DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> TVA de 24% si comezile existente de Duster

Squirrel
post 30 Jun 2010, 15:05
Post #91


Captain of Black Pearl™…


Group: Members
Posts: 4.466
Joined: 13 March 08
From: partea mea: Drum bun!




QUOTE(jay333 @ 30 Jun 2010, 13:38)
Squirrel, tot zici de omologarea motorului. Ai ceva informatii sigure sau sunt doar speculatii? Dupa cum stii, am si eu unul in asteptare si orice informatie asupra motivului real al intarzierii mi-ar fi de folos.

Cat despre TVA, la mine ar veni vreo 587 euro. Se fu_u bugetul grav.
*



Dealer-ul susține că sunt în continuare probleme cu omologarea Euro5 a motorizării 1,6 16v și că de vină ar fi catalizatorul. Dacă are altcineva informații mai actuale/concrete, cu dragă inimă le aștept și eu!
588€ diferențe de plată ca urmare a majorării abuzive a TVA la 24% !


--------------------
Dacia Duster 2010 1,6 16v 4Ś4 Laureaté Noir Nacré - RO 44 AWD
Fire, walk with me...in 4 strokes, water cooled.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lau2010
post 30 Jun 2010, 15:32
Post #92


Membru incepator


Group: Members
Posts: 48
Joined: 7 June 10




Si ce ii face catalizatorului timp de doua luni? Il loveste usurel cu ciocanul pana scoate noxe ouro 5? Sau il plimba pe ala de la RAR cu masina pana il inebuneste de nu mai stie de el si ii da omologarea?

Cum poate omologarea sa dureze atata vreme?


--------------------
Ford Focus 2006 - xx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
calin81
post 30 Jun 2010, 16:15
Post #93


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 1 October 07




Eu sunt curios cum au lansat pe piata o masina despre care sustin ca e Euro 5 si care de fapt nu are omologare Euro 5(daca e adevarat). Problema e daca nu primesc aceasta omologare.....ce vor zice ?? Ne pare rau dar pe langa TVA marit tb sa platiti si taxa d epoluare :-))


--------------------
Dacia Logan Prestige 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 30 Jun 2010, 20:37
Post #94


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(dragos101010 @ 30 Jun 2010, 08:57)
daca pe data de 11.07.2010 nu am masina renunt la comanda ii dau si in judecata le iau si 5000 de euro daune morale pentru neexecutarea contractului
*
coffee_spitsk.gif Ce le ceri?
aplauze.gif
Sa ne tii la curent cu procesul. radmasa.gif
Sa nu uiti sa platesti si taxa de timbru. Daca tot te mananca la categoria dat bani pe geam.
QUOTE(Squirrel @ 30 Jun 2010, 10:17)
Bre, a întors vreunul bonul de comandă pe verso unde se îngrămădesc literele alea mici-mici-mici? Pe undeva, pe a doua coloană, zice ceva de modificările legislației, de taxe și impozite care se vor suporta de către client sau i se vor returna banii înapoi.
Ce atata citire de contracte, mai? N-auzi, ie cu daune morale pentru neexecutarea contractului radmasa.gif
QUOTE(Squirrel @ 30 Jun 2010, 10:17)
@IRONICK: Dacă este adevărat (și se poate proba cumva), este un caz clar de discriminare.
Nu e nici o discriminare, e politica comerciala. Daca ei livreaza si la intern pana la termenul in care s-au angajat prin bonul de comanda, asta e, e livrare in termen si punct.
QUOTE(Squirrel @ 30 Jun 2010, 10:17)
În altă ordine de idei: Constituția și Codul Fiscal prevăd clar că TVA se modifică doar prin Lege și intră în vigoare la începutul anului următor promulgării legii!
Sincer, cred ca am mai auzit asta cu TVA in vigoare la inceputul anului urmator prin Constitutie, dar eu cred ca o astfel de sustinere nu are nici un suport in textul constitutional. E text explicit in Codul fiscal, asta da, dar nu in Constitutie.
In constitutie la art. 139 scrie ca se stabilesc prin lege taxele, nu si cuantmul lor. Ori TVA e stabilita prin lege. Cat priveste cuantumul...
QUOTE(fritzih @ 30 Jun 2010, 14:42)
eu unu la magazinul pe care-l detin am decis sa suport eu majorarea tva-ului fara a modifica preturile
*

Buna decizie! Execelenta chiar! Asta inseamna ca ai de unde sa suporti... (vroiam sa spun ca nu ai adaosuri mici, sa nu fie nelamuriri)


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lau2010
post 30 Jun 2010, 21:05
Post #95


Membru incepator


Group: Members
Posts: 48
Joined: 7 June 10




Explica-mi te rog si mie Klaus de ce e atat de ridicol sa dai in judecata Dacia pentru neexecutarea contractului?


--------------------
Ford Focus 2006 - xx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 30 Jun 2010, 21:47
Post #96


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Daca imi spui si mie cate procese de "daune morale" ai la activ.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lau2010
post 30 Jun 2010, 22:47
Post #97


Membru incepator


Group: Members
Posts: 48
Joined: 7 June 10




Eu, niciunul, inteleg punctul tau de vedere. Nu am citit atent si nu ma gandeam la daune morale. Merci de raspuns.


--------------------
Ford Focus 2006 - xx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
saddan
post 1 Jul 2010, 08:07
Post #98


..........


Group: Members
Posts: 225
Joined: 15 August 05
From: Cluj-Napoca




Ca tot veni vorba de comercianti -vezi fritzih- sunt deja si altii care suporta aceasta majorare de TVA din marja de profit. Bunaoara un magazin virtual (mare de altfel) printr-o decizie interna suporta diferenta de TVA pentru toate facturile emise intre 1 Iulie si 31 Iulie. Un gest asemanator ar fi laudabil si din partea Dacia (dar nu numai). Nu-mi fac iluzii ca se va intampla asa, deja ma gandesc de unde iau sa platesc acea diferenta de 4.2%. Bunaoara ieri m-a sunat dealer-ul sa ma intrebe daca nu vreau un Laureat 4X2 in loc de 4X4 pe care-l comandasem si-am zis pas. O sa mai vedem ce o sa fie.....


--------------------
Dacia Logan Preferance/Duster Laureat 4X4 2005/2010 - cj yz msd/cj zy dsm
Nu Duster-ul e low-cost.... celelalte SUV-uri sunt exagerat de scumpe;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fritzih
post 1 Jul 2010, 08:11
Post #99


Membru


Group: Members
Posts: 146
Joined: 20 April 10




azi era sa lesin cand am intrat pe site-ul dealerului dacoserv de unde am comandat yo dusterul si am vazut mare titlu :"dacoserv va acopera cresterea de 5% TVA" dar pana sa lesin am vazut ca era vb de reparatiile din service sad.gif.... SADDAN ti-a dat vreo explicatie pentru faptul ca te-a intrebat daca vrei un 4x2?


--------------------
dacia DUSTER 2010/ laureate 4x4 1.6 16 V - CL 50 ZIH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lau2010
post 1 Jul 2010, 08:39
Post #100


Membru incepator


Group: Members
Posts: 48
Joined: 7 June 10




@saddan macar dealerul tau a facut ceva. Al meu m-a lasat sa astept un sfert de ora dupa care sa imi spuna ca "asta este" trebuie sa platesc TVA majorat si ca sa fiu multumit ca masina vine in Iulie si nu se mai amana pana in Septembrie.

Ce sa zic, daca la fiecare amanare o sa am de platit doar 700 de euro o sa fiu foarte multumit. smile.gif


--------------------
Ford Focus 2006 - xx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danielst
post 1 Jul 2010, 08:49
Post #101


Dl


Group: Members
Posts: 165
Joined: 26 August 05




Au aparut pe site la Dacia preturile valabile de la 30 iunie 2010.
Mie chestia asta imi spune ceva... printre randuri... comenzile de inainte care erau facute pe pretul anterior raman la pretul ala (evident ca in factura tva va fi 24%, dar pretul final ar trebui sa fie ala la care ai comandat). Cel putin, daca ei nu dau "interpretarea" asta, cred ca s-ar putea obtine "interpretarea" in instanta (deja am vazut o chestie cu ceva contract de credit BCR unde i-a obligat la dobanda de 2,x% (EURIBOR +?))


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 MPI/ Duster Laureate 1.5DCI 4x4 2005/2010 - HDxxYYY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
saddan
post 1 Jul 2010, 09:02
Post #102


..........


Group: Members
Posts: 225
Joined: 15 August 05
From: Cluj-Napoca




Doamna care m-a sunat de la dealer, la care am facut si comanda de altfel, m-a sunat pentru acel 4X2 Laureat pentru ca il aveau pe stoc si scapam cu TVA-ul nemajorat (asta se intampla ieri 30 iunie). Acum nu stiu daca il aveau pe stoc pentru ca a renuntat altcineva sau il aveau pe stoc pur si simplu?! Oricum in ceea ce o priveste pe femeia respectiva nu am decat cuvinte de lauda. Sa va dau un alt exemplu in ceea ce priveste persoana angajata la dealerul respectiv: de ceva vreme m-a sunat sa ma intrebe daca nu vreau sa platesc diferenta de plata pentru ca au cursul de 4.18 fata de 4.2 BNR. Luni, saptamana asta m-a sunat din nou sa-mi spuna ca are cursul 4.24 si marti o sa fie 4.34. Mai mult, femeia nu imi e ruda sau prietena. Eh mai sunt si OAMENI in tara asta.


--------------------
Dacia Logan Preferance/Duster Laureat 4X4 2005/2010 - cj yz msd/cj zy dsm
Nu Duster-ul e low-cost.... celelalte SUV-uri sunt exagerat de scumpe;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fritzih
post 1 Jul 2010, 09:05
Post #103


Membru


Group: Members
Posts: 146
Joined: 20 April 10




am intrebat care era explicatia pentru ca mi-a fost frica sa nu fie o actiune pusa la cale de dacia pentru a-i convinge pe cei care au comandat 4x4 benzina sa renunte la aceste comenzi pentru alte versiuni gandidu-ma ca ai probleme cu versiunea 4x4 benzina


--------------------
dacia DUSTER 2010/ laureate 4x4 1.6 16 V - CL 50 ZIH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
saddan
post 1 Jul 2010, 09:22
Post #104


..........


Group: Members
Posts: 225
Joined: 15 August 05
From: Cluj-Napoca




QUOTE(fritzih @ 1 Jul 2010, 09:05)
........ gandidu-ma ca ai probleme cu versiunea 4x4 benzina
*



Deocamdata nu s-a schimbat nimic in planificare.. trebuie sa apara prin 10 iulie.. Nu am auzit nimic (ne)oficial legat de omologarea euro5 pe benzina.
Iar in ceea ce priveste povestile de la dealer...... am mari dubii si rezerve. Poate fi acoperire de genul: desi uzina zice ca masina e livrabila in 10 mai (sa spunem) eu dealer spun clientului ca o sa vina la 1 mai (suna mai atractiv sa nu stai o luna jumtate in asteptare) ... dupa care-i torn povestea cu omologarea. La fel de plauzibil e delirul prin care eu contribuabil de rand astept de-mi ies ochii uitandu-ma dupa duster-ul care nu mai vine in timp ce oarece pila cu p mare care a facut comanda dupa mine vine si isi ridica masina benzina euro5.
Dar acestea sunt doar supozitii....


--------------------
Dacia Logan Preferance/Duster Laureat 4X4 2005/2010 - cj yz msd/cj zy dsm
Nu Duster-ul e low-cost.... celelalte SUV-uri sunt exagerat de scumpe;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 1 Jul 2010, 09:41
Post #105


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(saddan @ 1 Jul 2010, 09:07)
Ca tot veni vorba de comercianti -vezi fritzih- sunt deja si altii care suporta aceasta majorare de TVA din marja de profit.
*
Eu stiu un magazin mare care "suporta" cresterea de TVA pentru ca pe 29 iunie a marit preturile cu cel putin 5%. Stiu si alt magazin mare care suporta cresterea pana pe 4 iulie. Si de fapt nu e decat la produsele cu rulaj, pe care cumparatorul le cam stie, nu la toate.
QUOTE(danielst @ 1 Jul 2010, 09:49)
Mie chestia asta imi spune ceva... printre randuri... comenzile de inainte care erau facute pe pretul anterior raman la pretul ala (evident ca in factura tva va fi 24%, dar pretul final ar trebui sa fie ala la care ai comandat). Cel putin, daca ei nu dau "interpretarea" asta, cred ca s-ar putea obtine "interpretarea" in instanta (deja am vazut o chestie cu ceva contract de credit BCR unde i-a obligat la dobanda de 2,x% (EURIBOR +?))
*
Eu zic sa se citeasca bonul de comanda. Va rog frumos, faceti acest efort, sa vedeti ce-ati semnat.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lau2010
post 1 Jul 2010, 09:57
Post #106


Membru incepator


Group: Members
Posts: 48
Joined: 7 June 10




Am citit bonul de comanda inainte sa il semnez, dar nu am gasit scris acolo ceva de genul: "Prima oara cand va sunam sa va spunem ca vine masina in Iunie este o pacaleala, sa fiti fericiti daca v-o aducem in Iulie".


--------------------
Ford Focus 2006 - xx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fritzih
post 1 Jul 2010, 10:02
Post #107


Membru


Group: Members
Posts: 146
Joined: 20 April 10




faza e k dealerul nu mi-a dat in scris nimic referitor la data livrarii...singurul raspuns in scris il am de la VC care-mi spune ca pe 23 iulie o sa mi se livreze masina ...doar ca dealerul mi-a zis k o sa mi-o livreze in sapt 29(12-18 iulie) ...sunt decis sa nu mai accept nici cea mai mica amanare
p.s: appo stie cineva daca numerotarea saptamanilor la dacia corespunde cu cea normala ?

This post has been edited by fritzih: 1 Jul 2010, 10:07


--------------------
dacia DUSTER 2010/ laureate 4x4 1.6 16 V - CL 50 ZIH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
saddan
post 1 Jul 2010, 10:02
Post #108


..........


Group: Members
Posts: 225
Joined: 15 August 05
From: Cluj-Napoca




klaus nu discutam astfel de situatii (cresc azi preturile cu 5% sa "scad" maine). Spun de comerciantii care scad real 5% din profitul lor in luna iulie. Evident ca este aberant sa suporti diferenta de TVA pentru o marfa pe care ai platit-o in avans cu TVA 19%. Dar este o situatie de facto. Nu ma indoiesc ca o sa trebuiasca sa suport acel 4.2% suplimentar pentru masina. Legislatia nu prevede obligativitatea pastrarii pretului daca ai platit in avans (nu e in avantajul statului). Asa ca eu m-am resemnat cu aceasta idee. Lucrez de imi sar capacele sa tin in spate trantorii din statul acesta (parlament/guvern si altii de pe langa ei).. .ce primesc in schimb? ....... binele si sanatatea


--------------------
Dacia Logan Preferance/Duster Laureat 4X4 2005/2010 - cj yz msd/cj zy dsm
Nu Duster-ul e low-cost.... celelalte SUV-uri sunt exagerat de scumpe;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jay333
post 1 Jul 2010, 10:28
Post #109


Membru autentic


Group: Members
Posts: 979
Joined: 25 June 07




Puneti si voi careva un bon de comanda cu conditiile alea de care tot aminteste klaus. Eu n-am vazut asa ceva, n-am primit, n-am semnat.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 1 Jul 2010, 12:10
Post #110


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(lau2010 @ 1 Jul 2010, 10:57)
Am citit bonul de comanda inainte sa il semnez, dar nu am gasit scris acolo ceva de genul: "Prima oara cand va sunam sa va spunem ca vine masina in Iunie este o pacaleala, sa fiti fericiti daca v-o aducem in Iulie".
*


Daca se poate, scaneaza/fotografiaza bonul de comanda, sterge datele tale personale de pe el si posteaza-l pe aici sa vedem si noi exact conditiile din bonurile actuale.
Jpegul sa fie cam de maxim 1600x1200


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Squirrel
post 1 Jul 2010, 15:30
Post #111


Captain of Black Pearl™…


Group: Members
Posts: 4.466
Joined: 13 March 08
From: partea mea: Drum bun!




Pe verso-ul bonului de comanda nu sunt date personale si nici termenul de livrare. Doar conditii contractuale. Ghinion! Saptamana 29 este, din pacate, 19-25 iulie 2010 (1-3 ianuarie 2010 nu este considerata ca fiind saptamana a anului 2010 sad.gif ).


--------------------
Dacia Duster 2010 1,6 16v 4Ś4 Laureaté Noir Nacré - RO 44 AWD
Fire, walk with me...in 4 strokes, water cooled.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danielst
post 1 Jul 2010, 20:26
Post #112


Dl


Group: Members
Posts: 165
Joined: 26 August 05




QUOTE(klaus @ 1 Jul 2010, 12:11)
Eu stiu un magazin mare care "suporta" cresterea de TVA pentru ca pe 29 iunie a marit preturile cu cel putin 5%. Stiu si alt magazin mare care suporta cresterea pana pe 4 iulie. Si de fapt nu e decat la produsele cu rulaj, pe care cumparatorul le cam stie, nu la toate.
Eu zic sa se citeasca bonul de comanda. Va rog frumos, faceti acest efort, sa vedeti ce-ati semnat.
*



Sunt de acord ca trebuie citit bonul de comanda, nu trebuie sa urli ca sa te faci remarcat .
E deasemenea evident ca sunt "acoperiti" (pana la proba contrara in justitie, de aceea am mentionat cazul cu BCR).
Din punctul meu de vedere, am observat buna vointa si dorinta de a nu-si pune clientii in situatie dificila: masina mea(platita integral) trebuia sa iasa de la fabricatie pe 1 iulie, a iesit pe 31 iunie si a fost emisa factura cu 19% smile.gif. Un punct in plus din partea mea pentru Dacia si pentru consiliera mea de vanzari de la deler.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 MPI/ Duster Laureate 1.5DCI 4x4 2005/2010 - HDxxYYY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jocherjocher
post 1 Jul 2010, 22:31
Post #113


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 17 July 09
From: prin lume




[quote=danielst,1 Jul 2010, 20:21 masina mea(platita integral) trebuia sa iasa de la fabricatie pe 1 iulie, a iesit pe 31 iunie si a fost emisa factura cu 19% smile.gif.


sigur pe 31 iunie?


--------------------
Peugeot 207 Dacia Logan Ford Transit
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danielst
post 1 Jul 2010, 22:57
Post #114


Dl


Group: Members
Posts: 165
Joined: 26 August 05




scuze smile.gif 30 Iunie, alaltaieri.. deja, azi s-ar putea s-o am, era la incarcare ieri


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 MPI/ Duster Laureate 1.5DCI 4x4 2005/2010 - HDxxYYY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fritzih
post 1 Jul 2010, 22:58
Post #115


Membru


Group: Members
Posts: 146
Joined: 20 April 10




QUOTE(danielst @ 1 Jul 2010, 22:57)
scuze smile.gif 30 Iunie, alaltaieri.. deja, azi s-ar putea s-o am, era la incarcare ieri
*


cred k am mai intrebat dar am uitat biggrin.gif c varianta este ? biggrin.gif


--------------------
dacia DUSTER 2010/ laureate 4x4 1.6 16 V - CL 50 ZIH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danielst
post 1 Jul 2010, 23:08
Post #116


Dl


Group: Members
Posts: 165
Joined: 26 August 05




Laureate 1.5DCI 110CP 4x4 cu ESP si toate geamurile electrice(fara nici un Pack, Look sau Piele, crestea termenul de livrare)


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 MPI/ Duster Laureate 1.5DCI 4x4 2005/2010 - HDxxYYY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ziapaza
post 2 Jul 2010, 00:07
Post #117


Membru incepator


Group: Members
Posts: 38
Joined: 1 July 10




QUOTE(Squirrel @ 30 Jun 2010, 15:05)
Dealer-ul susține că sunt în continuare probleme cu omologarea Euro5 a motorizării 1,6 16v și că de vină ar fi catalizatorul. Dacă are altcineva informații mai actuale/concrete, cu dragă inimă le aștept și eu!
588€ diferențe de plată ca urmare a majorării abuzive a TVA la 24% !
*


Atunci,de ce au preluat comanda si au acceptat plata integrala pe ceva ce nu corespunde cu vor ei sa vanda???????????Asta e clar inselatorie!!!!! Imi vreau masinaaaa,am platit-o!!!!!!


--------------------
Daewo Daewo 1998
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
saddan
post 2 Jul 2010, 08:12
Post #118


..........


Group: Members
Posts: 225
Joined: 15 August 05
From: Cluj-Napoca




Venind vorba de bonul de comanda pe verso-ul primei foi (unde sunt trecute preturi, optiuni, etc.) pe coloana din dreapta partea de jos (cred ca e punctul 3 daca nu ma insel), scrie ca vom suporta inclusiv cresteri de TVA. Imi pare rau ca am uitat bonul de comanda acasa si nu l-am scanat dar este real. Am semnat cu mana mea ca suport cresterea deTVA. E abuziv, e imoral, e cum vreti voi dar este real.


--------------------
Dacia Logan Preferance/Duster Laureat 4X4 2005/2010 - cj yz msd/cj zy dsm
Nu Duster-ul e low-cost.... celelalte SUV-uri sunt exagerat de scumpe;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fritzih
post 2 Jul 2010, 08:15
Post #119


Membru


Group: Members
Posts: 146
Joined: 20 April 10




scrie sigur de tva wink.gif dar yo unu am omis sa semnez acele conditii generale smile.gif)... yo unu ma bucur ca recuperez acest tva din diferenta de curs...daca as fi platit masina la cursul actual plateam cu 3000 ron mai mult fata decat am platit in mai diferenta care e mai mare decat diferenta de tva, deci exista si o parte buna biggrin.gif


--------------------
dacia DUSTER 2010/ laureate 4x4 1.6 16 V - CL 50 ZIH
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jay333
post 2 Jul 2010, 08:38
Post #120


Membru autentic


Group: Members
Posts: 979
Joined: 25 June 07




Nici eu nu am semnat niciun bon de comanda sau alte "conditii". Eu am doar un aviz de plata cu valoarea in euro in care e trecut ca termen limita de livrare 2 iulie. Astept raspunsul lor si, in functie de ce vor scrie ei, voi contacta un avocat pentru a analiza sansele de a recupera macar diferenta de TVA.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
12 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 1st June 2024 - 07:23
Forum Renault