Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Agaricii fura benzina din Dacia Berlina!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Pages: 1, 2
cibi25
Faceti ce am facut eu, am pus apa in rezervor oricum trebuia sa schimb rezervorul ca era ruginit bine in interior. Dupa ce m-au furat de doua ori intro saptamana culmea dupa ce faceam plinu. Dupa faza asta nu sa mai atins nimeni de rezervor
Ky_Cristian
Eu as aplica metoda cu filtrul de ulei, dar cu mici modificari. De exemplu, in loc de suruburile alea de se prind prin portbagaj puteti pune doua tije pai sanatoase, cu cate o bucla fiecare si prinse din interior cu un fel de zavor. Daca vreti sa duceti asta la extrem, puneti un actuator sa actioneze zavorul. Eu nu am asemenea probleme, stau la curte. Dar daca am noroc si intru la facultate in Bucuresti, o sa incep sa ma gandesc serios la asemenea furtisaguri.
kobra_bc
dupa ce mi-a fost scos de 2 ori busonul la rezervor m-am invartit si am facut rost de un intrerupator din acela care se pune la capota pentru alarma.am dat o gaura astfel incat busonul sa apese pe el cand este inchis si legat la alarma din dotare a masinii.lam reglat asa de fin incat daca invarte de buson incepe sa tipe alarma si deja sunt cu levieru langa ea ph34r.gif avantajul de a avea break dar poate merge si la berlina prins cumva.de atunci nu am mai avut probleme.imi era frica sa nu ma trezesc cu rezervorul plin ca de luat din el oricum nu las niciodata mai mult de 5 litri.prima data mi-a pus busonul inapoi iar a 2-a oara l-au uitat pe bara in spate langa portbagaj laugh.gif
badboy_marius
batuti cu ranga in dinti. asta e solutia, data viitoare se duc la alte masini.
kobra_bc
unde nu as avea norocul sa prind pe vreo doi...... pot sa fie si din aceia care sunt mari soferi si nu stie sa scoata masina din parcare fara sa zgarie si alte masini si apoi fug ca nu ma supar, le indrept la toti comportamentul cu ranga ph34r.gif
Ky_Cristian
Bataia nu e solutie. Trecand peste faptul ca se vor duce la politie, chiar daca ei sunt hotii, vor tine minte masina si o veti gasi cu geamurile sparte si cauciucurile taiate. Ce daca aveti alarma. Daca sunt 2-3, pana iesiti din bloc ei sunt dusi de mult. Parerea mea.
kobra_bc
alarma doar ii face sa se care fara sa mai opereze ca prea multa baza in ea nu am, macar ii descurajeaza pe moment.depinde si de ce bataie le dai ph34r.gif
zeu_4u_sweety
cel mai bine, decat sa va chinuiti cu o mie de chestii luati un webcam sau o camera cu vedere in infrarosu, o conectati la calculator si o lasati peste noapte sa lucreze. eu asa procedez. m am mutat de curand intr un bloc nou si nu prea aveam locul meu de parcare si mai gaseam o pana, un stergator ridicat si avand in vedere ca daca ma uit pe geam imi vad masina care sta in preajma unui stalp de iluminat....am pus o camera. si astfel in prima zi cand am vazut un stergator ridicat , m am uitat pe inregistrare si am vazut cine a facut isprava si m am dus si am discutat cu el, se inrosise tot nu stia cum de mi am dat seama, bine voi puteti merge cu inregistrarea la politie si sigur ii gasete pe infractori!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.