DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> CORA LUJERULUI = ȚEAPĂ ?, un preț citești, altul plătești

Maximus Decimus
post 21 Nov 2006, 21:40
Post #61


Membru


Group: Members
Posts: 157
Joined: 5 May 06




Numai daca nu te plateste pentru ele. ai grija ca s-ar putea sa n-aveti cistig de cauza


--------------------
Peugeot 407 - B-03-LOG
GRUPPO MAXIMA BUCURESTI- MEMBRU FONDATOR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian_Solenza
post 21 Nov 2006, 21:42
Post #62


Solenza... prima iubire!


Group: Members
Posts: 912
Joined: 4 July 04
From: Buc (Ap. Patriei)




QUOTE(Adrian78 @ 21 Nov 2006, 21:36)
@Adrian_Solenza
Am înțeles explicația ta. Și unde e vina mea, ca și client, în toată povestea asta? Ai idee de profitul pe care îl face orice hipermarket? Atâta timp cât există puștime trebuie să capete și ei experiență pe undeva. Și eu am început cu servicii part-time și pe 500.000. Dar îmi făceam treaba cum trebuie. Ceva scârțâie la raționamentul tău. Ai dreptate însă situația asta nu e normală.
*




Si eu am carat de baxuri si imi curgea sange din maini... Dar imi faceam treaba! Din respect pt clienti, nicidecum pt sefi! Daca nu gandeam asa, nu mai reuseam sa imi iau C4 cool.gif ( nu ma laud, asa sunt eu smile.gif )

Recomandarea mea, am zis: sa belim ochii mai bine la 'oferte' !

Stiti voi, ca in zicala aia: Doamne, pazeste-ma de prieteni, ca de dusmani ma feresc eu cumva


--------------------
Citroen C3 1.4Hdi 2011 - Inca numere rosii...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 21 Nov 2006, 22:29
Post #63


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.997
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Adrian_Solenza, ce ai descris tu e sistemul francez de tratat angajatul (la Mega patronii sunt greci?). Cam asa e si la Cora, Carrefour, Dacia, etc etc. Bani putini, munca multa, si daca nu-ti convine mai am 12 ca tine la usa.
O colega lucreaza la Kaufland, si zice ca aia sunt mai umani (orar flexibil, bani cat de cat).


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian78
post 22 Nov 2006, 00:26
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 816
Joined: 24 April 06
From: Bucuresti




QUOTE(razvi28 @ 21 Nov 2006, 22:31)
eu unul lucrez intr-o firma de-asta "cu carucioare cu fisa" ( selgros tongue.gif )..
*


Penultima dată când am fost în Selgros nu aveam fisă așa că am stat cu "sărutmâna" până mi-a schimbat o doamnă. La plecare, după ce am bagat cumpărăturile în portbagaj, am dat un brânci căruciorului să zboare cât mai departe, cu tot cu fisă, bineînțeles având grijă să nu lovesc vreo mașină.

La fel voi face și data viitoare. Să le spui asta șefilor tăi !

LE: Poate că am exagerat puțin cu exprimarea. Oricum pe mine mă scoate din sărite. Mergea foarte bine așa cum a fost până acum sau cum e cel din Carrefour sau Auchan.

This post has been edited by Adrian78: 22 Nov 2006, 01:12


--------------------
Logan Laureate 1.6 gri perla
"Ce ție nu-ți place, altuia nu-i face!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GoGu
post 22 Nov 2006, 00:54
Post #65


Prea de la tara


Group: Moderatori
Posts: 1.970
Joined: 14 August 03
From: Iasi




QUOTE(Adrian78 @ 22 Nov 2006, 00:26)

La fel voi face și data viitoare. ... ! Băg**** p***** în el de sistem cretin.
*



Mai Adriane, ce mi-ar fi placut sa te fugaresc un pic prin parcarea aia...
Sistemul e foarte bun, poate se inventeaza si unul pt. parcarea ca oamenii, nu pe 2-3-4 locuri, in cele mai fanteziste pozitii mad.gif

Si ia spune, cum e cu chip-tuningul ala, ca se pare ca exista dreptate after all... 243.gif


--------------------
Renault Scenic 1.5dCi recolta 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian78
post 22 Nov 2006, 01:16
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 816
Joined: 24 April 06
From: Bucuresti




sofer1.gif

Tipic românesc ... ce s-ar mai bucura unii să moară capra vecinului ...

This post has been edited by Adrian78: 22 Nov 2006, 01:18


--------------------
Logan Laureate 1.6 gri perla
"Ce ție nu-ți place, altuia nu-i face!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ciombe
post 22 Nov 2006, 08:25
Post #67


Membru autentic


Group: Members
Posts: 368
Joined: 9 January 04
From: Arad




Bre, ati deviat subiectu...
Referitor la carucioare- e foarte normal si omenesc ca dupa ce ti-ai facut treaba, dupa ce ai carat cumparaturile la masina sa duci caruciorul de unde l-ai luat.. nu? blink.gif . Cel putin in tarile civilizate precum nemtia - cam asa se procedeaza. Si la aia trebe sa bagi 1 euro nu 20 de centi ca la noi! Iar fiindca nesimtirea la romani e MARE- trebuia introdusa de mult avreme metoda asta! Nu de putine ori am vazut carucioare CIORDITE pe la tigani prin curti, sau facute bucati si duse la fier vechi! Faza tare la Smelros saptamana trecuta: Merg io si cumpar ceva, ies cu carutu, duc marfa la papuc si duc carutu inapoi. Acolo cand sa bag carutu la loc sa imi recuperez fisa - un nene cam nedumerit, trecut de 50 de ani, care in pealabil incerca sa traga de caruturi si vedea ca nu se desface lantu radmasa.gif (nu vazuse ca trebe sa bage 5 mii) - ma vede si fericit se indreapta spre mine, cu mana pe carutu pe care tocmai vroiam sa-l ancorez.. Omu serios la costum... Pune mana pe el si incearca sa mi-l ia blink.gif . Io pun AMBELE MAINI pe carut si ii zic: "5 mii si vi-l dau!" la care ala - ditamai omu la costum cica : "e-te-al dreacu, cinci mii sa-ti dea tactu bah!" radmasa.gif ... Si atunci am luat frumos carut, l-am ancorat, am recuperat fisa si am plecat.. ala tot bombanea in continuare radmasa.gif !
In fine..
La Billa am patit alta data ceva dubios...
Am luat o lada d ebere, la care aveam ambalaj la schimb - si 2 paini de-alea lungi gen baton.. Ajung la casa, dau la tanti aia bonu de la ambalaj (vre-o 135 lada de bere goala + 20 de sticle), aia scaneaza berea mea, scaneaza codu de la paini si zice ceva de genu .. blink.gif 112 lei noi... La care io nitel in dubiu: "Nu am inteles ... repetati va rog?" Aia - "120 de lei noi si nustiu-cati bani" .. "Doamna, va rog sa mai verificati o data..." blush.gif - se uita aia, vede ca a gresit, cheama o colega si pleaca sa faca nustiu-ce cu bonu.. vine colega iute - iute cica: "da, spuneti, ce problema aveti?? mad.gif " - io : ".. aaa, api sa vedeti ca eu cred ca ceva nu e in regula cu pretul final... " aia - "ce nu e in regula domnule, aveti o lada de bere, si 2 baghete..." - "pai asta e ok.. pretul..." la care ea se uita pe bon si zice: "pai 120 lei noi, care e problema... mad.gif " la care rabufnesc in gura mare: "Doamna, daca mata crezi ca io dau un milion doua sute pe 20 de beri si doua paini, ori m acrezi prost, ori te faci ca nu pricepi excl.gif " La care aia.. .in sfarsit s-a prins ca a scanat ceva aiurea, a bagat capu in podea si mi-a refacut bonu.. am platit vre-o 30 si ceva ron... rolleyes.gif


Deci, cum spuneam si pe prima pagina: Ne organizam? E cineva avocat pe aici care sa speculeze chichitele astea cu diferentele de pret de pe rafturi?

Ideea e ca facand presiune, patronii vor da pe viitor mai multa importanta la detaliile de pe raft, si fie vor motiva mai bine angajatii fie vor angaja oameni mai competenti... si clientul va avea de castigat. Daca doar ne lamentam pe forum fara sa facem nimic concret- peste cativa ani o sa mai apara iarasi un topic ca asta..
Haideti sa facem ceva!





--------------------
Oltena 12 TRS, Dacia 1304 Papuc - B-83-JJJ, AR-30-JJJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian78
post 22 Nov 2006, 08:53
Post #68


Membru autentic


Group: Members
Posts: 816
Joined: 24 April 06
From: Bucuresti




QUOTE(Ciombe @ 22 Nov 2006, 09:25)
Deci, cum spuneam si pe prima pagina: Ne organizam? E cineva avocat pe aici care sa speculeze chichitele astea cu diferentele de pret de pe rafturi?

Ideea e ca facand presiune, patronii vor da pe viitor mai multa importanta la detaliile de pe raft, si fie vor motiva mai bine angajatii fie vor angaja oameni mai competenti... si clientul va avea de castigat. Daca doar ne lamentam pe forum fara sa facem nimic concret- peste cativa ani o sa mai apara iarasi un topic ca asta..
Haideti sa facem ceva!
*


Eu sunt pro dar nu stiu ce sa fac. Propuneri ...


--------------------
Logan Laureate 1.6 gri perla
"Ce ție nu-ți place, altuia nu-i face!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
skywalker
post 22 Nov 2006, 09:57
Post #69


Calator printre stele


Group: Members
Posts: 153
Joined: 11 April 04
From: Brasov




QUOTE(Adrian78 @ 22 Nov 2006, 02:26)
Penultima dată când am fost în Selgros nu aveam fisă așa că am stat cu "sărutmâna" până mi-a schimbat o doamnă. La plecare, după ce am bagat cumpărăturile în portbagaj, am dat un brânci căruciorului să zboare cât mai departe, cu tot cu fisă, bineînțeles având grijă să nu lovesc vreo mașină.

La fel voi face și data viitoare. Să le spui asta șefilor tăi !

LE: Poate că am exagerat puțin cu exprimarea. Oricum pe mine mă scoate din sărite. Mergea foarte bine așa cum a fost până acum sau cum e cel din Carrefour sau Auchan.
*



da, stiu ca exista si oameni ca tine.....
din pacate civilizatia nu e pt toti.....nu zic ca eu as fi usa de biserica, nici pe departe...si mie mi s-a parut ciudat sa stau sa caut fise cand am fost in germania.Acolo era dubios (asa s-au uitat unii la mine mai urat si am preferat sa nu mai intreb) de cerut oamenilor sa schimbe,asa ca eram nevoit sa intru prin magazin, sa schimb, sa ies iar..M-am enervat,dar la o gandire atenta e mult mai bine.Pt toti. Pt tine ca si client ca nu risti sa iti gasesti masina cum eu am gasit-o de doua ori,lovita. Nu zice nimeni sa facem si noi tot ce fac altii din vest,dar unele idei sunt chiar viabile.
Nu incerc sa te conving sa procedezi civilizat. probabil ai facut fericit vreun copil cu aia 5000. Nici eu nu am timp mereu,dar si daca il las acolo tongue.gif nu il fac sa zboare cat mai departe...nu din respect pt cineva anume, ca doar tot in parcare e...ci pt a scuti un efort inutil wink.gif .
PS: cat despre spus sefilor mei - tu chiar crezi ca cineva da doi bani sa afle ca tu ai procedat asa si vei face la fel si data viitoare ? Eu zic sa lasi un bilet si la metro,plus,carrefour etc... si sa le spui nemultumirile, eventual si nr de telefon.Si vei vedea singur daca are efect sau nu.

PS: on-topic, am patit-o la carrefour Brasov....cumparat 4 anvelope Firestone,erau la oferta 3+1...afise mari cu oferta,promotii peste tot la raft...ajung la casa de marcat, pretul pt toate 4...cer sa vina cineva de pe raion, etc.....imi spune ca promotia expirase cu o zi inainte si imi aduce si o revista unde scria intr-adevar ce spunea..Acum citind ce s-a scris mai sus, inclin sa cred ca daca facturam, aveam sanse sa imi iau banii inapoi pe 1 buc, daca faceam reclamatie ( la raft inca figura promotia...)...data viitoare voi face asa wink.gif.

This post has been edited by razvi28: 22 Nov 2006, 10:05


--------------------
Dacia Logan Prestige 2006 - RFC
Kawasaki ZZR 500 BV SKY
BMW R1100 RT BV SKY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mauru007
post 22 Nov 2006, 10:43
Post #70


sir


Group: Members
Posts: 437
Joined: 27 February 05
From: Bucuresti




Im plac carucioarele cu fisa. ma scutesc de dusul lor la loc, intotdeauna gasesti un minoritar sa te roage " nenea pot sa il duc eu la loc". Asa ca el ia fisa eu scap de dusul caruciorului inapoi toata lumea multumita. in alta ordine de idei sa vedeti ce bine e sa mergi in carje la cumparaturi si toti sa iti taie calea, sa se bage in fata etc. Era un mos care se luase efectiv la intrecere cu mine, dar era asa terminat ca l-am facut si in carje biggrin.gif . Locurile de parcare pentru persoane cu handicap evident ocupate de masini care nu aveau nici un abtibild pe geam care sa ateste acest lucru, la casele cu regim special numai oameni fara vreun handicap evident( locomotor), ma gandesc ca mintal se vede mai greu. Cultura si civilizatie la greu. Si nu in ultimul rand ma enerveaza cardurile de fidelitate. O sa ajunga sa stie ce mancam, ce citim, cu ce ne imbracam si exemplele pot continua.


--------------------
Ford Focus 2002/Ghia - vl
Ford Focus Sedan 1.6 I 101 CP / Ford Fiesta 2009 1.4 diesel
Bucuresti/Salajan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 22 Nov 2006, 10:58
Post #71


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Diferenta dintre Cora si Carrefour este ca la Carrefour chiar respecta ceea ce scrie in dreptul casei: Numai pt femei insarcinate si persoane cu handicap, Numai pt cosuri, Numai pt x produse etc.
Nu de putine ori am vazut oameni intorsi de la case fiindca nu erau pt ei (inclusiv subsemnatul...)
La Cora insa ii doare-n fix in pix. Fiind sotia foarte insarcinata, a rugat un cetatean care facea hernie de cata bere cara sa o lase inaintea ei la casa dedicata persoanelor in cauza. Nenea nu a scos nicio vorba, doar o privire fixa si tampa si s-a intors cu spatele, ca un gentelman ce era. Sotia a insistat cerand casierei sa respectea ceea ce era scris maaare deasupra casei. Raspuns clasic rromanesc: Ce sa facem, doamna, toti ne grabim!


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian78
post 22 Nov 2006, 23:49
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 816
Joined: 24 April 06
From: Bucuresti




@razvi28
Am înțeles punctul tău de vedere. Poate că eu am fost inițiat altfel și era mult mai bine pentru mine. Primele mele cumparături în hipermarket au fost la Carrefour Militari. Acolo te duceai și luai căruciorul de la spațiile special amenajate sau din parcare. La plecare îl lasai lângă mașină și îl lua angajatul Carrefour dacă nu era alt client mai iute de mână. Acest sistem este super convenabil pentru mine!

De când s-a deschis Cora Lujerului fac cumpărăturile aici deoarece au prețurile mai mici și e mult mai aproape de casă. Sunt multe lucruri după care regret față de Carrefour. Însă după întâmplarea prezentată aici și după ce în ultima vreme hipermarketul este super aglomerat în weekend la orice oră rezonabilă și în timpul săptămânii după-amiaza cred ca voi reveni la prima iubire.


--------------------
Logan Laureate 1.6 gri perla
"Ce ție nu-ți place, altuia nu-i face!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 23 Nov 2006, 19:37
Post #73


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.474
Joined: 1 November 04
From: sat




QUOTE(razvi28 @ 21 Nov 2006, 22:31)
[...]
  Nu stiu ce parere aveti voi despre asta,dar va spun parerea mea: de doua ori mi-am gasit bara masinii sparta in parcare de carucioare pe care niste cretini le lasau pe unde apucau. am vazut de multe ori oameni care imping carucioarele cu masina sa poata parca...evident reparatia a fost pe banii mei.Un prieten f bun si-a gasit un passat cu portbagajul indoit de un asemenea carucior....tot in parcare...si e masina noua.
deci oricat ati spune voi, priviti dincolo de aparente. Si nu bagati scuze ca nu aveti o fisa.Cand vor face toti la fel, veti pleca la cumparaturi cu fisa pregatita.E aceeasi idee ca si cu parcometrele...
[...]
*



Intr-o zi merg in Selgros sa cumpar diverse. Eram pe picior de plecare, ultima oprire inainte de a iesi din oras, ma rog, ma grabeam. Iau un carucior gasit langa locul pe care parcasem, intru in magazin, cumpar, revin cu carutul la masina, "basculez" continutul in portbagaj, inchid, duc carutul la loc, revin, dau cheie, ma asigur, dau inapoi, suna telefonul, raspund (aveam hands-free), ma uit in dreapta, ca pe acolo veneau masinile, nu vine nimc, dau in spate, POC! Un bou (sau o vaca) incarcase cumparaturile in masina, apoi a impins carutul la o parte, carutul ala a alunecat fix in spatele masinii mele, in stanga, in unghiul mort. Mai si radeau dobitocii mad.gif


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian78
post 23 Nov 2006, 19:42
Post #74


Membru autentic


Group: Members
Posts: 816
Joined: 24 April 06
From: Bucuresti




radmasa.gif
Concluzia: fisele nu ajută cu nimic ... dimpotrivă ... irită.


--------------------
Logan Laureate 1.6 gri perla
"Ce ție nu-ți place, altuia nu-i face!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrei_2006
post 23 Nov 2006, 20:15
Post #75


Loganist


Group: Members
Posts: 737
Joined: 21 September 06
From: Bucuresti




QUOTE(SerbanS @ 21 Nov 2006, 19:27)
Cineva se plangea ca la cora carucioarele sunt afara. Ei bine la selgros berceni carucioarele sunt tot afara si mai nou carucioarele sunt legate unele de altele si ca sa poti sa iei unul trebuie sa introduci 5000 rol intr-un aparat montat pe ele
*



Sau o moneda de plastic de la Cora. wink.gif


--------------------
Dacia Logan 2006 Laureate Plus
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DAVIDK
post 23 Nov 2006, 21:08
Post #76


Membru autentic


Group: Members
Posts: 264
Joined: 20 July 04
From: Bucuresti




Introducemi-as picioarele in ele de carucioare cu monede! Bai, da' ce ma oftica chestia asta! Eu sunt de prin Titan, de felul meu, si la Cora si Selgros Pantelimon nu au sistemul asta cu fisa (ca deh, aici suntem mai "civilizati"). Deci eu nu auzisem de el, pana in ziua X, cand am aterizat la Cora Lujerului. Vad carucioarele legate unu de altul, si imi zic" Ete-ai dreaq, astia, nu vad ca nu mai sunt carucioare? de ce nu mai dezleaga, 'tuin-pix de lenesi" Ma uit in jur, nu ma prind care-i sistemul, si ma decid sa intru asa, ca gasesc eu unu in magazin. La un colt, dau sa iau un carucior ce parea abandonat, cand sare o baba isterica (de unde-o fi aparut, nu stiu...) mooaaama, da ziceai ca face apoplexie!!!! M-am scuzat, pe un ton atat de banal, incat s-a enervat aia si mai tare, sa moara aia pe loc! Seara am aflat si eu care-i treaba, cand le povesteam colegilor ce-am patit.
Mi se pare jenant, nu mai pot angaja 2 oameni sa impinga la carucioare? Inseamna 2 locuri de munca!


--------------------
Renault Symbol Expression 2010, 1.4 16V
Cand cumpar un lucru nou, mai intai il repar si apoi il folosesc.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin800331
post 23 Nov 2006, 22:49
Post #77


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 20 September 06




QUOTE(andu911 @ 20 Nov 2006, 19:56)
Chestia cu pretul din raft se practica si in alte supermartketuri. Si nu numai in Romania. Si pe-afara "uita" aia sa schimbe pretu.
*



In Germania n-am intalnit asa ceva!


--------------------
Dacia Solenza 2003 Scala - GL-05-UJR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin800331
post 23 Nov 2006, 22:53
Post #78


Membru incepator


Group: Members
Posts: 10
Joined: 20 September 06




QUOTE(mauru007 @ 21 Nov 2006, 08:41)
Mai nou merg la cumparaturi in Auchan, e mult mai aerisit si preturile bune
*



Oooooooo! A venit Auchan in Romania?!


--------------------
Dacia Solenza 2003 Scala - GL-05-UJR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian78
post 24 Nov 2006, 08:15
Post #79


Membru autentic


Group: Members
Posts: 816
Joined: 24 April 06
From: Bucuresti




@DAVIDK

radmasa.gif up.gif


--------------------
Logan Laureate 1.6 gri perla
"Ce ție nu-ți place, altuia nu-i face!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hann
post 26 Nov 2006, 01:38
Post #80


Membru incepator


Group: Members
Posts: 36
Joined: 28 September 05




La Cora Lujerului am patit-o si eu dar in FAVOAREA mea. Am cumparat un set de jucarii (cuburi), iar pretul la casa a fost mult mai mic decat cel de pe raft, motiv pentru care am mai intrat o data si am mai luat doua.
Eu zic sa ne intalnim astia care am fost favorizati sau defavorizati si sa ne facem socotelile intre noi si sa ne despagubim reciproc.



--------------------
Dacia Logan - Ambition
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bulan
post 26 Nov 2006, 09:49
Post #81


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.040
Joined: 20 March 06




Diferenta de pret intre eticheta si bonul de casa nu e nici o teapa si rezista doar pana la prima reclamatie pentru ca imediat se editeaza o noua eticheta cu pretul de la casa de marcat.Deci nu ezitati sa faceti reclamatii de cate ori sesizati ceva incorect.
"""DAVIDK Postat 23 Nov 2006, 21:08
Introducemi-as picioarele in ele de carucioare cu monede! Bai, da' ce ma oftica chestia asta!
Mi se pare jenant, nu mai pot angaja 2 oameni sa impinga la carucioare? Inseamna 2 locuri de munca!"""
Domnu DAVIDK dar daca din prima ar fi fost carucioarele cu fisa ce atitudine ati fi adoptat???
Avand in vedere ca pe cei doi cu impinsul carucioarelor magazinul ii plateste cu minimul pe economie ei nu vor face mare lucru si tot dezordine va fi in parcare!
Dumneavoastra va este lene sa duceti caruciorul inapoi dupa ce ati umplut portbagajul cu mancare cat pentru o companie de recruti dar in drum spre casa treceti pe la fitnesss ca sa preveniti niste sunculite revarsate peste cureaua pantalonilor.
In tarile cu apa calda poate exista dar eu nu am vazut spalatorii auto cu personal angajat.Sund doar self service:bagi cate fise vrei si o speli cum te pricepi indiferent cat de smecher esti.

This post has been edited by bulan: 26 Nov 2006, 09:52


--------------------
a b c
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 26 Nov 2006, 10:08
Post #82


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(bulan @ 26 Nov 2006, 09:49)
[..] in drum spre casa treceti pe la fitnesss ca sa preveniti niste sunculite revarsate peste cureaua pantalonilor.[...]
*
radmasa.gif Cred ca ar trebui sa-l vedeti pe davidK... Daca el are sunci inseamna ca poporul roman e o natie de obezi..


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laurian
post 26 Nov 2006, 10:17
Post #83


Membru autentic


Group: Members
Posts: 466
Joined: 15 August 05
From: Bucuresti




Tot la Cora Lujerului.
Vad la raft un cort cu 140 de lei.
Il iau, ajung la casa, si acolo costa 240 de lei.
Scandal, ma duc, schimb cortul, revin la casa, tot 240.
Il las, ma duc la reclamatii, fac sesizare in scris privind pretul, il cheama pe cel care se ocupa de corturi, ma duc inapoi.
Pretul de 140 de lei era pentru alt tip de corturi.
Pretul de 240 de lei nu era afisat de loc, desi exsitau doua corturi de acest tip.
Nu am primit nici un raspuns la sesizarea facuta.

Ar trebui intr-adevar o serie de reclamatii ( sa fim 10-15), catre OPC si catre televiziuni.
Cred ca asta ar fi singura chestie, sa stie si ceilalti ce pot pati.

Mi-am facut nervi, si am pierdut o gramada de timp atunci.


--------------------
Logan MCV 1.6 16V 2006 - B39xxx
Asus 636 ; SPVM700;
Intek H520 +KL40+President ML145
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 26 Nov 2006, 10:45
Post #84


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Eu presupun ca toti cei care ati descoperit astfel de "greseli" la casa v-ati uitat, ca sa fiti siguri, si la codul EAN scris pe produs si pe pretul de pe raft.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
B30KDT
post 26 Nov 2006, 13:05
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 491
Joined: 10 May 05
From: bucuresti




am fost la cora lujeru sa-mi iau set alarma plus IC,era cam 110 ron ,ma duc sa platesc la casa si incaseaza vreo 40 casierita nu a observat ca aveam mai multe produse(a scanat doar pretul IC pt ca se vindeau si separat,erau 3 coduri de bare 1 pt IC vreo 40 unu pt alarma vreo 80-90 si unu pt set vreo 110)
inainte lucram la promotii eram team leader si am avut o promotie la tuborg in cora pantelion,trebuia sa cumperi un set de 6 beri si veneai la noi la stand si iti verificau fetele bonu si iti dadea un premiu si de multe ori s-a intamplat din alea 6 beri sa taxeze doar 1,mai erau unii care erau nemultumiti ca nu participa la promotie si stateam sa le explic ca nu au pierdut nimic ,ba din contra ca in loc sa le taxeze 6 beri le-a taxat doar una si tot faceau gura.unu a fost chiar haios cand i-am aratat ca a platit doar pt o bere s-a mai dus si a mai luat un set si tot o bere i-a taxat smile.gif


--------------------
DACIA DACIA 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Giurisici Fabian
post 26 Nov 2006, 14:34
Post #86


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.123
Joined: 17 January 06
From: B de la Bucale




mai de mult la Mega Image au bagat la vanzare acumulatori AA la pret de baterii obisnuite(din greseala bineinteles)eu m-am dus am vazut si mi-am si cumparat un set de 4.dupa care am dat vestea si la altii prieteni si colegi care au dat buzna la magazin si au cumparat de s-au speriat aia , dupa cateva zile si-au dat seama de greseala si au pus pretul corect dar cred ca deja se vanduse-ra aproape tot stocul de acumulatori.




--------------------
Dacia Logan II 1.5DCI Laureat 2014
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
spooky51
post 26 Nov 2006, 15:41
Post #87


Membru incepator


Group: Members
Posts: 41
Joined: 5 May 06




Mare grija cand primiti restul la metrou.
Daca dai o bancnota de 100.000 "uita" sa-ti dea 50.000 inapoi. Am patit-o la Eroii Revolutiei dar mi-am dat seama pre tarziu ca sigur am dat de 100.000, apoi in Grozavesti, mi-a dat restul pana la 50.000, apoi pauza. M-am uitat urat rau de tot la aia si am deschis gura sa injur, si imediat a sarit cu ceilalti 50.000. Javrele dracului.


--------------------
Spaceship X20 - ANDROMEDA4614DD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C.C.
post 26 Nov 2006, 17:19
Post #88


Membru


Group: Members
Posts: 190
Joined: 10 April 05




si la metro se intampla porcaria cu preturile. la cluj, sibiu, etc. e-adevarat ca omul ar trebui sa se tot chiorasca la codurile alea? pai atunci, cine nu vede foarte bine, ce face? apoi, cititoarele de preturi. pai, sa tot fugi cu fiecare lucru la verificat, sa ceri bani inapoi, reclamatii, etc. mai bine-i dam dracului cu magazinele lor cu tot. mad.gif
sa-i boicotam (da tot degeaba, ca sunt destui alti prosti care platesc si tac din gura..)
subscriu la chestia cu publicitatea. de procese nu le e frica, dar de publicitate negativa, da. wink.gif


--------------------
opel vectra a 1990, ex. dacia 1310 - abxxxx
scopul NU scuza mijloacele!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DAVIDK
post 26 Nov 2006, 20:05
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 264
Joined: 20 July 04
From: Bucuresti




Au bagat sistemul cu fisa de cos si la Selgros Pantelimon. Numai ca aia mi-au dat o fisa "moca", si mi-au zis ca o recuperez dupa ce duc cosul la loc. Pentru ca au fost foarte draguti si nu mi-au luat bani, ba chiar mi-au lasat fisa de plastic "pe viata", m-am gandit ca e totusi frumos sa duc cosul la loc.
Oricum, din punctul lor de vedere, sunt destul de castigati. Si ce daca 5% isi mai lasa cosurile pe unde apuca, macar sunt 5%, nu 100%.


--------------------
Renault Symbol Expression 2010, 1.4 16V
Cand cumpar un lucru nou, mai intai il repar si apoi il folosesc.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Adrian78
post 26 Nov 2006, 23:30
Post #90


Membru autentic


Group: Members
Posts: 816
Joined: 24 April 06
From: Bucuresti




QUOTE(klaus @ 26 Nov 2006, 11:45)
Eu presupun ca toti cei care ati descoperit astfel de "greseli" la casa v-ati uitat, ca sa fiti siguri, si la codul EAN scris pe produs si pe pretul de pe raft.
*


1. Cazul meu: Întorcându-mă la raft cu reprezentantul Cora se uită și el la codurile alea. La cereale le vedeam binișor, dar la cremă a trebuit să mă apropii la aprox. 30 cm ca să deslușesc cifrele alea. E un lucru normal să stai să tot scanezi prețuri iar apoi să fugi din nou la raft să verifici coduri? Dacă era bunica sau bunicu, ei se pricepeau la schema asta? Trebuie să le țin un training! biggrin.gif Dar cifrele alea minuscule le-ar fi putut citi? Să investesc într-o pereche de ochelari! (By the way - erau aceleași coduri)
2. Ce metodă trebuie adoptată pe viitor? Orice produs mai acătării trebuie scanat și verificat? O să imi iau câte o jumătate de zi liber de la serviciu pentru operațiunea "cumpărăturile". biggrin.gif


--------------------
Logan Laureate 1.6 gri perla
"Ce ție nu-ți place, altuia nu-i face!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th May 2024 - 15:55
Forum Renault