Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sfaturi camere video
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Alydor
Pai nu pot sa le iau pe toate, trebe sa aleg una.. tongue.gif
D'aia cer parerea unora si altora...

Suma respectelor, Alydor
Markos
Ar merge un poll.
b76bgaarh
Ce camera video la maxim 1000 lei? trebuie sa filmeze diverse evenimente de tip io la mare, munte, vot etc.
Markos
Un JVC? Ceva de genu'
corbex
O camera foto sub 1000 face filme cit camere video peste 1000, cu io la mare si la munte.
Markos
Nu e chiar asa wink.gif
Shush
Un GoPro.
Markos
Sau un Sony end-of-life (acu' doi ani era fo opșpe bulioane).

Filmează mijto:
Alydor
vezi ca parca are si card SD nu doar Memory Stick PRO Duo asa cum zice in specificatii...
E sora mai mica a lui CX130

Suma respectelor, Alydor
Markos
Io mi-am comandat jucaria asta. Imi place ca e mica, vine cu husa, pare ideala pentru excursii si concedii.

A, îmi mai place ca-i doar 4 bulioane tongue.gif

O ridic diseara.
gabize
Nu are zoom optic, si asta uneori poate fi o problema majora.
Markos
Am luat jucăria. Așa e, n-are zum optic, ăla digital nu te dă pe spate, da-i mică, ușoară, haioasă, arată binișor și filmează ok. N-are protecție la obiectiv (un minus), dar vine c-o gentuță-husă.

Repet, e o jucărie de filmat, la 89 de iepuroi îmi place icon_mrgreen.gif
gabize
E, atunci sa te bucuri de ea.
x-pak
eu cred ca cea mai buna la calitate/pret tot kodak zx1 ramane.
b76bgaarh
QUOTE(b76bgaarh @ 6 Aug 2012, 10:13)
Ce camera video la maxim 1000 lei? trebuie sa filmeze diverse evenimente de tip io la mare, munte, vot etc.
*



pana la urma al luat asa ceva:

http://www.sony.ro/product/cam-high-defini.../hdrcx210er.cen

bafta
Smiley
ce faci cu filmele, cum le descarci pe computer si cum le pastrezi? in formatul original (m2ts-ul in care le salveaza sony-ul) sau le recodezi?
b76bgaarh
pe mine ma intrebi?

habar nu am inca nu am dat drumu la "hardughie". teoretic nici nu trebuie sa o folosesc eu da parca vad ca tot pe capul meu ajunge sa descarc filmele, editez, salvez etc.

bafta.

ps. dragi colegi daca aveti recomandari/idei pt simplificarea situatiilor de mai sus va sunt profund recunoscator.
b76bgaarh
hai ca am inceput sa ma joc cu chestia.

azi am folosit softul care a venit cu camera, play memories home. poate sa salveze 2 tipuri wmv si mpg 2

cand am timp o sa ma joc si in adobe premier, am un elements oficial, sa vad daca reusesc sa fac ceva mai mult cu el.
gabize
QUOTE(b76bgaarh @ 30 Nov 2012, 15:28)
hai ca am inceput sa ma joc cu chestia.

*


nono.gif
Merced
Pe cand filmele "io la munte" si "io la mare"?

Pana una alta poate caut filmu' "Io la Ranca cu Merced in esiuvii".
Markos
Cameră ieftină (doar azi, cică)
Squirrel
MIT Camera…
Markos
50 de lei în Carfur blush.gif
dizzy
Domnilor, cer si eu un sfat legat de dotarea blocului in care stau cu un sistem de supraveghere video.
Ce as vrea:
- 4 camere:
- MPixeli : 2 sunt suficienti? 4 sunt necesari?
- Sa iau cu IP sau analogice?
Configuratia ar fi ceva gen:
- DVR la parter intr-o camaruta
- Distante pana la camere pana in 15-20m.
- legatura la internet si HDD de vro 1TB.

Idei, recomandari, ce sa pun, ce sa nu pun...
IRONICK
Hikvision
Analogice FullHD
HDD de DVR
dizzy
trebuie musai cu acorduri si licente de la Politie?
Ca imi tripleaza practic pretul, si m-as lipsi daca nu e necesar.
gabize
Dacă monitorizați domeniul public și o faceți prin asociația de locatari/proprietari, eu știu că da.
dizzy
Vrem sa monitorizam interiorul din scara blocului plus usa liftului si eventual interiorul liftului.
Nimic de afara
Adica vor sta camerele inauntru, filmeaza numai ineriorul scarii blocului
Merced
Din cate stiu eu, daca nu sunt montate de catre o firma autorizata sunt cam inutile in caz ca folosesti imagini din ele intr-un proces ceva.
dizzy
Idea ar fi in principal de a descuraja eventualii infractori, ciorditori, etc.
Nu ma gandesc ca vom obtine minuni.
IRONICK
La noi este mai lejera legislatia, dar in alte tari, gen Italia, montarea lor intr-o firma este un calvar.
wolfin
salut

aveti idee ..de ce nu mai filmeaza in loop camera auto. am filmari stocate aleatoriu. am observat de ceva vreme.

cardul bulit...softul camerei...trebe alta?...ca asta are ceva ani...vreo 4 de stat la soare.

multam!

camera este un noname
Ov
probabil acumulatorul intern dus si nu mai inchide filmarea cum trebuie cand opresti motorul si ramane fara curent
wolfin
e logic ce zici! se inchide instant..dar ce treaba are asta in timpul filmarii cand merge pe priza.
azi de ex am doar 2 filmari de 6 min in total (3 min loop)..ar trebui 2 h. in rest am filmari din ianuarie amestecate...si feb..cateva. card full.

PS. am bifat filmarea in bucla...am avut 5 min..am modificat la 3..adica m am uitat in meniu....
paul_damian
Testeaza cu un alt card, chiar si mai mic, cu ea pusa pe birou, la un alimentator. Si apoi dedu de aici. smile.gif
wolfin
o sa incerc si asa. deja in cont am una de pe ali.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.