Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: saab 9-3 ss 2.0 t
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Jurnal de Bord
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
aleksanders
mda... si poze?!!!
adi_saba
pozele vin diseara asa cum am promis, acum sunt la servici si nu pot sa fac
hellcat
QUOTE(adi_saba @ 22 Feb 2010, 18:50)
Da, rotile spate vireaza la un inghi de cateva grade la fel ca la laguna gt.
*


Asta-i preluare din folclorul celui care ti-a vandut-o? Sau cum?...e mentionat in cartea tehnica a masinii acest sistem?
Chiar nu stiam ca saab-ul in 2004 se ocupa cu chestii de astea.

LE. Acum am vazut ca poate avea "passive rear wheel steering", lucru care-l face orice punte H (cum a mentionat si Ironick)...deci cam optimista comparatia cu laguna 3gt. smile.gif
dacia_gpg
Honda vireaza pe spate la modele de dinainte de 1990!
b76bgaarh
sabul ala are suspensie independenta spate... parca...
M i h a i
'''Honda vireaza pe spate la modele de dinainte de 1990! '''

aici vorbim de masini normale...nu de ozn'uri.. tongue.gif i vtec frateeee...cand intra te uzi instant...intra si 10 turbine...vireaza toate rotile din 1945......nebunie...
Asteptam poze..
argon
QUOTE(adi_saba @ 23 Feb 2010, 08:42)
Masina a costat 8000e si e din 2004!
*



mai intra si tu pe Daciaclub sa-ti zica baietii ce prost ai fost ca de banii aia luai Logan nou si ieseai mult mai bine. radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
rtBK
poate isi perminte intretinerea... fata de alti oameni de pe daciaclub care au trecut de la 1310 la solenza la logan. nu vreau sa creada cineva ca fac misto de cineva... dar o asemenea masina cere bani multi fata de un logan.
IRONICK
Si altii au trecut de la berlina la nemtesti si acum baga benzina de 50RON, cumpara uleiul cel mai ieftin si o repara cu piese din dezemembrari.
M i h a i
cere bani pentru ca este o masina sh...este ceva normal sa mai pice o piesa...are ceva ani in spate (6 ani)..etc...pe cand la o masina noua..de ex logan..esti in garantie...nu platesti decat reviziile ..care sunt mai ieftine decat la un saab..etc..

interiorul
dogy_10
QUOTE(M i h a i @ 23 Feb 2010, 11:42)
'''Honda vireaza pe spate la modele de dinainte de 1990! '''

aici vorbim de masini normale...nu de ozn'uri.. tongue.gif  i vtec frateeee...cand intra te uzi instant...intra si 10 turbine...vireaza toate rotile din 1945......nebunie...
Asteptam poze..
*



nu inteleg de ce esti ironic, honda prelude chiar are sitemul asta......aaaa sau am uitat daca nu e de la renault nu e valabil
Hack
user posted image
ssilviu
Și totuși care este legătura cu avioanele în afară de nume?
M i h a i
9.8 suta.... tongue.gif
adi_saba
nu inteleg care e problema voastra! atata misto! sunt curiosi cati dintre cei cu mistourile astea au o masina premium,o masina in care nu vezi colorati/..si in care nu urla manelele. Sunt curios cati dintre ironici nu au condus un Saab? CREDETI-MA ca am putut sa iau vw ,audi,bmw...dar nu imi plac...si cand le vezi la tot pasul. Si da,e atat de greu de acceptat ca saab face si avioane?! De ce in germania sau in america sau alte tari saab-ul e apreciat? pt ca e o masina proasta?Nu -dar la romani cultura auto tind spre zero sad.gif
Hack
Deci cine nu are Saab nu are cultura auto? huh.gif
tatabobu
Tie iti e atat de greu sa admiti ca inca nu esti credibil pana nu pui poze?
SI asa, pentru linistirea ta, afla ca sunt suficienti oameni pe aici din masinile carora sunt convins ca nu urla manele.
EDIT: si n-o mai da langa cu "marca exclusivista", ca a fost asa ceva inainte sa imparta platforme cu te-miri-cine.
M i h a i
QUOTE(adi_saba @ 23 Feb 2010, 15:29)
nu inteleg care e problema voastra! atata misto!
*


daca aveai posturi realiste...corecte...nu mai aveai parte de misto.. wink.gif
a fost atat de mult apreciat saab incat a ajuns la faliment...foarte mult au vandut....nu ma refer numai la un singur model...de ce crezi ca nu a prins la ''public'' ? pt ca nu sunt ''cunoscatori'' ..etc...pentru ca lumea nu stie ce este bun? este frumos sa fii un pic exclusivist....sa nu gresesti masina in parcare si sa tragi de usa masinii vecinului tau care are o marca identica..culoare..etc.... pana la urma ne pui si noua niste poze....cati km are masina?la ce interval se fac reviziile? toate sunt facute in reprezentanta? daca da, sunt curios si eu de un pret pentru ultima....
b76bgaarh
seinfeld avea una....
qwertyuiop
concluzia - o cutie pe roti , submotorizata , care mai este si in faliment... biggrin.gif
Dar baga niste poze ca e lumea curioasa tongue.gif
nalodaniel


au facut o recenzie si pentru 9-3.
au apreciat-o ca fiind o masina "verde" cu un motor foarte destept (era sezonul 1...)
murfi
eu am mers de cateva ori cu un 9-3 aero si am ramas placut impresionat.
ArtVandelay
QUOTE(b76bgaarh @ 23 Feb 2010, 17:19)
seinfeld avea una....
*



saab 900 convertible biggrin.gif
adi_saba
cum pun poze?
R19/16v
Le faci mai mici, max 1024*768 si le atasezi smile.gif
l@u
asa
naighba
Add Reply ... sub emoticoane ai "Browse" ... cauti poza ii dai "open" apoi "Adauga atasament" . Dupa ce s-a facut uploadul iti vor aparea atasamentele si dai "Add into Post"
adi_saba
biggrin.gif [attachmentid=1627596378] [attachmentid=1627596379] [attachmentid=1627596380] [attachmentid=1627596381]
rtBK
cam sifonate placutele de inmatriculate.... sigur e in mintile ei?
semit
nu esti cunoscator! stai jos nota 2!
R19/16v
Frumusica.
adi_saba
[attachmentid=1627596391] [attachmentid=1627596389] [attachmentid=1627596388] [attachmentid=1627596387]
PaulT
Frumoasa masina! Sa o stapanesti sanatos .
b76bgaarh
imi place...
ArtVandelay
arata bine..
din ce an e si cat a costat? ca nu le am cu saab-urile (nu sunt cunoscator tongue.gif)
argon
pare ca a fost pocnita frontal..
adi_saba
masina are 94000km si e cumparata de la seful de service saab.
qwertyuiop
cam sifonata placuta de inmatriculare pe spate , si portbagajul parca e mai sus
R19/16v
Mie-mi pare bara fata putin diferita la culoare, deci probabil c-a fost lovita nitelus in fata si schimbate numerele intre ele.
Catalinmodena
Frumoasa masina wub.gif ,inca de la aparitia actualului model de 9-3 apreciez marca.Admir ca ai avut curaj sa faci o astfel de achizitie.Singura potentiala problema o vad,la fel cum s-a mai zis,in partea de service.
Eu unul prefer modelul asta in fata unu treiar sau Audi A4,de aceiasi varsta.

Stiu ca citeam intr-o revista un comparativ intre un 9-3 Aero si fostul E-klasse,in sensul care intra mai tare intr-o curba.Saab-ul a iesit invingator.
adi_saba
a fost lovita bara fata si inlocuita si ceva la capota ...insa sub capota e intacta deci nu e ceva grav...am verificat-o si pe rampa.! nu a stiut exact priprietarul sa-mi zica pt ca asa a luat-o de la reprezentanta Augusta..A,am verificat-o si la firma de asigurari si e curata!
aLecsunder
Minunata , s-o stapanesti sanatos ! Cum spunea cineva mai sus , trebuie sa ai curaj pentru o alegera ca asta pentru ca nu e o marca populara . Sincer , daca m-ar interesa clasa asta si eu as include acest model pe lista langa Volvo S40 si Alfa 159 .
cdadan
QUOTE(Catalinmodena @ 23 Feb 2010, 21:26)
Stiu ca citeam intr-o revista un comparativ intre un 9-3 Aero si fostul E-klasse,in sensul care intra mai tare intr-o curba.Saab-ul a iesit invingator.
*


Era interesant de aflat care iese mai repede din curba. Oricum, comparatia nu-si are rostul sunt clase diferite, cu caiete de sarcini foarte diferite.
OT: frumoasa, mie imi place. Sa o folosesti sanatos! Cifra afisata nu e decisiva, ce daca are doar 150 de cai din 2 litri? Nordicii sunt cu LPT (low pressure turbo).
adi_saba
multumesc biggrin.gif cat despre service ,este la Satu Mare..deci 100km.
gruita2005
Adi Saba, frumoasa masina sa o conduci sanatos si fara evenimente nedorite. Poate o sa vi o data la intalnirea membrilor in Baia Mare sa o vedem si noi biggrin.gif
Iulikk
Fain trancarici. Sa te bucuri de el si sa te duca unde vrei tu cu benzina putina tongue.gif . Multi km fara probleme.
naighba
Sa ne impartasesti senzatiile in curbe. De exemplu la Laguna GT cu 4Control una din "senzatiile" cele mai importante in curbe este contracararea fortei centrifuge. Mai pe scurt nu se simte ca iei curba cu viteza ... nu te arunca din scaun. Dupa primi km m-am obisnuit cu senzatia putin "supranaturala" tongue.gif. A doua "senzatie" este unghiul de bracaj . Ma bag in intersectii stranse mult mai usor ... nu mai trebuie sa fac manevra de "camion" pe care o facem cu Laguna 2.

P.S. Intreb si eu ... nu stiu cat de apropiat este sistemul de pe Saab cu cel de Renault. Prima generatie de 4WS a fost conceputa de Nissan si nu era cine stie ce, functia fiind chiar inalturata de multi proprietari de Nissan la acea vreme pentru ca nu le oferea deloc senzatii tari tongue.gif
dcn
38.gif
Sa-ti traiasca! Imi place foarte mult interiorul. Totusi, avand in vedere ca e pe dedesubt Opel vectra, nu inteleg de ce nu este apreciata ca masina.
adi_saba
QUOTE(gruita2005 @ 23 Feb 2010, 21:56)
Adi Saba, frumoasa masina sa o conduci sanatos si fara evenimente nedorite. Poate o sa vi o data la intalnirea membrilor in Baia Mare sa o vedem si noi  biggrin.gif
*


zi-mi data la care e planificata urmatoarea intalnire!oricum vineri ajung in Baia Mare sa scot numerele si poate ne vedem la o cafea wink.gif
Adrian00
Sa o stapanesti sanatos!E frumoasa! rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.