Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Va crește TVA?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
CatalinCTM
=))) , Eu sunt disponibil la orice ora , oricand . Si o miscare sociala nu o faci cu 100 de membri de pe daciaclub , o miscare sociala se pregateste (1-2-3 luni poate si mai mult de pregatiri ) + ca la aceasta miscare participa oameni din toata tara. Markos imi pare rau ca nu stiam cine e Cristea (nu le am cu fotbalul ) , dar tin minte ca era unu la dinamo (indoaie , Indoie cum ii zice smile.gif)) ? ) ala sa fie print in Romania.
Markos
maine seara e bine?




cum ne recunoastem?
Merced
Veniti cu cate un maimutoi in mana.
slider2
va imbracati in portocaliu... cred ca mai multa lume a fost la tampenia aia de show erotic (unde unii chiar s-au dat drumul pe romani wacko.gif ), decat o sa va strangeti voi...
CatalinCTM
smile.gif)) . Markos ma gasesti foaaarte usor daca esti atent la detalii tongue.gif . Un prim indiciu ar fi ca posed Logan , alt 2-lea ca e Ph2 , si al 3-lea este numarul. Daca e sa ne vedem in fata la guvern ma gasesti foarte usor wink.gif
slider2
pai voi vreti sa faceti miting de la volan??
CatalinCTM
Noup smile.gif)) Dar sper sa ne strangem atat de multi in fata la guvern , incat sa se blocheze traficul , si sa ramanem blocati in masini smile.gif)))) Asa ca o sa cautam prin masini dupa indicii si stickere daciaclub.ro biggrin.gif
vis-a-vis
Eu zic sa punem mana de la mana, vreo 10 euro de caciula sa zicem si sa angajam un ucigas platit sa ne scape de cancer...
Markos
bine ma, vin cu tirul de citrice, daca trebuie sa blocam.
daciafan
QUOTE(vis-a-vis @ 6 May 2010, 20:02)
Eu zic sa punem mana de la mana, vreo 10 euro de caciula sa zicem si sa angajam un ucigas platit sa ne scape de cancer...
*


dau si 100
mdln19
ma bag si eu.......imi vand casa
Merced
Da-mi mie 100 de euro sa-i duc o sticla de Chivas d-ala pizdos cu cianura in el. Sigur o bea fara sa se gandeasca prea mult. Pentru ce sa angajezi ucigasi?
CatalinCTM
As mai zice o metoda dar imi iau ban 2 ani =)))) . vis a vis un asasin la bulgari sau la sarbi cere 1000-5000 de europeni smile.gif ...
mdln19
cum putem lua legatura cu el?smile.gif)
eXtenSion
Ce rau ca am votat cu Base. Asta scade cu 25%, dar Giuana nici nu avea nevoie de imprumut. Oare care mintea mai mult?!

Da clar, daca era Giuana sau Cuin sigur era muuuuuult mai bine, evident.

Am vazut asta si din declaratiile lui Ponta si ale lui Crin, care nu au nicio solutie mai buna, doar demagogie tipica. Clientela PDL etc. De parca daca era PSD sau PNL la guvernare, nu era nicio clientela.
vis-a-vis
Tu esti chiar prost, sa moara mama. Purceaua-i moarta-n cotet si tu i-o sugi in continuare lu' basescu.
eXtenSion
Macar nu sunt atat de prost ca tine, tot e un plus.
mdln19
n-ai de unde sti cum era pana nu se intampla.......
psychoo
radmasa.gif
Shush
Oricine ar fi fost la guvernare acum tot la fel ar fi fost ...
psychoo
sau poate nu ne incurcam cu FMI daca erau altii?
eXtenSion
shush> Exact!

Toti vor bani fara productie, fara nimic, sa pice din cer. Cei care cred ca daca veneau altii scoteau sumele astea enorme fara nicio reducere sunt prosti, nu eu. dry.gif Va dati seama cati bani trebuie sa stranga? Sunteti atat de naivi sa credeti ca Johannis ii scotea asa, de-aiurea, din recolta de porumb?!

psychoo> Clar, mergeai tu si culegeai din pomi niste bani. Nu ne descurcam nici cu astia de la FMI, dar tu vrei sa incercam fara. Genial, du-te candideaza.
Shush
QUOTE(psychoo @ 6 May 2010, 20:15)
sau poate nu ne incurcam cu FMI daca erau altii?
*


Posibil, dar mai bine sigur nu ne era
daciafan
QUOTE(eXtenSion @ 6 May 2010, 20:12)
Macar nu sunt atat de prost ca tine, tot e un plus.
*


bah...inteligentule
pe tine cin` te plateste.?..Marty cumva?
vis-a-vis
El o face gratis...
eXtenSion
QUOTE(daciafan @ 6 May 2010, 20:16)
bah...inteligentule
pe tine cin` te plateste.?..Marty cumva?
*



radmasa.gif Din 89' tot visati sa va cada mierea in gura, iar cand nu se intampla asta si va dati seama ca va lipsesc si albinele, incepeti sa va doriti alta padure. De parca padurea fara albine scoate miere.
Markos
QUOTE(daciafan @ 6 May 2010, 21:16)
bah...inteligentule
pe tine cin` te plateste.?..Marty cumva?
*


da' ce, nu stiai pana acum? huh.gif
psychoo
QUOTE(eXtenSion @ 6 May 2010, 21:16)
shush> Exact!

psychoo> Clar, mergeai tu si culegeai din pomi niste bani. Nu ne descurcam nici cu astia de la FMI, dar tu vrei sa incercam fara. Genial, du-te candideaza.
*




sa te imprumuti pentru cheltuieli curente (salarii si pensii) e cea mai mare tampenie, nici nu o pot cataloga drept prostie!
nu am zis ca scoteau bani din pomi, nu ar fi fost bine dar macar urmasii nostrii nu ar fi fost nevoiti sa plateasca o datorie pentru niste bani care s`au dus degeaba.
mdln19
QUOTE(eXtenSion @ 6 May 2010, 20:18)
radmasa.gif  Din 89' tot visati sa va cada mierea in gura, iar cand nu se intampla asta si va dati seama ca va lipsesc si albinele, incepeti sa va doriti alta padure. De parca padurea fara albine scoate miere.
*




tu esti vaporean ca base? ai fost coleg de spritz cu el?
daciafan
QUOTE(eXtenSion @ 6 May 2010, 20:18)
radmasa.gif  Din 89' tot visati sa va cada mierea in gura, iar cand nu se intampla asta si va dati seama ca va lipsesc si albinele, incepeti sa va doriti alta padure. De parca padurea fara albine scoate miere.
*


nu iti este rusine???
eXtenSion
Mie? Voua nu va este ca ati tolerat asa oameni atatia ani? Sincer?

Ati vazut in 89 ce puteti face daca iesiti in strada, ca atunci nu circulau zvonurile ca nu e revolutia noastra. Si ce ati facut cand ati vazut cine preia tara? Nimic. Asa ca nu, nu mi-e mai rusine decat va este voua.

psychoo> Tu intelegi ca nici cu imprumuturi nu poate sustine pensiile sau nu? Fara ele ce faceai? Le taiai -pensiile- cu 50% si dupa te aruncai de pe pod?!
klaus
Interesanta turnura.
Basescu ori e super prost (ma indoiesc), ori a fost mult mai tare Isarescu in discutiile cu FMI, ori face un supershmen, ca mai apoi lumea sa spuna mai bine se mareste cota unica sau TVA (desi aici e clar ca Isarescu prezinta o puternica opozitie) decat sa se scada salariile
ipse
Ma bucur ca nu au crescut TVA-ul si impozitul. Era rau tare, dadeau mai tare in capul firmelor.

Sa se apuce, serios, nu in gluma, si de evazionisti, si de tot ce trebuiau sa faca, imediat dupa alegeri.
CatalinCTM
Acuma dau in cap la toata lumea =))) ... In fine , eXtenSion permitemi sa cred ca esti redus mintal . "psychoo> Tu intelegi ca nici cu imprumuturi nu poate sustine pensiile sau nu? Fara ele ce faceai? Le taiai cu 50% si dupa te aruncai de pe pod?! " cum vine asta ? Adica 10 miliarde pentru alegerile lu base se gasesc , da prostii mor de foame . Si te rog sa nu imi spui ca sunt prost etc... ca mananc cacao cand zic ca s-au cheltuit 10 miliarde pe fraudarea alegerilor wink.gif.
eXtenSion
catalin> Redus esti tu daca ai impresia ca alti politicieni care defileaza pe la noi nu faceau la fel. Asa ca uita-te in oglinda daca vrei sa vezi redusi. wink.gif
Markos
ba, da' totusi... aphophis p'unde umbla? huh.gif

deja îmi fac griji, cplm..
daciafan
aphophis are o sarcina grea dupa ce a luat euroi de la mine si vis a vis radmasa.gif
eXtenSion
Si apropo, intrebare geniilor ambulante... Acceptati ca PDL e cel mai corupt partid. Acceptati ca in romania se gasesc usor economisti "super" care sa se ocupe de problemele astea curente.

Acceptam ca toti astia din PDL sunt incompetenti. Atunci de ce nu cheama consilieri sau ceva, sa ii plateasca din averile astea imense care tot ziceti ca le au, sa le rezolve problemele si gata?! Ce e asa de greu?

Toate geniile economiei din Ro se afla in PSD si PNL, clar. Evident. Ei sigur ar fi salvat Romania.
Shush
"Genii" sunt in fiecare partid, noua ne-ar trebui un geniu al economiei care sa traga pentru tara nu pentru el si ai lui ! Dar din pacate asta este o specie demult disparuta din Romania.
mdln19
gata...nu va mai certati.....trebuie sa gasim o solutie sa scoatem romania din rahat
psychoo
se gasesc bani si de ceasuri aurite, si de videoconferinte, si de pret dublu pentru autostrazi...ai dracu pensionari nu vor sa priceapa ca nu sunt bani!!!
eXtenSion
Ce fac ei acum=pierderi de voturi enorme, se vede si pe forum. Crezi ca se mai gandesc la averi? Nu de alta, dar 1. le au asigurate pe 1232141 ani, nu vor muri ei de foame 2. rezolva problema ==> voturi ==> averi.

Ce se vede din ce se intampla e ca au mancat in asa hal sistemul, ca nu mai au ce sa faca, nu exista o solutie miraculoasa care sa ne scape de tot, deci fac reduceri.

psychoo- tocmai asta se intampla, se autoregleaza toate porcariile ce le-au facut, eu ce tot zic? Nu de asta spun ca oricare era, tot aici se ajungea?!
Markos
QUOTE(eXtenSion @ 6 May 2010, 21:41)
Ce se vede din ce se intampla e ca au mancat in asa hal sistemul, ca nu mai au ce sa faca, nu exista o solutie miraculoasa

opaa... hai ca mai vii de-acasa, bravo wink.gif
psychoo
tot aici se ajungea dar FARA O DATORIE EXTERNA IMENSA!

sunt curios cum se rastoarna situatia cand ies toti bugetarii si pensionarii in strada
eXtenSion
Romanul e ca un caine fara picioare. Ca sa il faci sa se miste trebuie sa il bati pana moare. Asta au facut ei 20 de ani. Poate acum incepe sa se trezeasca.
radian
QUOTE(Markos @ 6 May 2010, 20:33)
ba, da' totusi... aphophis p'unde umbla?  huh.gif

deja îmi fac griji, cplm..
*



E ocupat, dar l-a trimis pe Extension sa ne spuna ca de fapt Tariceanu e de vina.

Da' in ce alitate a hotarat Zeus programul anticirza? Acum stim cu totii ca pinguinul e pus acolo doar sa faca figuratie, dar totusi...

Daca faceau putin curatenie prin aramta de Ionuti Popesti probabil ca faceau mai multe economii la buget decat lasandu-i pe pensionari si someri sa crape de foame.
CatalinCTM
eXtenSion tu esti redus daca crezi ca eu cred ca in celelalte partide este salvarea noastra...
psychoo
poate ca solutia ar fi privatizarea institutiilor statului tongue.gif
eXtenSion
Catalin> Tu esti redus din simplul motiv ca ma faci redus, asa ca relax.

radian> Am spus ca toti sunt de vina, tu nu crezi ca asa e? Nu doar Boc a sustinut clientela, nu doar boc a decis sa plateasca nu stiu cat pe km de autostrada, nu doar boc a vandut resurse, fabrici etc.

Ei nu sunt de vina?
CatalinCTM
Totusi cenzuratii aia care s-au cenzurat cand au vandut fabrici si alte cenzuraturi au mai lasat un cenzurat reprezentand bani , in conturi . Si cu banii aia se facea ceva . Nastase 6 case , cenzurat cum era el , si-a indeplinit obiectivele care si le-a asumat . Clientela a fost sustinuta de toti , dar nu la nivelul nesimtit care il sustin cei de acum . Traim in dictatura , si am mai spus-o si ma repet , pdl sunt genul hotului care striga : hotul , sariti prindeti hotul! . PS : Si da sunt redus , dar in nici un caz nu sunt redus la tacere si pupincurism ca tine .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.