Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Twingo, Tico, sau ce?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
Pages: 1, 2
Ov
QUOTE(Amedeus @ 15 Feb 2007, 22:12)

- Euro4 din Ianuarie 2005

*



sigur te inseli, am 2 exemple printre prieteni care si-au luat masini de afara:
1. astra G 2003, benzina -> euro 4
2. focus 2001 (sau 2002), diesel -> euro 4

Amedeus
Datele sunt de pe internet nu le-am inventat eu. sleep.gif

Uite si datele de pe Wikipedia:

Euro 0 : véhicules mis en service entre 1988 et 1992
Euro 1 : véhicules mis en service entre 1993 et 1996
Euro 2 : véhicules mis en service entre 1996 et 2000
Euro 3 : véhicules mis en service entre 2000 et 2004
Euro 4 : véhicules mis en service entre 2005 et 2007

Copy-paste radmasa.gif
argon
Nu cumva datele alea sunt termenele limita pentru producatorii din UE? Unii au implememtat normele mult mai devreme de termenele limita si asa se explica.

De aia s-a trecut la Logan euro4 de la 1 ian 2007, ca am intrat in UE, daca eram in UE de mai demult, nu aveau voie sa mai fabrice euro3 inca de acum 2 ani.
Amedeus
Clar ca au introdus normele mai devreme (totusi cu 4-5 ani mai devreme? E4 in 2001?). In postul 47 scriam (conform sursei) cum se interpreteaza normele D la noi (de catre RAR)
Kojak
Tico? radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
No way man!
Mai bine un lastun s.h. cu motor de 500cm, ca tot cam aia e! laugh.gif
steph
dry.gif
GoGu
@kinetix:
Am un coleg de serviciu care e pe cale sa vanda un Nissan Micra (model 199x, nu stiu exact, ala un pic patratos), motor de 1 litru, 5 usi, visiniu, inmatriculat, el e al doilea -parca- proprietar. Masina a fost luata de catre primul proprietar noua, din RO, mai are carnetul de garantie...
Nu stiu alte date, daca vrei lasa-mi un nr. de telefon pe PM si-i zic omului sa te caute sa vorbiti...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.