Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: vaucer rabla contra bmw rechin 81
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
argon
ce ma, pe cazanul ala de l-ai luat cu 1000 de euro tot copt si sudat vrei 1500 + vuser? radmasa.gif pe cine iei de prost? asa ti s-a parut Merced cand il vazusi? ma indoiesc ca ar fi.
Mr_Devil83
Nu ma panarama. Prost e ala de ia masina la 2000 de euro cu 280 de mii de km la bord.
studioworks
QUOTE(Mr_Devil83 @ 7 Apr 2010, 19:45)
Prost e ala de ia masina la 2000 de euro cu 280 de mii de km la bord.
.
*


blink.gif nu cred ca exista asa ceva!
poate doar daca e un "estate"
ionut81
coffee_spitsk.gif
argon
limuzina avea 69.000 km cand am luat-o, in fine, daca chiar vrea supernova isi ia cu 1500 euro fara vuser, si cu aer conditionat, si dintr-o bucata, nesudata din bucati, nevopsita, si in nici un caz un cazan luat cu 1000 euro si dat mai departe cu 2000.

daca tot nu poti sa-ti uiti frustrarile si visele umede cu limuzine, si sa aduci vorba de mine, nu te astepta sa gust 'glumele' tale, daca nu aduceai vorba de mine nu ma legam de absolut nimic.
Mr_Devil83
avea 269 de mii de km, vrei sa iti aduc proprietarul in fata sa iti zica ca ai luat tapa ma?

Vrei sa le zic la toti de pe forum cum nu ai vrut tu espero de 1,8, motor de cuplu cu consum cat tabla ta, ca e prea sugativa si ti-ai luat motor de 1,5 anemic si interiorul uzat?

Sau vrei postarile tale din anunturi unde cauti interior de espero?

Sau vrei sa discutam la o bere?

Numai motorul de supernova, cu injectia aia secventiala valoreaza cat 2 sexperouri. =))

P.S. argon, pe vremea cand tu te gandeai cum sa iti cumperi scaune si delcou la dacia ta eu aveam espero luat pe banii mei. Scuteste-ma cu frustrarile tale ca am condus mai mult espero decat ai condus tu dacia 13xx in aia 5 ani de cand ai permis de conducator auto incurcator de lume. Ca tot am stat in spatele cotetului tau vreo 2 km si m-am convins ca nici organe genitale, nici experienta in apasatul pedalelor nu ai.
argon
inca caut interior, ti-a scapat din vedere ca vreau de piele, ala ar fi motivul schimbarii.
Marty
Vezi sa nu-ti iei unu' din piele de pla, cind vede vreuna pe strada se face autobuz...
Mr_Devil83
dc ma, nevasta-ta aia "subtirica" transpira mult cand conduci tu? =))
Marty
Auzi nea, ca faci misto de el e una, da' lasa-i familia-n pace ca n-are nicio treaba!
argon
QUOTE(Mr_Devil83 @ 7 Apr 2010, 20:11)
dc ma, nevasta-ta aia "subtirica" transpira mult cand conduci tu? =))
*



alta era aia 'subtirica', pe nevasta-mea nici macar nu o cunosti, dar eu iti cunosc o fosta prietena cu care umblai si chiar n'as vrea sa pomenesc despre asta ca nu are nici o relevanta pe acest forum, chiar daca tie iti arde de asa ceva.
kog
oai ca nu m-am mai distrat asa de multa vreme. 296.000? ohmy.gif
argon
vezi de treaba, nu-l cunoaste nici pe fostul proprietar, baga din top ca i-am stricat sustele cu Merced.
Paul Gabriel
pana la urma conteaza ca-i limuzina, succes in continuare baieti smile.gif)
cosmin_2300
QUOTE(Mr_Devil83 @ 7 Apr 2010, 20:11)
dc ma, nevasta-ta aia "subtirica" transpira mult cand conduci tu? =))
*


Tu ai probleme la "mansarda" ?!
Ce treaba are nevasta omului cu masina ?! huh.gif
Ai ceva cu el , da-i un PM in care-l injuri , scuipa-l cand il vezi ... da' nu te lua de familie ! mellow.gif
sorin1983
QUOTE(Shush @ 2 Apr 2010, 10:22)
[attachmentid=1627608886]
*


Nu vedeam nici in 100 de ani agrafa aia...
Ati luat-o razna cu rudele smile.gif

Revin: eu nu vad agrafa nici acum smile.gif Ce naiba... nu e corect la dracu...
Merced
Si sa aiba 269.000km, masina arata foarte bine in pozele initiale. Bravo proprietarului. Desi ma indoiesc ca are asa multi.
Va certati de pomana, aveti problemele voastre si e pacat, da' ma rog, voi stiti mai bine. In orice caz daca aveam 1500 de euro plus voucher nu luam o SuperNova, nici cu 10.000km. Mai repede iau un Cielo pentru ca am unul prin ograda si stiu cum se comporta, cat sunt consumabilele, cum arata pe dedesubt dupa aproape 15 ani. Nu stiu cate SuperNove o sa prinda 15 ani, probabil cele antifonate ulterior de proprietari cum se cuvine, restul Dumnezeu cu mila. Revenind, sper ca magelan_explorer n-a primit iar ban, ca n-am gasit pana acum mesaj cu numarul de telefon. sad.gif

Trebuie sa intelegeti un lucru, eu vreau sa analizez bine masina asta, care s-a nimerit a fi un BMW, si daca pare ca duce 10.000km fara investitii de zeci de milioane, pentru asta o iau. E o masina care-i deja de epoca, multe as putea sa-i fac, doar tinand-o in parcare, cosmetizari, cautat ornamente, dracii, care intr-adevar, costa MULT, dar nu-s necesare. Mie imi plac masinile vechi, macar sa fie o baza buna pentru asa ceva, ca daca nu se dezintegreaza tabla cu timpul as putea usor s-o imbunatatesc si din punctul asta de vedere.
Sincer spun, contra unui voucher as fi mers sa vad cam orice masina care nu era tot o Dacie gaurita...
Momentan imi trebuie o masina cu care sa merg si atat.
sorin1983
QUOTE(Merced @ 7 Apr 2010, 23:02)
In orice caz daca aveam 1500 de euro plus voucher nu luam o SuperNova, nici cu 10.000km. Mai repede iau un Cielo pentru ca am unul prin ograda si stiu cum se comporta, cat sunt consumabilele, cum arata pe dedesubt dupa aproape 15 ani.
*


Stai sa vezi acum secs ca ai indraznit sa injosesti SN... Nu ti-ar fi rusine sa vii cu o marca concurenta pe un forum dacia si sa o ridici in slavi... Da-ti doo palme.
Merced
Mi-am dat.
Markos
a durut? unsure.gif
Merced
Neah... Am dat cu mila, fiind prima abatere.
argon
QUOTE(cosmin_2300 @ 7 Apr 2010, 22:55)
Tu ai probleme la "mansarda" ?!
Ce treaba are nevasta omului cu masina ?!  huh.gif
Ai ceva cu el , da-i un PM in care-l injuri , scuipa-l cand il vezi ... da' nu te lua de familie !  mellow.gif
*



daca se lua pe drept era altceva, dar nici nu o cunoaste, cum nici pe fostul detinator al masinii nu-l cunoaste, si cum nici nu cunoaste kilometrajul sau uzura interiorului, si nu e corect sa inventeze prostii cand ramane fara argumente, for the record sunt care au vazut-o pe forum, si are vreo 60 de kile, ca din postul sau rezulta ca ar fi vreo balena ca el, nu ca as avea ceva cu cei mai 'bine facuti'.

Am dat report sa se stearga aiurelile astea fara nici o legatura sau norma morala.
Marty
QUOTE(argon @ 8 Apr 2010, 09:26)
for the record sunt care au vazut-o pe forum, si are vreo 60 de kile, ca din postul sau rezulta ca ar fi vreo balena ca el, nu ca as avea ceva cu cei mai 'bine facuti'.
*

argoane, sa ma scuzi, da' esti fraier! NU inteleg de ce te apuci sa te justifici cu kilele nevesti-tii !?
argon
nu ma justific, dar cand se prezinta o afirmatie eronata din prostie/rautate/samd macar sa fac corectia de rigoare.
ady77
Bun acum am aflat ca sotia ta are 60 kg, ce altceva ne mai poti spune despre ea? Eventual o poza, ceva? tongue.gif
argon
o sa fac topic voucher rabla contra sotie din '81.
Marty
Io zic mai bine sa faci topic la "Jurnal de bord" cu titlu': "Sotia mea de shaijda kile"
Steel Tormentor
ca sa fie relevant trebuia sa spui si inaltimea smile.gif

ps: ati innebunit
Merced
magelan_explorer, tot astept, tot astept... laugh.gif
slider2
eu cred ca si-a luat ban iar... auzi dar email nu are?? ca de intrat poate nu intra des pe messenger, dar mailurile cred ca si le citeste...
misu78
Agitatie multa......... Prea multa parca.
Markos
QUOTE(Merced @ 7 Apr 2010, 23:02)
Momentan imi trebuie o masina cu care sa merg si atat.
*


vezi ca-i un Audi 1310 pe-aici pe forum wink.gif
Merced
Nu-i de vanzare. Oricum am una care sigur merge mai bine, dinamic vorbind.
magelan_explorer
ti-am lasat nr Merced !

deci topicul s-a tarnsformat din "bemve din 81 contra vaucer rabla"
in "nevasta de 81 de kile contra orice rabla" !
rolleyes.gif

super-tare !

Merced,poate mai gasesti doua vaucere,omul iti da 15mil pe bucata,e hotarat pE
i10-le ala,nu mai doarme noaptea... !
FLP
QUOTE(Marty @ 8 Apr 2010, 13:36)
Io zic mai bine sa faci topic la "Jurnal de bord" cu titlu': "Sotia mea de shaijda kile"
*




Iti dai seama ca daca s-ar face topic s-ar ajunge ca nevasta-sa e mai tare ca Jennifer Aniston.
Muttley
Nu-nteleg nimic. Mai iei ma vemveu'?
Sau cats fumeii di shaizash di kili?
Merced
radmasa.gif
Ma duc sambata sa-l vad.
Markos
sa faci poze!
Merced
Eu sunt foarte ghinionist in general, deci nu m-ar mira sa ploua cu galeata. ohmy.gif
Iau si aparatul dupa mine, da' eu sper sa nu fie nevoie sa-i fac poze sambata, si sa-i fac poze dupa ce intra in posesia mea.
Muttley
Ai grija, obtinerea bonului nu implica doar parasirea maibahului in poarta Rematului. Trebuie acte multe, d-aia la mine dureaza atat sad.gif
Merced
Am o pila, teoretic chiar mare, sa vedem de luni incolo. Hai sa lasam topicul sa cada, macar pana sambata seara, cand revin cu impresiile mele. Nu cumva esti prin Bucuresti? 04.gif
TiL
Ai nevoie de insotitor la vizionare? Sunt curios cum e masina, posibil sa lucrez sambata, dar oi vedea.

Posibil sa ploua de maine....
Muttley
Da, sunt in Bucuresti. Suna-ma daca ai nevoie.
Merced
Eu ma gandeam sa iau un "mester" din Pitesti, da' m-am sucit intre timp, ca nici ala nu stie mare lucru. M-as bucura sa veniti amandoi cu mine, daca aveti timp, sa vad masina. smile.gif
Markos
cica marca asta īti cam ia mintile, eu zic sa te mai gandesti...
TiL
Da, marca asta iti ia mintile, o stiu pe pielea mea biggrin.gif
Inchipuie-ti ca toyota avensis pt mine e un nimic pe langa 525i-ul din '85. De 8 luni merg cu ea si abia incep sa ma acomodez, sa o accept.

Merced, vorbim pe mess: lucit2000
Marty
Merced, ia-l pe TiL ca stie la bemveuri, Matli e cal maro, nu stie da' se baga-n seama. wink.gif
Merced
Eu ii iau pe ambii daca vor sa vina. Cu TiL am vorbit deja. Matli stie cu ce atelaj merg eu, deci el ar fi mai obiectiv ca mine cand le-ar compara pe amandoua. icon_mrgreen.gif Plus ca il cunosc binisor deja si zic eu ca se pricepe. biggrin.gif
C a t a l i n
Dupa ce faci actele, mergi la BMW Classic Center tongue.gif
user posted image
Markos
daca prinde suta sub 8 secunde io zic s-o iei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.