Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: RCA
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
DrK
O sa aflam cat de curand. Am o programare sapt. viitoare la ei sa vedem cum e procedura.
Executron
Nu si-a facut nimeni RCA "model nou"? smile.gif
BZN
Cum adica? Mie imi expira pe 20. E de rau?
Executron
laugh.gif Citeste discutiile anterioare smile.gif

Se discuta despre acea polita "CASCO fata de terti" sub aspect de "cadou" la semnarea unei polite RCA.

Eu chiar as fi interesat, dar nu stiu care-i situatia si daca vb cu brokerul meu iar ma bate la cap sa-mi fac CASCO laugh.gif
andreigosman
Facut azi RCA la Groupama, masina din semnatura, 561 RON pe 6 luni, persoana juridica
BZN
Facui azi RCA la Groupama. 226 ron/ 6 luni, 1598 cmc, fara daune.
alexdan
Tocmai ce-am facut RCA-ul si Casco-ul la Asirom.

1002 RON / 12 luni 1997cmc, fara daune in 2 ani

(667eur-100euro fransiza casco/integral, fara daune in 2 ani)
adrianac
QUOTE(BZN @ 15 Jul 2010, 15:56)
Facui azi RCA la Groupama. 226 ron/ 6 luni, 1598 cmc, fara daune.
*



eu mi-am facut astazi cu 345.6 RON pe un an de zile biggrin.gif
rtBK
ieri. logan 1.4 la omniasig 300 ron pe un an
ionutctn
QUOTE(Executron @ 15 Jun 2010, 10:45)
[...]
Insa nimic nu opreste societatile de asigurari sa ofere gratuit servicii in cazul inchierii unei polite RCA... Un fel de CASCO extrem de limitat. Pe langa RCA iti dau si o polita gratuita complementara in care se angajeaza sa " te ajute" in cazul in care nu esti vinovat.
[...]
*


Nici un risc nu se acopera gratuit asa cum nici un serviciu/produs nu se ofera gratuit de catre nimeni. Casco este una iar treaba asta de o spun ei este alta. Nevinovat esti si cand masina a stat parcata si o gasesti lovita iar autorul este necunoscut. Atunci iti mai repara astia de la ASTRA masina? NU! Ala nu e nici un fel de casco hai sa fim seriosi. Oricum ti-o faci pe RCA-ul aluia. Daca ala are RCA la Carpatica iti plateste ASTRA pana iti da banii Carpatica? Asta sa i-o spuna lu' Mutu. Normal ca daca ala de te-a lovit are RCA la una serioasa tu o sa traiesti cu impresia ca te-a "ajutat" Astra radmasa.gif . Astra abia plateste la Casco alea ale lor ca sa nu mai spun ca NU au nici macat 1 REPREZENTANTA in lista de service-uri agreate si asta e valabil si pentru marea firma Omniasig. Mai vedeti si ce cumparati cand dati banii. Produsele financiare sunt un pic mai complicate dar cascati ochii pentru ca una e sa cumperi un RCA pe care il cumperi doar sa poti circula cu masina si alta e sa cumperi alt produs. Oricum RCA-ul e cel mai prost risc de pe piata asa ca e bine ca ASTRA e lider in domeniu la buza cu Omniasig radmasa.gif
Cosmin-Marian
Da. Polita este emisa electronic. Banuiesc ca vb de site-ul unui broker de asigurare. Majoritatea (nu stiu daca toate) societatilor de brokeraj in asigurari iti livreaza polita gratuit. Tb doar sa le lasi comanda online sau telefonic cu datele masinii, precum si datele tale (serie sasiu, puterea, cnp-ul tau etc.). Oricum iti garantez ca pretul unei polite RCA este acelasi la toate societatile de brokeraj, important este sa vezi care dintre ele iti ofera cea mai mare reducere. Reducerile sunt facute din comisionul brokerului care intermediaza polita ta RCA.
adrianac
QUOTE(adrianac @ 15 Apr 2011, 10:20)
eu mi-am facut astazi cu 345.6 RON pe un an de zile  biggrin.gif
*



ce aiurea, nu am zis unde radmasa.gif
la City Insurance au si un site si poti sa iti cumperi online, eu asa mi-am luat si mi-a venit acasa, foarte comod, mare minune si internetul asta radmasa.gif
mihail75
imi expira RCA-ul (grup ama) si parca as pleca de la ei, e prea scump (ultima data am dat 250 lei pe juma de an). E cam lung acest text (http://csa-isc.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=467&Itemid=92), asa ca intreb si eu: pot pleca cind vreau de la un asigurator la altul?
BZN
Absolut. Ocoleste macar Carpatica si Euroins, am auzit ca acolo nu e voie. biggrin.gif
doru_sabau
QUOTE(mihail75 @ 9 May 2011, 15:40)
imi expira RCA-ul (grup ama) si parca as pleca de la ei, e prea scump (ultima data am dat 250 lei pe juma de an). E cam lung acest text (http://csa-isc.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=467&Itemid=92),  asa ca intreb si eu: pot pleca cind vreau de la un asigurator la altul?
*



problema e ca de multe ori nu se justifica preutul foarte mare, asiguratorii incearca se te arda ori de cite ori au ocazia laugh.gif
UXE
carpatica 215 lei sau astra 245 lei

la care sa fac? 04.gif
alex.vano
Unde la Astra 245? Ca pe site-ul lor numai pretul ala nu e. smile.gif

PS: ultima oara am facut pe 1 an la Astra, 360 lei. Mai e valabila pana in august.
UXE
pai prin cineva care face asigurari si are discount smile.gif
alex.vano
Am inteles. Fa pe un an. Poate e discount si mai mare. Sper ca alegi Astra si nu Carpatica. smile.gif
UXE
pai e pe un an biggrin.gif
alex.vano
Atunci, la pretul asta, vreau si eu biggrin.gif
UXE
ai pm smile.gif
alex.vano
"Senchiu" smile.gif
UltimulShogun
Salutare!
Si-a facut cineva RCA (si Casco) direct la dealer-ul Renault de unde si-a achizitionat autoturismul nou? Au oferte de la Allianz, Omniasig si Groupama!
argon
295 ron la Megane 1.4 pe 12 luni am platit, la Astra, la Carpatica ar fi fost 250 ron/12 luni, dar cu asigurare la aia sau fara e tot una.
UltimulShogun
Oferta RCA / 12 luni direct de la dealer Renault pt Megane ST 1.5 DCi 110CP ((fabr.2011):

- Allianz = 522 ron
- Groupama = 395.2 ron
- Omniasig = 395.77 ron
daune_auto
pe scurt:la broker si varianta cea mai ieftina/convenabila
catalinsirius
Salutare !
nu vreau sa fac ceva gresit pe acest forum, daca moderatorii acestui forum imi permit( si va rog sa imi comunicati) as putea ajuta cu preturi pentru RCA si CASCO, pentru ca lucrez la un broker in Bucuresti.

Multumesc si astept raspuns!
adi_ar
Respectand cerintele (fara linkuri la brokeri), preturi RCA puteti posta aici.
Daca este vorba de o oferta, recomandarea ar fi postarea la Anunturi - Oferte permanente.
Multumesc pentru intelegere!
GABONE77
rca asirom 6 luni 250 ron proprietar pensionar, facuta la aia cu rca ieftin pt un sandero de 1.6, cel din semnatura.
aly_vo
Cam mult, mai ales ca e si pensionar. Ultima asigurare care am facut-o la astra ( popa.gif ) a fost de 190 lei (motor 1.9) tot pensionar pe o perioada de 6 luni. Mai nou am facut RCA la Generali pe un an ( tot pensionar si tot 1.9) cu 390 lei; urmeaza CASCO la ambele masini (audi si fabia) plus asigurarea la locuinta tot la ei. Bineinteles ca o sa am o reducere 'buna'.

Cheers,
Markos
Un top al reclamatiilor, pe 2011.
Markos
Apropo, un RCA ieftin unde pot face?
zanzie
QUOTE(Markos @ 9 Dec 2011, 12:38)
Apropo, un RCA ieftin unde pot face?
*


vad_sunete
da-mi datele pe pm si poate te pot ajuta eu. pt pret exact:
cnp, serie sasiu, cmc, putere, masa maxima, locuri, judet, localitate.
o zi buna
T.rac3Er
www.google.com
tastezi: rca ieftin

sigur gasesti mai multe raspunsuri acolo si apoi, daca vrei SI mai ieftin intrebi prin prieteni si ai si termen de comparatie cat de ieftin ofera la prieteni
Markos
Mulțumesc frumos!
corbex
Pot sa fac mai multe receauri la aceeasi masina? Sa-mi iasa un Prafster si pentru nevasta.
tatabobu
Grecule, nu ti-am zis ma ca-ti dau io? La Ardaf? Ai si uitat?
testike
QUOTE(corbex @ 9 Dec 2011, 13:56)
Pot sa fac mai multe receauri la aceeasi masina? Sa-mi iasa un Prafster si pentru nevasta.
*



Sa stii ca poti - serios.
Am avut eu in vara.
Mai aveam vreo luna valabil RCA vechi, dar ieseam din tara si am vrut sa fac si RCA tot la Allianz - aveam Casco si atunci primeam gratis Casco in afara tarii. Era mai ieftin si mai simplu asa, decat sa platesc separat pentru Casco in afara tarii.

vad_sunete
da...merge sa faci vreo 10 rca-uri la aceeasi masina. ma faceti sa rad
Sudsemnatu
merge sa faci cate rca vrei tu...dar daca faci accident...dosarul il depui doar la un singur asigurator, nu la mai multi..ca altfel o dai in caz penal.
vad_sunete
de cand cu emiterea electronica e mai greu. iti spune softu ca mai exista un rca valabil si nu te mai lasa sa emiti unu.
aurelyan
Mai nou am vazut ca si cei de la emag blink.gif fac asigurari RCA, au reduceri de 15%, mi se par foarte bune tarifele...
Brainie
1) Care-i treaba cu e-mag și ASIGURA | Netrisk Broker de Asigurare S.R.L. ? Acum dau de la ei 10% reducere. Dar te agață cu ceva ? Vreun contract că te obligi la ceva, acum sau în viitor ? Oferta fiind valabilă „pentru clienții e-mag”, cum obții acest statut ? Dacă am mai cumpărat câte ceva de la e-mag sunt deja client ?

2) Văd că Groupama e cel mai ieftin (mai ieftin ca Euroinsul, dar Carpatica nu apare). Ce-i cu ei, sunt pe ducă ?
R19/16v
Eu am luat de la emag, fara niciun fel de probleme, totul ok, cea mai buna oferta la momentul respectiv.
aqua
nu e nicio smecherie, e pe bune reducerea de 10%, in bani, nu bonuri cum fac altii
ideea e sa ai un cont la emag si faci o comanda online de rca, apoi te contacteaza cei de la asigura.ro (netrisk) cu care finalizezi comanda
eu tocmai am facut la ei, doua asigurari, fara probleme, ziua urmatoare le aveam la usa prin curier, fara niciun cost suplimentar
bucatzel
Nasoala veste pentru prietenul notru receaieftin...
cielo99
Am cumparat o masina in zilele astea si trebuie sa-i fac RCA si am de ales Euroins 527lei/1an si Astra607lei/1an, restul fiind peste 700 de lei.Dati-mi si voi un sfat, Euroins nu prea ma atrage iar despre Astra nu prea stiu nimic.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.