Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Va crește TVA?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Markos
QUOTE(CatalinCTM @ 6 May 2010, 19:56)
dar pompierul care pana acum lua 850ron -25%=637ron ...

se pișa pe el de incendiu.
bogdanelkva
[quote=Markos,6 May 2010, 19:49]
am venit sa va antrenez
Lasa ca sunt destui pe sticla care ne invata sa strangem cureaua.ajungeeeee....
vijelie
637? zis cumva ca scade si salariul mediu pe economie?
Markos
nu, a zis doar ca salariu de bugetar nu scade sub salariul minim pe economie. pomana lor, nah...

nu e clar daca ala de la privat (600) sau ala de la bujetari (705).
vijelie
Auzi... dar sporuri de cunoastere a limbilor straine le mai da?
CatalinCTM
Brrrrr daca pompierul se pisa pe el de incendiu , doctorul iti dai seama ca da cu bisturiul in stanga si in dreapta la salariul de mizerie , facut mai de mizerie acuma .... Sunt salarii de bugetar care vor scadea sub salariul minim de economie. Dar cum sa crezi un guvern facut mincinos de catre guvernator ?smile.gif .... Pana la 1 iunie sa vedem cum dregem treaba ... vijelie sporurile se dau in continuare , clientela politica nu va avea de suferit ...
mdln19
salariu mediu pe economie va fi 600 lei.........oricum base a gasit vinovatul pentru situatia in care ne aflam:pnl-ul care a marit salariile in 2008 si psd-ul ca a plecat de la guvernare:)).........boc salveaza ce se mai poate salva:-j
vijelie
Doctorul mai ia o spaga, pompierul ia ciuciu.
daciafan
sa duca greul cei 5 milioane de "destepti" ce au votat cu bisexu`
Markos
QUOTE(CatalinCTM @ 6 May 2010, 20:01)
Sunt salarii de bugetar care vor scadea sub salariul minim de economie.

nu, asta cica nu se intampla. pomana lor, nah...
vijelie
Ba sa-l duca aia care au votat contra, ca-s mai putini tongue.gif
Manuel
@vijelie: Nu s-a dat astfel de spor. Poate pentru folosirea unei limbi straine.

ps
Ce spui tu e un exemplu de indoctrinare folosita sistematic de basescu&comp. Majoritatea bugetarilor au salarii mizere si nu beneficiaza nici pe departe de astfel de sporuri. Si chiar daca ar fi, un 15% la o baza de 6-700 lei inseamna un 50 lei net.
vijelie
Pardon, ai auzit de MAE?
mdln19
QUOTE(vijelie @ 6 May 2010, 19:04)
Ba sa-l duca aia care au votat contra, ca-s mai putini tongue.gif
*



sa-l duca mortii care au votat cu base:))
Markos
oricum, reducerea de 25% se aplica la venituri, nu la salarii mellow.gif
vijelie
Discount la manopera, ca la service.

@Manuel
Intr-o tara "mizera", salariile administratorilor ar trebui sa fie tot cam asa.
CatalinCTM
Manuel s-a dat sporul acela si multe alte sporuri idioate , desigur la institutille unde exista clientela politica.Markos , pomana lor acum(ai ceva cu pomana , stii ceva ce nu stim noi ? , cumva o sa mergem la pomana lu base?biggrin.gif) . Tata are o vorba , cine l-a votat pe Basina sa il aibe la masa (mic dejun,pranz,cina). Hai cenzuratu Portocaliu !!!
Markos
Ponta, acum 2 min: "sa ne opunem acestui genocid social, in parlament, pe strada, sau oriunde va fi nevoie"

e clar, începe balamucul sad.gif
Manuel
I'm in!
vijelie
Cine e Ponta?
Manuel
Coechipierul lui Keleti.
tatabobu
El crede ca-i sefu' lu' Ilici.
CatalinCTM
Me 2 i'm in! vijelie , ponta e ala care a avut curajul sau nebagarea de seama sa recunoasca ce basina nu recunoaste.
mdln19
eu ma duc sa arunc cu rosii smile.gif)
&feature=related ....... reflectati putin la versurile din video:)
Merced
Ba vin si eu, cu conditia ca la final, dupa ce-i casapim pedeleii, sa casapim si pesedeii si peneleii, si asa mai departe, si apoi dupa atata munca, ne relaxam toti si s-or gasi niste oameni curati sa conduca tara asta care a ajuns vai de ea.
Ce sa ne comparam noi cu grecii, ca la noi cand o sa se imputa treaba, se va imputi rau de tot. Si nu ma refer la oameni iesind in strada, pentru ca, dupa cum se stie, suntem varza la capitolu' asta.
Marty
QUOTE(daciafan @ 6 May 2010, 19:03)
sa duca greul cei 5 milioane de "destepti" ce au votat cu bisexu`
*

Iar ai aparut? Te-a trimis stapin-tu?


QUOTE(mdln19 @ 6 May 2010, 19:06)
sa-l duca mortii care au votat cu  base:))
*

Stai linistit ca si parintii tai tot cu Base au votat! Acu' inteleg de ce vroiai sa cumperi costumele.
mdln19
dupa ce ii dam jos de la conducere.......ii torturam , le luam toate economiile si...........si mai vedem noi ce le facem:))
Shush
De as prinde eu ziua cand o sa iasa romanii in strada !

sa ceara ceva, nu ca a castigat nationala la fotbal sau sa mearga la megarevelioane.
CatalinCTM
Merced , chiar daca inlaturi toti politicienii , vor veni aplaudacii politicienilor si vor face acelasi lucru... De politica nu ai cum sa scapi smile.gif La noi o sa se iasa in strada cand o sa fie prea tarziu , cand o sa ne ajunga cutitul la OS....
Manuel
Madaline, las-o jos...
mdln19
QUOTE(Marty @ 6 May 2010, 19:23)
Iar ai aparut? Te-a trimis stapin-tu?
Stai linistit ca si parintii tai tot cu Base au votat!
*



smile.gif) te inseli....eu si toata familia mea am votat impotriva lui basescu........as fi votat si o maimuta daca ar fi candidat.....
Merced
Ma, putem sa-i casapim si p-aia. Politica se face altfel in majoritatea tarilor civilizate din lume. Nu mai zic de U.E. Suntem vai de steaua noastra ca tara.
Markos
QUOTE(Shush @ 6 May 2010, 20:23)
De as prinde eu ziua cand o sa iasa romanii in strada !

eu am prins-o, acum fo 20 de ani. se întampla foarte rar (mamaliga explodeaza greu), dar atunci cand se întampla cam iese prapad frustrat.gif
bogdanelkva
Hai,toata lumea:Ul-ti-ma so-lu-tie,in-c-o re-vo-lu-tie!


nimic...liniste...
mdln19
cand iesim in strada?.......ce smecher e base:)) cica bugetarul = un om gras care s-a pus in spatele unui om slab:)) a omis sa spuna ca omul gras e portocaliu.....
Manuel
Da, inc-o revolutie, sa se mai pricopseasca cativa lideri de sindicat. Asta-i problema noastra, habar n-avem sa ne alegem conducatorii!
Singura solutie am mai dicutat-o pe alt topic: sa ne ocupe nemtii sau americanii.
vis-a-vis
E clar, ma mut la bulgari...
daciafan

adica vis a vis smile.gif
psychoo
QUOTE(bãse)
...guvernul va trebui sa ia si alte masuri...
*



deci mai trebuie sa apara...stay tooned
bogdanelkva
QUOTE(vis-a-vis @ 6 May 2010, 20:32)
E clar, ma mut la bulgari...
*


La aia iti fura masina,portofelul,actele,te lasa in c..u gol.mai bine mai jos,in Africa.
mdln19
singura solutie: revolutie si aducerea unui prinț străin
CatalinCTM
bogdanelkva prefer sa ma fure bulgarii , decat sa raman in tara , si sa stea un jegos de pdl-ist cu mana in buzunarul meu (ADICA SA MA FURE) si sa zica ca nu e adevara , ca sunt mincinos.
Markos
QUOTE(mdln19 @ 6 May 2010, 20:39)
singura solutie: revolutie si aducerea unui prinț străin
*


de ce neaparat strain? cristea nu e bun? huh.gif
CatalinCTM
Aceeasi intrebare ca vijelie(ca mod ma refer) . Cine e cristea?biggrin.gif
Markos
auzi la el, cine e printul cristea?..

user posted image

ba, tu pe ce lume traiesti?
mdln19
mai bine banel - da mai mult cu un strain:)
Shush
Pe mine prea putin ma intereseaza situatia asta (am motive bune) si as dori sa vad o iesire in strada doar asa sa ma conving ca romanii nu sunt chiar atat de fraieri, dar voi astia care sariti in sus pe aici cu revolutii, printi straini si ocupatii straine de ce nu faceti ceva in acest sens ?
mdln19
poi hai sa stabilim o data sa ne intalnim in fata guvernului.....
bogdanelkva
Noi ne intalnim intre noi,guvernul se intalneste cu FMI si tot asa...
mdln19
bn...ma duc singur...sa iau doar eu bataie de la jandarmi
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.