DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

53 Pages « < 47 48 49 50 51 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sunt gras ca porcu', cum slabesc?

Cosstel
post 22 Apr 2020, 14:20
Post #1441


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 4 November 05




maho undeva e o greseala smile.gif
nu contest ca ati fost cei mai cei dar nu la nivel de 4 min/km
nu e posibil, crede-ma
multa vreme am ramas cu o amintire in cap ca as fi alergat prin clasa a 6-a si a 7-a cu 3.48 min/km, proba de 1000 m
si eram foarte convins de asta
si ce sa vezi cind m-am simtit destul de in forma n-am reusit mai jos de 4:17
am cunoscuti ce sint dedicati trup si suflet alergarii, alearga unul dintre ei 3:45 min/km pe distanta de 21 km, si este amator
sint aproape sigur ca campionul mondial pe 42 km daca i-ai pus 15 kg in spate il fac de rusine radmasa.gif
se intelege, eu fiind fluturas, nimic adaugat
.
si pe noi ne-au frecat in armata, centru de perfectionare cadre, Cimpulung
8 din 9 luni armata dupa regulament, nici in plus dar nici in minus
ofiterii indurau alaturi de noi, nu se fofila nimeni
cum erai bolnav cum te trimetea la punctul sanitar, eu normal ghinionist
sanatos tun toata armata, am prins o scutire de bocanci 3 zile pentru niste bataturi in talpa venite cu ele de acasa
si eram disperat fiindca stind de la ora 5 pina la ora 21 in bocanci imi cadeau bataturile radmasa.gif
in rest n-a fost nici bine dar nici mai rau, a fost ce trebuia sa fie


--------------------
VW Caddy Furgon 2006 - B03???
I'm a simple man, I see boobs, I press LIKE!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 22 Apr 2020, 14:32
Post #1442


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.094
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




QUOTE(DragosP @ 22 Apr 2020, 12:45)
Nu e adevărat, eu am avut o armată de huzureală. Și ca mine mulți alți colegi.
Depinde peste ce tip de frustrați dădea fiecare.

Cam asa era regula.
Repet, am fost ghinionist. Dupa aia, cand am terminat facultatea si am mers la convocarea de dupa (pt. grad), la Bacau, os-ul de acolo s-a ingalbenit la fata cand i-am zis unde si cand am facut armata. Respectivii (2) comandanti de companie erau vestiti in toata tara. Cand am "satisfacut stagiul tr" n-aveam nici de unde sa stiu ca noi sunteo o exceptie, si... nici de ales.

QUOTE(radian @ 22 Apr 2020, 12:59)
in generatia mea la Lipova un tanar a murit de speticemie, de la o rana infectata de la bocanci. Ca sa mergi la infirmerie trebuia sa iesi la raport si sa ai aprobarea APVistului. In plutonul meu, un altul a facut o otita urata de tot. Pana nu si-a alertat familia care a gasit pe unchiul, lu' nasul, lu' vecinu, mare grangure in aramta care a intervenit pentru colegul meu, nu a avut permisiunea sa mearga la consultatie medicala. A tras dupa armata ani de zile pana si-a reparat urechea. Maruntisuri de genul campanie agricola la temperaturi negative in tinuta de vara, fara cele mai elementare conditii de igiena, foame permanenta, frig permanent, jeg permanent + munca pe camp de dimineata pana seara. Pe regiment era cativa APVisti scarbosi care cum prindeau ofiter serviciu, dupa-amiaza celor de la trupa le dadea program de voie, noua, TRistilor ne faceau program special ca doar noi "fentam" armata facem doar 9 luni.
*


Da, si la Lipova stiu ca s-a facut armata (la tancuri) ca lumea.

QUOTE(miki @ 22 Apr 2020, 14:36)
1.3 km..... cca
Dar daca va punea mai mult de 4 ture, ala era un imbecil care calca regulamentele, ceea ce nu cred.
Pe de alta parte stiu cum este sa cari cateaua... chiar si fara afet. si mai stiu ca baremul se aplica ultimului

Iar asta iseamna ca cel mai puturos din pluton trebuia sa faca 10K in 40 minute
Adica erati un pluton de antilope sau triatlonisti  blink.gif
Da! Am facut 9 luni inainte de 89, ba chiar inainte de 85 ca sa fie clar.

Pedepsele degaeaba erau una, ura alora cu 4 clase fata de aia cu mai multe era alta, dar si
incalcarea regulamentului alta
Chiar si pe vremea aia, daca ajungea vre unul la spital era vai si amar de APV -istul care sarea calu.
*


Care "regulamente", ca in alea pe care le citeam noi la ora de "studiu" erau alte chestii? Au fost 10 ture de fiecare data (in fiecare din cele 3 zile), i-am crezut "pe cuvant" ca tura are 1 km. De imbecilitatea unora din cei de acolo... au fost alte chestii si mai si: m-au tuns zero in februarie (a doua zi dupa ziua mea de nastere), pt. ca am stat descheiat la primul nasture de la tunica, in sala de clasa (si era o "racoare" pe la ceafa in postul de garda, noaptea... icon_mrgreen.gif ); cantat prin centrul Sibiului, cu masca pe fata (tot plutonul, pas de defilare); etc.

QUOTE(marksman @ 22 Apr 2020, 15:01)
eu am auzit altceva: despre apevisti imbecili care luau teristii din formatie la rand si-i intrebau ce facultate au facut, apoi ii puneau la flotari si "drepti! culcat!" pana cadeau aia cu fata-n noroi si le ziceau ca se pisa pe facultatea lor, armata le va scoate cartea din cap; despre apa rece si ruginita de la dusuri; despre mancarea proasta de la popota; despre permisii doar cu spaga; despre pedepse aplicate doar teristilor; despre sectoare si plantoane organizate doar ca sa te faca sa cedezi psihic si alte alea.
*


Cam asa.

Probabil ca are legatura cu asta: la vreo 10 ani dupa, am urcat Jepii Mici in doua ore jumate (solo, dar echipat), "just for fun".

Repet, motivatia potrivita face mai mult decat credeti. wink.gif

@Cosstel: nu-i nici o greseala; chiar si acum pot proba oricui ca in privinta mersului rapid (din pacate, cum am zis, alergarea iese acum din discutie) nu ma depaseste nimeni (iar pulsul ramane normal).

P.S. ca sa elimin orice dubiu, daca e careva care-mi poate dovedi ca a avut tangente cu fenomenul in anul ala ('82/83) si locatia aia, ii pot trimite (in privat, ca sa nu fie discutii) numele celor 2 comandanti de companie (de la noi, "teristii"). Ar trebui sa fie suficient. De ce credeti ca au facut-o "Academie" dupa lovilutia din '89, de normala ce era unitatea?

This post has been edited by maho: 22 Apr 2020, 14:42


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 22 Apr 2020, 14:47
Post #1443


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.007
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




QUOTE(maho @ 22 Apr 2020, 15:32)
.... Au fost 10 ture de fiecare data (in fiecare din cele 3 zile), i-am crezut "pe cuvant" ca tura are 1 km.?
*


WOW.... 13 km in 41 de minute.... WOW parca ati fi fost poporul Baka
Dar aia alearga in fundul gol dupa gazele


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 22 Apr 2020, 14:53
Post #1444


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(miki @ 22 Apr 2020, 14:36)
...Chiar si pe vremea aia, daca ajungea vre unul la spital era vai si amar de APV -istul care sarea calu.
*



Tocmai ti-am prezentat 2 exemple. Pana la ancheta militara era cale lunga. Regula era ca se aparau ei intre ei.

QUOTE(maho @ 22 Apr 2020, 15:32)
... anul ala ('82/83) si locatia aia...
*



In perioada aia mi-am satisfacut si eu stagiul militar. De locatie nu stiu nimic, n-am retinu unde ai spus. Eu am facut-o in Turnu Magurele si campania agricola in balta Zimnicei. Daca retin bine promotia noastra a fost prima de TR care a bagat munci agricole.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 22 Apr 2020, 15:59
Post #1445


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.998
Joined: 29 May 06




QUOTE(radian @ 15 Apr 2020, 20:56)
Am pretentia ca mananc putin, chiar foarte putin, dar de slabit nici vorba. Greutate constanta 100 - 105 kg de decenii.


QUOTE(gibonu @ 21 Apr 2020, 14:20)
Cam cat alcool consumi in medie pe zi?


QUOTE(radian @ 21 Apr 2020, 14:33)
Hmmm, buna intrebare...  biggrin.gif  Te superi rau de tot daca aplic metoda Ciordache? Alta intrebare...  biggrin.gif


@radian
Nu ma supar, insa pare ca te sabotezi singur.

Exista alimente din care se face usor grasime. ADEVARAT

ALCOOLUL
Desi nu este un aliment, alcolul ne saboteaza grav silueta.

Fie ca este obtinut din fermentare fructozei (zaharul din fructe) sau a malozei (amidonul din cereale), alcoolul ingrasa. Si nu din cauza faptului ca este un carbohidrat sau ca are 7 calorii/gram, ci pentru ca schimba profund metabolismul si functionare ficatului, deschizand calea sintezei de grasimi.

Alcoolul nu doar ingrasa, ci grabeste ingrasarea, este un fel de catalizator care, pus intr-o relatie chimica o accelereaza.

Indiferet de ce/cat macati, prezenta alcoolului in dieta zilnica face slabitul greu spre imposibil, e ca si cum ati merge cu masina cu frana de mana trasa.

Si, daca tot facem clasamente, cea mai pacatoasa forma de alcool pentru silueta este berea (contine enzime care irita pancreasul si determina secrete de insulina). Vinul si sampania sunt raul cel mai mic.

Extras din “Am mancat. O fi pacat?” (pagina nr. 36) autor Dr. Mihaela Bilic, editura Curtea Veche, Bucuresti, 2018

In ordine crescatoare, dupa alcool (care nu este aliment) alimentele din care se face usor grasime sunt Agentii de indulcire (zaharul in toate formele si culorile si mierea), Sucul de fructe, Fainoasele, Grasimile (din aceiasi carte, pagina nr. 37)

This post has been edited by gibonu: 22 Apr 2020, 16:02


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
psychoo
post 22 Apr 2020, 16:10
Post #1446


Membru


Group: Members
Posts: 3.423
Joined: 23 August 07
From: Timisoara




QUOTE(gibonu @ 22 Apr 2020, 16:59)
[...]
In ordine crescatoare, dupa alcool (care nu este aliment) alimentele din care se face usor grasime sunt Agentii de indulcire (zaharul in toate formele si culorile si mierea), Sucul de fructe, Fainoasele, Grasimile (din aceiasi carte, pagina nr. 37)
*



Face sens


--------------------
Ford Focus Titanium, 2.0 TDCI, 2013
Legea lui Ohm: Esti Om cu mine, sunt Om cu tine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 22 Apr 2020, 16:13
Post #1447


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen






--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 22 Apr 2020, 20:49
Post #1448


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(gibonu @ 22 Apr 2020, 16:59)
... ALCOOLUL ...
*



Nu contest catusi de putin argumentele tale dar is curios cati au devenit abstinenti convinsi de ele? biggrin.gif

Crezi ca exista vreun fumator care sa aiba absolvite minim 4 clase primare care sa nu stie ca fumatul creste semnificativ riscul de cancer pulmonar?


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 22 Apr 2020, 23:27
Post #1449


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Raspunde-i la om dupa ce conveniti unitatea de masura, deplasament maxim sau cubicu laugh.gif

This post has been edited by bion: 22 Apr 2020, 23:32


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 23 Apr 2020, 01:03
Post #1450


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.238
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(Cosstel @ 22 Apr 2020, 14:20)
multa vreme am ramas cu o amintire in cap ca as fi alergat prin clasa a 6-a si a 7-a cu 3.48 min/km, proba de 1000 m
si eram foarte convins de asta
si ce sa vezi cind m-am simtit destul de in forma n-am reusit mai jos de 4:17
*



Si io scosesem o de-asta prin liceu. Aveam 50-55 de kile pe atunci. Tot asa, motivatia potrivita, fetele asteptau pe margine pana terminau baietii proba.
Dupa care m-m apucat de fumat. In primul an de facultate, am lasat un sfert de tura intre mine si urmatorul la 1000. si urmatorul era forbalist. In al doilea an deja, de-abia m-am tinut dupa el. Iar acum, nu mai am 55 de kile. Tare cred ca acolo e diferenta, la CP/tona...


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is online!Galerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 23 Apr 2020, 06:37
Post #1451


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Apropo de alergat. Cu ani in urma examenul de admitere la Petrosani, pe langa probele teretice standard ca la orice alta scoala de ingineri, aici mai era si o proba de aptitudini sportive. Aruncarea mingii medicinale si alergare, parca 1.000 de m. Nu mai tin minte baremurile. Cert este ca la proba de alergare era permis accesul, oficial al apratinatorilor, dar tribuna devenise agentie de pariuri. La miza de 1, 2 lei, la fiecare serie cine iese primul.

Cand mi-a venit randul, in tribuna, fostul meu profesor de sport din liceu, un tip delicios de altfel, care imi stia aptitudinile sportive a pus pariu pe mine, la miza uriasa 10 lei ca ies ultimul. S-au nimerit sa fie vreo 2, 3 mai puturosi ca mine carora le-am dat fum in nas. Cand m-am intors in tribuna m-a luat la pwla ca a pierdut 10 lei din cauza mea... biggrin.gif

Inainte de proba sportiva cu cateva zile, cu un amic urcam la stadion sa ne antrenam. Eram noi doi si se lipeste de noi o fata, daca-i permitem sa alerge cu noi ca nu-i place de una singura. Noi, cocosii, evident, da. Dupa o tura de stadion, amicul meu, strategic a motivat uncarcel si a abandonat cursa. Eu mi-am dus umilinta pana la sfarsit. Am ramas in urma cu jumatate de tur... Dupa ce a inceput anul scolar am aflat ca Mona mea practicase atletismul in liceu...


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 23 Apr 2020, 10:17
Post #1452


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.998
Joined: 29 May 06




QUOTE(radian @ 22 Apr 2020, 22:49)
Nu contest catusi de putin argumentele tale dar is curios cati au devenit abstinenti convinsi de ele?  biggrin.gif


Nu-s argumentele mele, ci ale doamnei doctor.

Nu se pune problema de abstinenta. Incercam sa slabim, nu sa ne calugarim.

Revenind la cazul tau, pare ca lucrezi pe zero, in sensul ca progresele pe care le faci printr-o alimenatie atent studiata (si la care ai suficienta vointa sa nu renunti) sunt anulate de consumul de alcool.

Ca sa nu fiu inteles gresit (vad ca deja au aparut hateri de serviciu si pe acest topic) nu am spus ca trebuie sa renunti total la consumul de alcool, ci doar sa-l mai scazi cat sa nu te ingrase.

Repet, in cazul meu, slabitul a 20 de kile s-a datorat si reducerii substantiale a consumului de alcool. Dupa cum am mai spus, mi-am asumat reversul, respectiv pierderea antrenamentului, adica acum sunt impuscat total a doua zi dupa o seara mai lunga petrecuta la carciuma.

Si ca sa fiu cinsit pana la capat, am marele avantaj ca niciodata nu am putut sa beau bere. Pur si simplu nu m-am impacat cu gustul.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 23 Apr 2020, 12:04
Post #1453


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




QUOTE(radian @ 23 Apr 2020, 07:37)
Inainte de proba sportiva cu cateva zile, cu un amic urcam la stadion sa ne antrenam. Eram noi doi si se lipeste de noi o fata, daca-i permitem sa alerge cu noi ca nu-i place de una singura. Noi, cocosii, evident, da. Dupa o tura de stadion, amicul meu, strategic a motivat uncarcel si a abandonat cursa. Eu mi-am dus umilinta pana la sfarsit. Am ramas in urma cu jumatate de tur... Dupa ce a inceput anul scolar am aflat ca Mona mea practicase atletismul in liceu...
*



Asta imi aduce aminte de un prieten de-al meu care avea un caine gen doberman.
L-a dus la padure si l-a asmutit dupa un iepure.
Dupa 5 minute de alergat a venit inapoi dobermanul cu limba de-un cot.
Avea expresia aia de genul:
Mormasii de pisica cu urechi lungi!


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 23 Apr 2020, 12:44
Post #1454


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




QUOTE(gibonu @ 23 Apr 2020, 11:17)
... in sensul ca progresele pe care le faci printr-o alimenatie atent studiata (si la care ai suficienta vointa sa nu renunti) ...
*



Gibonu, ai un mod de a pune problema ca deja incep sa ma simt mandru de mine. biggrin.gif

Cu riscul sa te dezamagesc, dieta mea s-a reglat de la sine, nu a fost un efort de vointa. Pur si simplu nu simt simt nevoia la mai mult. Daca chiar mi se face pofta de una, alta, nu am nicio mustrare de constiinta la cate un mic abuz culinar, dar asta se intampla rar.

Dulciurile nu mi-au placut in mod deosebit nici macar cand eram copil. Cafeaua, ceaiul le beau complet neindulcite (nici zahar, nici miere, nici alte solutii surogat) inca de cu vreo 15 ani inainte sa aflu ca am diabet. Asa ca pot zice ca tin regimul la capitolul acesta, dar, repet, nu este vreun efort de vointa.

Singurele obiceiuri culinare pe care mi le-am impus acum vreo 15 ani dupa ce mi-au spus medicii ca pe langa guta mai am la pachet un inceput de diabet si HTA, au fost reducerea majora a consumului de sare. La un blid de mancare gatita, o lingurita rasa de vegeta + sarea continuta de alimentele folosite la gatit imi sunt arhisuficiente. Tocmai dina cest motiv am renuntat aproape complet la mezeluri. Toate sunt exagerat de sarate pentru gustul meu. Un carnat fiert sau prajit, facut de casa nu-l refuz niciodata, dar din comert cumpar foarte, foarte rar pentru ca sunt foarte sarate. Iar la cele de casa si mai rar am acces ca nu am taiat porc in viata mea. A doua chestie pe care am redus-o semnificativ in mod premeditat a fost consumul de organe interne. Cateva crize de guta m-au convins ca e solutia cea mai buna...

Cum mie, mi se poate inimaginabil ca, cuiva sa nu-i placa gustul berii, poate asa altora le si poate aparea la fel, faptul ca mie nu-mi place carnea macra. Dau oricand un muschiulet la tava pentru o felie de pizza ardeleneasca, paine cu untura + ceapa, rosii, ridchi, ardei si ce-o mai fi pe langa ... biggrin.gif


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gibonu
post 23 Apr 2020, 15:15
Post #1455


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.998
Joined: 29 May 06




QUOTE(radian @ 15 Apr 2020, 20:56)
Am pretentia ca mananc putin, chiar foarte putin, dar de slabit nici vorba. Greutate constanta 100 - 105 kg de decenii.


Mie asta mi s-a parut ca o spui cu o oarecare dezamagire.
Din motivul asta am crezut ca alcoolul te impiedica sa scazi sub suta.

Poate m-am inselat eu.
Oricum, tu stii cum este mai bine iar eu in niciun caz nu sunt in masura sa dau sfaturi.


--------------------
Mitsubishi Lancer Inform 1.5 - B 00 XXX
BMW F 800 GS
Trek 4300
I am a rebel and freedom is my cause. - Yasser Arafat
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maho
post 23 Apr 2020, 16:25
Post #1456


Membru rigido-flexibil


Group: Members
Posts: 5.094
Joined: 7 April 10
From: Brașov, orașul olimpic




Or mai fi si cauze genetice pt. "masivitate". Am obsrvat ca din parinti mari (ca sa nu zic altfel), si copii vor deveni la fel.


--------------------
Dacia 1310 1983
"Mother, should I trust the government ?" - No fuckin' way !
"A champion is someone who gets up when he can't."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 24 Apr 2020, 12:41
Post #1457


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Sau au obiceiuri proaste care se mostenesc ?!
Am un coleg de serviciu, mananca normal spre multicel si e pe la 1.7m cu 60 kg de 17 ani de cand il stiu eu.


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 24 Apr 2020, 12:47
Post #1458


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.473
Joined: 1 November 04
From: sat




Tine de metabolism. Am norocul (sau cateodata ghinionul?) sa fiu in categoria asta si am 1m75 si 64 kg din 2005 incoace.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 24 Apr 2020, 16:00
Post #1459


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




O fi avand si metabolismul un cuvant de spus. Am un amic, cum zicea 170 m, cca. 60 de kg. Acum are la vreo 45 de ani si de vre 30 bea bere zilnic (din liceu) iar de vreo 20 de ani o zi in care n-a incarcat macar 5 beri e o zi pierduta. Holtei convins, singurele macaruri pe care stie sa le gateasca sunt omleta si friptura (obligatoriu porc) la tigaie. Acum si-a schimbat regimul pe motiv de pandemie, dar inainte, masa de seara incepea sa si-o prepare dupa orele 22.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GBX
post 24 Apr 2020, 16:50
Post #1460


Membru autentic


Group: Members
Posts: 581
Joined: 26 May 13
From: aproape de Cluj




Și eu care am început să am mustrări de conștiință că beau doua baxuri a câte 6 beri pe lună...


--------------------
ex. Renault 19 Europa 1997
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 5 Apr 2024, 19:49
Post #1461


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.917
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Saptamana asta 3 baxuri. Iar acum 3 dastea.

De luni..ca maine seara un pot...ma las..si ma apuc de slabit.

Attached thumbnail(s)
20240405_203951_copy_1209x1612.jpg ( Size: 301.12k ) Number of downloads: 261


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bgdrenault
post 5 Apr 2024, 20:26
Post #1462


bgd


Group: Members
Posts: 3.319
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




nu i pacat acum, cand vine vara?


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 5 Apr 2024, 20:38
Post #1463


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.917
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Incerc sa ma pocaiesc.


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 5 Apr 2024, 21:41
Post #1464


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 24 June 07




N-am mai băut alcool de anul trecut de prin februarie. Se poate, și drumul spre pocăință e mai ușor decât crezi, dacă ai motivația necesară.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 6 Apr 2024, 12:01
Post #1465


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.473
Joined: 1 November 04
From: sat




Un an și patru luni am de când am băut ultima dată alcool.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wolfin
post 6 Apr 2024, 12:16
Post #1466


n-am gasit cu dacia


Group: Members
Posts: 7.917
Joined: 2 December 05
From: Bucuresti




Eu am asa de cand m am lasat de fumat. Cc 2 ani.

Am fumat acum o luna 2...o tigare....kent lung ...mi sa facut rau...


--------------------
pegas 3120 ... din 1980 si ceva. Urmeaza si 2020 - Curand de provincie
Scuze Mucix, am gasit altul"În fata unei boli esti precaut sau prost", o stai ..Bici zice ca o gasit a buna...mis un cane rau dar cu suflet mare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 6 Apr 2024, 20:41
Post #1467


Forumist


Group: Members
Posts: 2.907
Joined: 23 July 09




QUOTE(miki @ 22 Apr 2020, 15:47)
WOW.... 13 km  in 41 de minute.... WOW parca ati fi fost poporul Baka
Dar aia alearga in fundul gol dupa gazele
*


blink.gif abia fac eu 13,5 km in 50 min cu bicicleta - bine mai stau si la semafor, mai cobor de pe bicicleta pe la trecerile de pietoni etc.


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 6 Apr 2024, 21:09
Post #1468


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 24 June 07




QUOTE(wolfin @ 6 Apr 2024, 12:16)
Eu am asa de cand m am lasat de fumat. Cc 2 ani.

Am fumat acum o luna 2...o tigare....kent lung ...mi sa facut rau...
*



Insistă, că imediat o să ți se facă bine. biggrin.gif


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rue
post 6 Apr 2024, 23:04
Post #1469


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.594
Joined: 18 September 05
From: Internet




Eu am băut bere mai rar iarna asta dar ieri am trebăluit 5 ore in curte iar seara am băgat 2 beri, încadrate de minim 25 km de bicicleta, blocată pe foaia din mijloc.
Azi am servit o tura moto și ama cut un popas la o ferma privată un Hitias.

Attached thumbnail(s)
IMG_20240407_WA0000.jpg ( Size: 249.74k ) Number of downloads: 176


--------------------
former Dacia Logan 2006 1.4 mpi Laureate Plus - RUE
Dacia Logan 2021 100 TCE Eco G, Comfort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 7 Apr 2024, 18:53
Post #1470


Forumist


Group: Members
Posts: 2.907
Joined: 23 July 09




Azi am facut 38.5km cu junghiul asta. icon_mrgreen.gif

Si ieri am facut 19.2 km cu o bicicleta mica pliabila.

Poate mi-ajuta D-zeu sa dau burta jos. cool.gif

This post has been edited by Filip: 7 Apr 2024, 18:56

Attached thumbnail(s)
c7ac7085_dc2f_4cdf_a020_9896999f2d24.jpeg ( Size: 752.2k ) Number of downloads: 139


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
53 Pages « < 47 48 49 50 51 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 21st May 2024 - 00:22
Forum Renault