Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: SOS:
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
Eu Alex
problema e ca topaie ca dracu pe sosea:stanga-dreapta si se leagana de parca as fi intr-o barca sad.gif !cam de la ce poate fi,imi dati si mie niste sfaturi? biggrin.gif
smecheras
http://www.daciaclub.ro/Dacia-Nova-problem...rum-t19097.html

uite si acilea
Eu Alex
merci mult,am sa incerc niste variante de le-am citit acolo!!dak nu popa.gif
Paul Gabriel
asa era si masina mea pana de curand, problema a fost o rotula, acuma merge nu am nici o treaba. Vezi dak nu is alea si la tine!

18 Nov 2007, 23:48:
asa era si masina mea pana de curand, problema a fost o rotula, acuma merge nu am nici o treaba. Vezi dak nu is alea si la tine!
Eu Alex
si....mai exact ce e aia Rotula???si pe unde e pozitionata?e prima oara cand aud termenul!!!!poate ai si o poza,ceva!!!
apollo
cap de bara sau pivot.altceva nu-mi dau seama
Eu Alex
k dracu ca alea sunt noi,bascule,pivoti,bielete,capete de bara,arcuri,amortizoare,bucse,etc,etc!!!fata e noua la capitolul asta!problema e spatele,sa fie de la suspensie???dar face prea urat!!!MERCI!!! smile.gif

20 Nov 2007, 20:27:
luminile la pedalier cum le-ai montat? 04.gif si la cele din bord ai pus leduri in loc de acele beculete?
apollo
QUOTE(Eu Alex @ 20 Nov 2007, 20:24)
<span class='edit'>20 Nov 2007, 20:27:</span>
luminile la pedalier cum le-ai montat? 04.gif si la cele din bord ai pus leduri in loc de acele beculete?
*




leduri peste tot.in bord am 10 leduri de 10mm

la picioare cate 2 leduri cu dispersie
MIHAI8888
probabil amortizoarele
nu-si fac treaba si sare doar pe arcuri
nu trancane la denivelari mari?(spatele)
apollo
si amortizoarele mele is varza, dar nu troncane si nu-mi da efectul de "barca"
MIHAI8888
probabil nu-s ca ale lui(varza)
daca nu mai tin presiunea asa fac iar daca e numai unul e si mai grav
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.