Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [BUCURESTI] Dacoserv Militari
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Service autorizat Dacia
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
nh1980ro
Pai e simplu. Scumpim cu 15% piesele si oferim un discount de 10%.
Per total toata lumea e multumita. smile.gif
IRONICK
Io sunt tare curios cum cred dealerii ca o supravietuiasca. Probabil se dau afara oameni, dar ce vina au angajatii ca managementul este slab? Oare de ce fuge lumea de dealeri? Preturi mari pentru piese si revizii pentru o masina a poporului! Manopera de slaba calitate si scumpa? Inteleg ca nimeni nu garanteaza clienti trecuti pe poarta mai multi daca scad preturile si creste calitatea, dar daca nu se iau masuri, nici nu o sa mai existe clienti. De aici pleaca totul, politica de preturi pentru piese si servicii. Patronii nu dau doi lei pe clienti si pe angajati, ii intereseaza doar castigul.
vicentiu.stan
aici te inseli...au inceput sa se gandeasca patronii si la angajati, dar mai ales la clienti...

"nh1980ro":Scumpim cu 15% piesele si oferim un discount de 10%."

Pana acum era asa, dar criza a mai rezolvat din problemele astea.(se fac reduceri pe bune...nu cum era pana acum).Stiu ca suna aiurea, dar asa este.
ag02cws
Poti sa-mi dai un exemplu concret de reducere? Eu n-am vazut niccaieri in ceea ce priveste marca dacia...
vijelie
Ai uitat de oferta lunii, aia pt pensionari?
ag02cws
Ah! Scuza-ma... Asa e.
vicentiu.stan
Crezi ca 15% reducere nu inseamna nimic?!Poate tu esti un bogatas, dar pentru un pensionar insemna ceva.Pentru tine 10% nu inseamna nimic?
nh1980ro
Pai de ex cand mi-am luat eu Solenza in 2006, manopera era 25-30 RON pe ora.
Acum e 60?
Dar oricum e mai ieftina decat la IPSO unde era acum cativa ani 70-80RON. Si "mecanicul" de la IPSO a oprit motorul cand a bagat masina la rampa. Era un pustan care nu stia prea bine nici cum se deschide capota la motor. Si pentru ce sa dau 70RON pe ora de manopera?
car_jack
daca chiar exista, orice reducere este buna. multi doar afiseaza stickere cu "reduceri promotionale" doar sa atraga. nu vreau sa fiu carcotas, prea multe nu stiu despre reducerile celor de la dacoserv. daca chiar exista sunt bune, indiferent de ce reducere e vorba. si referitor la patroni... ar trebui sa se gandeasca, ca un client multumit e un client care revine. nu reducerile facute cu cutitul la os aduc profit ci clientii fideli sau multumiti care nu cauta alternative. nu dau lectii de management (sau marketing) doar ziceam ca vrem si noi, clientii servicii de calitate. ca doar sunt banii nostri.
vicentiu.stan
car_jack...asta scriam eu acum biggrin.gif . Cei de la DACOSERV au printre cele mai mici tarife din Bucuresti.Cunosc pe multi care fac "reduceri" la misto.La DACOSERV se dau pe bune.
ag02cws
Din ce a scris michou, se pare ca nici la dacoserv nu sunt pe bune.
vicentiu.stan
Apare discount-ul pe factura.
tribunul
QUOTE(michou @ 15 Oct 2009, 11:04)
Am trecut eu saptamana asta la Dacoserv pentru revizie pe factura nu era trecut nici un discount de 10 %, ori e inclus in pretul pieselor direct ori nu exista...inclin sa cred ca nu exista discountul respectiv la cat am platit.
*




QUOTE(vicentiu.stan @ 16 Oct 2009, 15:26)
Apare discount-ul pe factura.
*




blink.gif
car_jack
atunci ma bucur ca exista reduceri. referitor la faptul ca apar pe factura, asa o fi. este vorba de reduceri la materiale, nu ? (sper ca am inteles bine). in cazul lui michou e posibil ca acesta sa fi achizitionat piese, care nu au reduceri... corect ? am inteles bine ? nu tin partea nimanui, vreau doar sa aflu informatii corecte.
vicentiu.stan
Daca veneai in perioada 01-15 Octombrie 2009 in service-urile DACOSERV si efectuai o lucrare aveai 10% reducere la materialele folosite(piese etc....sa se inteleaga foarte bine)....pensionarii aveau 15%.
michou
Buna ziua,

Puteti verifica factura 0011164330 din 14.10.2009. Nu este specificat nimic pe factura in legatura cu discountul de 10%. Printr-o adunare simpla:

- manopera : 179.20 RON (fara TVA)
- piese : 306.70 RON (fara TVA)
Total platit (inclusiv TVA): 578.23 RON.

Daca imi puteti explica unde este aplicat acest discount la sumele mai sus mentionate v-as fi recunoscator.
O zi buna.

QUOTE(michou @ 15 Oct 2009, 17:32)
Repet pe factura eliberata nu apare nici un discount/reducere. Probabil se acorda preferential/selectiv?
*


chitziman
nu pui si o copie de pe factura..?...biggrin.gif
ag02cws
N-ai spus asta cand te-au sunat sa te intrebe daca esti multumit de servicii?
michou
Factura a intrat in contabilitate nu o mai am in posesie.

QUOTE(chitziman @ 19 Oct 2009, 11:08)
nu pui si o copie de pe factura..?...biggrin.gif
*




19 Oct 2009, 11:51:
Nu am fost contactat de reprezentantii Dacoserv dupa efectuarea reviziei.

QUOTE(ag02cws @ 19 Oct 2009, 11:16)
N-ai spus asta cand te-au sunat sa te intrebe daca esti multumit de servicii?
*


car_jack
ai facut factura pe firma sau de ce zici ca a intrat in contabilitate ?
vicentiu.stan
car_jack ai pus o intrebare foarte buna.

"ai facut factura pe firma sau de ce zici ca a intrat in contabilitate ?"

michou dezinformeaza pe acest forum.De ce? El uita sa precizeze ca nu a venit in service ca persoana fizica, ci ca reprezentant al unei firme(Seg...Teh...SRL).Aceasta oferta era pentru persoanele fizice...nu pentru firme.
Exista 2 variante:
1)ori nu a citit bine ce scria in oferta,
2)ori incearca sa dezinformeze.
V-am lasat pe voi sa trageti concluziile.
michou
Este corect, masina este inregistrata pe societate.
Scopul meu nu era sa dezinformez intentionat pe nimeni Domnul Stan, am pus o intrebare la care am solicitat un raspuns pentru clarificarea unei solicitari pe care v-am adresat-o. Reiese din acest forum ca prezenta dumneavoastra aici este pentru a va asigura ca toti clientii Dacoserv sunt multumiti de serviciile prestate de acest service. Ma insel? huh.gif
Din cate imi aduc aminte ce era postat pe site nu facea referire la clienti persoane fizice sau persoane juridice (colegii de pe forum ma pot contrazice daca gresesc, din pacate oferta nu mai este prezenta pe siteul Dacoserv fiind valabila doar pana pe 15.10.2009 ca sa o pot consultanta).
Daca oferta a fost valabila doar pentru persoane fizice, asa cum afirmati dumneavoastra, este in regula......nu trebuia sa beneficiem ca societate de discountul de 10%.
Daca este greseala/neatentia mea imi cer scuze. biggrin.gif
Am pus o intrebare am primit raspunsul. Va multumesc.


QUOTE(vicentiu.stan @ 19 Oct 2009, 14:27)
car_jack ai pus o intrebare foarte buna.

"ai facut factura pe firma sau de ce zici ca a intrat in contabilitate ?"

michou dezinformeaza pe acest forum.De ce? El uita sa precizeze ca nu a venit in service ca persoana fizica, ci ca reprezentant al unei firme(Seg...Teh...SRL).Aceasta oferta era pentru persoanele fizice...nu pentru firme.
Exista 2 variante:
1)ori nu a citit bine ce scria in oferta,
2)ori incearca sa dezinformeze.
V-am lasat pe voi sa trageti concluziile.
*


vicentiu.stan
Este ok.(era specificat asta clar).Poate si eu am fost un pic "acid", deci... dry.gif
chitziman
Pentru michou si mai ales pt domnul Stan...o cautare pe google...si am gasit in cache oferta minune de pe 1-15 octombrie

http://209.85.129.132/search?q=cache:JAZjo...o&ct=clnk&gl=ro

nu zice absolut nimic de parsoana fizica sau juridica...deci...???
IRONICK
Se incadreaza cumva la reclama mincinoasa? Ca nu apare nici o steluta acolo.
ag02cws
QUOTE(vicentiu.stan @ 19 Oct 2009, 14:27)
car_jack ai pus o intrebare foarte buna.

"ai facut factura pe firma sau de ce zici ca a intrat in contabilitate ?"

michou dezinformeaza pe acest forum.De ce? El uita sa precizeze ca nu a venit in service ca persoana fizica, ci ca reprezentant al unei firme(Seg...Teh...SRL).Aceasta oferta era pentru persoanele fizice...nu pentru firme.
Exista 2 variante:
1)ori nu a citit bine ce scria in oferta,
2)ori incearca sa dezinformeze.
V-am lasat pe voi sa trageti concluziile.
*



Imediat ti s-a aprins beculetul! Nu stiu cum se face ca toti care vorbesc dacoservul de rau vor sa dezinformeze. Se pare ca tu vrei sa dezinformezi. Ia da pe link-ul pus de chitziman.
michou
Se pare ca totusi memoria nu m-a lasat nu este nimic specificat in legatura cu adresarea ofertei catre persoane fizice/juridice. Aceasta era reclama pe care am vazut-o si eu pe siteul Dacoserv, din pacate pentru mine am observat abia in ziua urmatoare de la efectuarea reviziei. mad.gif
Dl Stan aveti cuvantul.........banuiesc ca exista o explicatie pe care o veti oferi membrilor acestui forum.


QUOTE(chitziman @ 19 Oct 2009, 17:32)
Pentru michou si mai ales pt domnul Stan...o cautare pe google...si am gasit in cache  oferta minune de pe 1-15 octombrie

http://209.85.129.132/search?q=cache:JAZjo...o&ct=clnk&gl=ro

nu zice absolut nimic de parsoana fizica sau juridica...deci...???
*


[attachmentid=1627560754]
vicentiu.stan
asta este o vrajeala ieftina...

imagine

In perioada 01-15 Octombrie 2009 in service-urile societatii SC. DACOSERV S.A.-dealer DACIA va asteptam cu o super oferta la materialele folosite la lucrari.
+
Beneficiati GRATIS de toate verificarile necesare sezonului rece:
- verificarea nivelului si concentratiei lichidului de racire ;
- verificarea instalatiei de incalzire si dezaburire ;
- verificarea bateriei de acumulatori si a instalatiei de incarcare ;
- verificarea ansamblurilor stergatoare/spalator parbriz si luneta ;






Atentie! Aceasta actiune nu se cumuleaza cu alte oferte.Aceasta oferta este pentru persoanele fizice.

Militari
Adresa: B-dul Preciziei nr. 4, sector 6, Bucuresti
Tel: 021.317.09.86 / 021.316.02.84
Fax: 021.316.12.71
E-mail: dacias@dacoserv.ro
Sălaj
Adresa: Șos. Sălaj, nr. 225, sector 5, București
Tel: 021.423.30.60
Fax: 021.423.92.11
E-mail: salajvn@dacoserv2.ro

Program de lucru:
Luni - Vineri: 8:00 - 17:00
Sâmbăta: 8:00 - 13:00 Program de lucru:
Luni - Vineri: 8:00 - 17:00
Sâmbăta: 8:00 - 13:00


si ce pagina din 30 sept.?Oferta era intre 1-15 octombrie...Lasa vrajeala asta!
vijelie
Sa intelegem ca dvs. nu mai detineti niciun regulament oficial (semnat, stampilat si scanat) al promotiei respective?
vicentiu.stan
eu cred ca orice v-as spune... voi o sa spuneti ca este ca voi, deci..ce rost are sa....
vijelie
Corect.
Cautati un forum dedicat pensionarilor, acolo sigur nu veti da de persoane asa de recalcitrante.
Succes!
vicentiu.stan
pai tu cum ai proceda cand vezi ca incerci sa ii ajuti pe unii, iar ei incearca sa bage numai vrajeli.Ii vezi pe unii pe forum-ul asta care scriu ca au fost in service la EX.BRAILA,SIBIU,...BUCURESTI...cum draq sa te duci cu masina in service la ...mama draq...si tu stai in Bucuresti.Nu am negat ca sunt si probleme, dar....
Acum cateva saptamani a venit unu sa spuna ca daca nu ii dam....scrie el pe net despre noi...
vijelie
Si nu l-a luat mustaciosul de la receptie la cafteala?
vicentiu.stan
radmasa.gif TREBUIA?
ag02cws
Ala se inmoaie imediat daca il iei un pic mai tare. Habar nu are de lucrul cu clientii.
vicentiu.stan
ag02cws..tu esti sfant?Este om..cu nervi...cu...O sa spui ca este nervos pe banii tai...ai dreptate, dar nu pot eu sa schimb asta..si nici nu imi doresc.Si eu am avut cateva probleme de rezolvat cu unii de acolo...si m-am lasat pagubas..ca nu rezolvam nimic.
chitziman
oferta a fost pentru perioada 1-15 octombrie...dar era si pe site la data de 30 septembrie..mi se pare normal..nu..??? de obicei se face reclama inainte de promotie...si google a facut cache la aceea pagina in data de 30 septembrie CUM SE INTAMPLA ABSOLUT CU TOATE SITEURILE!!!!!
vicentiu.stan
este ca tine chitziman....
ag02cws
Vicentiu, eu nu sunt sfant. Insa, in momentul cand vin cu o problema si o expun cat se poate de calm, fiind dispus sa platesc pentru rezolvarea ei, vreau sa nu se tipe la mine. Se comporta de parca nu voia sa ma aiba ca si client, desi eu i-am explicat cat se poate de clar: "Am dat in bordura si sta volanul stramb. Reparati-o si platesc."
A avut grija sa-mi spuna ca nu beneficiez de garantie. I-am raspuns ca nu sunt idiot si imi dau seama de asta.
Apoi, mi-a zis ca e ora 14:00 si nu mai e timp sa schimbe o eventuala piesa stricata. I-am explicat ca cel mai probabil trebuie decat unghiurile reglate, dar insist sa faca o diagnosticare, urmand sa ma intorc data viitoare pentru inlocuirea eventualelor piese stricate.
Nu a mai avut ce sa zica si mi-a bagat-o in service. Problema s-a rezolvat simplu cum am preconizat si m-am dus sa-mi faca factura. El nu era acolo, era decat nenea ala brunet (pentru care am tot respectul). L-a sunat mustaciosul si i-a zis ca trebuie sa platesc 115 lei, nu 80 pentru ca eu am cerut diagnosticare, nu reglare unghiuri si ei mi-au facut diagnosticarea, dupa care au reglat unghiurile.
Evident ca nu am comentat deloc asa ceva, dar gestul lui m-a convins de cat de distrus e.
Si vreau sa zic ca ma luase destul de tare, doar doar oi renunta sa nu-l mai frec pe el la icre vineri la ora 14:00. Facea referire la vasta lui experienta care il ajuta sa spuna cu convingere ca nu se va rezolva doar cu reglat unghiurile. Asta fara sa se uite la masina, fara sa ma intrebe cum am lovit bordura, nimic.
vicentiu.stan
Clientul trebuie respectat.Este adevarat ca unii angajati exagereaza, dar si unii clienti sunt foarte dificili.
ex.:acum o saptamana am avut un client care sustinea ca a primit restul de la caserie cu 1 mil.(lei vechi) mai putin.Am incercat sa discut cu el ca nu este asa (l-am vazut pe camera cand a primit banii, dar el ...nu si nu...)A fost invitat la noi sa se convinga.S-a convins...dar dupa 263419246194 de injuraturi....Cand si-a dat seama ca a facut scandal degeaba...radea.
Tu cum ai discuta cu unul ca asta?Esti om si....
lenafnafets
Dar blonda....blonda nu era??? Mama mama...
ag02cws
Blonda iese in evidenta doar daca nu e nimeni pe acolo decat ea, situatie in care esti nevoit sa ii ceri ei informatii. In rest, face facturi.
lenafnafets
Da dar si cand iese...iese domnule. Mama mama
vicentiu.stan
biggrin.gif MICI SI RAI! biggrin.gif
lenafnafets
QUOTE(vicentiu.stan @ 20 Oct 2009, 09:04)
biggrin.gif
*




Nu zambiti domnul Stan..ca asa este...mai ales dom'soara de vis-a-vis de la decont asigurari (ce abruneta si putin plinuta) tongue.gif
nh1980ro
Lasa ca am auzit una si mai tare.
La Clio imi face zgomot stergatorul dreapta, si tipul de la service (agreat Renault, deci nu Dacoserv) ce-mi zice: Pai trebuie sa folositi lichid de parbriz recomandat de Renault.
O sa voerbesc cu Dumnezeu ca sa dea ploaie recomandata de Renault, ca altfel imi face zgomot stergatorul.

Deci, domnul Stan puteti sta linistit, sunt imbecili si in alte service-uri.. smile.gif
chitziman
pai daca e sa o iei asa imbecili gasesti la tot pasul...
nh1980ro
Corect, important e sa-i depistam si sa-i punem la punct.. smile.gif
vicentiu.stan
biggrin.gif Pai nu se lucreaza cu roboti, ci cu oameni...care mai si gresesc biggrin.gif
razvanamza
Tot timpul??? blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.