secunde si 2 puncte la superlicenta.
Vasea30
Vettel critică dur penalizarea de la Montreal care l-a costat victoria: "Trebuie să fii orb să crezi că puteam controla monopostul"

https://www.automarket.ro/formula1/vettel-c...oria-91919.html
bucatzel
QUOTE(centurion @ 10 Jun 2019, 16:24)
Asa l-am facut pana acum, asa il voi face si de acum incolo. 'Broscari' la Ferrari este acceptabil?
*


fa ce vrei, dar sa nu te miri dupa aia...

https://dexonline.ro/definitie/broscar
centurion
Este un argou, in caz ca nu ti-ai dat seama.
Nu ai decat sa imi dai ban, Hamilton tot pitiponc ramane. Si nu il fac eu, asa e el.

11 Jun 2019, 08:25:

QUOTE(bucatzel @ 10 Jun 2019, 15:34)
Sa incercam sa ne controlam limbajul. macar pana reusim sa facem o tura pe circuit la nivelul ultimului clasat, mkey?
*



Pentru tine si pentru cei care nu au inteles, cand il fac 'pitiponc' (si nu doar eu, mai sunt si altii) ma refer la el, ca persoana. El se afiseaza asa, asta e imaginea lui. De aceea nu il fac eu, el este. El si cu prietenul lui Neymar. Alta podoaba. Macar Hamilton are rezultate in F1, Neymar e praf.

Referitor la pilotul Hamilton, am spus-o in mai multe randuri ca e talentat. Ultima oara a fost ieri. Ma citez:
QUOTE(centurion @ 10 Jun 2019, 10:11)
Sper ca nu il compari pe pitiponc cu Schumi. Pitiponcul stie doar sa se planga ori sa trimita obediente false catre echipa. A primit doar masini performante, McLaren (campion de conjunctura in lupta cu Massa) si Mercedes ( masini la care au contribuit Schumi si Rosberg). Campion fabricat. Pilot talentat, fara discutii.
*


Nu discut talentul (pe care il recunosc), ci doar drumul pavat pe care l-a avut in F1 comparativ cu marii campioni care au luat-o de jos. De asta am spus ca este un campion fabricat.

Asa ca ma voi referi in continuare la el ca 'Hamilton' sau 'pitiponc'.

sb-55-dan
Oricum l-ai denumi Hamilton este indiscutabil cel mai bun in momentul de fata (si de cativa ani incoace).
Andy_ACS
@centurion - si eu sunt fan Ferrari de mic si evident ca la fel ca tine sunt subiectiv.
Totusi cred ca ar trebui sa trecem peste ideile preconcepute ale trecutului si sa dam dovada de toleranta. Fiecare ae imbraca cum doreste, isi face ce freze doreste si isi lasa ce mustati doreste.
Nici mie nu imi place stilul vestimentar Hamilton, dar sa incercam sa trecem peste acest aspect neesential.
Mie imi place Leclerc. Mi se pare ca are modestie si decenta, plus talent. Si nu ii e rusine sa recunoasca atunci cand greseste.
Sper ca sezonul urmator, cu experienta acumulata anul asta, sa fie un pilot de top.
centurion
Si mie imi place Leclerc inca din sezonul trecut, de cand era la Alfa Romeo. Il vad ca pe un campion mondial in cativa ani.

Fara discutii ca fiecare se imbraca cum vrea, isi face ce freza vrea, cate codite doreste, suntem liberi sa facem multe lucruri cum dorim, inclusiv sa ne dam cu parerea. Si parerea mea este ca e pitiponc.


QUOTE(sb-55-dan @ 11 Jun 2019, 08:35)
Oricum l-ai denumi Hamilton este indiscutabil cel mai bun in momentul de fata (si de cativa ani incoace).
*


Rezultatele lui vorbesc, am mai discutat noi despre asta, deci as fi un idiot daca as spune ca prin prisma rezultatelor nu este cel mai bun.
Ca eu il consider, spre exemplu, pe Verstappen mai talentat decat Hamilton, nu se poate dovedi, unul avand cea mai buna masina iar celalalt chinuindu-se cu material mai slab. Pana atunci insa raman rezultatele.
R19/16v
QUOTE(sb-55-dan @ 10 Jun 2019, 11:04)
Noua care? Sau te referi la tine ca la persoana a 3-a?
Va place, nu va place Mercedes o sa castige si anul acesta. Restul e can-can.
*


"Noua" adica lui si noi ceilalti care te lasam sa aberezi in treaba ta ca esti prea obositor si prea incuiat pentru a putea intretine o discutie constructiva, cel mai bun exemplu fiind ultimele tale postari de aici.
sb-55-dan
Avand in vedere divergentele anterioare, nu am cerinte prea mari de la tine. Atata poti, atata faci. Limitarea ta isi spune cuvantul.
R19/16v
Atatia piloti mari si jurnalisti etc spun ca trebuia sa fie racing incident si tu te agiti in disperare cu "go mercedes, hamilton castiga, mercedes castiga". Ce legatura are una cu alta!? N-are decat sa castige, da' s-o faca in aceleasi conditii in care incearca si ceilalti s-o faca.

<span class='edit'>11 Jun 2019, 08:36:</span>
QUOTE(sb-55-dan @ 11 Jun 2019, 08:30)
Avand in vedere divergentele anterioare, nu am cerinte prea mari de la tine. Atata poti, atata faci. Limitarea ta isi spune cuvantul.
*



Singura ta contributie la forumul asta, daca te uiti cativa ani in urma, se rezuma la "a castigat mecedes, restu's niste prosti"
Te asigur ca nici noi n-aveam pretentii prea mari de la tine wink.gif
sb-55-dan
https://www.youtube.com/watch?v=_gykAh22nbM
In caz ca intelegi ce spune omul asta.
Si nici asta nu stie, ca nu e pilot ca tine: https://www.bbc.com/sport/formula1/48583803
b76bgaarh
QUOTE(centurion @ 10 Jun 2019, 06:29)
In niciuna dintre cele 2 faze similare din filmuletele pe care le-am pus nu s-a dat penalizare.
Inteleg ca Ferrari va face apel.
*


io zic sa mai studiezi, ca verstapen a fost penalizat, tocmai la cererea "broscarilor", tot cu 5 sec.

ps. singuru pitiponc e vettel. in ultimele sezoane a facut "decat" kkturi, pentru care tot el a plans iar acum fia reactioneaza la acele kkturi.
Solon
@saispe: lasa-l ca nu ai cu cine.
Asa e, Palmer chiar e pilot. De aia dupa un an sau doi a zburat din F1. Si acum emite pretentii de "pundit". Ca si Khandok de altfel, alt mare pilot.
Restul care au zis ca e aiurea gen Wurz, Button, Ricciardo si mai sunt cativa, toti niste fraieri care nu au facut nimic in F1.
Hai ca sa nu mai poluam aiurea. Tu ramai cu Mercii tai si cu gogogogo si noi cu ale noastre. Si mai si termina cu atacurile la persoana ca nu toti suntem cretini.

Salut, barfi! biggrin.gif
sb-55-dan
Dovezi 0, doar povesti. Cele 5 secunde sunt pe deplin meritate.
https://www.skysports.com/f1/news/12433/117...-losing-penalty
Voi fiind subiectivi, bineinteles ca vedeti altfel.
centurion
QUOTE(b76bgaarh @ 11 Jun 2019, 09:57)
io zic sa mai studiezi, ca verstapen a fost penalizat, tocmai la cererea "broscarilor", tot cu 5 sec.

*



Azi dimineata am cautat informatii despre acea cursa (Japonia 2018) si am vazut ca Verstappen a luat 5 secunde.
Hamilton, la Monaco 2016, nu a primit 5 secunde.


QUOTE(b76bgaarh @ 11 Jun 2019, 09:57)

ps. singuru pitiponc e vettel. in ultimele sezoane a facut "decat" kkturi, pentru care tot el a plans iar acum fia reactioneaza la acele kkturi.
*


Vettel a pierdut mult pe mana lui, am zis-o tot timpul. Parte din succesul (facil) a lui Hamilton se datoreaza si erorilor lui Vettel. Singapore, Monza, Germania etc.
Pitiponc e doar unul.
sb-55-dan
QUOTE(Solon @ 11 Jun 2019, 10:00)
@saispe: lasa-l ca nu ai cu cine.
Asa e, Palmer chiar e pilot. De aia dupa un an sau doi a zburat din F1. Si acum emite pretentii de "pundit". Ca si Khandok de altfel, alt mare pilot.
Restul care au zis ca e aiurea gen Wurz, Button, Ricciardo si mai sunt cativa, toti niste fraieri care nu au facut nimic in F1.
Hai ca sa nu mai poluam aiurea. Tu ramai cu Mercii tai si cu gogogogo si noi cu ale noastre. Si mai si termina cu atacurile la persoana ca nu toti suntem cretini.

Salut, barfi! biggrin.gif
*


Nici Rosberg nu e pilot, nu?
Solon
Aici cu regret o spun dar Robserg chiar nu e pilot. Imi pare rau doar ca am omis sa il trec pe lista. Nu pun la socoteala faptul ca a fost pilot Mercedes.
Ok, eu ma opresc aici. Astea sunt parerile mele, mi le sustin. Daca bucatzel considera ca am deviat prea mult, n-ar fi prima data cand ma corecteaza. Pe subiectul acesta, eu am terminat de comentat.
bucatzel
ca aveti pareri pozitiva sau negative despre pilori, basca mea, cam asta-i toata ideea topicurilor astora.

Da' asta nu-i scuza sa insultam pilotii dupa cum ne vine. Avand in vedere ca fiecare pilot are fanii lui pe aici, termeni de genul asta sunt o insulta indirecta si la adresa coforumistilor. Si cu asta am terminat justificatul.

Cum ziceam, fiecare poate sa faca ce vrea, dar dupa aia sa nu se mire, mai ales dupa ce mi-am exprimat parerea de doua ori deja...
centurion
Ross Brawn adevar a grait:

I can understand the disappointment and frustration Vettel felt (and that he is surely still feeling), as he feels he was robbed of a deserved win. The most important thing from the weekend, though, is that the fans saw a vintage Vettel performance, which has perhaps been absent since last year’s Belgian Grand Prix. Ferrari was in fine form in Montreal, so it was essential that they could count on a driver of the class and talent of Sebastian being at the top of his game, and that was the case this weekend.
Vasea30
Ricciardo, optimist că Renault poate progresa în Franța după performanța din Canada: "Viteza pe liniile drepte este mult mai bună"

https://www.automarket.ro/formula1/ricciard...anta-91945.html
wolfin
Decat 1?
meganus_bicorpus
Ce suparat a fost Vettel!

https://www.formula1.com/en/video/2019/6/Se...io_in_full.html
bucatzel
Aici nu este cafenea, nu incercati sa va comportati ca acolo. Asta e valabil si pentru R19, si pentru DragosP si pentru centurionul pentru care ban-ul nu insemna nimic.
dantes
D-aia putinii care mai scriau pe aici l-i se rupe maxim. F1 ca si alt sport inseamna pasiuni si multe altele.
Eu am zis de mai demult...nu avem nevoie de o astfel de sectiune! E inutila atata timp cat nu se pot exprima nici macar 10% din trairile acestui sport.

Va salut.
bucatzel
De acord. Ce sa zic, foloseste limbajul asta pasional cand ai cateva minute cu doamna dantes, zi-i pitipoanca, si vezi ce iese. Da' nu te superi pe mine daca dormi pe pres, nu?

Hai sa nu indesam in partea cu pasiunea lucruri care n-au treaba de fapt cu conceptul...
centurion
Ferrari have decided not to appeal against the decision to punish Sebastian Vettel with a time penalty that cost the Prancing Horse what would have been their first win of 2019 in Canada – but that is not yet the end of the matter…

However, Ferrari are now evaluating whether to review the penalty under the FIA’s International Sporting Code, which allows for further action should any “significant and relevant new element” come to light that was not available at the time of the race.



Cred ca o vor lasa asa cum e. Nu stiu ce elemente noi, relevante, pot aduce. Mai au timp o saptamana pentru apel.
centurion
Apelul lui Ferrari a fost respins, rezultatul ramane neschimbat.
mircea_aq
Un GP care-a confirmat ceea ce am vazut de-alungul sezonului.

Ferrari sta doar in Leclerc. iar Leclerc a pierdut titlul.
49 de puncte nu mai recupereaza nici daca verstappen abandoneaza in urmatoarele doua curse consecutiv.

Sainz e greu de privit, am avut un deja-vu al victoriei lui Gasly la Monza.
Puteai sa-i mai dai lui sainz 20 de tururi, tot nu ar fi depasit.

Business as usual la red bull, masina a doua se strica mult mai des decat prima.
Practic verstappen alearga acum de unul singur, asta daca era cineva atat de naiv sa creada ca perez are o sansa. N-are si n-a avut niciodata si daca ma intreaba cineva pe mine, nici nu are valoare sa concureze cu verstappen. El e doar nitel mai bun decat hulkenberg, baiatul acela cu sute de starturi dar niciun podium.

Mercedes in usoara revenire, nu poate tine pasul cu cei din fata, dar macar Lulu l-a invins prima data in sezon pe russell, putem sa notam o victorie pentru curcubeu.

Alpine, acolo unde le e locul, in jurul pozitiilor 8-10 in ritm de cursa.

Alfa Romeo in revenire, iar Zhou e pilot de f1. Nu e el material de campion mondial, dar nu e nici vreun yuki sau m/nick.

La McLaren e nevoie de curatenie generala, nu-i vad revenindu-si sezonul asta, sunt curios pe ce loc termina la constructori. E clar ca proiectul a esuat, trebuie sa vina oameni noi.
sb-55-dan
Pacat de Alonso, merita un podium dar strategia nu a fost buna. De ce nu l-au chemat la boxe pe cele 2 VSC nu pot sa-mi explic. Sainz a incercat saracul dar atat, nu are acel ceva. Tind sa cred ca Max aveam mult mai multe probleme cu Leclerc daca era in locul lui Sainz. Titlul e la Max fara doar si poate.
vallixx
Da, chiar vorbeam ieri cu un amic, Ferrarist convins, care jubila la Safety Car ca il si vedea pe Sainz depasind, " ca e aproape, ca pneuri noi, ca DRS".....
I-am zis ca e greu cu Max, una e sa fii aproape, alta e sa si treci.....ce-i drept si masina RB l-a "salvat" e racheta. Dar chiar si daca Sainz reusea sa-l prinda si sa incerce un atac mai convingator, tot nu cred ca reusea sa treaca, Max e calit in d'astea si stie sa se faca greu de depasit.

Leclerc da, nici eu nu-l mai vad revenind. Ca ghinionul, ca echipa, ca strategia, ca colegul.....ca una, ca alta....e prea departe, char daca acum de pe 19 pe 5 a fost un progres excelent.

Lulu l-a batut pe George pentru ca echipa....altfel nu cred. Si oricum, chiar si asa, consistenta lui George este exemplara. Nici o cursa sub locul 5 e ceva.

Speram mai mult de la Alpine, dar desi masina merge bine, nu este un adversar nici macar pentru Mercedes, insa oricum, cred....si sper ca vor termina anul pe 4, dupa RB, Ferrari si Mercedes, dar poate inaintea McLaren si Alfa.

Alte surprize mari nu au fost....poate doar Stroll in puncte in fata lui Vettel.....cat despe cei 3 care au speriat vestul si care dupa mine nu sunt material de F1, adica Latifi, Mick, Yuki....nu prea e mare lucru de zis. Si ca tot ziceam de surprize.....Gasly surprinzator de slab ieri. Norris la fel.

Oricum, GP-ul a fist misto.....si il prefer oricand in pofida oricarui street circuit, care ma enerveaza maxim, nu le suport.
Ov
Verstappen o sa castige si el anul asta pe merit primul lui campionat mondial rolleyes.gif
bucatzel
Nu puteai sa-mi zici asta acum 3 zile... biggrin.gif
vallixx
QUOTE(Ov @ 21 Jun 2022, 09:24)
Verstappen o sa castige si el anul asta pe merit primul lui campionat mondial rolleyes.gif
*


Stiu unde bati, dar si anul trecut tot pe merit l-a castigat. Overall a fost pilotul mai bun din sezonul 2021.
Si daca nu avea cateva ghinioane (Baku, Hungaroring, Silvestone.....), castiga mult mai devreme de ultima cursa.

In ceea ce priveste ultima cursa, parerile sunt impartite in functie de "al cui fan esti". Finalul a fost controversat insa date fiind datele problemei (numarul de tururi pana la final, momentul in care a survenit crash-ul lui Latifi, agreementul FIA cu echipele de a nu termina cursa sub SC..etc), cred ca s-a luat cea mai buna decizie "cu ce a fost la indemana".
Ov
In F1 nu castiga doar pilotul cum va place voua sa credeti. Castiga tot mix-ul de pilot/masina/echipa. Daca un singur lucru din astea 3 "scartaie" atunci se duce naiba totul. Anul trecut Verstappen+masina+echipa n-au fost cei mai buni de pe grila, au fost intr-adevar extrem de apropiati de Ham&stuff, dar ce i-a facut sa castige a fost un factor care n-avea ce sa caute intr-o cursa de F1.
Anul asta in schimb sunt de departe cei mai buni, singurii care dadeau semne la inceputul anului fiind Lec&stuff, dar s-a dovedit ca nici Lec n-a ajuns inca la nivelul lui Max, si ca masina desi aparent e rapida o face in detrimentul fiabilitatii si ca echipa (aici nu pot sa gasesc nicio scuza) e praf.
Ham anul asta poate scartaie nitel la motivatie dat fiind ca si-a luat-o urat in ultima cursa a anului trecut + valul de hate de dupa aia, masina e clar sub RB, dar aparent mai fiabila decat Ferr, echipa e singura care mai misca ceva. Cat despre faptul ca Rus>Ham, eu as pune-o mai mult pe seama faptului ca echipa il foloseste pe ala cu mai multa experienta sa incerce sa puna la punct masina si incearca in fiecare cursa diferite setup-uri mai mult sau mai putin fericite.
Sper ca Mercedes sa-si rezolve problemele cu masina, Ham, la cate a facut pana acum nu poate sa mai aiba nivelul acela de motivatie pe care-l are Rus, asa ca in viitor eu prevad ceva rezultate spectaculoase de la acesta din urma. "Echipa" asta mi se pare ca are sanse (incepand cu anul viitor) sa se bata cu RB (unde lucrurile stau chiar foarte bine, si daca nu apar alte modificari imbecile de regulament nici nu vad motive de ingrijorare). Ferrari din pacate (desi sunt fan aceasta echipa, imi place si Lec si e ok si Seinz pe post de secund) pana nu face o schimbare fundamentala pe partea de management, si asta mi-e teama ca o sa mai dureze niste ani, o sa fie probabil pe viitor tot echipa a 3-a. N-ar fi exclus ca sa rateze chiar si de anul acesta locul 2.
tatabobu
Pe vremea duelurilor Mansell - Prost - Senna auzisem o estimare că pilotul trage vreo 20% din performanta, restul împărțit între motor, șasiu, echipa, strategie și noroc.
AndreiMR
Anul trecut Verstappen probabil avea titlul în buzunar înainte de ultima cursă dacă nu ar fi fost scos de pe circuit de două ori de mașinile Mercedes...Un abandon și parcă un loc 9 după accidente cu Hamilton și Bottas înseamnă multe puncte pierdute. De acord ca toate trei elementele...pilot, mașină, echipă sunt importante dar anul trecut a fost extrem de echilibrată lupta...Mercedes au avut echipa mai buna, Redbull mașina mai rapidă iar piloții...ei bine aici dpmdv Max a fost peste Hamilton.

În anii recenți mie mi se pare că ordinea importantei elementelor care au adus succesul a fost echipa>masina>pilot. Prea multe curse câștigate doar din strategie și prea puține ocazii pentru piloți să se dueleze echilibrat. În momentul în care managementul cauciucurilor și al combustibilului au devenit mai importante decât viteza, e clar că pilotul trebuie să aibă altfel de calități decât pe vremea lui Schumacher sau Senna. Cel mai bun exemplu mi se pare Vettel...are 4 titluri mondiale câștigate într-o conjunctură în care avea de departe cea mai rapidă mașină și probabil cea mai eficienta echipă. Cu toate astea cel puțin 2 dintre ele au fost câștigate cu greu în fața unui Alonso care trăgea de un Ferrari incomparabil mai slab și echipa Ferrari...ca de obicei, era în haos. Strict intre cei doi, după mine Alonso e pilotul mult mai bun, dar statistica spune altceva. Cât despre Hamilton, e clar un pilot mare dar a beneficiat de un asemenea material de concurs încât e greu să îl consider egal cu Schumacher. Practic doar în doi ani a avut cu adevărat concurență puternică de când e la Mercedes...și în ambii a pierdut titlul, odată în fața lui Rosberg și anul trecut
maho
QUOTE(tatabobu @ 21 Jun 2022, 13:07)
Pe vremea duelurilor Mansell - Prost - Senna auzisem o estimare că pilotul trage vreo 20% din performanta, restul împărțit între motor, șasiu, echipa, strategie și noroc.
*


S-au dus demult vremrile alea (din pacate, zic eu). Acum electronica bagata in toate componentele schimba totul. Prea multa, si de aici sanse mai mari de rateu.
noi oricum suntem soferi, ne dam cu parera pe ce vedem, dar nu suntem calificati sa avem o parere experta.
O parere (a noastra) mai apropiata de adevar in privinta pilotilor ar fi fost daca toti ar fi concurat pe masini identice.

P.s.: din ce-am vazut pana acum, Perez nu mi se pare deloc un pilot slab, din contra. Faptul ca e "nr. 2" in schipa nu inseamna nimic.
bucatzel
@OV, this =>
QUOTE(AndreiMR @ 21 Jun 2022, 12:46)
Anul trecut Verstappen probabil avea titlul în buzunar înainte de ultima cursă dacă nu ar fi fost scos de pe circuit de două ori de mașinile Mercedes...Un abandon și parcă un loc 9 după accidente cu Hamilton și Bottas înseamnă multe puncte pierdute.
*



Si sincer, singurul lucru pe care i-l reprosez lui Masi in cursa aia, a fost ca nu a pus pe toata lumea sa se unlap-uie din momentul in care a scos safety car-ul. Asa ar fi fost timp sa iasa toti din vizor.

Serios, si ma repet, pana si comentatorii de la digi au spus-o pe aia ca "cu strategia asta, daca vine un safety car, Hamilton pierde cursa". Si ce sa vezi, au bunghit-o.
sb-55-dan
Faptul ca l-au dat afara pe Masi incheie discutia asta. E cat se poate de clar ca a luat decizia gresita. Restul e istorie.
vallixx
Aia e un bullshit. Massi a fost sacrificat de FIA ca sa termine Toto cu scandalul....ca nu se mai oprea cu circul, desi i se respinsesera toate plangerile. Asa ca l-au sacrificat pe Massi ca sa-i inchida gura lui Toto.

Mercedes....de fapt Toto, s-a obisnuit sa iasa de fiecare data cum vrea el. Si cand se intampla o data sa nu iasa, incepe cu scandal.

Uite acum din nou. Dupa ce s-au chinuit de la inceputul anului sa rezolve problema cu porpoising-ul, cand au vazut ca orice incearca, tot nu le iese....au inceput sa sara cu gura la FIA ca vezi doamne "driver health", "safety", Lewis a inceput sa joace teatru ca nu putea sa iasa din masina.....dar alaltaieri spre podium nu-l mai durea nimic.

Noroc ca actuala conducere a FIA nu a pus botul si le-a spus ceva de genul: "bah, nu putem modifica regulile jocului in timpul lui, cu atat mai mult cu cat unele echipe au rezovat problema, asa ca pentru safety si health, daca in FP3 nu puteti reduce bouncing-ul sub o valoare acceptata, sunteti obligati sa ridicati garda la sol cu 10 mm. Dar doar cei carora nu le iese, nu toti, cui ii iese ....bravo lui."

Evident ca Toto voia ca regula sa fie pentru toti....sa-i oblige FIA pe toti sa ridice garda la sol, in conditiile in care doar ei sunt cei care nu reusesc sa rezolve problema, ceilalti i-au mai dat de cap. Asa ca au incercat, ca de obicei, sa manipuleze sistemul.....si ne miram de ce atata hate pe ei.

Ei sunt ca aia care stabilesc sa o dea parte in parte, dar cand vad ca iau bataie se duc la fratele mai mare. Vorba lu' ala cu perversa de pe Tg. Ocna: pai ori suntem golani, ori nu mai suntem.
tatabobu
QUOTE(sb-55-dan @ 21 Jun 2022, 13:55)
Faptul ca l-au dat afara pe Masi incheie discutia asta. E cat se poate de clar ca a luat decizia gresita. Restul e istorie.
*



"Acarul Păun". Zic, doar.
R19/16v
Pacat ca nu mai avem reputatie...
maho
Se vootoo butonu' cctv-ului. Aia din tribune au plătit bilet de proști, mâine și poimâine o să-și ia umbrele.
vallixx
Bah nene.....am mai zis-o si o mai zic.....si nu pentru ca imi place mie in mod special, dar Alonso e pilot nene. Cu o masina de nivelul RB, eu zic ca Max ar avea ceva probleme. E tanar si are viteza tineretii, dar Alonso vine cu experienta multa in spate.

Altfel, cursa ok-ish, ca Max a dominat era de asteptat.

Zi buna pentru Ferrari, avand in vedere de unde au plecat si unde au terminat e un plus. Au avut bafta cu SC-ul, al doilea, si au putut beneficia de pit stop "ieftin", dar una peste alta au fost cat de cat ok.

Mercedes merge bine, de data asta a dat-o si Russell de gard.....aia e, mai ai si d'astea.

Perez e pierdut in spatiu si timp, nu stiu cata presiune e pe el acum din partea echipei, dar va fi si mai multa. Degeaba puncteaza Max numarul maxim de puncte daca nu puncteaza bine si a doua masina, valabil si in cazul Aston, unde Stroll e si nu prea e.

Albon cu ragalia aia de Williams....super cursa. Ocon e acolo constant best of the rest....

Dpdv incidentele de la pit stop, evident nu am datele le de telemetrie insa personal mi s-a parut unsafe release si la Hamilton si la Norris. Stewarzii au vazut altceva.....au si alte date, de la TV mie mi s-a parut diferit.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.