Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Starea Drumurilor - Moldova
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
b34uen
Stie cineva daca se poate circula intre Bicaz - Izvorul Muntelui-Durau?
valikris2002
Nu, era rupt drumul circulau doar camioane dar cel mai bine suna la o autoritate locala sau o cabana de prin zona sau chiar la salvamont durau.
maho
Pe E574 au tras covor asfaltic nou de la intrarea in jud. Bacau (Poiana Sarata) pana aproape de Onesti, se merge "brici". In compensatie, la iesirea din Onesti se lucreaza la podul peste Trotus, se circula alternativ pe un fir, si se sta in draci la coada (ieri am stat cam o ora).
valikris2002
Confirm drumul e foarte bun Bacău Onești însă podul de la Onești e groaza eu am stat la o coada de 6 km pentru a merge la Tg Ocna m am întors și am mers prin Barsanesti drumul fiind bun.
grig1960
Va salut,
Saptamana viitoare as vrea sa fac un circuit Onesti - Bacau - Piatra Neamt - Bicaz - Poiana Largului - Bistricioara - Durau - Bistricioara - Borsec - Toplita - Gheorgheni - Lacul Rosu - Cheile Bicazului - Bicaz si retur Onesti. Pana la Bicaz starea drumurilor stiu ca este excelenta (am fost recent), ma intereseaza starea actuala a DN 15, portiunea Bicaz - Poiana Largului - Toplita, DN12F pana la Durau, DN12 Toplita - Gheorgheni si DN12C Gheorgheni - Lacul Rosu.

Va multumesc, o zi buna.
valikris2002
Bicaz Poiana largului e restricțiionat, dacă vrei poți sa mergi sa stai la semafoare sa mergi
pe porțiuni decopertate. Varianta e Roznov, dobreni, Tg Neamț, Poiana largului.
Pentru Poiana largului Toplița e bun drumul, pentru Toplița gheorghieni nu știu, spre lacu rosu e bun drumul
Dacă vii de la Onești poți veni pe sanduleni, ardeoani parca ii zice este drum pana la Roznov bun, 81 km sa nu mai vii prin Bacău piatra neamt sau Tg Ocna Comănești ardeoani Roznov 97 km
grig1960
Multumesc pentru lamuriri.
Batrânul
Am fost recent (27 august) prin zonă.
M-am ambiționat să merg pe DN15 (Bicaz - Poiana Largului), deși erau indicatoare de restricționare (acces numai pentru riverani). Sunt cel puțin 20 de șantiere deschise pe acea porțiune de cca 40 de km. E adevărata că se circulă prin dreptul lor - la paletă sau semaforizat - dar am așteptat și am înghițit la praf trecând prin acele șantiere că mi-am pierit tot cheful de drumeție. Am făcut aproape trei ore!
În schimb, traseul Poiana Largului - Borsec - Toplița - Gheorgheni este excelent.
Gheorgheni - Lacul Roșu - Cheile Bicazului - Bicaz este și el în stare destul de bună.
P.S. În urmă cu doi ani, DN12F Bistricioara - Ceahlău - Schitul Durău era în stare bună; anul acesta nu am mai ajuns pe acolo din cauza întârzierilor pe DN15 (Bicaz - Poiana Largului).
grig1960
Multumesc pentru raspuns, pana la Poiana Largului o sa merg prin Roznov - Tg.Neamt, bine ca mai departe e drumul ok. Dupa excursie o sa pun aici cum sunt portiunile Roznov - Tg.Neamt - Poiana Largului si Bistricioara - Ceahlau - Durau.
Cu stima.
grig1960
Va salut,

In continuare la postarile cu nr. 455 si 459 pot sa va spun ca am facut traseul putin modificat, prin Sanduleni - Ardeoani - Roznov - Dobreni - Targu Neamt - Poiana Largului (multumesc valikris2002 pentru sugestii), stare drumurilor a fost foarte buna pe tot parcursul, cu doua mici exceptii, una cam de 15 km. la iesirea din judetul Bacau si intrarea in Judetul Neamt in zona Tazlau, unde drumul este putin valurit dar acceptabil si una in zona Gheorgheni de la intrare pana la iesire din oras, cu gropi si denivelari, dar acceptabila si asta.

Cu stima.
grig1960
Va salut, stie cineva daca s-a dat drumul la circulatie si se circula normal pe DN 15 portiunea Bicaz -Poiana Largului? Multumesc.

25 Dec 2019, 09:59:
Va salut, raspund tot eu, tronsonul Bicaz - Poiana Largului din DN15 este tot inchis circulatiei, au voie sa circule cu restrictii de tonaj doar riveranii.
Cu stima, Craciun Fericit tuturor!!!
einstein1984
Moinesti oituz e vis, ca masa de biliard e asfaltul. Traiasca anul electoral.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.