DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> nu vor sa mi restituie permisul, dupa trecerea perioadei de suspendare 30 de zile

chitsro
post 26 Jan 2010, 16:37
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.192
Joined: 4 August 07




salut ,mi s a suspendat carnetul pe 30 de zile ,pentru depasirea coloanei la semafor , pe 11.12.2009, am trimis o contestatie prin posta la care am primit si citatie pentru proces, eu intre timp ma m razgandit si m am decis sa numai merg cu contestatia inainte ,adica nu am ridicat permisul , nestiind ca trebuie sa o anulez ,sau sa o retrag, Acum perioada de suspendare a trecut si cand am fost la politie au spus ca nu pot sa mi dea permisul pentru ca am contestatie depusa, acum ce pot sa fac? sa fac cerere de renuntare la judecata, sau ce potface? vreau sa renunt la acea plangere si sa mi ridic permisul, adica eu nu am circulat in periaoda aia ,permisul a fost tot timpul la politie

This post has been edited by chitsro: 26 Jan 2010, 16:38


--------------------
BMW 320D Steptronic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marian66
post 26 Jan 2010, 18:06
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.524
Joined: 27 January 09
From: Bucuresti, Pantelimon




au facut misto de tine smile.gif)))) cum sa nu iti dea permisul pt ca ai contestatie in curs de solutionare?! dimpotriva, TI-L DAU!
art. 32 din og 2/2001 alineatul 2 daca nu gresesc spune ca plangerea impotriva procesului verbal de constatare a contraventiei suspenda executarea oricaror sanctiuni dispuse prin acesta. din momentul in care ai depus contestatia, trebuia sa soliciti instantei un certificat de grefa din care sa rezulte ca ai proces pe rol in cauza respectiva, si te duceai la politie cu el si cu o cerere si iti dadeau inapoi persmisul, de care te bucurai pana la decizia definitiva a instantei, dupa care il aveai suspendat 30 de zile minus perioada cat a stat efectiv suspendat (de ex., pe 01.01.2009 te-au amendat, pe 16.01.2009 a expirat dovada; pe 20.01.2009 sa zicem ca ai depus contestatia, asta inseamna inca 24 de zile).
PROBLEMA este (si e maricica):
partea cu certificatul de grefa se face ca sa poti efectiv sa te bucuri de suspendarea executarii, adica sa se opereze in baza de date a politiei si sa poti sa mergi cu masina. asta in fapt
in drept, suspendarea are loc din oficiu, pe scurt, teoretic nu ai mai avut permisul suspendat din momentul in care ai inregistrat contestatia, si dupa ce vei pierde procesul (si il vei pierde, ca probabil d-aia ai si renuntat, ca ai facut ce scrie acolo), o sa-l mai ai suspendat inca cateva zile bune, in functie de cand ai inregistrat contestatia. probabil ai inregistrat-o repede, in graba, pana sa expire dovada, si o sa ti-l mai tina inca 30 de zile.

NASOL! Aviz amatorilor


--------------------
Dacia / Smart Logan VAN / ForTwo 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 26 Jan 2010, 18:19
Post #3


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Eu atata am de zis: LolLolLo.gif radmasa.gif


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 26 Jan 2010, 18:32
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Si io am vrut sa fac la fel, da mi-era frica de off-topic. radmasa.gif tongue.gif


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chitsro
post 26 Jan 2010, 18:41
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.192
Joined: 4 August 07




pais i in cazul de fata daca fac cerere de renuntare la judecata o sa mi pot restitui permisul? sau trebuie sa merg in continuare cu procesul? problema e ca mie mi sa suspendat permisule pe 11.12.2009, si pe 27 a expirat dovada, eu am depus contestatia pe 23.12 prin posta pentru ca nu era nimeni la judecatorie si sa inregistrat in data de 5 ianuarie , aveam de gand sa anulez procesul ca sa stau pe bara pana pe 26 ianuarie cand expira perioada de suspendare , deci au trecut 30 de zile de suspendare


--------------------
BMW 320D Steptronic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 26 Jan 2010, 18:46
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Din ce a explicat Marian eu am inteles asa. Trebuia sa te duci sa-ti iei permisul dupa ce ai facut contestatie. Ai asteptat degeaba 30 de zile. Era dreptul tau sa circuli. Abia dupa ce va ramane definitiva hotararea instantei vei preda permisul la politie 30 de zile.


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 26 Jan 2010, 19:00
Post #7


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Cat ai stat pe bara puteai sa-ti iei permisul.
Acu, daca renunti, trebuie sa stai pe bara restul de zile. Care pot fi:
- daca se ia in considerare data depunerii la posta (cum e normal), permisul ar fi trebuit sa-l ridici inainte de expirarea dovezii, deci inca 30 de zile vei sta pe bara.
- Daca se ia in considerarea data de 5 ianuarie (a inregistrarii), vei sta pe bara inca 22 de zile.

Cert este ca in acest moment tu nu ai permisul suspendat. Si nici nu l-ai avut (decat cel mult 8 zile, intre 27 dec si 5 ianuarie).
Pe romana: sanctiunea suspendarii inca nu s-a aplicat la tine, ai mers pe jos ca asa ai vrut tu, nu ca ar fi fost ilegal sa mergi cu masina.
Drept urmare, vei mai sta pe bara.

Asta e, cand toti contesta desi nu stiu ce, nu stiu procedurile, dar contesta.

Recomandarea mea: cumpara un abonament de transport in comun pentru inca o luna. E mai ieftin decat cu bilete.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chitsro
post 26 Jan 2010, 20:38
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.192
Joined: 4 August 07




posibil asa sa fie , in cazult acesta ce am de facut?


--------------------
BMW 320D Steptronic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Smiley
post 27 Jan 2010, 08:53
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.138
Joined: 12 August 04
From: Bucuresti




in primul rand, intri pe portal.just.ro si iti cauti dosarul. dupa ce-l gasesti, te uiti acolo daca ai primit termen(daca s-a inregistrat pe 5 ian, sigur ai primit).
dupa asta, te duci la judecatorie, acolo unde ai depus plangerea impotriva PV-ului si soliciti un certificat de grefa. cu certificatul asta te duci la politie si-ti recuperezi permisul.

apoi trebuie sa te duci la judecatorie cand ai primul termen. te uiti pe lista (ar trebui sa fie afisata pe usa camerei in care se tine sedinta de judecata) si memorezi numarul trecut in dreptul tau. cand incepe sedinta de judecata, prima data se striga amanarile. cand spune intervalul in care e si numarul tau, iti strigi numarul (ex tu ai nr 34, cand zice judecatorul 30-40 strigi si tu 34). dupa asta, astepti sa iti vina randul (se incepe cu amanarile). cand te striga, te duci la pupitru, spui ca esti prezent personal si ca vrei sa renunti la plangere si la judecata.
dupa asta te duci si-ti vezi de treaba. cam in 7 zile o sa-ti vina o scrisoare de la judecatorie si dupa inca ceva timp una de la politie, invitandu-te sa le duci permisul.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chitsro
post 27 Jan 2010, 20:20
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.192
Joined: 4 August 07




da , se pare ca asa este , trebuie ori sa castig procesul ca daca renunt sau pierd tre sa mai stau inca 30 de zile

28 Jan 2010, 13:55:
am fost azi sa mi i au permisu cu certificat de grefa, se pare ca asa este in cazul in care renunt la proces sau pierd tre sa mai stau inca 30 de zile ...sau eventual diferenta de 22 ...legea e oarba ce pot sa spun

This post has been edited by chitsro: 28 Jan 2010, 13:55


--------------------
BMW 320D Steptronic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 28 Jan 2010, 14:02
Post #11


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Dreptatea e oarba...
Uneori si cei care o cauta.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
chitsro
post 29 Jan 2010, 19:18
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.192
Joined: 4 August 07




acum daca cunosteam toate procedurile si legile ma faceam avocat ,sunt sigur ca pana nu te lovesti de aceste legi nu ai de unde sa stii cum sta treaba, iar din punctul de vedere al politiei permisul a fost in custodia lor 30 de zile ,si se poate dovedi , acum ca politia gandeste subiectiv e alta treaba ...


--------------------
BMW 320D Steptronic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 29 Jan 2010, 20:48
Post #13


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Exista atata informatie pe net...
Macar o documentare in prealabil nu ar fi stricat.

Si daca aplici legea => gandesti subiectiv, daca nu aplici legea, iarasi gandesti subiectiv. Ca sa gandesti obiectiv, cum ar trebui sa fie?


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slaiciprian
post 31 Jan 2010, 13:21
Post #14


Membru


Group: Members
Posts: 872
Joined: 13 October 07
From: Botosani




ai mare grija, te duci tu dupa hotarare si apoi cu ea la politie. daca nu ajungi in 15 zile de la redactare, mai iei 30 zile suplimentare. si o sa stai pe tusa 2 luni...


--------------------
dacia 1310 1990

Nu conduce mai repede decat poate sa zboare ingerul tau pazitor.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
elro
post 31 Jan 2010, 13:33
Post #15


Membru


Group: Members
Posts: 2.254
Joined: 12 November 04
From: Ct




Asa este,cum a zis colegul Marian66,m-am judecat si eu cu IPJ CT 2 ani de zile(ca au facut desteptii de la IPJ recurs la decizia care era in favoarea mea si s-a mai prelungit un an),dar in tot acest timp am avut permisul la mine smile.gif Mai exact am stat 2 zile fara permis(dar am avut dovada) si a 3-a zi l-am recuperat pe baza hartiei de la tribunal/judecatorie,si nenea politistul mi-a zis ca o sa stea mult si bine la mine permisul,ca o sa castig procesul 100% pt ca de la ei nu se prezinta nimeni,si asa a si fost,eram doar eu in sala+avocatul meu,de la IPJ nimeni,asa ca...daca avocatul cunoaste legile,castigi sigur.

P.S. Am uitat sa precizez pt ce mi-au suspendat permisul...domnule ca nu am oprit la semnalul STOP si am intrat in intersectie(nesemaforizata) fara sa ma asigur wacko.gif .De oprit am oprit,dar acolo era un idiot care stationa,sau vroia sa intoarca..nu am inteles ce a vrut sa faca,si imi obtura vizibilitatea(asta am declarat amandoi),asa ca am iesit cu botul masinii(era Matizul firmei) sa ma asigur,si in momentul acela o fufa care avea permisul de 6 luni,depasise pe linie continua, pe trecerea de pietoni si a intrat in aripa stanga fata+bara sleep.gif pt ca fufa era mai tinerica,ce a zis organul..sa ma scoata pe mine vinovat.

De cele mai multe ori la tribunal ei nu vin cu dovezi clare(poze,martori etc.) practic este cuvantul tau impotriva cuvantului lor...daca tu ai si martori si demonstrezi ca ai dreptate,castigi 100%

This post has been edited by rcosmin: 31 Jan 2010, 14:39


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2, 1,5 dCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danni_swn
post 31 Jan 2010, 13:59
Post #16


Membru


Group: Members
Posts: 145
Joined: 26 January 10
From: deta,timis




Sa depasesti coloana la semafor? blink.gif


--------------------
renault laguna 1995 rt 2.0 - tm 09 swn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 31 Jan 2010, 20:02
Post #17


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.437
Joined: 23 February 07
From: Arad




QUOTE(rcosmin @ 31 Jan 2010, 13:33)
...
P.S. Am uitat sa precizez pt ce mi-au suspendat permisul...domnule ca nu am oprit la semnalul STOP si am intrat in intersectie(nesemaforizata) fara sa ma asigur wacko.gif .De oprit am oprit,dar acolo era un idiot care stationa,sau vroia sa intoarca..nu am inteles ce a vrut sa faca,si imi obtura vizibilitatea(asta am declarat amandoi),asa ca am iesit cu botul masinii(era Matizul firmei) sa ma asigur,si in momentul acela o fufa care avea permisul de 6 luni,depasise pe linie continua, pe trecerea de pietoni si a intrat in aripa stanga fata+bara sleep.gif  pt ca fufa era mai tinerica,ce a zis organul..sa ma scoata pe mine vinovat.
...
*


Nu ne faci, te rog, o schita a accidentului tau!?
Nu prea inteleg cum te-a lovit in aripa stanga-fata, un vehicul aflat in depasire in timp ce stateai (fie si "avansat") la STOP! intrebare.gif


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
elro
post 1 Feb 2010, 12:35
Post #18


Membru


Group: Members
Posts: 2.254
Joined: 12 November 04
From: Ct




Toata treaba se intampla pe la ora 23:00(cu aproximatie),idiotul avea farurile aprinse(deci nu vedeam ce vine din spatele lui)...de aceea am iesit putin mai mult sa ma asigur,cat puteam sa ies,ca doar Matizul are botul scurt,daca avea si fufa experienta putea sa anticipeze putin,reducea viteza,o vedeam si eu(daca tot vroia sa depaseasca pe linie continua si pe trecere),ca nici nu am avut timp sa o vad,eu am iesit putin si ea poc in mine,daca boul avea farurile stinse o vedeam,dar ce sa vad cand ala era cu farurile la un metru de mine si imi bateau in ochi.

This post has been edited by rcosmin: 1 Feb 2010, 12:42

Attached thumbnail(s)
Scan10001.jpg ( Size: 173.59k ) Number of downloads: 1080


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2, 1,5 dCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 1 Feb 2010, 12:43
Post #19


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




pai tu erai cam in jumatatea drumului... wacko.gif


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 1 Feb 2010, 12:51
Post #20


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE(rcosmin @ 1 Feb 2010, 12:35)
daca boul avea farurile stinse o vedeam,dar ce sa vad cand ala era cu farurile la un metru de mine si imi bateau in ochi.
*



o regula de baza a sofatului care ti-a cam scapat..daca nu vezi, nu treci. Nu presupui sau faci ruleta ruseasca.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
elro
post 1 Feb 2010, 12:51
Post #21


Membru


Group: Members
Posts: 2.254
Joined: 12 November 04
From: Ct




Pai pe unde vroiai sa fac la stanga tongue.gif prin idiot?
Am stat putin,m-am uitat la el,ce vrea sa faca in intersectie(asta pana sa ma apropii eu de semnul STOP)avea si avariile aprinse...am oprit la STOP,m-am asigurat din dreapta,dar din stanga,nu vedeam nimic(pt ca acolo este si un trotuar cu masini parcate,boscheti)asa ca trebuia sa ies sa ma asigur nu?
Ce m-a enervat cel mai tare ca dupa ce am tras noi masinile din intersecrie idiotul a plecat,nu i-am retinut nici unul dintre noi numarul masinii wink.gif

1 Feb 2010, 12:53:
Pai...si pe unde faceam la stanga,daca idiotul statea pana dimineata acolo,stateam si eu?

This post has been edited by rcosmin: 1 Feb 2010, 12:53


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2, 1,5 dCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 1 Feb 2010, 12:57
Post #22


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




o alta regula de baza spune ca mai intai te asiguri din stanga si pe urma din dreapta...


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
c_costel
post 1 Feb 2010, 12:59
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 201
Joined: 18 November 07
From: Bucuresti




@rcosmin dupa schita tu esti vinovat pt accident , acum ca ai scapat nepedepsit e alta treaba .
Ai fi vrut ca "fufa" sa stea in spatele "idiotului" pana termina ala treba si pleca de acolo ?


--------------------
renault modus 2005 1,2 dinamyque - h 593 r
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 1 Feb 2010, 13:00
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




in intersectie este interzisa depasirea....

deci colegu nostru scapa nevinovat.... tanta a incal cat legea....


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
elro
post 1 Feb 2010, 13:02
Post #25


Membru


Group: Members
Posts: 2.254
Joined: 12 November 04
From: Ct




Daca aveam vizibilitate,DA,ma asiguram prima data din stanga,dar asa...


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2, 1,5 dCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 1 Feb 2010, 13:10
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




Cosmine, imi pare rau sa-ti aduc la cunostinta, dar daca aia a depasit pe linia continua si pe trecerea de pietoni, e culpa comuna. Nu te avantajeaza cu nimic faptul ca aia a incalcat regulamentul. Ai STOP. Dac ai intrat in intersectie si a avut loc un accident, e clar ca nu te-ai asigurat corespunzator. Dealtfel, daca te-ai fi asigurat temeinic ai fi vazut-o pe fufa/patachina/pitipoanca/catea sau cum vrei tu s-o mai numesti. Tu ai intrat la risc acolo.


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
elro
post 1 Feb 2010, 13:14
Post #27


Membru


Group: Members
Posts: 2.254
Joined: 12 November 04
From: Ct




QUOTE(c_costel @ 1 Feb 2010, 12:59)
@rcosmin  dupa schita tu esti vinovat pt accident , acum ca ai scapat nepedepsit e alta treaba .
Ai fi vrut ca "fufa" sa stea in spatele "idiotului" pana termina ala treba si pleca de acolo ?
*



Daca fufa statea in spatele idiotului pana termina el treaba....presupunea ca si eu sa stau la STOP ca nu am vizibilitate din cauza idiotului wink.gif ,am zis mai sus,daca fufa anticipa ca este intr-o intersectie,are linie continua si este si trecere de pietoni,sa reduca viteza pt a preveni orice incident(poate in timpul acela ii sarea un betiv dintre boscheti pe trecere,ce facea?),daac ea recucea viteza,si eu eram cu botul Matizului iesit de dupa idiot,o vedeam si o lasam sa treaca(eu avand STOP)dar fufa cu experienta 8 luni(conducea masina prietenului ei...daca era a ei,conducea zilnic si poate in 8 luni se aduna ceva in capusorul ei)ca dupa ce a intrat in mine,a ramas lipita cu mainile de volan si se uita la mine speriata de bombe blink.gif

La politie venise si prietenul ei,si-a pus minile in cap,avea un Seat mai vechi tunat,bara din fibra crapata,farul crapat,grile sarite,Matizul avea bara infundata,semnalizare sparta,,aripa in dreptul farului indoita si o ureche de prindere a farului rupta.


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2, 1,5 dCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 1 Feb 2010, 13:18
Post #28


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.437
Joined: 23 February 07
From: Arad




In contextul inexistentei "vinovatului moral", parerea mea este ca vinovat de producerea accidentului este colegul rcosmin si asta si pentru simplul motiv ca depasirea nu este interzisa in intersectii, cu exceptia celor nedirijate !!!


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 1 Feb 2010, 13:22
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




E vinovat pentru ca nu s-a asigurat.
O sa radeti, dar hai sa presupunem ca "idiotul" face stanga pe verde, iar "fufa" se deplaseaza inainte, pe rosu. Tot la culpa comuna-i baga, desi mie mi se pare o imbecilitate. O sa-i spuna ca nu s-a asigurat.

This post has been edited by Victoras2001: 1 Feb 2010, 13:23


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
elro
post 1 Feb 2010, 13:27
Post #30


Membru


Group: Members
Posts: 2.254
Joined: 12 November 04
From: Ct




Pai de ce crezi ca am facut contestatie...pt ca ma stiu cum conduc,si respect indicatoarele rutiere,in app 10 ani de zile de cand conduc zilnic nu am provocat nici un accident din vina mea,sau sa lovesc masinile familiei sau pe cele de la firma.
In schimb eu am fost lovit de tot felul de specimene ale traficului de zi cu zi,multe le-am evitat pe ultima suta de metri,dar cele mai des intalnite au fost in oras,multi schimba benzile de mers fara sa semnalizeze(asa am fost lovit anul trecut trecut de un pusti de mi-a zgariat partea dreapta a Megan-ului),o alta faza asemanatoare s-a intamplat acum 4 ani,eram cu Dacia si unul cu o platforma schimba banda de mers fara sa se asigura din partea stanga si m-a acosat cu platforma de m-a aruncat pe contra sens(noroc ca cei de pe contra sens au oprit repede s-au m-au evitat ca iesea urat,iar ala cu platforma a oprit la 10 metri de mine si totul se intampla cu 55km/h),tot anul trecut un mos iesea din parcare cu spatele fara sa se asigure si mi-a zgariat toata partea stanga a Megan-ului sad.gif ,ca sa nu mai zic,Dacia lovita in parcare pe toate partile...
Cand o sa fim si noi responsabili atat pt bunul nostru cat si pt bunul altuia?nici o data cred.


--------------------
Renault Megane Sedan 2.2, 1,5 dCI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th May 2024 - 14:18
Forum Renault