Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Computer bord si tempomat clio,logan
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
gabitu71
M-ar interesa care este pin-ul debit carburant la un Logan 1.2 din 2011.Am atasat mai multe imagini cu mufa de la cutia de conexiuni.Ma poate ajuta cineva?
BILIXON
Buna ziua!
Se poate monta un CB pe Sandero Prestige? Culmea, nu am din fabrica CB...
Cu stima
sherlock07
Salut, da, se poate.
zolitm
Salut, sunt din Timisoara si m-ar interesa un tempomat pt logan, imi trimitibte rog un pm? Eu nu pot trimite, sunt nou pe forum. Multumesc, astept cu nerabdare
zolitm
Ok, si cat m-ar costa totul? Ajungi si in Timisoara? Mail atykusz76@yahoo.com
whizel
salut! lasa-mi te rog un PM cu numarul tau de telefon, ma intereseaza montare CB si schimbarea culorii iluminarii in habitaclu.
zolitm
Salut, as dori si eu nr tau de tel pm, te rog
bestyuta
Pe un Megane 1 din 2000 cu CB se poate activa si temomatul
sherlock07
salut, din pacte pe megane1 nu este posibil.
whizel
sherlock07 te-am rugat sa-mi lasi si mie numarul de tel pe PM. Se poate sau nu?
sherlock07
Salut, scuze, ti-am trimis pm.
danIstrate
Salut Sherlock. Ma intereseaza si pe mine un CB pt un clio 2 1.5dci 2003 65cp. Ai piesa ? Cat costa ? cat costa montajul ? Astept un pm. Multumesc anticipat.
imocentrum
Salut, ma intereseaza tempomat pt Logan 1.5 dci din 2006 48 kw, spune-mi te rog un pret total cu comenzi si ceea ce poate sa faca.
Niste poze cu butoanele sau maneta ar fi binevenite.
P.S. sunt din Timisoara
Astept mesaj la imobiliaretimisoara@yahoo.com sau sms la 0723154520 sau pm...mersi smile.gif
imobiliaretimisoara
Salut Sherlock, ma intereseaza tempomat pt Logan 1.5 dci din 2006 48 kw, ridicare geamuri la inchidere si altele... destul de urgent... la Timisoara sau undeva in apropiere! excl.gif
Astept mesaj la imobiliaretimisoara@yahoo.com sau sms la 0723154520 sau pm...mersi smile.gif
mateia
Salutare, tuturor! Am nevoie de ajutor din partea voastra. Vreau sa montez un tablou de bord cu CB care provine de la un Megane 1, X64 ADAC EU, v7.05, cod P8200071820.
Din ponctul de vedere al adaptarii prinderii in panou si al conexiunilor electrice (semnificatie pini) nu sunt probleme, totul este rezolvat. Ceea ce doresc eu, este un ajutor cu privire la posibilitatea de ajustare a valorii parametrilor din EEPROM (93C56, cred) legati de viteza vehiculului, capacitatea rezervorului si nivelul benzinei, astfel incat indicatiile CB-ului sa fie cat mai veridice.
Multumesc!
dannyh
Salut. Ma intereseaza si pe mine un computer de bord pe un Renault Clio 1.2 16v din 2002.

As dori sa stiu cat costa si daca implica si schimbarea bordului cu totul.
sherlock07
Salut, da , din pacate implica schimbarea tabloului de bord....
Prowlers
Salut, Am intrebat mai demult dar poate lucrurile s-au mai schimbat intre timp:
Se poate imbunatati ceva la masina mea din semnatura:
Clio Symbol Expression 1.4l 8v 75cp, fabricatie decembrie 2003...?
Deliric88
Salut. As dori urmatoarele : temponat pentru Renault Clio 3 1.2 16v 2007 si calculator de bord pentru Dacia Logan PH2 1.2 16v 2010. Cat costa fiecare operatie?
sherlock07
Salut, aveti pm cu datele solicitate.
yukasel
Salut! Un pm cu datele de contact te rog. Am un symbol dci si ma intereseaza pilotul automat.
nyk199
poze cu butoane scuze nu am postari sa le trimit pe privat
Renawlt
salut. vreau si eu un tempomat pt megane 2, 1.5 dci. Un nr de contact te rog.

Renawlt
rog un utilizator care are nr de contact al lui sherlock07 sa-mi dea un PM multumesc
dannyh
Salut. Ma intereseaza un CB pentru un Renault Clio II Bicorp din 2002 motor pe benzina 1.2 16V.

Cam cat ar costa fara montaj si cu montaj.
catalin_202
Vreau sa montez pe un symbol din 2002, 1,4, 8v, cb. Am ceasurile cumparate si maneta de la stergatoare cu buton. vreau si eu un nr de tel al lui sherlock07. Si eu sunt din Pitesti. Multumesc!
MugurDma
Salutare,

Sunt interesat de montarea tempomatului, insa din pacate, fiind nou pe acest site, nu pot sa-ti aflu detaliile din PM. Te rog, lasa-mi datele de contact pe email.

Iti multumesc!
bigcsulok
Salutare,

Sunt interesat de montarea unui tempomat pe Renault Symbol 1.4 16v 2006
Se poate cat costa??

Multumesc!
oanadenisa
sal
din experienta ta merg montate ceasuri de logan model nou pe clio symbol din 2003?
sherlock07
Salut, din pacate nu...
renoclio2005
Salut
pe un renault clio din 2005 15.dci 65 cp se poate monta computer de bord si cruise control? Daca mai ai nevoie de alte detalii iti stau la dispozitie.
Poti sa imi spui si un pret?
multumesc
syrtybyca
salut,
m-ar interesa pentru un clio symbol 2001 dinamique 1.4 8v daca s-ar putea pune tempomat si cam cat ar costa?
marciv
pentru scenic 1,9 dti,se poate tempomat(mentionez ca acceleratia este electronica)?
hepea
Se poate pune tempomat/cruise pe Logan MCV 1.5 dci 50kw 2007? La ce pret si ce presupune. Merci!
mihai_p
Salut, Saptamana viitoare ajung prin Pitesti, ai timp pentru un cc si maruntisuri?
MirceaSBD
Salut,
am un logan MCV 1.6 16v, se poate monta CC ... m-ar interesa pretul, lasa-mi si mie numarul de telefon
mersi anticipat
Egoandu
Salut. Am un renault symbol 2010, dci. Pot sa pun pilot automat? Daca da, cat ma costa? Vineri as avea ceva treaba prin pitesti. Astept PM cu detalii, eventual si un nr. de telefon. Multumesc.
MirceaSBD
Salut,
Imi poate da cineva numarul lui sherlock07 PM, ca vad ca nu mi-a raspuns si m-ar interesa daca se poate
Mersi
sherlock07
scuze pentru intarziere, aveti pm amandoi.
MirceaSBD
Mersi, sper sa ne vedem in weekend wink.gif
mirciulicai
Sunt interesat de montare tempomat pe un Megane 2.1 1.6 16v (2005) in Timisoara... Va sa-mi dati un PM cu date de contact. Multumesc!
nyk199
sal mi-ai montat si mie anul trecut tempomat pe loganul meu am deja 15k si ultimii 3k i-am facut in doua zile cu tempomatul activat si functioneaza perfect .
vlahdacoroman
Am un duster 1,5 DCI 4x4 din 2012 vreau si eu tempomat plus schimbare leduri la ceasuri tot bordul cu butoane,astept un raspuns ....multumesc pentru atentie!
Ma pot deplasa eu la tine.....!
BioHazarD
Prin Bucuresti cand mai ajungi?
mihaitaa
Salut.
Am cumparat de curand un Renault Symbol 1.5 dci din 2007. Din pacate computerul de bord imi face figuri...nu imi arata consumul instant, apar doar liniute. L-am resetat si tot degeaba, cand functioneaza, cand arata liniute.
Vreau sa stiu daca se poate "repara" sau trebuie schimbat si un pret pentru el + manopera. Ma intereseaza sa schimb si radio cd playerul si ce imbunatatiri pot sa-i mai aduc. Sunt din Ploiesti, lasa-mi un contact si ne putem vedea sa discutam detalii.
Multumesc anticipat.
ccoto
Pentru problema cu liniutele afisate in loc de consum instantaneu, rezolvarea e simpla. Alimentezi masina. CB nu mai afiseaza consumul ci doar acele liniute, atunci cand se aprinde in bord semnalizarea de nivel minim combustibil.
Si un sfat: e bine sa eviti sa mergi cu motorul dci pe nivel minim in rezervor, daca nu ai filtru bun de motorina, risti sa mai strici si injectoarele.
geostea
Salut, pe Symbol dci 64cai 2009 se poate monta si alt tempomat decat pe volan? Multumesc
mihaitaa
Salut.
Am o problema cu computerul de bord de pe un Renault Symbol, 1,5 dci din 2007. Dupa un anumit timp nu imi mai arata consumul instant (apar niste liniute) si media... Km parcursi apar. L-am resetat de cateva ori si tot asa face. Am fost intr-un service cand am schimbat consumabile si l-am resetat, acum au aparut iar. Aveti idee daca se poate face sau daca trebuie inlocuit si eventual un pret pentru CB + manopera.
Multumesc anticipat.
cozma1993
salut pe un clio 2004 (symbol) cu ceasurile standard se poate monta computer de bord?
Maneta am cumparat-o cu buton dar se pare ca nu am chiar toate celelalte.
Ma poti ajuta cu un pret sau un pm cu nr tau de telefon?
Nu pot trimite pm

am uitat sa precizez echipare expression 1.5 dci 48kw
liviu_84
Salut,

Ma intereseaza inlocuirea unui computer de bord pe un Logan 1.6 MPI an 2007.

Cel vechi e "prajit"

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.