Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: << Întâlnire SuperNoviști >>
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
cristi_supernova
M-ar interesa si pe mine ce becuri foloseste cel cu SuperNova verde, cel cu numarul B 31 A**.
Multumesc
lirutza
Revin si eu dupa o saptamana de pauza cu masina proaspat inscrisa cool.gif
Cine se ocupa de prognoza meteo, sa stiu cu ce sa ma imbrac si daca imi iau umbrela? rolleyes.gif

1. Mask
2. Blondu'
3. Adi Savu
4. Fuzzy
5. Lirutza
coco_blondu
e frumos..nu trebei sa-ti iei umbrela lurk0000.gif
Maskatu
Ne vedem acolo. Bafta
DJMaxx
veneam si yo dar tre sa imi iau mandra pe la 9 delamunca
sad.gif((
coco_blondu
si in 5 insi a fost caterinca:D:P..chiar daca..n-au venit atatia cati au venit pe ploaie:D
fuzzzy
Hello... a fost frumos aseara... cateva idei ff bune de retinut... in mare mi se pare ff ok intalnirea... pacat de yanis... vroiam stickerul ala... las pe data viitoare si astept pozele biggrin.gif
coco_blondu
e marfa cand suntem mai multi 12 13:D
.....
lasa ca duminik acuma atat sper sa nu ploua:X
and_rei
eu nu am cum sa vin ca nu am cu ce sa vin.tata e la tara cu masina iar joi acum ma duc si eu.vin pe 3.daca vreti ne intalnim separat si va dau stikere.deocamdata am 2 cu dacia club (dintre care la un stiker ii lipseste un triunghi din emblema.nu prea se observa)

@ si eu ziceam ca astia care suntem in SuperNova club tongue.gif sa ne creem noi o emblema.tot cu sigla dacia.daca e cineva care stie sa lucreze in photo shop corel etc si are timp sa faca 2-3 modele.pe urma votam si aia e biggrin.gif.sau daca nu ziceam sa ne facem sigla de la avatarul meu biggrin.gif.eu unul n-am vazut-o pe nici o masina pana acum
djasu82
nu ai vazut dar e pe forum biggrin.gif Trebuie altceva.
and_rei
pai de pe forum am luat si poza asta biggrin.gif.tre sa facem ceva original biggrin.gif
djasu82
ar fi ceva sa sclipeasca trungiurile acelea si sa se oglindeasca un D de la dacie sau marog .... Vedeti sa nu-l prindeti pe interior peste rezistenta de pe luneta riscul e sa se arda si veti dori sa-l dati jos si distrugeti rezistenta. Apropo aceea rezistenta nu se spala ci se sterge doarcu o carpa fina si uscata .
and_rei
eu am folie deci se v-a trage cu tot cu rezistenta folie si ce mai e smile.gif)))
coco_blondu
e o ideee buna:X...cel mai tare e ..sa faca fiecare cate una..astia care vin la intalniri si din alea sa se aleaga:X.. charge.gif
AdrianSavu
QUOTE(cristi_supernova @ 20 Sep 2009, 11:32)
M-ar interesa si pe mine ce becuri foloseste cel cu SuperNova verde, cel cu numarul B 31 A**.
Multumesc
*



Ala sunt eu , dupa numar B 31 APU ... dar masina mea e albastra nu verde smile.gif iar becurile sunt philips blue vision .
coco_blondu
ba eu am facut 2 dastea de stickere dar nu sunt cine stie ce..maikmea..zicea sa facem o masina care scoate fum pe la roti..si sa scriem ce am scris eu in alea 2...nu stiu altceva ce as putea sa fac..asa ca daca vreti puteti incerca ideea asta..sa face-ti o masina..cu ochi..nervoasa..cum ia scartz adica..darele alea...si sa scrieti alea!!![attachmentid=1627553996] [attachmentid=1627553997]

21 Sep 2009, 19:14:
mai trebei mici rectificari pe ici pe colo!!!

21 Sep 2009, 19:20:
ceva gen asa http://www.9373.info/disneyimg/Cars/Disney-Cars-Sally.jpg



sau asa:D http://www.9373.info/disneyimg/Cars/Disney-Cars-Luigi.jpg google.gif
Maskatu
Am urcat pozele de la intalnirea #5. Gasiti si ceva poze interesante, mai exact inceputul insonorizarii cu ALUBAND a colegului puiu82.
Pozele aici.
sergiu-iulian
puiu82 are eleron pe hayon sus? biggrin.gif
Maskatu
Da are de mult.
freenirvan
Salut ! Sunt DamianForu
Maskatu - le daca tot stergi conturi veti ramane la 5-6 oameni la fiecare intalnire. Am inteles ca ai sters contul cu damianforu dar ddamianFForu nu a mai gresit cu nimic din reguli, l-ai sters doar pentru ca ti-ai dat tu seama ca ar fi aceeasi persoana, dar daca nu este aceeasi persoana ?. Acum ce vei vace ? I-mi vei sterge si contul asta? Daca vrei nu ai decat, ar am sa fac alt cont si ma voi limita doar la a citi sau doar la a discuta cu voi sub alta identitate fara a participa la intalniri. Oare cati a primit acelasi tratament din partea ta.
Te rog sa deblochezi contul damianFForu ca nu a incalcat absolut nici o regula iar din data de 6 oct 2009 am sa folosesc contul damianforu.
Te rog sa-mi dai un raspuns referitor la blocatul - deblocatul conturilor tot aici pe forum.
Multumesc pentru intelegere si sper sa ramanem in continuare la fan dacia club si la mai multe intalniri cu supernovist (cu multi membrii la intalnire)

Maskatu edit: Eu nu am sters nici un cont pentru ca nu pot sterge conturi, decat administratorii pot face asta, adica AlexV sau Alex. Eu te-am avertizat din timp pentru ca stiam ca asta o sa se intample.
puiu82
Baieti,eu zic ca nu are rost sa facem o noua sigla si un alt club.
Daca tot vreti sa faceti ceva,hai sa imbinam utilul cu placutul si sa facem parasolare in genul celui pe care il am eu...poate putin mai late.
Negre cu scrisul alb,la culoare masinii fiecaruia cu scrisul alb sau negru.....cum hotarati voi ca e mai bine.
Parerea mea.
Bafta!
ashesarchbeast
Salutare....mai aveti loc de inca o masina pe la intalnirile astea?
puiu82
Salutare! Bineinteles ca este loc.
P.S.Trec aproape in fiecare zi pe langa masina ta.
Bafta!
ashesarchbeast
Pai si trebuia sa lasi si tu scris cu cheia pe capota smile.gif) unde va intalniti smile.gif).........apropo unde e intalnirea asta....??
puiu82
Intalnirea e in fiecare duminica seara de la ora 19.30-20.00 in parcare de la Kaufland Sebastian.
Bafta!
misu78
1. La ce e bun alubandu? Din ce vad eu e doar o foita?
2. Ce reprezinta dispozitivul din poza 42?
dr_mKe
Stimabili colegi, saptamana asta vizitez Biukarestul si mi-ar place sa ne intalnim. Singura problema este ca plec inapoi spre casa (Deva) duminica dimineata.
Aterizez miercuri seara, joi sunt ocupat toata ziua, vineri am liber pana in jur de ora 2, sambata nu sunt in oras, plec intr-o excursie cu un bun si vechi prieten. Duminica dimineata dupa ora 10 ar fi iar o optiune.
Drept urmare daca sunteti dispusi, dati de stire tongue.gif
Maskatu
QUOTE(misu78 @ 22 Sep 2009, 12:49)
1. La ce e bun alubandu? Din ce vad eu e doar o foita?
2. Ce reprezinta dispozitivul din poza 42?
*


1. Documenteaza-te de pe forum sau google it. S-a discutat de 1000 de ori. Nu este foita, este ALUBAND de 3 mm .
2. Pentru statie si subwoofer, condensatorul.
cristio_79
QUOTE(misu78 @ 22 Sep 2009, 12:49)
1. La ce e bun alubandu? Din ce vad eu e doar o foita?
*


Sunt o gramada de topicuri despre insonorizare pe forumul acesta. Cauta-le, citeste-le si o sa-ti dai seama.
Maskatu
Avand in vedere ca duminica trecuta am fost foarte putini, incep de pe acum sa fac lista, ca sa nu mai uitati sa veniti biggrin.gif

1. Mask
coco_blondu
1. Mask
2. Blondu'
AdrianSavu
1. Mask
2. Blondu'
3. Adi Savu
fuzzzy
1. Mask
2. Blondu'
3. Adi Savu
4. Fuzzy
coco_blondu
haide ma cu tupeu...ce naiba..va imputinati atata? valuri.gif
ashesarchbeast
chiar daca ma bagati prin cel mai aglomerat traseu din bucuresti traversarea podului Grand la ora de verf haideti k ma bag si eu pentru duminica la 20:00

1. Mask
2. Blondu'
3. Adi Savu
4. Fuzzy
5. KoG
DJMaxx
mama dar cine e tipui fara scaune la masina ? chiar zilele astea o sa imi pun si eu aluband pe plafon si pe podea daca imi mai ramne ... diferenta e mare? ca zogomot ma refer
Maskatu
Este masina lui puiu82, cea fara scaune si imbibata cu aluband biggrin.gif

@KOG: hai bre ca nu este asa aglomerat pe grand duminica seara. Poti sa ocolesti si eventual o iei pe la gara de nord.

bafta
ti3sto
dr_mke poti sa vi vinerea la intalnirea de la parcul carol .... gasesti mai multe detalii pe sectiunea intalniri .. este dupa ora 10 dar nu sunt multe supernove ....
coco_blondu
ce tiesto tu acolo te duci.?? ai abandonat lupii??
Maskatu
QUOTE(ti3sto @ 23 Sep 2009, 19:16)
dr_mke poti sa vi vinerea la intalnirea de la parcul carol .... gasesti mai multe detalii pe sectiunea intalniri .. este dupa ora 10 dar nu sunt multe supernove ....
*


Da da sa se duca la carol si daca primeste dupa o saptamana citatie acasa tu raspunzi radmasa.gif
dr_mKe
Alta locatie pentru intalnire n-ar fi ? Duminica trebuie sa fiu la spital dupa masa asa ca plec foarte devreme tongue.gif
ashesarchbeast
@ Maskatu ... nu e problema de trafic abia mai fac si eu jaloane cu ei biggrin.gif:D, daca am lipsit pana acum de la intalniri trebuie sa incep si eu sa semnez condica pana nu schimb masina wink.gif

Apropo de ce nu veniti si voi seara pe la Kisselef.....eu unu sunt acolo cam in fiecare seara dupa 21:30
fuzzzy
Tu zici de parcarea de pe kisseleff de langa antipa, nu? Mai bine lasa... se stie de mult timp zona aia si cam toata lumea ajunge pe acolo...
Maskatu
Ce treaba are kiseleff cu intrunirile? Sa mergem pe kisselef sa se ia organu' de noi? Sa stam sa dam declaratii pe la brigada de politie, cum fac aia la carol? Nu mersi. In caz ca nu ai citit topicul, noi ne intalnim sa ascultam manele, sa spargem seminte, sa dam muzica la maxim, sau sa facem gogosi, liniute, cerculete, sau mai stiu eu ce. Pentru astea exista carol ...

Nu deranjam pe nimeni si nici nu vrem sa fim deranjati de nimeni. Ma rog, ne mai deranjeaza sobolanii de la hiper market dar deh... biggrin.gif
ashesarchbeast
Stati nu dati cu parul ca doar am intrebat smile.gif)
Nu am zis sa facem intalnirile in Kisselef.....si sa stiti ca treaba cu politia e mult mai grav la Carol adik eu unu din motivul asta nu mai trec pe acolo pentru ca vin prea multi raceri pe acolo
ti3sto
ma mai duc si la carol ... daca ai masina parcata regulamentar si nu demonstrezi nimic poti sa mentii discutii interesante cu alti colegi mellow.gif
freenirvan
Maskatu-le atunci i-mi cer scuze dar mi s-a parut ca este semnatura ta in mesaj, si nu pot conatcta nici macar Administratorul de forum. Atunci mesajul care l-am scris il dedic Administratorului de forum. Oricum ma astept la gestul las de a-mi bloca si contul asta pentru ca incalc regula care o for face in seara asta de a spune puncul meu de vedere la abuzul de a sterge un cont care nu pare sa fi incalcat nici o regula (ma refer la contul damianforru). Sper ca incepand cu data de 6 oct 2009 contul damianforu sa fie activ asa cum m-au anuntat in mesaj si astept un raspuns de la administrator (ara a-mi bloca contul) de ce au dezactivat contul damianforru ? Ce regula am incalcat?
Multumesc si sper sa ne vedem duminica
Reckno
cand e intalnirea? si unde..poate ma prezint si eu pe acolo smile.gif
ashesarchbeast

Intalnirea e in fiecare duminica seara de la ora 19.30-20.00 in parcare de la Kaufland Sebastian.
Reckno
sper sa fiu si eu pe acolo...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.