Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Prezentati solenzele voastre
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192
cristio_79
Eu am incercat sa lipesc cat mai bine atat pasla cat si mocheta,astfel incat sa nu ramana spatii intre acestea care sa permita formarea condensului.
pskint25
[attachmentid=1627455377][attachmentid=1627455378][attachmentid=1627455379][atta
chmentid=1627455380][attachmentid=1627455381][attachmentid=1627455382][attachmen
tid=1627455383][attachmentid=1627455384][attachmentid=1627455385][attachmentid=1
627455387][attachmentid=1627455388][attachmentid=1627455389][attachmentid=162745
5397]

Imi pare rau de calitatea pozelor o sa incerc sa le refac azi-maine.

SLZ Scala 2004, cumparata in 2006 la 30k.
I-am pus huse si i le-am spalat pe cele existente
I-am pus bord de Logan.(free_fiber)
Am inceput sa ii incastrez detectorul radar in parasolar sofer. Mai sunt finisaje.
I-am pus o unitate All-In-One (Dvd, car-kit, mp3 player, rear camera view..etc)cu un subwoofer JBL si o statie Magnat, difuzoare MTX fata si spate.
I-am inlocuit toata evacuarea de la catalizator cu teava de inox dioam 50mm, grosimea (in carne) de 2mm, toba finala sport.
I-am facut chip tuning la Doc.
I-am facut masca la Tbonu.
In portbagaj i-am facut niste partitionari pe care le-am tapitat cu mocheta (dubluadeziv) si ii pot pune si plasa sa nu se rastoarne chestiile pe acolo, sau sa separ bagajele...etc...
I-am pus un led deasupra scrumierei sa vad pe unde scrumez, dupa ce am patit-o de 2 ori si m-am ars la ......
I-am pus plafoniera cu leduri Zextar
I-am pus pozitii fata tot leduri (free_fiber)


In proiect,adica as vrea sa ii mai fac... :
- folie autorizata
- Filtru sport vs. miniturbina electrica+filtru
- modulul lui psyhoo
- stergator luneta
- oglinzi incalzite+electrice
- schimbat plasa de sub numar (in fata) cu plasa identica masca radiator
- modul portbagaj
- modul ridicare geamuri cursa completa pe fata
- modul inchidere geamuri la armare
- lumina portbagaj

cam atat.. ma intereseaza mai mult spiritul practic, si nu estetic al masinii, nu as modifica la exterior nimic. In rest idei pe drum...si ce mai vad pe aici... aripioare..samd.. smile.gif)
sebastianu
o metoda de sustinere a politei spate.? pt cei cu difuzoare pe polita.la mine joaca putin... cauciucurile din colturi is bune ..
si inca ceva ... golul dintre polita si hayon cand ii inchis ... ceva de "complectat" acol sa fie inchis "ermatic " ... mam gandit la burete de geamuri ... dar se vede urat
nh1980ro
Pai golul ala e la toate masinile si e util pentru egalizarea presiunii cand inchizi usile, ca supapa de egalizare e in portbagaj. smile.gif
Nec
pskint25 imi place masina ta dar mi se pare ca plasa de la masca are gaurile cam mari in rest arata bine .






ps. cat te-au costat husele si de unde le-ai luat? sofer1.gif
marius80_eugen
QUOTE(nh1980ro @ 16 Jun 2008, 14:32)
Pai golul ala e la toate masinile si e util pentru egalizarea presiunii cand inchizi usile, ca supapa de egalizare e in portbagaj. smile.gif
*



Vor fi destule orificii de evacuare a aerului si daca acoperi cu ceva acel gol . Puteti incerca cu cheder ... Ups , mi-a scapat radmasa.gif .
sharkky
QUOTE(cristio_79 @ 12 Jun 2008, 22:17)
Eu vreau sa ma apuc sa o insonorizez mai bine,aproape am terminat portbagajul.Am zis ca este destul de simplu,dar cand te apuci de demontat,ai senzatia ca nu o sa mai termini.Si inca nu m-am apucat de demontat interiorul.
*




Ar trebui sa facem un topic cu mici tutoriale in care sa aratam cum se demonteaza fetele de usi etc. pentru operatiunile de insonorizare.
Daca ai poze de la ce ai insonorizat pana acuma, ar trebui sa dam drumul la treaba smile.gif.


Imi voi prezenta si eu o parte din masina ...
Mai multe, dupa ce va iesi din service smile.gif

Pana acum ar fi cam putine de prezentat:
- pleoape;
- insonorizare completa usi fata;
- insonorizare partiala capota (momentan);
- suporti custom din fibra pentru difuzoare de 16.5;
- incinta custom din fibra pentru subwoofer pozitionat la picioarele pasagerului din dreapta;
- ceasuri de Logan;
- deschidere portbagaj din telecomanda;

Masina va gazdui un sistem audio de competitie si va fi pregatita pe masura.

Voi reveni si cu alte poze ...
ramsen
salut.aoleo mama aia este o SLZ,dar ce iai facut vere de este asa.ai avut vreun accident.bafta la ce tiai propus
sharkky
Salut!

Da, chiar este o Solenza smile.gif
Ma lovise un idiot pe partea dreapta fata (far+semnal sparte, aripa, aparatoarea de noroi de pe interior, bara, proiector) si am dus-o in service si cu ocazia asta, daca tot urma sa-mi schimbe aripa si sa o vopseasca am zis sa dea si o vopsea pe toata masina. Inainte de accident era in plan o schimbare de nuanta dar din pacate am amanat un pic acest lucru. Acuma stau cu vopseaua noua in casa mellow.gif
Voi face poze pe parcursul lucrarilor si le voi posta aici.
marius80_eugen
E uite ca pun si eu o poza cu Scufita mea in natura , la aer de munte , dar sa nu va invatati ! icon_mrgreen.gif
Brambus
Marius, incearca sa schimbi paravanturile alea albe cu unele fumurii , nu stiu da se vad ciudat pe culoarea rosie. Parerea mea wink.gif
ReleaseD
Noua achizitie a mea , ceva muzicuta pentru ca nu aveam wink.gif
marius80_eugen
Sunt fumurii ! Dar se vad cam nasol din cauza ca sunt lipite pe exterior !
Brambus
Uite cum se vad cele fumurii icon_mrgreen.gif
benkenobi
QUOTE(Brambus @ 19 Jun 2008, 16:11)
Uite  cum se vad cele fumurii icon_mrgreen.gif
*


pai ale tale se vad asa pentru ca sunt pilite pe interior. icon_mrgreen.gif

19 Jun 2008, 17:23:
lipite-nu pilite.
ramsen
salut colegi revin cu niste poze cu solenza mea.
Fantomas
QUOTE(marius80_eugen @ 19 Jun 2008, 09:23)
E uite ca pun si eu o poza cu Scufita mea in natura , la aer de munte , dar sa nu va invatati !  icon_mrgreen.gif
*



marius ... o poza din lateral !! poate sa fie masina oricum ceea ce ne prezinti tu ... si unde e evacuarea accea cu care te laudai sau ploapele ??? eu nu vad nimic ... e simplu STOCK
zici de altii ca candideaza la cea mai stock masina ... dar tu in afara de dotarii din fabrica pt Scala ... nu vad nimic deosebit in afara de geamuri si aparatori la geamuri....
ady134u




solenza mea:)
interlagos89
masina mea biggrin.gif
Mihai San
ramsen tare solnita ta imi plac ledurile adaugate sunb numar si ii vine misto cu leduri albastre la pozitii or sa se vada super dar nu mi plac aripioarele de pe stergatoare vine prea sorcova si nici dunga aia suplimentara in rest THE best mai ales jantele. wink.gif

21 Jun 2008, 18:34:
Interlagos Vopseste urgent grila aia si pleoapele ca e naspa asa dar sa le dai jos de pe masina inainte de vopsire si asteptam noi poze.
interlagos89
o sa ma gandesc Mihai la sfatul tau..am lasat asa pentru ca si prelugirile sunt negre,pragurile si am zis k sunt intr-un oarecare ton.vara asta ma gandeam sa vopsesc toata masina si atuci le voi vopsi si pe ele.ms pt sfat oricum tongue.gif biggrin.gif
nh1980ro
@ramsen Simpatica Solnitza, dar cred ca ai putea sa renunti la 'cruciulitele' de la oglinda. smile.gif
ady134u
mah baieti cam asa ceva as vrea:)
AR-18-MOS
Gagica aia ii tare buna ... laugh.gif
ramsen
salut.ady la capitolul faruri cum le vrei tu poti pune de logan dar nu mai ai lumina buna(sia pus un coleg pe logan si nu vede bine ),lumini pe sub ea poti pune un sistem de neoane,iar gagica este mai bine sa stea in dreapta ta nui asa
marius80_eugen
QUOTE(Brambus @ 19 Jun 2008, 15:11)
Uite  cum se vad cele fumurii icon_mrgreen.gif
*


Dupa vre-o 3 ani mai vedem noi cat de fumurii vor fi si ale tale ! Ale mele sunt prinse pe exterior , NU pe interior ca si asa am probleme cu geamurile electrice !

QUOTE(ramsen @ 21 Jun 2008, 13:24)
salut colegi revin cu niste poze cu solenza mea.
*


Ramsen imi plac ledurile , DAR buza/prelungirea spoilerului sincer arata ca BUZUCA . Nu te ajuta la aerodinamica deloc ...incearca sa mai lucrezi putin la ea , fa-o ca o prelungire de spoiler , nu ca un plastic lipit numai ca sa fie acolo . icon_mrgreen.gif Apoi este mult prea joasa per total pt a spune ca mergi "fara probleme" pe unde mergeai si inainte . Daca vii prin oras iti garantez ca nu gasesti nici o bordura peste care sa poti trece macar cu un cont al masinii . Alta parere : renunta la "crom-ul" ala ca nu-i ok !
Acum vre-o 5 ani cu berlina pe care pusesem prelungiri eram sa pierd tot spoilerul fata dupa ce am trecut printr-un sant si de atunci mi s-a luat de prelungiri . Eu as pune prelungiri NUMAI daca "burta" masinii este mult mai jos decat terminarea spoilerului , altfel nu are rost .

QUOTE(Fantomas @ 21 Jun 2008, 15:43)
marius ... o poza din lateral !! poate sa fie masina oricum ceea ce ne prezinti tu ... si unde e evacuarea accea cu care te laudai sau ploapele ??? eu nu vad nimic ... e simplu STOCK
zici de altii ca candideaza la cea mai stock masina ... dar tu in afara de dotarii din fabrica pt Scala ... nu vad nimic deosebit in afara de geamuri si aparatori la geamuri....
*


radmasa.gif Au fost cateva posturi in urma in care am spus ca am renuntat la pleoape din diverse motive ... Sunt cel putin 2 poze puse cu evacuarea pe acest forum , apoi daca poza este din lateral ce pisici evacuare vrei sa vezi ? Apoi eu NU ma laud , iar pozele le-am pus tocmai pt a intelege ca o masina poate arata f stock la exterior , fara leduri vizibile si fara "imbunatatiri" de duminica . Poza NU a fost facuta pentru a prezenta masina , ci la gramada , cu multe altele . Eram la munte si nu-mi ardea nici macar sa o spal .

Orice post sau imbunatatire percepute ca lauda este de fapt propria invidie care iese la suprafata !
Eu nu am pus si nu voi pune poze ca sa ma laud , dar mi s-a reprosat de multe ori ca nu pun poze ... ei bine nici nu voi mai pune ! Nu ma intereseaza parerea nimanui referitoare la masina mea , am pus pozele pt ca le aveam pe calc si ca imi era facil sa le pun si nu ca sa ma laud , nu am vrut sa prezint NIMIC !
Cu niste pleoape , o masca taiata , plastice la stergatoare , zaruri la oglinda , cromuri de plastic lipite pe nu stiu unde ... sau nu stiu ce kich-uri nu se face primavara , deci asa ceva NU ma intereseaza , deci nu vei vedea pe masina mea , pt ca nu le consider imbunatatiri .
Oricum , daca e sa comentam strict poza pusa , puteai sa observi si stalpul negru , etrierele si tamburii vopsiti si POATE distantele si incadrarea rotilor in aripi ! Daca vrei sa vezi "imbunatatiri" pe masini sa mergi prin Pitesti cateva zile si te vei satura de junghiuri facute avioane cu plastice lipite peste tot .

QUOTE(ady134u @ 22 Jun 2008, 20:34)
mah baieti cam asa ceva as vrea:)
*


Parerea mea : NU pune femei pe masina ca nu da bine ! icon_mrgreen.gif In nici una nu trebuie sa ai prea mare incredere radmasa.gif !
Acum serios , daca vrei un astfel de colant pentru capota , se poate face , DAR trebuie lipit cu mare grija si apoi acea imagine nu se potriveste la culoarea masinii tale . Nu uita ca va fi mat ... si toti plozii vor incerca sa traga de el , sa ti-l zgarie , sa ti-l coloreze cu carioca , sa-i faca mustati tipei peste tot icon_mrgreen.gif si tot asa .
Cred ca ar da mult mai bine un contur prin care sa se vada culoarea masinii , gen pantera , leu .... DAR care NU ocupa toata capota , ci doar sugereaza acel contur !
Parerea mea : pune-i proiectoare , pune-ti jante de aliaj si cauciucuri bune , fa-i reviziile la timp , baga banii in performanta pt inceput , lasa prostiile de OZN ca nu da bine pe SLZ , NU arunca banii pe prostii si mai vb peste ceva timp .
Brambus
[quote=marius80_eugen,23 Jun 2008, 10:11]
Dupa vre-o 3 ani mai vedem noi cat de fumurii vor fi si ale tale ! Ale mele sunt prinse pe exterior , NU pe interior ca si asa am probleme cu geamurile electrice !

Pai le am de 2 ani si ceva si tot negre sunt, adevarat ca s-au zgariat dar nu s-au decolorat. Am vazut ca sunt montate pe exterior dar eu iti spune-am ca se vad aiurea pt.ca asa apar in poza ALBE.
ady134u
QUOTE(ramsen @ 22 Jun 2008, 20:48)
salut.ady la capitolul faruri cum le vrei tu poti pune de logan dar nu mai ai lumina buna(sia pus un coleg pe logan si nu vede bine ),lumini pe sub ea poti pune un sistem de neoane,iar gagica este mai bine sa stea in dreapta ta nui asa
*





bine zici:D
poate autocolantele alea nu o sa le pun:D
da neoane imi trebuie...si faruri
AR-18-MOS
QUOTE(ady134u @ 23 Jun 2008, 14:25)
da neoane  imi trebuie
*


Pentru ce ... ?
sharkky
Poate daca da noaptea cu scutul de pamant sa vada mai usor cat de mult l-a rupt ...

Sincer, e prima oara cand aud ca "trebuie" neoane pe o masina ...
marius80_eugen
[quote=Brambus,23 Jun 2008, 09:59]
[quote=marius80_eugen,23 Jun 2008, 10:11]
Dupa vre-o 3 ani mai vedem noi cat de fumurii vor fi si ale tale ! Ale mele sunt prinse pe exterior , NU pe interior ca si asa am probleme cu geamurile electrice !

Pai le am de 2 ani si ceva si tot negre sunt, adevarat ca s-au zgariat dar nu s-au decolorat. Am vazut ca sunt montate pe exterior dar eu iti spune-am ca se vad aiurea pt.ca asa apar in poza ALBE.
*

[/quote]

Eu NU le bag sub cheder ca imi omoara motorasele la geamuri . Stiu ca se vad ciudat , asta e ... compromisul dintre aspect / utilitate ... inclina deocamdata catre a le lasa pe masina ! iti dai seama ca , daca le scot si pe astea , vor spune altii ca am masina chiar stock ! radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

ady134u - neoanele sunt chiar o problema !
1. se vad de la un 1 km noaptea si inainte sa le opresti tu te vad deja politistii ;
2. deranjeaza mult pe ceilalti ;
3. consuma cand stai pe langa masina ;
4. trebuie mereu sa le cureti de mizerie , altfel nu se vad uniform si iese prost ;
5. daca nu pui leduri , neoanele se sparg usor , chiar si cele imbracate in plastic ;
6. nu mai spus ca se si fura si kituri descompletate nu gasesti ;
7. SLZ cu multe luminite arata kich ;
ady134u
QUOTE(marius80_eugen @ 23 Jun 2008, 16:12)
Eu NU le bag sub cheder ca imi omoara motorasele la geamuri . Stiu ca se vad ciudat , asta e ... compromisul dintre aspect / utilitate ... inclina deocamdata catre a le lasa pe masina ! iti dai seama ca , daca le scot si pe astea , vor spune altii ca am masina chiar stock !  radmasa.gif  radmasa.gif  radmasa.gif

ady134u - neoanele sunt chiar o problema !
1. se vad de la un 1 km noaptea si inainte sa le opresti tu te vad deja politistii ;
2. deranjeaza mult pe ceilalti ;
3. consuma cand stai pe langa masina ;
4. trebuie mereu sa le cureti de mizerie , altfel nu se vad uniform si iese prost ;
5. daca nu pui leduri , neoanele se sparg usor , chiar si cele imbracate in plastic ;
6. nu mai spus ca se si fura si kituri descompletate nu gasesti ;
7. SLZ cu multe luminite arata kich ;
*




da nu este permis sa pun neoane...in exterior?(oricum le las doar cand merge masina nu cand sta pe loc..cu motoru oprit)
da in interior am voie sa pun?
Brambus
Cineva avea la un Opel neoane pe sub praguri,spoilere etc. Cand s-a dus la ITP ,nenea de acolo l-a pus sa le dea jos pentru ai ridica masina pe elevator. E, decat sa le dea jos omul a preferat sa le sparga. plus ca nu sunt omologate si chiar bat la ochi noaptea. E optiunea ta ce vrei sa faci pana la urma.
ady134u
QUOTE(Brambus @ 23 Jun 2008, 17:25)
Cineva avea la un Opel neoane pe sub praguri,spoilere etc. Cand s-a dus la ITP ,nenea de acolo l-a pus sa le dea jos pentru ai ridica masina pe elevator. E, decat sa le dea jos omul a preferat sa le sparga. plus ca nu sunt omologate si chiar bat la ochi noaptea. E optiunea ta ce vrei sa faci pana la urma.
*




mai speriat cu ce ai zis:|

da neoanele alea unde vin?chiar pe pragul de la solenza cumva...????nu vin cumva dupa prag si mai sus decat locul unde intra tevile alea so ridice?
AR-18-MOS
Pai depinde unde vrei tu sa le montezi ...
sebastianu
ady ... fara suparare... cred ca te ai jucat prea mult NFS ... iti urmaresc de ceva timp actiunile tale cu masina ... si zicea unul in ceva topic o zis ceva destept ca tu nu simti costurile ce le faci la masina ce le simte tatal tau ... si alta la mana ... zicea ca ... ceva de genu ca : sa respecti masinutza asta si sa ai grija de ea daca nu sa o dai la altu care apreciaza. numai bine.
Fantomas
eu nu inteleg de ce stati sa va bati capul cu el icon_mrgreen.gif ... nu vedeti ca el doar vorbeste si cam atat radmasa.gif ... parinti lui nici macar nu stiu ce face el cu masina si ce are de gand sa faca cu ea smile.gif
scrie si el niste posturi ... ca vrea neaone si face el tunning si de toate ... dar el n`are bani sa isi pune macar niste jante pe ea ... ce sa mai vb de praguri , neaoane , autocolante , angle eyes si alte "planuri" de ale lui
eu il las sa vorbeasca ... sa`si exprime ideile si visele ... ca na e frumos smile.gif

el face ce a vazut in jocuri la Tv la pimp my ride ... si mai stiu eu pe ce posturi tongue.gif ... dar nu se gandeste ca $$$ ii lipsesc cu desavarsire:P
Boris08
Eheee..........Lasati ca se face el mare .....sa vedeti voi atunci ce hammer isi ia smile.gif))
ady134u
bine fratilor sa nu ziceti;)
ma descurc si fara voi..da ma gandeam ca pot primi pic deinformatii de pe aici si ajutor...da toti sunteti cu capu mare
sebastianu
esti binevenit ca oricare altul eu asa consider dar, cand deja iti spune unu ... iti spun doi... 3 .. etc, inseamna ca totusi ii ceva cu tine nu zi ca "te descurci si fara noi" nu generaliza tiam mai zis esti binevenit dar "bati" prea sus la ce vrei tu...da oricum succes si numai bine
pskint25
iar tu mai ? smile.gif) mere alimentatia acum???

scuze de off-topic..
sebastianu
??? de cine te legai sau ce vroiai sa spui ???.... expliciteazate
Fantomas
da marius eugen ajuta`l tu ... GURU daciilor din Romania radmasa.gif ... spune`i tu sa isi pune o evacuare din inox si niste ploape tari cum ai avut tu ... poate un chip tunning ca al tau ... fa`l sa fie adeptul tau si sa te venereze !!!
daca erai sau esti asa cu "capul mare" cum te crezi ... de ce nu ai dat niste sfaturi utile omului ... si`l ajuta`i ... nu`l pune`ai sa se intrebe singurel daca sunt sau nu legale neaonele !! baiatul a intrebat cum se pune si unde ... si daca sunt misto ... nu te`a rugat pe tine sa`i explici ce e legal si ce nu !!!
ocupa-te de lucrurile tale ... si nu te mai luam de "armarati" de astia ca mine ... si pt cultura ta generala ... un set de jante ... e cam 760 ron ... din aliaj de 14" KM si sunt jante foarte decente si care arata mai bine decat jantele tale !!!

asa ca scuteste`ne te rog frumos ... si cand faci critici mai intai mai intereseaza`te si tu de preturi si nu mai spune ca o pereche decenta de jante de 1200 RON ca poate altii cred in ce spui tu ... si ii faci sa cheltuie in + bani doar pt ca asa a zis MARELE GURU MARIUS EUGEN .... mecanicul , electricianul , seful de service si mare inventator de dacii ... care te crezi TU smile.gif

no hard feelings dude smile.gif
sebastianu
haideti ca pe mine mo ajutat marius cu un sfat pe care l-o "scapat" pe un alt topic ...
benkenobi
QUOTE(sebastianu @ 30 Jun 2008, 18:16)
haideti ca pe mine mo ajutat marius cu un sfat pe care l-o "scapat" pe un alt topic ...
*




iarta-l, ca a gresit saracul. nu fi prea aspru cu el.
Fantomas
QUOTE(benkenobi @ 30 Jun 2008, 17:53)
iarta-l, ca a gresit saracul. nu fi prea aspru cu el.
*



eu sustin sa`l iertam cum a fost si ceausescu iertat tongue.gif hehehe
Fantomas
ontopic : un eleron = 230 Ron ? mult cumva? ca am auzit ca sunt si la 120-150 !!
Boris08
QUOTE(Fantomas @ 30 Jun 2008, 18:05)
ontopic : un eleron = 230 Ron ? mult cumva?  ca am auzit ca sunt si la 120-150 !!
offtopic : de ce @nh1980ro sa ne`o luam la reputatie ? ca ceausescu a fost "eliberat"  icon_mrgreen.gif
*


Eu am dat in targ in februarie 100 pe eleronul meu
marius80_eugen

Boris - un eleron original de SLZ este de la 2,5 - 3,5 mil . In cazuri exceptionale poti sa ajungi si la 5 mil , pe avizul de reparatie de la vre-o firma agreata unei companii de asigurari .
Fantomas
OFFTOPIC :
tu nu te auzi ce zici ? sau nu tii minte ce faci de la un minut la altu ?nu sunt eu ala care intra odata la 3-4 si da quote la tot ce nu`i convine ... si face offtopic aproape peste tot ... si la sf ca sa te scoti scrii 2-3 vorbe despre ce se vorbeste
si care e problema ca eu sunt incapabil sa ajut pe cineva ? poate ca nu ma pricep la toate asa ca tine GURULE... dar who`s dead and made you GOD ?

Ps : daca eram in goana dupa posturi ... postam la orice rubrica, de pe acest formul !! smile.gif

ONTOPIC :
QUOTE
Boris - un eleron original de SLZ este de la 2,5 - 3,5 mil . In cazuri exceptionale poti sa ajungi si la 5 mil , pe avizul de reparatie de la vre-o firma agreata unei companii de asigurari .

ce intelegi tu prin eleron original ? iar induci oamenii in eroare !! la magazinele dacia e mai scump din cauza adaosului comercial si altele
in majoritatea cazurilor eleroanele de la magazinele dacia sunt aceleasi cu cele din targ !!
exemplu : sunt 2-3 indivizi in targ care vand piese dacia ORIGINALE cumparate direct de la fabrica dacia din Mioveni ... si le vand cu 100 lei max peste pretul din fabrica ( depinde de piese ) , cu holograma dacia ... cutii sigiliate + garatie ... WOW WOW WOW
la dacia la magazin se vad cu 200-300 lei peste pretul din fabrica
si daca nu ma crezi draga mariusica ... esti invitatul meu sa te duc frumusel de manutza in targ la respectivii comercianti

Va rugam sa`l aplaudam toti pe dragul nostru mariusica ... ca inca odata a vorbit neacoperit !!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.