Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Starea Drumurilor - Moldova
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Alex G.
Iasi: gropile de rigoare, moartea telescoapelor

Ruta Iasi - Botosani:
Iasi - Tg. Frumos: drum foarte bun dar problemele amintite mai sus de colegii de forum. Ocazional noaptea carute nesemnalizate.
Tg. Frumos - Harlau - Botosani: drum national de calitate medie -> mica

Alta ruta Iasi - Botosani:
Iasi - Nicolae Balcescu - Botosani (se iese din Iasi pe Sararie in sus): drum nesperat de bun, iarna si toamna peisaj de exceptie. Inconveniente: sate relativ multe, politie de frontiera in aproape fiecare sat de la granita cu Rep. Moldova.

Sarbatori regulamentare si la cat mai putine incidente rutiere!

Stima,
Alex G.
Freeymind
Vreau sa plec in week-end din Cluj la Gura Humorului... stiu ca varianta prin Bistrita - Vatra Dornei e destul de criminala ph34r.gif dar eu as vrea sa o incerc pentru ca plec destul de tarziu din Cluj si nu vreau sa ma innoptez pe drum. Deci, ce ziceti - cei care au fost recent pe traseul asta - se poate circula cat de cat, cu viteza redusa... sa ma incumet pe varianta asta sau nu?

Multumesc.
danielvoina
Stati sa va zic eu de drumurile din Republica Moldova......
Am avut unele treburi pe acolo timp de 5 ani, si cum treci de vama, te iei cu mainile de cap. In primul rand nu sunt marcaje, semnele sunt ruginite, curbe deosebit de periculoase, nesemnalizate absolut deloc (vorbesc foarte serios), dar ca un paradox, in Chisinau, sunt numai masini de lux, stiti ca umbla vorba ca moldovenii sunt saraci, sau mai stiu eu....parerea mea dupa 5 ani petrecuti pe meleagurile moldovei e ca nu prea e chiar asa.....
Dar sa stiti ca ei sunt o fire foarte sociabila, in special femeile....
O zi buna!
Freeymind
Aici nu se vorbeste despre drumurile din Republica Moldova... poti deschide un topic separat daca nu este altu....
emanu450
@Freeymind

E VARZAAA! Nu te duce pe acolo MAI ALES NOAPTEA! Ai toate sansele sa plonjezi intr-o prapastie in Tihuta. Iti spun sigur deoarece eu in decembrie m-am intors din Germania pe acolo deoarece am gresit drumul in Cluj (n-au frate un indicator de Tg Mures in tot Clujul ala si n-am stiut ca trebuie sa o iau spre Bucuresti, e mult mai bun prin Tg Mures spre Iasi) si m-am dus spre Bistrita. Mi-am zis asta e, din cate stiam drumul e in reparatie si credeam ca au facut ceva la el. Ceva ceva e facut dar "doar pentru o masea"! Carute nesemnalizate, era sa ma izbesc in una fiind in depasirea unui camion. Idiotul ala din caruta nici macar o lanterna nu avea aprinsa, nici un felinar, am trecut la mustata printre el si camion, imi venea sa opresc sa il omor. Deci nu te duce prin Tihuta, mergi prin Tg mures, Toplita, Borsec, Poiana Teiului, Tg. Neamt si p'orma gura Humorului. E un ocol de cativa km buni, dar te scuteste de toate riscurile din partea cealalta. Pt. cativa litri de benzina sau motorina in plus nu se meriata sa iti pui viata in pericol. Eu in viata mea nu mai calc pe acolo, paote doar peste cativa ani cand vor fi terminat drumul ala nenorocit daca se poate numi drum! ohmy.gif
Freeymind
Am fost pe ruta de care am intrebat mai sus... ce sa spun, deja stiti: groaznic!!! Nu am mers cu mai mult de 70-80Km/ora... - La intoarcere am mers prin Cheile Bicazului - Gheorgheni - Sovata - Tg Mures - Cluj Napoca. Deci pana cand nu se va repara drumul... nici nu ma mai gandesc sa calc prin zona aia!
ghetau dan
Asa era si acum 5 ani...n-am ajuns pina la Cluj ci pina la tg Mures.Drumul l-am parcurs pe la miezul noptii...78-80 pe acolo???Hmmm
La intoarcere am preferat Sighisoara-Sibiu...
Aleks
So, in primavara asta a mai "facut" cineva Bicaz - Lacu Rosu ? Cum e drumul ?

I.a.o.d.i. (in alta ordine de idei), ajutati-ma cu un traseu Bacau - Portile de Fier. As vrea tare mult sa-l "fac" la vara. Dar pe drumuri civilizate, va rog. Adica numai cu gropi. Fara cratere, ca-s slab de nervi. wacko.gif Daca e si cu ceva informatii despre cazari, pe cuvint ca ma rog de sanatatea forumistului. blush.gif
M i h a i
Acum 2 saptamani traseu : Bucuresti-Bacau (E85)-Piatra Neamt (drum foarte bun);Bicaz-Lacu Rosu(Drum bun in mare parte;sunt unele portiuni mici cu cratere)Lacu Rosu-Gheorghieni(drum destul de ok pentru Harghita);In Gheorghieni multe gropi;Gheorgieni-Joseni-Praid-Sovata-Sîngeorgiu de Padure-Balauseni(13A)-(E60)Sighisoara-Brasov (super drum)
Aleks
Bogdaproste, MHY. Ca de obicei, stirile proaspete fac toti "banii". M-am mai eliberat de dubii. blush.gif

De bucata aia, Lacu Rosu-Gheorghieni, am auzit numai povesti de groaza, cu vircolaci si funii de usturoi. sleep.gif

Daca dupa Bicaz pina in Chei nu "mirosea" a alunecari de pietre, "bubuieli", chestii, inseamna ca e bine. De niste gaurele, acolo, nu mi-e chiar frica.

In legatura cu planul meu "nebunesc", ala cu Portile de Fier... hm... spunea cineva pe-aici ca Brasov-Sibiu e presarat cu capcane, mai ceva ca circuitele din WRC. Cred c-am s-o tai mai prin nord, Tg Mures, ca sa cobor apoi ca un MIG spre Valea Oltului.

Ori poate sa urc la intoarcere pe Valea Oltului?

Dar pina la Porti mai am timp de gindire. Mersi pentru informatiile despre Chei. Alea-s baza!
drumaru
Traseu: buc - bv - tg ms - bistrita - toplita - lacu rosu - p nt - bc - bz - buc.

- cheile bicazului si comuna bicaz chei - nota 5-6;
- de la bicaz chei la bicaz - nota 7-8, chiar 9 pe alocuri;
- bicaz - p. neamt - bacau - nota 9-10;
- bacau - urziceni - nota 10.
Aleks
Deci e stricat după Bicaz-Chei pînă la Cheile Bicazului... Nasol. Mai vedem.

Mersi (cel puțin eu, că sînt direct interesat).
cmandrei
Pentru drumurile de pe traseul ... Frasin - Moldovita - Sucevita - Marginea - Putna - Solca - Gura Humorului - Voronet ... stie cineva ceva ?
eugeniuz2004
Tot ce inseamna E576 adica Suceava - Gura Humorului - Campulung Moldovenesc - Vatra Dornei e (cel putin de la Gura Humorului incolo) in lucru de ani buni. Cu tot ce presupune asta. Mai mult nici asa drumul nu era intr-o stare care sa il recoamnde ca drum turistic (ca vei fi atent la gropi si denivelari si nu la peisaj).

Drumurile celelalte erau intr-o stare surprinzator de buna cu mici portiuni unde din cauze naturale (alunecari de teren si efecte ale inundatiilor) sunt probleme.

Informatiile sunt insa din toamna. Atunci am fost ultima data prin zona. Presupun insa ca daca iarna a fost blanda drumurile nu au avut prea mult de suferit.
Deshteptu
Drumul Iasi-Crasna va intra in reparatii. Detalii aici.
Manuel
Era si timpul...
BigEdy
Are cineva informatii recente despre drumul spre Agapia?E la fel de distrus ca acum 2 ani cand am fost eu acolo?
Si daca e la fel se mai poate circula pe drumul forestier?
Como
L-au reparat, am fost prin iarna pe acolo. Era turnat asfalt, mai erau niste denivelari, dar nu gropi.
Deshteptu
Am fost acum 2-3 saptamini. E reparat. Adica plombat, dar mergi lejer pe el, fara probleme.
mihail75
a inceput lucrul la iasi-vaslui-crasna? am auzit ca s-ar fi pus griblura, stiti ceva? daca da, am sa-l ocolesc.
dragos clio&astra
Din pacate e adevarat.
Manuel
S-au terminat lucrarile de vreo 2 saptamani. Drumul e super bun.

LE s-au terminat lucrarile pe tronsonul Vaslui- Barlad. Pe Iasi-Vaslui inca se lucreaza. Scuze, n-am fost atent.
dragos clio&astra
Pe Vaslui-Barlad am trecut ultima data acum o saptamana si aruncau din nou griblura dintr-un camion.M-am capatat si cu o noua crapatura in parbriz(noroc ca am dosarul pt casco facut de la un incident similar).
danm79
Salve!!!
Vreau sa fac o tura de nordul Moldovei in august...pana in Brasov traseul e clar (sunt din Pitesti)..de la Brasov as vrea sa o iau pe gheorghieni si cheile bicazului(am auzit ca e pitoresc si frumos drumul), apoi P.Neamt, Targul Neamt(stat 4 nopti pentru vizitat toata zona) urmeaza Gura Humorului(stat 4 zile, vizitat zona), Vatra Dornei...la intoarcere am de ales intre drumul de la vatra dornei la bistrita sau cel pe Borsec, Sovata, Sighisoara..(vreau sa ajung sa stau o noapte la Sighisoara)..
Deci cam ce sfaturi ati avea cu privire la starea carosabilului in circuitul respectiv????
Va multumesc!!!!
BlaueCorsa
Atentie, s-a rupt podul peste Bistrita din Bacau. Traficul este deviat pe o ruta ocolitoare.
Como
Pe unde? Pe centura pentru camioane? Sunt indicatoare?
BlaueCorsa
Da, E85 este inchis, se urmeaza indicatoarele de "Bucuresti", respectiv "Suceava" (evident, acelea simple, fara marcajul "E85").
i96nds
Da... in Bacau, cum intri in oras dinspre Bucuresti, treci la un moment dat pe SUB o pasarela. Urmeaza un semafor la cateva sute de metri. Acolo faci dreapta si urmezi drumul de camioane. Drumul trece pe langa pista de Karting smile.gif
Apoi prin sate si ajunge dincolo de podul rupt.

De ocolit nu ocolesti foarte mult daca oricum nu voiai sa vezi Bacaul.

Pe bucata Gura Humorului - Campulung Mold - Vatra Dornei se lucreaza. E bine ca se lucreaza dar sunt multe semafoare la care stai o groaza, mai ales spre Vatra Dornei.


danm79, iti recomand drumul pe valea Bistritei, de la Bicaz pe langa lac pana la Vatra Dornei.

Pentru cei ce merg de la Gura Humorului la Suceava - iarasi sunt semafoare foarte multe si drumul e in lucru. O varianta ocolitoare rapida e sa mergeti pe drumul de Falticei (adica de la benzinaria aia o luati inainte, nu stanga spre Suceava). Apoi mergeti cam 10Km pe drumul asta, treceti de Capul Codrului si ajungeti la o intersectie - soseaua o ia pe SUB calea Ferata. Atentie ca nu e semnalizat foarte bine. Doar daca te uiti inapoi vezi ca scrie Suceava - 28 km.
Drumul e refacut de vreo 2 ani si e foarte bun. Mult mai rapid decat pe drumul normal cu semafoare + aglomeratie.
danm79
Multumesc!!!!
Am inregistrat, mai astept info daca avetzi..smile.gif)
De la Bicaz la Targu-Neamt cum ar fi mai bine??? pe la Piatra Neamt sau pe langa lac pana la Poiana Teiului si apoi dreapta la Targu-Neamt???
Deshteptu
De la Bicaz, mergi mai bine pe la Poiana Teiului - Petru Voda - Tg Neamt. E mai interesant drumul Bicaz - Piatra - Tg Neamt ti se va parea plictisitor. Cred ca distantele sint aproximativ aceleasi.
valiaviator
Am facut si eu traseul pe care vrei sa-l urmezi tu in luna iulie. De la Brasov poti alege varianta prin Gheorgheni - Lacu Rosu - Cheile Bicazului - Bicaz - Piatra Neamt - Tg. Neamt - etc. Drumul este bun, nu sunt lucrari, iar peisajele sunt super. Singurele probleme vor aparea pe tronsonul Campulung - Vatra Dornei (in zona Mestecanis in special) unde se lucreaza si se circula destul de greu. Dar si pe-aici peisajul este interesant si mai uiti de problemele cu drumul! Iti urez calatorie placuta si sa stii ca ai ce vedea!
ursul-alb
2 corectii:
* Gheorghieni-pasul Bicaz-Lacu Rosu drum nu foarte vesel, daca nu te grabesti e ok
* Suceava-Gura Humorului-Campulung Moldovenesc-Vatra Dornei: NO WAY!!!; mai mult, acum 2 zile s-a rupt podul de la Vama asa ca e si deviata acum circulatia
valpred
Salut
Stie careva care mai este situatia pe DN11A (Adjud - Onesti) ?
Am auzit ca ar fi incepus sa asfalteza, e adevarat ??? blink.gif
BlaueCorsa
Doua destinatii de weekend:

Iasi-Varatec - pana la Tg Frumos e foarte bine, pana la Cristesti e bine. De la Cristesti la Tg Neamt au astupat gropile, dar exista inca semafor pe pod la Timisesti. Restul drumului, acceptabil.

Iasi-Vatra Dornei - pentru segmentul Iasi-Tg Neamt, detaliile sunt cele de mai sus. Se lucreaza la viaductul Poiana Teiului, circulatia este pe un singur fir (din fericire, semaforizata). Drumul este practicabil pana la Vatra Dornei (dar sensibil mai prost cand treci din judetul Neamt in judetul Suceava), dar nu calcati pedala prea tare. Nu mergeti prin Campulung, e ca dupa bombardament.
radian
Pe traseul Botosani - Bacau - Onesti - Brasov a fost careva de curand? Am mers spre Botosani prin Cluj - Bistrita - Pasul Tihuta - Suceava. Am crezut ca-mi rup masina in doua in prima jumatate din Pasul Tihuta, e de groaza drumul.

In afara de Pasul Tihuta si Lacul Rosu mai este o vreo varianta spre Ardeal? Una cu drumuri cat de cat practicabile...
eugeniuz2004
ca o fi sau nu buna ar mai fi una:
Botosani - Suceava - Falticeni - Targu Neamt - Poaina Largului (pod peste lac cu semafoare) - Borsec - Toplita - Miercurea Ciuc - BV
radian
Multumesc pentru sugestie, ca si lungime pare OK, despre starea drumurilor stii ceva? L-ai parcurs de curand? Macar... e mai bun sau mai prost decat Pasul Tihuta - Suceava?
plimbareata
buna! as vrea sa fac si eu o plimbare pana la vatra dornei si daca ati putea sa-mi dati niste informatii despre drumul cluj-vatra dornei...cei care au fost recent pe aceasta ruta! va multumesc biggrin.gif
ursul-alb
QUOTE(radian @ 30 Apr 2008, 07:53)
L-ai parcurs de curand? Macar... e mai bun sau mai prost decat Pasul Tihuta - Suceava?

Poate mai ajuta si pe altii: treceri peste Carpatii Orientali (de la E la V si de la N la S) (intre paranteze patrate distantele, intre acolade pasurile):

> a0) Radauti [51] {pasul Ciumarna, 1109 m} Campulung Moldovenesc
a. Suceava [36] Gura Humorului [36] Campulung Moldovenesc [26] {pasul Mestecanis, 1096 m} Iacobeni
> a1) [85] {pasul Prislop, 1416 m} Moisei (Borsa)
> a2) [15] Vatra Dornei [83] {pasul Tihuta, 1200 m} Bistrita

b. Tg.Neamt [45] {pasul Petru Voda, 900 m) Poiana Largului [89] Vatra Dornei

c. Tg.Neamt [45] {pasul Petru Voda, 900 m) Poiana Largului [68] {pasul Borsec, 1105 m} Toplita [71] {defileul Toplita-Deda} Reghin

d. Piatra Neamt [28] Bicaz [55] {pasul Bicaz, 1256 m} Gheorghieni
> d1) [37] Toplita
> d2) [58] {pasul Bucin, 1287 m} Sovata [60] Targu Mures

e. Bacau [55] Comanesti [82] {pasul Ghimes, 1159 m} Miercurea Ciuc [48] {pasul Vlahita, 985 m} Odorheiu Secuiesc
> e1) [44] Sovata [60] Targu Mures
> e2) [48] Cristuru Secuiesc [37] Sighisoara

>f0) Adjud [38] Onesti
f. Bacau [48] Onesti [71] {pasul Oituz, 866 m} Targu Secuiesc [60] Brasov

g) Focsani [74] Targu Secuiesc (!! nu stiu ce este intre Lepsa si Ojdula)

h) Buzau [114] Intorsura Buzaului [43] Brasov

Ca si stare a drumurilor, multe informatii se gasesc in alte topicuri din aceasta sectiune; ca un rezumat (din informatiile mele+ce am citit aici) la momentul de fata eu as alege Piatra Neamt-Gheorghieni-Sovata sau mai la sud Onesti-Tg.Secuiesc (drumul asta e bun mereu, bun in sensul romanesc al cuvantului, adica fara gropi) sau Buzau-Brasov.

De evitat cu orice pret Gura Humorului-Bistrita-Dej.

Strict pentru radian, daca vrei sa vezi peisaje si poti sa mergi uneori si mai incet, vino prin pasul Bicaz si apoi prin Bucin (Botosani-Suceava-Falticeni-Targu Neamt-Poiana Largului-Bicaz (pe marginea lacului de la Bicaz)-Cheile Bicazului-Gheorghieni-Sovata-Balauseri); daca vrei sa mergi tare, vino prin Oituz (Botosani-Suceava-Roman-Bacau-Onesti-Targu Secuiesc-Brasov)

PS: stie cineva ce e pe portiunea de traversare a muntelui dintre Lepsa si Ojdula??


30 Apr 2008, 16:17:
QUOTE(plimbareata @ 30 Apr 2008, 15:45)
buna! as vrea sa fac si eu o plimbare pana la vatra dornei si daca ati putea sa-mi dati niste informatii despre drumul cluj-vatra dornei...cei care au fost recent pe aceasta ruta! va multumesc biggrin.gif

Nu vreau sa fiu rau, dar 10 cm mai sus de unde ai postat aveai si raspunsul... din pacate daca vrei sa ajungi de la Cluj la Vatra Dornei nu ai alta varianta, decat daca vrei sa ocolesti vreo 200 de km, si nici pe acolo nu e stralucit drumul...

Deci iesi frumusel din Cluj pe drumul Dejului (spre Apahida-Jucu, ca reper), nu te lasi pacalita la iesirea din Cluj de drumul care o ia la dreapta in Apahida (se duce la Reghin, ai putea sa ajungi si pe acolo la Bistrita, da' e mai complicat), tii tot inainte pana la Dej; acolo te pregatesti sa cauti iesirea spre Beclean; in Beclean ai grija sa nu te duci spre Nasaud ci spre Saratel-Bistrita. Cam de aici intri in epoca de piatra (desi nici pana aici nu esti in secolul XXI): tii tot inainte prin Dracula Land: o sa dai mereu de sate cu denumirea "bargaului" da nu te speria, e obicei local; apoi drumul o sa urce pana in varful Tihutei iar de acolo trebuie sa-ti dai drumul la vale pana ce aterizezi in Vatra Dornei; cam asta ar fi tot planul.

PS: aaa, mai pe scurt, pe tot drumul trebuie sa te tii de indicatorul dreptungiular verde pe care scrie E576...
plimbareata
uuupppsss... blush.gif ms mult ursul-alb
m-am uitat gresit la data...am crezut ca e ceva mai vechi mesajul
ms mult si-mi cer scuze pt neatentie biggrin.gif

30 Apr 2008, 16:52:
P.S.
aaa....si am uitat...raspunsul tau chiar mi-a fost de mare ajutor... biggrin.gif
ms inca o data tongue.gif o zi faina si un 1 mai si mai si biggrin.gif
andurs
Traseu: Iasi - Campulung - Carlibaba - Borsa - Baia Mare - Bistrita - Vatra Dornei - Targu Neamt - Iasi
Pasurile Mestecanis, Tihuta si Prislop si portiunea Gura Humorului - Campulung sunt sub orice critica, orsaul Vatra Dornei plin si el de gropi, portiunea Vatra Dornei - pasul Petru Voda ceva mai acceptabila, in rest nicio problema. (25-30 aprilie)
radian
Eugeniuz2004, Ursul-alb, va multumesc pentru recomandari.

De peisaje montane sunt satul pana peste cap, Valea Jiului este ca o galeata intre munti, si in orice directie as iesi, am parte de peisaje frumoase, si in plus, nevasta-mea pe post de copilot e mai rau ca un copil, i se face rau pe serpentine de aceea pe cat posibil evit traseele de acest gen atunci cand am consoarta in masina.

Am revenit azi acasa pe traseul Botosani - Suceava - Falticeni - Targu Neamt - Pasul Largului (cu exceptia a ultimii 5, 6 km, tot acest parcurs se prezinta in stare foarte buna). In continuare, Toplita - Reghin (execrabil drumul) - Targu Mures - Alba Iulia - Petrosani.

Initial vroaim sa merg pe la Bacau - Onesti, mi se pare cea mai lina trecere peste munti, dar imi era groaza de semafoarele dintre Brasov si Sibiu, si orium traseul era mai lung cu vreo 100 de km.
Christiansen
Roman - Negresti - Vaslui ... un singur cuvant ... J A L E !!! laugh.gif
ursul-alb
QUOTE(radian @ 1 May 2008, 17:12)
nevasta-mea pe post de copilot e mai rau ca un copil, i se face rau pe serpentine de aceea pe cat posibil evit traseele de acest gen atunci cand am consoarta in masina.

In cazul asta, Magura (intre Bacau si Onesti) + Oituz era nitel mai linistit decat Petru Voda + Borsec. Parerea mea dry.gif. E drept, distanta ramanea mai lunga

QUOTE(radian @ 1 May 2008, 17:12)
Targu Neamt - Pasul Largului (cu exceptia a ultimii 5, 6 km, tot acest parcurs se prezinta in stare foarte buna). In continuare, Toplita - Reghin (execrabil drumul)

O mica corectura, e Poiana Largului iar pasul de dinainte e Petru Voda; in rest, se confirma in continuare idiotenia celor care ingrijesc portiunea Toplita-Reghin... sa ai ani la rand aceleasi probleme (gropi si praguri) si sa faci aceleasi tampenii an de an deja e prostie/hotie in stare pura...

QUOTE(radian @ 1 May 2008, 17:12)
dar imi era groaza de semafoarele dintre Brasov si Sibiu

Si eu as fi facut la fel!
aly
Ceva detalii despre traseul Iasi-Baile Tusnad stie cineva?
Pe unde ar fi mai bun drumul si mai frumos ca si peisaje?
Multumesc.
ursul-alb
Ceea ce vrei tu e o contradictie in termeni; in Romania nu exista drum bun si peisaje in acelasi timp smile.gif
1. Iasi-Roman-Piatra Neamt-Gheorghieni-Miercurea Ciuc-Baile Tusnad
Despre drum gasesti informatii pe aici, peisajul dupa de treci de Piatra Neamt e destul de frumos biggrin.gif

2. Iasi-Roman-Bacau-Comanesti-Miercurea Ciuc-Baile Tusnad
Idem, peisaj de la Comanesti incolo.

3. Iasi-Roman-Bacau-Onesti-Tg.Secuiesc-Baile Tusnad
Nu stiu ce este pe drumul direct dintre Tg.Secuiesc si Cozmeni, as inclina mai degraba sa zic ca nu e foarte stralucit. Peisaj frumos dupa Onesti.

Daca nu ai fost pe niciunul din drumurile astea, ia-o pe la Piatra Neamt; e si cel mai scurt, si el mai frumos si la fel de prost ca asfalt pe unele portiuni ca si celelalte.
sorin1967
A mai mers cineva in ultima vreme pe drumul Marasesti(Tisita)-Tecuci-Galati-Braila-Giurgeni?????????
Multumesc anticipat... smile.gif
conucristi
Ceva noutati pe traseul Suceava - Gura Humorului - Campulung Moldovenesc - Vatra Dornei ?
Batrânul
Trebuie sa fac in curand un drum pe ruta Bucuresti - Moinesti - Bacau - Iasi. Am citit pe forum ca anul trecut, podul peste Bistrita din Bacau era stricat. Stie cineva daca a fost reparat ? ca nu prea as vrea sa ma invart prin Bacau, la ora de varf mai ales...
LuluMOB
Era în lucru, se trecea pe o improvizație. La oră de vârf e gâtuită zona (mai mult din cauza semaforului) dar nu prea ai de ales.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.