Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: BRAZILIAN GP
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Motor Sport > Formula 1
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
FISICHELU
QUOTE(f39sor @ 25 Oct 2006, 15:20)
Nu văd rostul atâtor discuții. Doar un idiot sau cineva care nu are nici o treabă cu Formula 1 poate contesta calitățile, meritele și reușitele lui Michael Schumacher (în acest sport).
*



Cred ca nimeni nu se simte ofensat de afirmatiile lui f39sor - nimeni nu-i contesta lui SCH calitatile, meritele si reusitele. Insa pentru ca este si el om, si ca toata lumea mai si greseste, trebuie acceptat asa cum este: si cu bune , si cu rele. A, ca datorita talentului sau, unii mai inchid ochii cand e cazul sau nu, asta este alta poveste, insa nu trebuie confundata bunavointa unora cu transformarea in zeu a unei persoane.

Si inca ceva: discutia asta nu are nicio treaba cu topicul. Este ultimul avertisment. Chiar daca este primul mesaj off-topic sau nu - se continua aiurea o discutie acolo unde nu trebuie. Cine mai continua discutia off primeste warn.
cri123
Pai din moment ce a trecut Brazilian GP, cred ca asta e pe anul asta biggrin.gif

Putem incepe un topic cu noutati din sezonul de testare, rezultate, pronosticuri? tongue.gif

PS: de abia astept sa vad cursa pe ITV, fiindca pe TVR m-am enervat numai de perlele comentatorilor.

PS2: am toate cursele din acest an pe DVD - din pacate de pe TVR sad.gif - si majoritatea si de pe ITV. Pentru curiosi, nostalgici, pasionati wink.gif
FISICHELU
QUOTE(cri123 @ 25 Oct 2006, 21:57)
Putem incepe un topic cu noutati din sezonul de testare, rezultate, pronosticuri?  tongue.gif
*


The sky is the limit...si capacitatea serverului!;)

QUOTE(cri123 @ 25 Oct 2006, 21:57)
PS2: am toate cursele din acest an pe DVD - din pacate de pe TVR sad.gif - si majoritatea si de pe ITV. Pentru curiosi, nostalgici, pasionati wink.gif
*


Pune-le la "Bursa" - doar nu ai pierdut timpul degeaba...

paulp
Mai, nu-l impinge in pacat, ca asa-s ia omu Warnu wink.gif

Domnu, piteste bine DVD-urile alea, ca legea copyrightului e in vigoare smile.gif
cri123
A, nu ma apuc sa vand DVD-uri. Sunt pentru uz personal, si cred ca e ok sa le mai dau cu "imprumut" smile.gif
sandman_
QUOTE(paulp @ 25 Oct 2006, 12:54)
Si eu ma mir, pentru ca un pilot bun stie cind nu e cazul sa riste aiurea wink.gif, dar e mai important sa arati ca ai facut tot ce ai putut ca sa-l tii pe Schumi, ca altfel te trage nenea Briatore de urechi (si a facut-o de 2 ori in acceasi cursa).


Iar in cazul respectiv MS putea sa astepte pana la urmatoarea linie dreapta...
Probabil ar fi trebuit ca toti pilotii sa faca precum Doornbos, Heidfeld, Barrichello, Raikkonen, etc. si sa se comporte ca si cand ar fi primit steaguri albastre biggrin.gif
Poate chiar sa faca asta din Bahrein pana acum, ca sa nu mai fie atatea controverse.

QUOTE(f39sor @ 25 Oct 2006, 14:20)
Pentru fanii Renault & Alonso (și deopotrivă pentru adversarii Ferrari & Schumacher): pentru 2 ani la rând preferații voștri au câștigat. Bucurați-vă, este momentul vostru, dar nu mai încercați să provocați flame -uri când nu este cazul.


usurel cu atitudinea asta de impaciuitor, ca si tu ai bagat multe "injectii" si ai pus adesea paie pe foc. Trec cu vederea chestia cu idiotii, insa incearca sa adopti o formulare mai nuantata.

QUOTE(cristirenault @ 25 Oct 2006, 14:48)
Tocmai i-ai facut pe unii idioti , ce-i drept finut asa , fara sa dai nume  radmasa.gif  10561582.gif sa vezi ce ti-o iei acum de la unii dintre antepostatorii tai , cred ca nu ai citit posturile anterioare cand ai facut afirmatia aia  laugh.gif

uite cine vorbeste din experienta proprie icon_mrgreen.gif

QUOTE(paulp @ 26 Oct 2006, 08:33)
Mai, nu-l impinge in pacat, ca asa-s ia omu Warnu wink.gif
Domnu, piteste bine DVD-urile alea, ca legea copyrightului e in vigoare smile.gif


Si ce treaba are legea copyrightului aici? omul vrea sa ne invite pe la el, in grupuri de cate 4 biggrin.gif, ca sa urmarim impreuna cursele de F1 pe laptopurile noastre biggrin.gif
paulp
Eu aduc floricelele wink.gif
sorin_f39
@ FISICHELU: scuze, sunt off-topic, dar trebuie sa raspund.

@SANDMAN_

De ce ai scos din text acel fragment? Ai inteles gresit. Nu este o atitudine impaciuitoare, ba din contra. Am continuat chiar cu explicatiile pe topicul "Michael Schumacher". Stiu foarte bine ce fel de reactii am avut de cele mai multe ori, mi le asum, insa niciodata n-am reactionat gratuit. Asa cum am mai spus, multi au incercat sa ne convinga (pe cei care tinem cu Ferrari si /sau Schumi) ca in plina zi, afara e noapte. Eu am replicat si, pentru a nu mai continua in zadar o discutie ce deja incepuse sa degenereze, am scris si fragmentul pe care tu l-ai scos din text. In perioada 1999 - 2004 eu nu m-am uitat in curtea altuia, ci m-am bucurat pentru favoriti. In 2005 si in anul asta competional mi-am vazut de treaba mea. O parte dintre cei din tabara adversa, in loc sa se bucure pentru favoriti, care au castigat 2 ani la rand, au inceput o lunga disputa cu noi. La asta m-am referit cand am scris acel fragment.
sandman_
in postul tau este alineat separat; eu am citat tot alineatul, deci n-am scos din context.
acolo esti un pic de lup moralist; asta am vrut sa spun.
grosse inkultur
2007 Season
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Friday practice results:
friday practice
Hamilton are cel mai bun timp, urmat de Alonso, Kimi si Massa.
Se pare ca re-asfaltarea circuitului le permite timpi apropiati de fastest lap-ul de anul trecut din cursa.
Solon
QUOTE(dil @ 22 Dec 2006, 11:00)

Nu merge! Ar fi fost interesant!
dil
Era pentru sezonul trecut.
Solon
Miki asta e chiar bou! Spune ca Hakkinen a venit sa-l sprijine pe Kimi si el era in standurile lui McLaren.
Bonif..k you zice ca se transmite in direct si eu acum am vazut pe Eurosport grila in conditiile in care pe TVR abia incepea superpole-ul. Mincinosi!
dil
Pai e ciudat ca nu au dat in direct calificarile. Stiu ca le mai dadeau in direct pe TVR2 cand nu puteau difuza pe TVR1.
DMP
ca de obicei Kiki Miki Riki le comite. paine de mancat pentru Cronica Carcotasilor.

Massa pleaca primul. Sa castige oare maine si sa compromita aproape sigur sansele lui KR la titlu?
TMihai
Cursa e lunga iar sansele lui Kimi de a castiga depind de multi alti factori, nu numai de Massa. Maine Ferrari are nevoie de o dubla...restul nu mai depinde de ei.
Solon
Kimi e cam ghinionist! Ar fi norocul vietii lui sa se impiedice McLaren!
alex0507
Numai ghinionul ii poate lua titlul lui Hamilton. Degeaba se agita kimi si fernando daca lewis merge constant si termina in primele locuri.

Go Ferrari ,Go! biggrin.gif
sorin_f39
Am fost initial al naibii de nedumerit. Pe site -ul oficial F1, cand am dat pe "convert to local time", imi aparea ora 19 ca ora de disputare a calificarilor. TVR1 a transmis de la ora 20. Doar ca ei nu au precizat ca este inregistrare. Ca niste jegosi ce sunt.
Solon
Pe mine m-a frapat ca nu scrie sub TVR " direct". Si apoi l-am auzit clar pe Bonifaciu, dupa pauza publicitara, "revenim dragi prieteni in direct pe ........".
dizzy
Macar, pt prima data in ultimii 4-5 ani avem si noi motiv sa ne uitam la cursa.
Realist vorbind Hamham merita sa fie campion, dar roata e rotunda.
Go Massa!
Go Kimmi!
Solon
Hamilton out!
Hai Alonso! rugaciune.gif
Nu se lasa Hamilton!
Daca ii merge masina cum merge Windows-ul meu poate sa se lase de cursa! radmasa.gif
semit
hai poate o beleste si Alonso... icon_mrgreen.gif go KIMI
dil
Ham Ham cred ca are Windows pe computerul de bord, ii mai da un restart si isi revine monopostul... biggrin.gif

Saracul Fisichella, ce a luat-o pe cocoasa. sad.gif
ssilviu
Ce penibil. Massa si Kimi mergeau la fel pana cand kimi a trebuit sa piarda doua secunde la accidentul dintre sutil si davidson. Si de atunci Massa a inceput subit sa mearga mai incet ...
xcss
Ce porcarie de nedescris cu oprirea la boxe... da' poti demonstra ceva?...
vis-a-vis
Se numeste strategie de echipa si Ferrari e buna la capitolul asta wink.gif
xcss
Drept... cunoastem... da' si McLaren au masini de porc azi...
vis-a-vis
Bravo Ferrari, prima data cand mi-a placut de aceasta echipa. aplauze.gif
semit
Am zis sau n-am zis? icon_mrgreen.gif rolleyes.gif cool.gif cool.gif cool.gif
AlexV
felicitari castigatorilor.

hamilton, poate intelege si el ca nu e chiar asa biggrin.gif, iar mclaren si-a luat-o rau de tot.

vedem ce face alonso in continuare.
xcss
Felicitari Ferrari.
sqryn
Bineeeee Kimi!!!!
Imi pare rau pt Hamilton, saracu chiar merita oarecum sa castige dar Kimi a avut bulan mai mare.
Ma bucur si ca Alonso si-a luat-o dar se vede ca e cam slab. Sper sa dispara incet ca Villeneuve.
Asteptam sezonul urmator si pe Kimi sa desfaca sampania
cheers.gif
BAC
Campinatul a fost o manarie, totul ca sa castige Ferrari. Ei nu au putut fi penalizati pt masina neregulamentara. S-a indeplinit voia lui Eclestone.
semit
Forzaaa Ferrrraaaarrrriii icon_mrgreen.gif
vis-a-vis
Al dracu' Eclestone, cred ca i-a stricat butoanele lu' Hamilton wink.gif
sorin_f39
R A I K K O N E N este CAMPION !!!!!!!!!

F E R R A R I & R A I K K O N E N CAMPIONI !!!

Restul cam pioni !!!


Forza FERRARI !!!
AlexV
Ferrari International Assistance, sa nu uitam. Dar in mare parte McLaren statea singur pe marginea prapastiei. FIA doar i-a impins.
sorin_f39
QUOTE(AlexV @ 21 Oct 2007, 19:43)
Ferrari International Assistance, sa nu uitam. Dar in mare parte McLaren statea singur pe marginea prapastiei. FIA doar i-a impins.
*



Si ce daca??!!

Avem din nou nr. 1 pe masina !!!
Altceva nu mai conteaza !!!
TMihai
Clar, clar! Pana una alta suntem campioni drunksinging.gif
adister
aplauze.gif aplauze.gif aplauze.gif Kimi
aplauze.gif aplauze.gif aplauze.gif Ferrari
aplauze.gif aplauze.gif aplauze.gif Felipe
Incredibil ghinion pentru McLaren - LH avea titlul adjudecat etapa trecuta dar...asta e, cu alta ocazie...
mirceateodorescu683
RAIKKONEN!

naughty.gif
dizzy
Bravo Ferrarii
Bravo Kimi
Bravo Massa (stim ca esti un pic suparat dar iti trece)

Felicitari si lui Hamilton, a luptat ca un adevarat campion!

Si acuma un paharel pt dansii, impreuna cu fanii celorlalte echipe, bine?! grouphug.gif
cheers.gif
grouphug.gif
cheers.gif
A fost una din cele mai frumoase curse din ultimii zece ani !
Sa fie si la anul macar atata spectacol!
sorin_f39
Ce pacat ca nu i-am vazut fata lui Ron Dennis.....
TMihai
A fost suficienta si a lui Alonso icon_mrgreen.gif
sorin_f39
Alonso era constient ca nu putea iesi campion.
Solon
Bravo, Kimi!
Nu inteleg de ce nu se bucura!Inca e socat!
Nota 1 pentru comentatori! Jale!
sorin_f39
Dedicatie la comentatori: gun3.gif Miki & Bonifaciu. (Dar nu real ci figurat....)
vis-a-vis
Hai ca esti carcotas, n-a fost miki la fata locului, ca altul ar fi fost comentariul. 04.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.