Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vesnicele dueluri...
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Motor Sport > Formula 1
Pages: 1, 2
b76bgaarh
asta se facea in mod curent, la ferrari.
GBX
Când consumul de carburant și pneuri e calculat la micron, posibil ca și depășirile să fie, măcar parțial, dictate de la boxe. De câte ori nu s-a impus piloților o anumită viteză "de croazieră", lucru care clar influența și capacitățile de depășire a altora.
sb-55-dan
QUOTE(b76bgaarh @ 4 Jul 2016, 13:37)
asta se facea in mod curent, la ferrari.
*


De asta nu-i suport.
bucatzel
El banui ca zicea de faze gen Alonso - Massa pe la Hockenheim.
Si pe Barichello l-o pus intr-un an sa puna frana in Austria, ca sa treaca Schumi in fata.

@sb-55-dan. Amu' nu ca ar fi alte echipe mai curate la fata. Si mclaren l-o pus pe coulthard sa-l lase pe Hakkinen sa treaca. Si desi s-ar putea sa ma insel aici, dar parca si Villeneuve a pus frana ca sa treaca Hill.
centurion
QUOTE(b76bgaarh @ 4 Jul 2016, 14:37)
asta se facea in mod curent, la ferrari.
*


Daca e 'in mod curent', atunci 'nu se facea', ci 'se face'.
Daca 'se facea', atunci nu e 'in mod curent'.

QUOTE(sb-55-dan @ 4 Jul 2016, 14:56)
De asta nu-i suport.
*


Foarte bine faci. Nu se supara nimeni ca nu-i suporti.
Dar pe cine pana la urma? Pe Ferrari sau pe fani?
b76bgaarh
ca sa nu vorbim de Irvine-Schumacher.
sb-55-dan
QUOTE(centurion @ 4 Jul 2016, 13:59)
Daca e 'in mod curent', atunci 'nu se facea', ci 'se face'.
Daca 'se facea', atunci nu e 'in mod curent'.
Foarte bine faci. Nu se supara nimeni ca nu-i suporti.
Dar pe cine pana la urma? Pe Ferrari sau pe fani?
*


Bineinteles ca pe Ferrari...ce treaba sa am cu fanii? Fiecare e liber sa tina cu cine vrea.
bucatzel
Chiar ca... numa' ca invers, singura data cand s-o pus problema, o stat Schumacher mai incet ca sa castige Irvine.
centurion
QUOTE(bucatzel @ 4 Jul 2016, 14:57)
El banui ca zicea de faze gen Alonso - Massa pe la Hockenheim.
Si pe Barichello l-o pus intr-un an sa puna frana in Austria, ca sa treaca Schumi in fata.
*


Ordine de echipa? Da, mizerii de astea au fost la toate echipele, Ferrari facandu-le chiar pe fata. Cand vezi de afara, e o mizerie. Cand esti implicat direct si vrei sa ai anumite rezultate, iei (ca si manager) deciziile pe care le consideri cele mai bune ca sa poti atinge rezultatele dorite.


Eu ma referam la depasiri pe pista, nu neaparat in dauna coechipierului.
b76bgaarh
QUOTE(centurion @ 4 Jul 2016, 13:59)
Daca 'se facea', atunci nu e 'in mod curent'.
*



imperfect persoana a treia singular.

bafta.
centurion
QUOTE(bucatzel @ 4 Jul 2016, 15:02)
Chiar ca... numa' ca invers, singura data cand s-o pus problema, o stat Schumacher mai incet ca sa castige Irvine.
*


Si tot nu a iesit campion. Cica din cauza unei roti. biggrin.gif
GBX
QUOTE(centurion @ 4 Jul 2016, 15:03)
Ordine de echipa? Da, mizerii de astea au fost la toate echipele, Ferrari facandu-le chiar pe fata. Cand vezi de afara, e o mizerie. Cand esti implicat direct si vrei sa ai anumite rezultate, iei (ca si manager) deciziile pe care le consideri cele mai bune ca sa poti atinge rezultatele dorite.
Eu ma referam la depasiri pe pista, nu neaparat in dauna coechipierului.
*


Eu n-aș băga mâna în foc pentru nimeni.
sb-55-dan
QUOTE(bucatzel @ 4 Jul 2016, 13:57)
El banui ca zicea de faze gen Alonso - Massa pe la Hockenheim.
Si pe Barichello l-o pus intr-un an sa puna frana in Austria, ca sa treaca Schumi in fata.

@sb-55-dan. Amu' nu ca ar fi alte echipe mai curate la fata. Si mclaren l-o pus pe coulthard sa-l lase pe Hakkinen sa treaca. Si desi s-ar putea sa ma insel aici, dar parca si Villeneuve a pus frana ca sa treaca Hill.
*


De la faza cu Barichello si Schumi nu i-am mai suportat deloc.
Oricum de la retragerea lui Schumi a cazut si Ferrari.
centurion
QUOTE(GBX @ 4 Jul 2016, 15:05)
Eu n-aș băga mâna în foc pentru nimeni.
*


Asa e, doream doar sa scot in evidenta ca 'interesele' fanilor difera uneori de cele ale managerilor de echipa.
bucatzel
QUOTE(centurion @ 4 Jul 2016, 15:03)
Cand esti implicat direct si vrei sa ai anumite rezultate, iei (ca si manager) deciziile pe care le consideri cele mai bune ca sa poti atinge rezultatele dorite.
*



Pai cea mai penibila o fost aia cu Schumi - Barrichello, la care pana si Schumi o realizat cat de naspa o picat, si l-o luat pe Rubens cu el pe treapta de sus de pe podium. Si la cum o evoluat campoinatul ala (ceva ce era deja evident si la momentul cursei aleia), o fost o rocada complet inutila.

Permisiunea de depasire la ce zici tu, are o urma de rost, ca daca nu, patesc naibi ca Alesi, de-o ramas fara benzol cand ii era lumea mai draga.
R19/16v
Da' voi stiti ca aia sunt acolo sa castige, nu sa va faca voua impresie buna, nu?
meganus_bicorpus
Si eu care ziceam ca trag doar pentru spectacol, banii nu mai conteaza deloc...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.