Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Montaj alarma
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > Car Security - Alarme Auto
tester
Vreau sa imi iau o alarma si inchidere centralizata si sa le montez pe o dacie 1310 Li din 2000. Dar is cam STANGACI tare cand vine vorba de mecanica si electrica auto sad.gif . Ar fi cineva din IASI disponibil sa ma ajute sa le montez contra cost bineinteles??

Completari:
-nu vreau sa le montez in service ca am primit niste raspunsuri de gen: ca montajul dureaza 6 ore pentru inchidere si 3 ore pentru alarma si ca ma costa mult peste cat dau pe alarma si inchidere. sad.gif Deci nu am nici un avantaj.
- alarma si inchiderea nu le-am cumparat inca dar cand gasesc persoana care sa ma ajute in ziua respectiva le cumpar la prima ora: ce gasesc la oferta pe la metro sau selgros in ziua respectiva.


Deci ma poate ajuta cineva?? pls! 1zhelp00.gif pls! 1zhelp00.gif
tester
1zhelp00.gif ME!!! 1zhelp00.gif ME!!!
tarzy
mai mult decat atat - http://www.daciaclub.ro/montare-inchidere-...a-CL-t3992.html

nu am cum sa te ajut
tester
Multumesc mult tarzy... dar deja ma uitasem pe tutorialul respectiv ... dar problema la mine e ca pana la urma cat ma voi chinui ei o sa reusesc pana la urma dar nu va iesi o treaba curata sad.gif si de asta cautam ajutor... dar daca nu gasesc ma pregatesc bine si dpdv al nervilor si o sa ma duc la vreun service asa zis profi desi dupa estimarilor lor le ar lua o zi intreaga lor profesionistilor de doi lei sa puna o amarata de alarma. 256.gif
mihai8509
de la o amarata de alarma poate sa ia foc masina.
asa ca ai grija ce faci
in bucuresti e mai eftin de montat
20 lei de usa la inchidere si 80 lei de alarma.
nu cunpara de la metro sau selgros pentru ca sunt slabe calitativ si daca se defecteaza trebuie sa scoti alarma de pe masina si so trimiti cu o firma de curierat cine stie pe unde ca sa o repare daca nu au reprezentanta in orasul tau.
intra pe www.alarmeauto-accesorii.ro si alege ceva de acolo. preferata mea este premier 160 lei. au si mai ieftine de la 95 lei

tester
@mihai8509: multumesc mult de sfat o sa il iau in considerare
CriSTI68
recomand Eaglemaster CL 5100T pt alarme, raport pret calitate bun 130 ron alarma iar o inchidere Eaglemaster duce cal la 50 RON, recomand prinderea actuatoarelor direct pe Alarma, pentru inchidere portbagaj recomand un solenoid.... pt ajutor montaj referitor la aceasta alarma pot ajuta pe oricine
tester
NOBODY??? 256.gif
cristi21gigi
SALUTARE DRAGI SOFERI. AM SHI EU NEVOIE DE SCHEMA DE MONTAJ, MANUALUL DE MOTAJ, PENTRU O ALARMA GUARD. DAK ARE CINEVA ASHA CEVA I`L ROG SA MA AJUTE SHI PE MINE.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.