Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Folie omologata 6m la 100RON
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
di3g0
alfaromtrans ai PM..mrs frumos..eu am un break si nu cred ca imi ajunge folia..(mai am in plus fata de berlina alea 2 geamuri din spate..ce zici????) astept un raspuns din partea celor care stiu..multumesc anticipat
Bursuc
folia este DARK BLACK
am montat-o in targ la vitan cu 180 ron in Bucuresti
alfaromtrans
QUOTE(Bursuc @ 19 Feb 2008, 13:58)
Am cumparat eu folia...nush daca este din vina lor sau a curierului dar folie are mici "floricele", probabil din cauza transportului.Am montat-o si arata destul de bine.In privinta omologarii nu stiu ce sa zic, cat de legal este...Per total sunt destul de multumit.
  Am pus folia doar pe geamurile din spate si luneta.
*




Omologarea este ADEVARATA se poate verifica la R.A.R.


19 Feb 2008, 21:41:
QUOTE(di3g0 @ 19 Feb 2008, 17:14)
alfaromtrans ai PM..mrs frumos..eu am un break si nu cred ca imi ajunge folia..(mai am in plus fata de berlina alea 2 geamuri din spate..ce zici????) astept un raspuns din partea celor care stiu..multumesc anticipat
*



Ajunge la break deoarece are 6 metri lungime si 0.5 metri latime.
Bursuc
@alfaromtrans:

Cand am primit folia in ea am gasit o chitanta si inca o foaie pe care era trecut certificatul de garantie iar sub el autorizatia(scrise cu albastru).Trebuia sa mai primesc ceva?
OldMan
Folia se prezinta bine la montaj, in sensul ca se intinde foarte bine, intr-adevar nu se zgarie.
Singura problema e sa se respecte din partea utilizatorului anumite masuri de precautie la exploatare, stergerea numai cu carpa de bumbac, iar in primele 2-3 zile de la montare sa nu va jucati cu geamurile pana nu se "aseaza" bine.
alfaromtrans
In perioada 15-16 martie ne gsiti si la 4 tuning Days la Romexpo
cannavaro
Si putem cumpara folie si de-acolo? ..


Si inca o intrebare ptr. cei care si-au montat folia deja... : Pe Dacia 1310 se poate pune folia dintr-o bucata pe luneta?Nu as dori 2 bucati de folie una peste alta. Geamurile laterale banuiesc ca au sigur sub 50 cm dar la luneta nu sunt sigur, si nici nu am cu ce sa masor acum.
alfaromtrans
Se poate cumpara si de acolo
cannavaro
Si la a 2-a intrebare raspunsul este ... ?
TBonu
alfaromtrans sper ca nu te supara ca zic urmatoarele:

Cei care ma cunosc de pe forum pot apela la mine sa le aduc produsele de la aceasta firma ca eu fac drumuri constante bucuresti-pitesti
98YMV
intrebare : Trebuie montata de firma autorizata ? Sau poate fi montata si de particulari ?
Bacu
Cei care ati montat folia, pe parbrizul spate cum ati montat-o: din doua bucati? (in afara de megane hatch, are geamul mic si nu cred ca a fost nevoie de 2 bucati).

In cazul in care s-au folosit 2 bucati, cum a iesit, nu se vede urat?
cannavaro
Scria undeva mai sus, ca daca folia este montata de cineva care se pricepe nu se va vedea imbinarea intre cele 2 parti.
TBonu
eu spuneam si repet, nu se vede imbinarea daca ti-o pune (folia) cineva care se pricepe se poate imbina chiar unde vine un rezistor de incalzirea lunetei si clar nu se vede, daca nu se va ve dea o dunga foarte fina care se poate observa doar daca iti lipesti nasul de luneta.
cannavaro
si daca luneta nu are rezistor de incalzire?
98YMV
Folia trebuie montata de cineva autorizat(sa puna folii) pentru a beneficia de autorizatie RAR ?
cannavaro
Autorizatia o primesti in plic! O montezi tu acasa si pui autorizatia[ bulina sau ce e aia] intre geam si folie.
TBonu
QUOTE(TBonu @ 12 Mar 2008, 14:38)
daca nu se va ve dea o dunga foarte fina care se poate observa doar daca iti lipesti nasul de luneta.
*



Daca nu adica daca nu ai luneta cu dezaburire, garantia si autorizarea rar nu au legatura cu montajul. Scuze alfaromtrans ca iti respund eu la intrebarile destinate tie.
cannavaro
n-am inteles nimic din ultimul tau post. Reformuleaza te rog.
TBonu
sad.gif : Deci in caz ca nu ai luneta cu dezaburire (cu rezistoare) o sa se vada o dunga la imbinare dar doar daca sti unde sa te uiti si te uiti de foarte aproape.
JDL
vreau si eu site-ul WWW te rog wink.gif
98YMV
www.numele utilizatorului.ro
alfaromtrans
daca o montezi la cineva care se pricepe nu se vede imbinarea

17 Mar 2008, 18:03:
@Tbonu pot sa apeleze si la dvs daca vor sa le duceti comanda
semit
se vede imbinarea orice i-ai face.. daca imi arata cineva o masina cu luneta din folie imbinata si nu-mi dau seama sau nu se vede o mananc... baieti, doar in targ se mai pune folie de 10 ron imbinata pe luneta wink.gif

LE: eu sunt concurenta? radmasa.gif radmasa.gif
alfaromtrans
imi cer scuze ca am raspuns cu asa intarziere si Tbonu iti multumesc de ajutor

17 Mar 2008, 18:13:
rog pe cei de la concurenta sa se abtina de comentariu de acest gen cu imbinarea
aceasta folie are un strat antizgariere si folia care se vinde in targ cu 10ron este altfel de folie care nu iese la probele celor de la R.A.R.
pentru cei interesati de astfel de folie pretul este de 7 RON
o sa ne vina si folie cu latime mai mare
TBonu
Si cam la ce pret de la aceeasi firma cu cea la 100 Ron?
98YMV
alfaromtrans cand va veni folia mai lata sa ma anunti si pe mine te rog ca as vrea sa cumpar
di3g0
si eu de cand ma tin sa cumpar dar vad ca nu stau de loc banii in buzunar tongue.gif oricum cat mai curand o sa cumpar si eu biggrin.gif
cannavaro
cam in cat timp vine folia mai lata?
alfaromtrans
nu am o data exacta aprox 1-2 luni
TBonu
Exact cand da caldura, pai e bine ca atunci cand va fi montata se usuca si mai repede.
maryus_83
Salut, pt un singur pachet de folie poti trimite 2 certificate pt RAR, pt 2 masini si 4 stickere cu RAR? Eu si un prieten am vrea sa punem doar lateralele spate.
alfaromtrans
Nu se poate
Este certificatul si cutia de folie.
faganezu
vreau si eu adresa. merci
deovex
Ma intereseaza si pe mine. Care ati pus asa ceva pe masin pune-ti poze.
gicanu
A dat cumnatu meu comanda sapt asta da inca nu ia venit.Zicea ca si-o monteaza singur...cghiar sunt curios cum o iesi.As lua si eu mai ales ca nu am geamuri mai late de 50 cm biggrin.gif
Alex 23
Stiti cumva de cati metrii de folie am nevoie pentru a face geamurile pe spate la cielo??
Alexu7
nu mai mult de 1.5 metri patrati
smecheras
nu se incumeta nimeni sa ne arate si noua o poza doua cu masinile dupa ce au pus folia??
sa vedem si noi cum vine acea inbinatura cand pui folia pe luneta
gicanu
Folia este foarte inchisa la culoare.De montat am montat-o foarte usor 2 persoane pe un vectra B. O sa imi iau si eu sa pun la MK5 da astept sa fac in mai autentificarea la masina , ITP si omologarea rotilor pe 16 si apoi o sa pun si folie.
cannavaro
si ai timbre de la rar in plic? E omologata folia?
gicanu
Sunt 3 timbre si omologarea.Folia ajunge pentru 2 masini cel putin, deci poti sa mai si gresesti ca e destula
radiozipp
deci pana la urma la o solenza nu intra o intr`o singura bucata pe luneta nu? trebe 2...:| daca nu e adevarat.. pls.. cineva sa spuna..
han_1.6 mpi
intrebare: daca folia ajunge la 3 masini si eu vand masina actuala peste 2 ani si la urmatoarea masina vreau sa folosesc ce a ramas din pachetul cumparat cu folie....cum fac cu timbrele de pus in geam ?
alfaromtrans
QUOTE(radiozipp @ 25 Mar 2008, 09:32)
deci pana la urma la o solenza nu intra o intr`o singura bucata pe luneta nu? trebe 2...:| daca nu e adevarat.. pls.. cineva sa spuna..
*



luneta se face din doua bucati

QUOTE(han_1.6 mpi @ 26 Mar 2008, 12:31)
intrebare: daca folia ajunge la 3 masini si eu vand masina actuala peste 2 ani si la urmatoarea masina vreau sa folosesc ce a ramas din pachetul cumparat cu folie....cum fac cu timbrele de pus in geam ?
*



nu se pot scoate certificatele decat daca se da folia jos iar pe certificat de la folie scrie nr auto

28 Mar 2008, 08:55:
QUOTE(Alex 23 @ 23 Mar 2008, 21:32)
Stiti cumva de cati metrii de folie am nevoie pentru a face geamurile pe spate la cielo??
*


Ajunge o cutie de folie
XMihai
ma intereseaza si pe mine folie
houseISmusic
Ce grade de opacitate ai disponibile ? Ma intereseaza ceva gen 50% !

Da-mi pm te rog , nu urmaresc threadul !
smecheras
eu am masurat luneta la nova si avea 50 cm inaltimea
ce naibi?
a pus cineva pe nova?
haideti ma sariti cu poze idei sfaturi ca vreau si io sa cumpar si termina omu pormotia pana aflam sad.gif
bogdan_04
am comandat si eu si azi a ajuns.Arata destul de bine am primit si omologare impreuna cu garantia si 3 actipilde.Se potriveste perfect pe luneta de dacie nu trebuie facuta din 2 folii....sunt destul de multumit de produs. biggrin.gif
BZ-23-SAM
salut.ai adus folie mai lata?ma intereseaza!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.