Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Valencia GP
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Motor Sport > Formula 1
Pages: 1, 2, 3
gabize
Din pacate n-am mai vazut ultimele 17-18 tururi, dupa abandonul lui Vettel.
Ce s-a intamplat cu Hamilton? Si cum a ajuns Shumi pe 3?

A fost o cursa palpitanta, cel putin atat cat am vazut eu. In ultima vreme erau cam plictisitoare.
Manuel
A abandonat Grosjean din motive tehnice, apoi Maldonado a intrat in Hamilton si au iesit amandoi. Schumi pe podium. wub.gif
N-am inteles ce s-a intamplat cu Rosberg de s-a dus la un moment dat pe 11.
Hack
QUOTE(Manuel @ 25 Jun 2012, 08:16)
...apoi Maldonado a intrat in Hamilton si au iesit amandoi.
*


Si bine i-a facut 243.gif ...dar Maldonado n-a iesit, a terminat pe 10 dar a fost penalizat, dupa cursa, cu 20 de secunde pentru incidentul cu Hamilton si a ajuns pe 12.
dan22y
De mult nu a mai fost un podium asa frumos, cu 3 campioni mondiali wub.gif
dantes
Marfa rau cursa si cu sufletul la gura pana cand a fluturat steagul de final..
In sfarsit nu i s-a mai stricat masina lui Schumi tongue.gif ...Hamilton nu merita locul ptr ca tot timpul nu a facut altceva decat sa-si apere pozitia..toti ceilalti din spate erau mai rapizi... Vettel..f bine..ce-i mult strica.. Maldonado...cateva bune plasari iti dau aripi si ptr ca hamham doar isi apara pozitia a incercat ..si n-a reusit radmasa.gif

In rest, marfa rau cursa lui Webber + Schumi cand de pe 12-13 au ajuns pe 3-4... parca erau doar ei 2 si multe jaloane! Frumos rau...
dil
Frumoasa cursa, multe depasiri, safety car, incidente, abandonuri si multe investigatii in timpul si dupa cursa. Si Alonso s-a distantat un pic in clasamentul general.

Schumacher si Webber parca erau frati, mergeau impreuna.

Mi-a placut cum l-a depasit Raikkonen pe Hamilton.
Tomcat
In sfirsit o cursa frumoasa!
Si un podium pe cinste: IN"TOTALITATE" FERRARI!!!
TMihai
Sa fim seriosi...cursa a devenit frumoasa dupa ce a intrat Safety Car-ul. Locul 3 pt Schumi a venit si cu mult noroc insa dupa cat ghinion a avut pana acum, eu zic ca e foarte meritat!
P.S. Mi s-a parut mie sau Kimi a zambit la un moment dat? biggrin.gif
bucatzel
QUOTE(Manuel @ 25 Jun 2012, 08:16)
apoi Maldonado a intrat in Hamilton si au iesit amandoi.
*


Sincer, eu unul traiesc cu parerea ca Hamilton o fost de vina la faza asta. Maldonado s-o chinuit destul sa stea cu masina pe jumate afara din pista pana sa se si plezneasca.

Apropo, io-s singurul cu impresia ca Lewis avea deja ceva probleme? Nu de alta, prea brusc l-o prins Maldonado.
sorin000
QUOTE(TMihai @ 25 Jun 2012, 09:57)
Mi s-a parut mie sau Kimi a zambit la un moment dat?  biggrin.gif
*


Ti s'a parut biggrin.gif
Solon
Bronzatul ala de Hamilton a inceput sa ma calce pe nervi. El nu se da niciodata la o parte el tot timpul pocneste. Bine, cu Massa e si paine de mancat.
Si da, la primul viraj cu Maldonado langa el, unde nu a fost contact, a fost fortarea venezueleanului. Dar la urmatorul viraj, la stanga, Hamilton a venit ca boul, la intimidare, crezand ca Maldonado va frana. Iacata, ca nu a franat si a intrat in gard. Astea-s manevre a la Schumacher cu Hill si Villeneuve prin anii 90.
Misto podium, emotionant.
dantes
Aaaa..de remarcat cand a venit Alonso unde era Raikonnen cu Schumi... cu Raikonnen a dat mana dar pe Schumi la luat in brate biggrin.gif
Oricum..cel mai misto podium de multa vreme incoace...
Hack
QUOTE(bucatzel @ 25 Jun 2012, 10:59)
Apropo, io-s singurul cu impresia ca Lewis avea deja ceva probleme? Nu de alta, prea brusc l-o prins Maldonado.
*


Avea cauciucurile de pe spate praf si nu-i mai statea bine masina pe viraje.
DMP
O cursa mai animata chiar frumoasa.
In schimb podiumul a fost de 10. De 10 titluri mondiale. smile.gif
dan22y
QUOTE(TMihai @ 25 Jun 2012, 10:57)
P.S. Mi s-a parut mie sau Kimi a zambit la un moment dat?  biggrin.gif
*


De doua ori, maxim am zis... smile.gif
bucatzel
Mi s-o parut si mie ca zambeste cand o vazut sticla aia de sampanie tongue.gif .
gabize
Am reusit sa vad acum si ultima treime din cursa.
Cu putintel noroc din partea soartei, Alonso a facut o cursa exceptionala, acasa. Asa bucurie nu am mai vazut pe spaniol de mult.
Si Shumi parea extrem de emotionat la ultima inregistrare radio difuzata, dupa incheierea cursei.
Iceman a scapat si el un zambet... Dar tot prea sobru a ramas, desi a facut o cursa excelenta.
Frumos podiumul, imi doream sa vad trioul asta in aceasta ipostaza.
Exceptional "duetul" Schumi-Webber.
Cat despre ciocnirea dintre Hamilton si Maldonado, clar Lewis a fost vinovat. Imediat dupa ce l-a depasit Kimi, masina lui Hamilton abia mai pastra traiectoria. Avea gume super uzate. Pierdea spatele chiar si pe loc drept. Ca n-a vrut sa cedeze locul lui Maldonado, desi acesta era clar mai rapid si cu gume mult mai bune, ba mai mult a ales sa se lupte cu orice pret pentru acel loc, l-a costat mai mult decat mandria. L-a scos pe Maldonado in extrema stanga, inafara circuitiului, si cand a vazut ca si de acolo acesta castiga teren, a incercat disperat sa-i ia fata, intrand cu roata stanga fata in monopostul acestuia. Maldonado nu mai avea, practic, unde sa se retraga, era aproape iesit de pe circuit.
DrK
Iete ce chestie smile.gif
Hack
radmasa.gif Tare!
dan22y
A luat un pic in greutate nenea iceman, din 2006... dry.gif
Hack
De la prea multe calorii alcoholic.gif ...
corbex
E motivul pentru care nu mai cistiga. Masina prea grea.
b76bgaarh
nu inlocuim GP Valencia cu European grand prix Baku?

noi iar furam mirifici, un abandon si un loc in afara punctelor. Honda rulz.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.