Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Clipul zilei
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78
MihaiD
SpaceX, aterizarea pe la min. 27 smile.gif
Macione
https://www.youtube.com/watch?v=GVF96Qv7Eu0
MuciX
gabize
smile.gif
cj98czh
A fost tare aproape sa fie cantecul lebedei smile.gif
Han Solo
foarte fals smile.gif
IRONICK
QUOTE(MihaiD @ 9 Apr 2016, 10:03)
SpaceX, aterizarea pe la min. 27  smile.gif
https://youtu.be/7pUAydjne5M?t=1647
*


Adica asta ...

https://youtu.be/MW5GRYVxRCY?t=3991
MuciX
Chiar ieri vazusem comparatia pe interneti. What a time to be alive. smile.gif
Squirrel
Varianta portabilă


simon
Ce chestie ridicola a ajuns motocicleta, doar tataie sa mai mearga cu ea de-acum. wink.gif
MihaiD
QUOTE(MuciX @ 13 Apr 2016, 14:37)
Chiar ieri vazusem comparatia pe interneti. What a time to be alive. smile.gif
*



Mai ales ca le-a luat numai 4 ani sa ajunga sa faca asta
MuciX
Am urmarit evenimentele de-a lungul timpului si mereu ma ofticam cand aveau parte de cate un esec. Cam ca atunci cand se chinuie un pusti sa stea in picioare si nu ii iese.
Acum ca au reusit asta, le mai ramane doar sa nu mai arda dinozauri.
BannedHost
https://vimeo.com/163583449
luck33ro
Mistoc! up.gif
meganus_bicorpus
fain de tot! valuri.gif
b76bgaarh
https://www.youtube.com/watch?v=TX3F71h_zOU

taraf, aston martin taraf.
Squirrel


Lamborghini Aventador SV în țiplă:
b76bgaarh
https://www.youtube.com/watch?v=lbVIfNI-wQ8

cand o sa ma fac mare o sa imi iau un McLaren, de jucarie.
#Dino
https://www.facebook.com/SportMaraton/video...?type=2&theater

Pe la 01:45 era de dauna totala... Iar cioara a ramas gravida din 2-3 capace.
luck33ro
No to racism!!! dry.gif
MuciX
Concluzia: daca asculti muzica de rahat in public, meriti sa fii jucat in picioare de omul superior - romanul.
Diac
Mai e vorba si de provocare, ca oamenii aia n-au sarit la saracii romi asa din placere. Dupa ce aia au injurat tot tramvaiul si au dat sa sara ei la bataie, si-au luat-o. Sigur e si o doza de rasism in treaba asta, dar parca si un român daca face treaba aia, te cam enervezi. SI parca stim cu totii momentul cand unul ca astia face scandal in tramvai si toata lumea baga ochii in podea si se face ca nu vede nimic.
MuciX
Ok aia au provocat, dar daca "noi romanii" ne simtim atat de imaculati si de prejudiciati de loviturile de imagine pe care ni le dau tiganii, ce am facut in privinta asta? Am dat dovada de un comportament superior si am explicat unde gresesc, sau i-am reclamat unei autoritati competente? Nu, am sarit la bataie inapoi.
Plus de asta, noi ne vaitam ca sunt amenzile prea mari, deci pedepse injuste comparativ cu fapta, dar astia ca si-au luat bataie in public pentru ca asculta muzica de rahat?
Suntem inclinati sa fim impotriva lor oricum, ceea ce le va face integrarea si mai greoaie.
Personal sper ca din partea lor sa apara si pe la noi un Cassius Clay si un Martin Luther King. Vad ca daca nu se revolta asa cum au patit-o americanii noi nu intelegem. Libertatea unui om si dreptul la exprimare nu pot fi ingradite pentru mult timp, indiferent cat de indreptatiti se simt cei ce oprima.

Repet, in incidentul de fata au vina lor, dar pentru ca ai ascultat muzica de rahat in public nu mi se pare ok sa iti iei bataie, in timp ce un tramvai intreg aclama "salvatorul".
Societatea noastra este fundamental gresita, daca nu vede o problema in asta.
#Dino
Ce zici tu acolo bre? Sa ii reclami la politie că ce? Li s-a spus să lase volumul mai jos, au cautat-o cu lumânarea și au primit corecția. Cu ciorile astea nu funcționează vorba bună, dacă îi lăsăm o să ajungem să ne fure din buzunare fără să comentăm.
Diac
"Stai acolo ca ti-o iei", "Tine-ma ca-l sparg" ziceau victimele. Din filmare nu e clar cine a dat primul. Carei autoritati competente reclami doi derbedei care asculta muzica tare si injura tot tramvaiul? La metru da e usor ca îi da paza afara, dar in tramvai? Aia le-au spus sa dea muzica mai incet, si li s-a raspuns cu injuraturi si amenintari.

Si apropo autoritati competente : la Palesica nu a intervenit nimeni cand ala i-a luat mau' fetii. Si pâna la urma bine au facut toti handralaii aia din bar. Daca unu' din ei îi tragea derbedeului un scaun in cap, la sfârsit, dupa ce fata isi retragea plângerea, ala ramânea cu "vatamare corporala si alte loviri". Pam-pam.
MuciX
Din nou, problema nu se pune ce au facut tiganii, pe care vad ca unanim ii consideram subumani, problema se pune ce am facut noi in situatia asta, ca umani?
QUOTE(#Dino @ 5 May 2016, 11:03)
Li s-a spus să lase volumul mai jos, au cautat-o cu lumânarea și au primit corecția. Cu ciorile astea nu funcționează vorba bună, dacă îi lăsăm o să ajungem să ne fure din buzunare fără să comentăm.
*


Romania, Anno Domini 2016.
Domnul meu drag, te invit sa citesti cateva cronici legate de cum erau vazuti italienii si irlandezii in US pe la inceputul secolului trecut. Idem cum erau vazuti negrii pana mai deunazi. Pe sub mana, inca mai sunt vazuti asa, dar acum e tabu.
Dupa care te invit sa apleci urechea la parerile comunitarilor vizavi de romanii plecati la munca in europa si sa imi spui cat de just ti se pare. Au fost de rahat francezii cand faceau misto de noi pe la tele, nu? Sunt naspa nationalistii britanici care nu vreau sa ne dea drept de munca, nu? Oare de nationalistii din Suedia ne place?
Intre timp noi injuram tiganii si ne dorim sa se mute toti maghiarii in Ungaria, sa ne luam tara inapoi.
luck33ro
Eu glumeam mai radmasa.gif Nu are nicio legatura cu rasa - sunt 2 nesimtiti care au agresat auditiv un tramvai intreg .
Faptul ca au luat-o pe coaja li se datoreaza in totalitate happy.gif
MuciX
Serios nija? Daca facem regula de trei simpla, iar pentru muzica de rahat in public primim bataie, pentru o inghetata aruncata pe jos ce primim? Dar pentru ca am lovit masina unuia cu carutul de cumparaturi?
#Dino
QUOTE(MuciX @ 5 May 2016, 11:18)
Serios nija? Daca facem regula de trei simpla, iar pentru muzica de rahat in public primim bataie, pentru o inghetata aruncata pe jos ce primim?
- amenda daca te vede politistul sau bataie daca te iei in gura cu vreunul pe tema inghetatei aruncate

Dar pentru ca am lovit masina unuia cu carutul de cumparaturi?
- daca te vede proprietarul sau altcineva, suporti daunele (cash) sau bataie daca te iei in gura cu vreunul pe tema asta

*


MuciX
Haha, cul.
QUOTE
Scene incredibile ieri in tramvaiul 41! Un suedez și o femeie scoțiană roșcată ascultau electro-funk-pop la telefon la un volum foarte deranjat. Rugați să oprească muzica melomanii au refuzat, impunând obiceiul lor antisocial prin amenințări cu bătaia.
Părțile au devenit mai agresive până când cineva, nu se știe cine, a aruncat primul pumn.
Suedezul și femeia scoțiană au fost dominați însă de cei doi cetățeni care după mai mulți pumni i-au imobilizat ca să-i dea afară la prima stație.
În general violența nu este bună și cei doi cetățeni au greșit răspunzând fizic dar lumea este de acord că au fost provocați de fapte foarte antisociale.


Sursa: Rezistenta Urbana
#Dino
Suedezii și scoțienii nu fură din genți/buzunare. Caterinca e bună, însă problemele se rezolvă rapid cu un șpiț în botul ciorii.

Susțin integrarea țiganilor, dar vreau ca aceștia să aibă un comportament normal.

De ce crezi că se țin nunți pe mijlocul străzii? (uneori sunt blocate străzi cu totul, alteori numai o bandă)
MuciX
Lipsa acuta a actiunii autoritatilor? Cumulata cu o lipsa acuta a educatiei? Mie imi par probeleme ale societatii "noastre" nu a "lor".

Bun, deci impotriva "lor" violenta este raspunsul, ca doar traim in evul mediu. Noi romanii daca suntem bruscati pe strada de catre organ ca am traversat neregulamentar si nu vrem sa platim amenda avem drepturi. Haha, mi-am amintit de moldoveanul cu "sugi... de 6 milioane". Oare daca il lua p-ala la bataie organul, ce iesea?

P.S. chiar crezi ca utopia se afla acolo unde traiesc suedezii si scotienii?
AndreiMR
Integrarea se face prin educatie+aplicarea stricta a legilor, si e un proces de durata. In conditiile in care nici romanii nu stau prea bine la capitolul asta, e mai greu sa ai pretentii de la tigani, care de multe ori sunt si mai saraci si mai defavorizati decat multi romani.
MuciX
Lipsa de asistenti sociali, deci nu apuca sa mearga pe teren, sa "educe" parintii sa-si lase copiii la scoala. Dar asta tot o problema a "noastra" este. Fara educatie nu prea ai acces la slujbe bine platite si licite in acelasi timp, decat daca esti un putoi romanache de bani gata, atunci nu trebuie decat o diploma de la romano-americana si un telefon din partea lui tati si se rezolva, de educatie nu e asa mare nevoie.
#Dino
OK, sunt problemele societatii noastre. Sa le rezolvam.

1. daca suntem bruscati pe strada de catre organ ca am traversat neregulamentar si nu vrem sa platim amenda avem drepturi
- trebuie sa platim amenda, comentariile sunt de regula de prisos. Cel mult se poate scapa prin prescriere.

2. moldoveanul cu "sugi... de 6 milioane". Oare daca il lua p-ala la bataie organul, ce iesea?
- garcea primea avertisment sau era dat afara din politie. Celalalt ramanea cu amenda. Totusi garcea nu e cetatean, normal ar fi fost sa il incatuseze si sa il duca la sectie, apoi sa fie acuzat pentru fapta respectiva


MuciX
Foarte simplu, nu?
Pana acum ziceai ca bataia e cheia succesului, acum ca nu vorbim de tigani cu gusturi naspa nu mai e?

#Dino
Daca e jignit, garcea poate aplica amenzi.

Eu, ca si cetatean, trebuie sa apelez la garcea. Stim cu totii ca in cazul de fata, daca respectivii ar fi sunat la politie, li s-ar fi dat cu flit. Prin urmare, s-a rezolvat problema ”pe direct”, sau mai degraba ”pe sistem”.

Din punctul meu de vedere, cel care a fost tras pe jos si ulterior loveste cu piciorul, la 01:45 loveste incet, ar fi trebuit sa fixeze lovitura si sa dea ca in sacul de cartofi.
MuciX
QUOTE(#Dino @ 5 May 2016, 12:13)
Eu, ca si cetatean, trebuie sa apelez la garcea. Stim cu totii ca in cazul de fata, daca respectivii ar fi sunat la politie, li s-ar fi dat cu flit.
*


O alta problema de originie etnica.

QUOTE(#Dino @ 5 May 2016, 12:13)
Prin urmare, s-a rezolvat problema ”pe direct”, sau mai degraba ”pe sistem”.

Din punctul meu de vedere, cel care a fost tras pe jos si ulterior loveste cu piciorul, la 01:45 loveste incet, ar fi trebuit sa fixeze lovitura si sa dea ca in sacul de cartofi.
*


Fetele violate si-o merita, cine le pune sa se imbrace asa? E ca si cum ar invita barbatii sa se ia de ele.
luck33ro
QUOTE(MuciX @ 5 May 2016, 11:18)
Serios nija? Daca facem regula de trei simpla, iar pentru muzica de rahat in public primim bataie, pentru o inghetata aruncata pe jos ce primim? Dar pentru ca am lovit masina unuia cu carutul de cumparaturi?
*



Mai mucix tu ai observat ca au fost rugati sa opreasca muzica pt ca deranjeaza si suedezii au trecut la amenintari si au devenit agresivi? Cine cauta scandal intr=un final il gaseste happy.gif

Daca dai cu carutu in masina si nu platesti paguba iti iei si tu o dauna mica . Tu ce ai vrea, sa primesti felicitari?
MuciX
Sa zicem ca sunt un dulap de om si il puteam rupe pe tigoinea ca pe scobitoare fara prea mari eforturi. Il rugam cilivizat sa opreasca muzica si refuza. Il rugam cu ton imperios si ma ameninta. Moment de cumpana:
a. pentru ca nu vrea sa opreasca muzica si e tare in clont il bat in gura ca pe coasa;
b. cantaresc putin situatia si imi dau seama ca nu merita sa bat un om pentru ca asculta muzica in public si imi vad de ale mele.
Din nou, inteleg ca nici aia nu au fost usa de biserica, problema se pune de cata dovada de caracter a dat "romanul" cand s-a vazut intr-o pozitie de autoritate.
De altfel vorba in popor zice de tigan ca s-a vazut imparat si l-a spanzurat pe ta-su.
luck33ro
Nu au luat mai bataie doar au fost ajutati sa coboare din tramvai ca erau putin confuzi happy.gif
bion
@mucix Cam asa s-a inceput civilizatia si in occidentul mult laudat.Dupa cateva generatii pe rug, tepe agatatori si alte cateva arse la buzunar totul eok.
marksman
#Dino
QUOTE(MuciX @ 5 May 2016, 12:43)
Fetele violate si-o merita, cine le pune sa se imbrace asa? E ca si cum ar invita barbatii sa se ia de ele.
*



Nu omule. Se pot imbraca asa cum considera, atat timp cat nu te perturba. Deja exagerezi


QUOTE(MuciX @ 5 May 2016, 13:06)
Sa zicem ca sunt un dulap de om si il puteam rupe pe tigoinea ca pe scobitoare fara prea mari eforturi. Il rugam cilivizat sa opreasca muzica si refuza. Il rugam cu ton imperios si ma ameninta. Moment de cumpana:
a. pentru ca nu vrea sa opreasca muzica si e tare in clont il bat in gura ca pe coasa;
b. cantaresc putin situatia si imi dau seama ca nu merita sa bat un om pentru ca asculta muzica in public si imi vad de ale mele.
*


Iar te dai in barci. Li s-a spus sa lase muzica mai incet. Sa asculte in casti. Iar ei au venit cu amenintari cu bataia. Sa ma scuzi, dar daca la mine în țară o cioară borâtă mă amenință cu bătaia, mi se pare normal să-i atrag atenția cu un bombeu direct în clonț. Ce se vede în film nu e bătaie, e circ. Dacă vrei să vezi ce înseamnă bătaie, uite un exemplu din țările civilizate

https://www.youtube.com/watch?v=TRrKg_Zl6_M


Păreri?

QUOTE(luck33ro @ 5 May 2016, 13:10)
Nu au luat mai bataie doar au fost ajutati sa coboare din tramvai ca erau putin confuzi  happy.gif
*



Mor de râs, așa e!
MuciX
QUOTE(#Dino @ 5 May 2016, 16:00)
Sa ma scuzi, dar daca la mine în țară o cioară borâtă mă amenință cu bătaia, mi se pare normal să-i atrag atenția cu un bombeu direct în clonț.
*


up.gif
Diferente de idei, as zicem. Eu consider ca nu merita sa ma iau la bataie pentru asta. Daca el intelege doar de bataie, las' sa creada el ca "m-a facut".
Din fericire, niciunul dintre noi nu este factor de decizie cu privire la chestiile astea.
#Dino
Fiecare cu parerea lui.... nah
MuciX
L-am vazut de prima data. Faptul ca are loc intr-o tara civilizata nu inseamna ca e un comportament civilizat.
luck33ro


ghinion a dat de unu cu cazan bulgaresc radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.