DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

18 Pages « < 6 7 8 9 10 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> ce sa imi iau?, astept sfaturi..

vallyyy
post 30 Mar 2011, 10:02
Post #211


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




QUOTE(Andrei_pack @ 30 Mar 2011, 01:25)
Si eu care vroiam sa-mi iau logan in vara.. Sh.. Oricum eu nu inteleg ce poti vedea in plus la golf 4 , fie el si tdi atata timp cat e clar ca iti cumperi masina sh pentru ca nu iti permiti noua , deci clar nu iti permiti nici sa cheltui prea multi bani pe intretinere. Eu acum 2 ani mi-am luat o supernova pe care am dus-o la tester la autovit si a iesit foarte bine , mai putin evacuarea. Dupa care au inceput surprizele : planetarele bateau , pivotii schimbati , calorifer spart , sabotii tociti , furtunele frana crapate , rulment roata.. etc. In afara de planetare toate au fost cheltuieli neprevazute. Pe masina am dat 80 mil si am bagat imediat in ea inca 10. Imagineaza-ti daca patesti asa la un golf 4 ... Cine isi imagineaza ca isi cumpara masina sh cu carte service si toate reviziile si nu mai baga imediat bani in ea se inseala.
*




E logic ca nu o sa iei masina sh perfecta , eu am luat 2 sh-uri de curand si am bagat bani imediat in ele ,la solenza practic dupa 5 zile de la cumparare mi s-a rupt cureaua de distributie in drum ,deci am desfacut motorul imediat .Cunosc o fata care are un ford fiesta ,parintii ei nu au permis si nu se pricep la masini ,la recomandarea unei cunostiinte(care eu presupun ca era pe mana cu samsarul) fata a luat aceasta fiesta din 2007 ,masina are 3 proprietari si cica 30 000 de km , problema nu e neaparat asta cat faptul ca acum la un an dupa achizitie ,masina a inceput sa crape(are chit pe ea) sad.gif ...Asta dovedeste cat de nenorociti pot fi oamenii -poze mai jos

This post has been edited by vallyyy: 30 Mar 2011, 14:23


Attached thumbnail(s)
DSC06063.jpg ( Size: 62.33k ) Number of downloads: 441
DSC06070.jpg ( Size: 63.26k ) Number of downloads: 455
DSC06068.jpg ( Size: 67.82k ) Number of downloads: 467
DSC06066.jpg ( Size: 59.43k ) Number of downloads: 459


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 30 Mar 2011, 10:41
Post #212


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Ca tot veni vorba de "noroc" , unui amic de-al meu la un Golf din 2007 tocmai i-a "picat" volanta , 2500 roni toata "smecheria". Acum in loc sa-si cumpere anvelope de vara noi si-a luat unele sh ca nu a mai avut bani.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 30 Mar 2011, 10:51
Post #213


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(theBeginner @ 29 Mar 2011, 22:24)
Problema e ca cele din afara au multi km.
*

Si ce te face sa crezi ca alea din tara au putini? Faptul ca nu sunt afisati pe bord?
QUOTE(vallyyy @ 29 Mar 2011, 22:40)
Asa se zvoneste ,ce-i mai rau se pare ca de la anul jumate din uzina va fi data afara ,se va automatiza totul 
*

Da, sunt convins ca se automatiza totul. Cand pana si japonezii la noua fabrica toyota au renuntat la automatizarea totala...
Automatizarea e eficienta cand cheltuiala cu forta de munca e ridicata (salarii mari) ceea ce nu e cazul la dacia.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
and_rei
post 30 Mar 2011, 11:17
Post #214


Membru multumit de fosta lui SupeRNova


Group: Members
Posts: 3.015
Joined: 20 November 08
From: Bucuresti




deci eu nu cred ca locurile din pozele 2 si 3 erau perfecte cand a cumparat o.cred ca nu s a uitat.a vazut ca are 30000 km gata o iau.

@cel mai bine cand vrei sa verifici o masina o iei la bocanit.daca gasesti diferenta de sunet...e clar biggrin.gif


--------------------
Renault Megane 2.1 Silver 2005
"Concentrati in metropole, condusi de GPS, vom renunta la creier ca se pare ca gandim prea des."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
robert1991
post 30 Mar 2011, 13:44
Post #215


robert1991


Group: Members
Posts: 922
Joined: 13 October 09
From: pitesti




aia e nimic pe langa cum a fost supernova mea.. oala dreapta spate si pasajele spate erau practic construite din chit.. nu mi-a venit sa cred cand am reparat-o.. de aia ma feresc de samsari.. poate unii nu sunt chiar asa..dar na..nu poti stii..


--------------------
Renault Megane IV 2018 Business - B -- ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 30 Mar 2011, 14:33
Post #216


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




Vezi tu la supernova parca nu mi-ar parea asa rau ,adica dai mai putini bani pe ea(eu am dat 75 pe solenza si am ceva rugina la oale ,dar in 2-3 ani masina cred ca o sa-si faca banii) , dar pe fordul de mai sus s-au dat fix 4800 de euro ,ce vedeti in poze e putin ,si aripa fata are chit si usile au ,mie unul imi pare rau pentru ea pentru ca e fata si nu merita asemenea chestie ,dar daca oamenii sunt nenorociti .
In cazul golfului din 2007 bag mana in foc ca e DIESEL ....am si eu un tovaras cu un golf 4 1.9TDI aceeasi treaba cu volanta ,l-a dus vreo 15 milioane .....D-aia eu ma feresc de dieseluri tongue.gif ,complicate ale dracu si la noi motorina e proasta rau ,benzinarul parca nu e asa pretentios
Cat despre automatizarea uzinei nu e un zvon de Pitesti ,ci unul de Mioveni ,asa se aude ca de la anul vor fi disponibilizari si se va automatiza ,tind sa-i cred, in Franta la Renault nu cred ca au atatia angajati cati au la Dacia ,acolo e automatizat sigur.Francezii de la uzina sunt scarbosi fata de noi romanii ,d-aia nu mai pot ei ca raman oamenii fara locuri de munca

This post has been edited by vallyyy: 30 Mar 2011, 14:41


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
theBeginner
post 30 Mar 2011, 14:59
Post #217


Membru incepator


Group: Members
Posts: 66
Joined: 29 July 09
From: Pitesti




QUOTE(klaus @ 30 Mar 2011, 10:51)
Si ce te face sa crezi ca alea din tara au putini? Faptul ca nu sunt afisati pe bord?


Cele cumparate de la reprezentanta din Romania au cu siguranta mai putini km ( de la persoana fizica nu firma )..


--------------------
Dacia SuperNova 2002 Clima
=======================================

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andrei_pack
post 30 Mar 2011, 15:25
Post #218


Membru incepator


Group: Members
Posts: 91
Joined: 18 May 09




Cand iti iei sh ai tendinta sa cheltui pe masina ultimul ban . La un sh 2-3 sute de euro fac diferenta poate pentru un an mai nou sau pentru mai putini kilometrii. Tocmai de asta nu cred ca cineva isi cumpara un golf 4 mai ieftin cu 15-20 milioane decat un alt golf 4 in ideea de a repara ceva cu banii astia in cazul in care se strica. Ti-l cumperi pe cel mai scump pe care ti-l permiti dupa care te trezesti cand crapa ceva la ea ca nu mai ai bani de reparatii. In cazul loganului riscul este mult mai mic. Nu stiu preturile dar banuiesc ca cu 15 milioane iti iei volanta ambreiaj si ambele brate !


--------------------
Dacia SuperNova 2001 Clima - provizoriu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
theBeginner
post 30 Mar 2011, 15:37
Post #219


Membru incepator


Group: Members
Posts: 66
Joined: 29 July 09
From: Pitesti




QUOTE(Maskatu @ 30 Mar 2011, 08:02)
@theBeginner: si taxa de inmatriculare? Mai costa si aia cateva sute de euro. In momentul de fata, si dupa toate experientele avute si citite (ale altora) inclin sa las "confortul" german la ei in germania si sa aleg un confort mai mic dar cu intretinere mai ieftina si mai PUTINI km. Masina din germania nu vei gasi cu sub 150-200 mii km.

Da stiu, toata lumea o tine langa ca motoarele alea tin si 400-500 mii km fara sa le desfaci, insa orice masina ar fi 150-200 mii km nu sunt de neglijat. La numarul asta motoare poate sa fie si perfect insa articulatiile si restul pieselor pot ceda oricand. M-am saturat sa vad cazane din germania, cu numere de bulgaria si spania, pe drumurile noastre, aduse de toti ..... care cred ca si-au luat "masina" cu 1000 de euro.



Pai daca te uiti pe autovit o sa vezi ca majoritatea sunt aduse din Germania, rulate si revandute ( + manarite la km ). Asa ca, poate astea din Romania au peste 200.000 dar pe bord au jumatate.

Zic ca-i mai bine sa o iau direct printr-o cunostinta si stiu sigur cati km are.

Insa problema se pune daca se mai merita una din afara. O iei cu 4000 + transport + taxa te duce pe la 5000... iar in banii astia pot sa iau una mai noua (alta marca si nu Opel). Dar e cu dus-intors ca poate si la astea mai noi se strica ceva iar pretul pieselor e mai ridicat. Sunt un pic nehotarat.. Oricum sper sa ajung duminica in targ sa vad oferta.


--------------------
Dacia SuperNova 2002 Clima
=======================================

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 30 Mar 2011, 15:47
Post #220


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




Eu iti recomand astra G din prisma faptului ca e ieftina de intretinut ...E o masina destul de des intalnita ,dezmembrarile sunt pline ,am dat 20 de lei pe motorasul stergatorului de la luneta ,am pus si raul in fata si m-am uitat de un motor e in jur de 500 de euro, nu mi s-a parut mult ,bara spate 100 lei sh ,practic eu mi-am zgariat bara si i-am pus gand de schimbare nicidecum de revopsire pentru ca nu renteaza ,la revopsire mi s-a cerut mai mult de 100 lei plus ca se vede ,asa am gasit o bara pe forumul dedicat marcii direct culoarea masinii mele .De banii care ii dai pe un classic /G iti poti lua o masina mai recenta ca si tehnologie ,dar sa ai bani de ea in caz ca te lasa ceva .Pe mine gandul ca nu am bani de intretinerea unui megane 2 m-a facut sa-mi iau astra classic .


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
theBeginner
post 30 Mar 2011, 16:13
Post #221


Membru incepator


Group: Members
Posts: 66
Joined: 29 July 09
From: Pitesti




QUOTE(vallyyy @ 30 Mar 2011, 15:47)
Eu iti recomand astra G din prisma faptului ca e ieftina de intretinut ...E o masina destul de des intalnita ,dezmembrarile sunt pline ,am dat 20 de lei pe motorasul stergatorului de la luneta ,am pus si raul in fata si m-am uitat de un motor e in jur de 500 de euro, nu mi s-a parut mult ,bara spate 100 lei sh ,practic eu mi-am zgariat bara si i-am pus gand de schimbare nicidecum de revopsire pentru ca nu renteaza ,la revopsire mi s-a cerut mai mult de 100 lei plus ca se vede ,asa am gasit o bara pe forumul dedicat marcii direct culoarea masinii mele .De banii care ii dai pe un classic /G iti poti lua o masina mai recenta ca si tehnologie ,dar sa ai bani de ea in caz ca te lasa ceva .Pe mine gandul ca nu am bani de intretinerea unui megane 2 m-a facut sa-mi iau astra classic .
*



Sa stii ca si eu tot de aia vreau un G. Zilele trecute am fost sa vad un megane2 din 2005 8 airbaguri full - cred ca o scoteam la 4500 euro INSA renault are piesele exagerat de scumpe. Avea 160.000 km si sigur incepea sa cada cate ceva iar eu vreau masina pe care pot sa o intretin.
Recunosc ca e net superioara Astrei.


--------------------
Dacia SuperNova 2002 Clima
=======================================

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 30 Mar 2011, 16:24
Post #222


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




Nici astra nu e chiar super ieftina la piese noi ,are preturi decente zic eu ,insa e o masina la care gasesti usor piese ,am luat din targ de la noi volan de piele cu 10 lei ,are ceva uzura ,dar dupa ce l-am vopsit cu Vopel a iesit ca nou .Practic am dat mai mult pe vopel decat pe volan
Si mult mai multe repere le gasesti ieftine si apoi la o astra mai poti sa-i pui ulterior un pilot automat ,una alta ,ceasurile le dai jos sa schimbi un led mai repede decat le dai la dacia 1310 ,e simplista ...Pentru mine lucrurile astea au contat , ca puteam sa-mi iau megane 2 sau chiar laguna 2 si aveam masina mai de fite ,dar am considerat ca nu am bani de intretinerea ei

Attached thumbnail(s)
IMG_1158.JPG ( Size: 1.28mb ) Number of downloads: 390
IMG_1170.JPG ( Size: 1.27mb ) Number of downloads: 95


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vladutz_sb
post 30 Mar 2011, 16:56
Post #223


Am vandut-o ...


Group: Members
Posts: 172
Joined: 20 January 09
From: Sibiu






--------------------
ex Dacia Supernova Acum : Adun la pusculita
i like motocicle !!! and ai uant to da bi da best!!! i lav iu veri maci!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
robert1991
post 30 Mar 2011, 18:17
Post #224


robert1991


Group: Members
Posts: 922
Joined: 13 October 09
From: pitesti




am gasit acum 2 loganuri..unul de la campulung de la mine de acasa 2006 luna 1 preferance 98 000 km proprietar cu carte service... zicea ca a luat-o in rate pe numele matusi-sii ca el nu lucreaza si ca mai are jumatate de an garantie.. 130 mil (3250 e parca)

a doua 2006 luna a 8a din valcea 75 000 km , a zis ca e proprietar in carte , nu are carte service , in anunt zicea ca are si abs fata de cealalta dar am uitat sa intreb..3100 E

albastru marin sunt amandoua , preferance !

This post has been edited by robert1991: 30 Mar 2011, 18:17


--------------------
Renault Megane IV 2018 Business - B -- ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 30 Mar 2011, 18:26
Post #225


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Mai conteaza si fiabilitatea nu numai pretul pieselor de schimb. Ia vezi acici ceva despre fiabilitate.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 30 Mar 2011, 20:01
Post #226


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




CELE MAI PUȚIN FIABILE MODELE EUROPENE

Mercedes-Benz SL 2002-
Range Rover 2002-
Renault Espace 2002-
Mercedes-Benz S-Klasse 2006-
BMW Seria 7

Eu nu cred bazaconiile astea , peugeot 207 mai fiabil ca mercedes S-klasse biggrin.gif .Cred ca e si blasfemie sa pun Mercedes in aceeasi propozitie cu Peugeot sau si mai si cu Fiat


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
theBeginner
post 30 Mar 2011, 20:10
Post #227


Membru incepator


Group: Members
Posts: 66
Joined: 29 July 09
From: Pitesti




sunt diferite statistici ... nu prea sunt relevante

de ex aici http://www.reliabilityindex.com/top-100 sunt alte masini - vezi ultimul loc e ocupat de megane iar 46 de catre matiz


--------------------
Dacia SuperNova 2002 Clima
=======================================

User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 30 Mar 2011, 20:23
Post #228


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




E vorba de cat de des trec prin service masinile respective si dupa cum se vede maria sa Mercedes s-klase are "abonament" la service .


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 30 Mar 2011, 21:53
Post #229


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




Nu mi se par relevante statisticile astea ,daca stau sa ma iau dupa astea imi iau bicicleta ca la aia sigur nu se strica nimic .La fiabilitate si la orice capitol inca consider " o blasfemie"comparatia dintre peugeot si mercedes si in celalalt sondaj vad ca opelul astra sta mai bine ca seria 3 de la BMW,ca posesor de opel eu zic ca nu e asa .


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 30 Mar 2011, 23:57
Post #230


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Este doar realitatea . Mercedes fac masini bune, luxoase dar asta nu inseamna ca sunt si cele mai fiabile .Peugeot-ul este unul din constructorii mari din lume nu numai din Europa iar motoarele lor (HDI-urile) se gasesc si pe la alte marci datorita fiabilitatii lor . In ce priveste "blasfemia" eu zic sa te abtii chiar daca iti place Mercedesul este doar o masina ca multe altele si nu vreau (si nici nu-mi permit) sa te includ intr-o anumita categorie de oameni care considera ca numai Mercedes si BMW fac masini.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 31 Mar 2011, 08:07
Post #231


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Nu stiu pe ce baza sunt facute statisticile alea. Stiu personal pe cineva ce are de nou un megane si de 2 ani si 15-20 mii km nu a trecut prin service decat pentru ulei si filtre.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BoR
post 31 Mar 2011, 08:31
Post #232


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.851
Joined: 20 October 08
From: Buzau




Fara suparare,dar fiabilitatea nu se poate dovedi prin 15000-20000km.Daca pica ceva in acest interval consider ca e intr-adevar o problema.Eu cel putin as avea astfel de pretentii la o masina noua.


--------------------
Dacia SuperNova/ Opel Astra Sports Tourer/ Lada 1200 Combi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
robert1991
post 31 Mar 2011, 08:57
Post #233


robert1991


Group: Members
Posts: 922
Joined: 13 October 09
From: pitesti




eu stiu pe cineva cu un opel astra classic II luata de noua la 12 000 km s-a bulit electromotorul.. l-a schimbat pe garantie dar totusi..masina noua..


--------------------
Renault Megane IV 2018 Business - B -- ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 31 Mar 2011, 09:29
Post #234


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




opel astra 2 clasic deja cred ca au fost facute pe vapor ultimele care sau mai fabricat,ca toate se stricau si erau noi.rugina,vibreaza oglinzile exterioare(geamu) ,vai de ele.


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 31 Mar 2011, 10:34
Post #235


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




QUOTE(CGDBZ @ 30 Mar 2011, 23:57)
Mercedesul este doar o masina ca multe altele si nu vreau (si nici nu-mi permit) sa te includ intr-o anumita categorie de oameni care considera ca numai Mercedes si BMW fac masini.
*




Daca te gandesti ca Mercedesul si BMW-ul sunt masini de cocalari asta e doar mentalitate pur romaneasca ,doar la noi se gandesc asemenea aberatii,sunt multi care considera si dacia 1300 masina de cocalari mai nou ,cu mercedesul mai e o vorba (in lume exista doua tipuri de masini:MERCEDES si restul),ea dovedeste per ansamblu ce fel de masina e ,de la presedinti ai unor tari importante pana la cantareti ca 50 cent au cel putin un Mercedes in garaj.Si nu sunt fan Mercedes, sunt fan BMW si AUDI.Despre cea mai fiabila masina din lume nu cred ca are rost sa mai vorbim ,masina carei marcii are cei mai multi km din ,pentru ca e stiuta.Diferenta de costuri poate a influentat mult sondajul ,acum cred si eu ca poate sa schimbi un bec la mercedes costa ceva mai mult ca la un peugeot sau poate mercedesul ala a vizitat serviceul pentru ce stiu eu ce chichite ale unor sisteme la care peugeoutul nici nu viseaza

<span class='edit'>31 Mar 2011, 10:41:</span>
QUOTE(C@talin @ 31 Mar 2011, 09:29)
opel astra 2 clasic deja cred ca au fost facute pe vapor ultimele care sau mai fabricat,ca toate se stricau si erau noi.rugina,vibreaza oglinzile exterioare(geamu) ,vai de ele.
*




Classicul fata de G e cu dus si intors , G-ul e mai inchegat dar are motoare de generatie veche ,classicul e mai putin inchegat ,dar are motoare de generatie noua (twinporturile si cdti-urile care sunt pe H) .De la posesorii de opel de pe forumul dedicat marcii mi s-a recomandat dieselul 1.7dti de pe G si benzinarele de pe classic ,de pe G benzinarele ar fi ceva mai problematice .Calitatea e aceeasi , practic piesele sunt aceleasi si pe G si pe classic doar mana de lucru a diferit ,classicul a fost asamblat in Polonia.Nu stiu care e ideea dar vad ca si la classic 3 s-au montat motoarele de pe astra J ,deci caroseria din generatia anterioara ,dar cu motoare de generatie actuala

This post has been edited by vallyyy: 31 Mar 2011, 10:50


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 31 Mar 2011, 11:25
Post #236


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Nu , nu ma gandesc ca "Mercedesul si BMW-ul sunt masini de cocalari" , daca anumite persoane isi iau Mercedes si stau cu chirie intr-o garsoniera (sau mai rau) , sau gandesc ca "in lume exista doua tipuri de masini:MERCEDES si restul" asta nu inseamna ca toti sunt asa , sunt si persoane ("presedinti de tari",oameni de afaceri,sportivi...) care isi permit luxul de a avea un Mercedes si de al intretine cum se cuvine .Faptul ca este o masina de lux ,care nu contest ca este si foarte buna , nu o face si cea mai fiabila . Indiferent ce se strica la ea (ca e o chichita sau nu) nu cred ca-i convine nimanui sa treaca des prin service , poate vrei sa faci altceva cu timpul tau. Iar cat despre "peugeoutul nici nu viseaza" , nu comentez smile.gif


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andrei_pack
post 31 Mar 2011, 14:24
Post #237


Membru incepator


Group: Members
Posts: 91
Joined: 18 May 09




valy ai fi uimit sa auzi ca americanii nu dau 2 bani pe mercedes. Mentalitatea lor este de a avea motoare mari pe masini mari cu dotari minime de bun simt ( rar vezi o clima pe masinile lor). Un classa C nou incepe la ei de la 25 000 euro. Si toata lumea zice ca masinile europene sunt prea scumpe pentru ce ofera , au prea multe dotari nefolositoare(in special bmw si mercedes) si singurii care isi iau sunt cei care vor sa aiba altceva fata de multitudinea de masini americane.


--------------------
Dacia SuperNova 2001 Clima - provizoriu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vallyyy
post 31 Mar 2011, 15:42
Post #238


Dacia Clubber


Group: Members
Posts: 2.385
Joined: 13 December 07
From: Pitesti




Nu aveam interesul sa zic ca mercedesul e cea mai fiabila masina din lume si nici nu ma intereseaza faptul ca americanii nu prea o cumpara .Concret este ca sondajele astea mi se par o prostie si nu cred in ele ,niciodata peugeotul nu o sa dea clasa mercedesului la fiabilitate si tehnologie ,e stiut faptul ca multe ori cele mai noi tehnologii sunt implementate intai pe mercedes ,BMW etc si abia dupa 10 ani apar aceleasi dotari si pe masinile mai de rand (asta nu am zis-o eu, ci cei de la Top Gear),cand Mercedesul avea injectie peugeotul nu cred ca stia cu ce se mananca .Nu zic ca mercedesul e numarul unu la fiabilitate dar nici cum apare in clasamentul ala ca o masina de rahat care sta doar prin serviceuri

This post has been edited by vallyyy: 31 Mar 2011, 15:43


--------------------
Dacia 1300 Fost dacist
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
robert1991
post 31 Mar 2011, 16:48
Post #239


robert1991


Group: Members
Posts: 922
Joined: 13 October 09
From: pitesti




baieti..deocamdata am doar 3000 euro smile.gif) n-am bani de mercedes.. poate din 80 si ceva.. biggrin.gif lasati-l incolo..


--------------------
Renault Megane IV 2018 Business - B -- ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
and_rei
post 31 Mar 2011, 18:19
Post #240


Membru multumit de fosta lui SupeRNova


Group: Members
Posts: 3.015
Joined: 20 November 08
From: Bucuresti




pai in loc sa zica fiecare ce ar recomanda se contrazic.zici ca e topic de cafenea.ar trebui inchis


--------------------
Renault Megane 2.1 Silver 2005
"Concentrati in metropole, condusi de GPS, vom renunta la creier ca se pare ca gandim prea des."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
18 Pages « < 6 7 8 9 10 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 7th June 2024 - 15:21
Forum Renault