Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dictionar forumistic
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Markos
năzdrăvan = fan Nelu Bălosu

metrosecsual = fan aifonfor

scursură umană = vanator de intrauterini din familia Rodipetus Retardicus
rodi
QUOTE(Markos @ 28 Jan 2011, 13:56)
scursură umană = vanator de intrauterini din familia Rodipetus Retardicus
*



markos = o scursura inumana cu obrazul prea gros ca sa se simta si caraghios...
yhattori
rodi, cine-i individa ceea cu mulat roz si iegari negri din poza ta?
ady77
Aia e rodi, ala cu sapca e nelu' wink.gif
Marty
Ce urechi mari are Rodi K.... Probabil ca sa ma auda mai bine.
rodi
QUOTE(rodi @ 28 Jan 2011, 17:09)
Ei, nu plangeti, ma duc si eu pe moderator preview.

Aveti o poza cu Dacia .
*



Noroc s-aveti, in rest...
pastrama
marton= scursura nazdravana care-l inerveaza pe Za Balosu`.
Steel Tormentor
pastrama = omul cu sobolani tongue.gif
Merced
Sau un stelist slab care nu se abtine de la tutun... Celalalt stelist slab nu se abtine de la bautura. sad.gif
Steel Tormentor
Plini de vicii stelistii astia...
yhattori
plini, plini!

user posted image
ady77
bre yhattori, vezi ca atunci cand iti pui mecla pe forum iti asumi niste riscuri wink.gif rolleyes.gif
yhattori
recunosc ca autofelatia m-a pasionat pe cind aveam 80 de kile dar stelist n-am fost in viata mea.
ady77
Erai andarcavar icon_mrgreen.gif
yhattori
si sa fie o poza de la ritualul de initiere in fratia ros-albastru?

hmmm...
corbex
E Printsu, dom'le, s-a inervat intr-o zi ca n-a venit Bianca, si cum o avea programata, a zis s-o treaca footoota.
ady77
QUOTE(yhattori @ 28 Jan 2011, 19:34)
si sa fie o poza de la ritualul de initiere in fratia ros-albastru?

hmmm...
*


Pai erai beat? Nu mai tii minte unde erai?
Richelieu
I-au zis ca e la bordel.
yhattori
QUOTE(ady77 @ 28 Jan 2011, 20:43)
Pai erai beat? Nu mai tii minte unde erai?
*



mai, nu-s eu. eu am un semn pe bucutza stinga, seamana cu o basca de ilegalist cind te uiti de sus in jos.
ady77
Facem poll? icon_mrgreen.gif
yhattori
ca seamana a basca de ilegalist? tu vrei sa te lauzi ca te-am lasat sa-mi vezi gluteusul sting, este?
ady77
QUOTE(yhattori @ 28 Jan 2011, 20:00)
ca seamana a basca de ilegalist? tu vrei sa te lauzi ca te-am lasat sa-mi vezi gluteusul sting, este?
*


Nu dobi, facem poll sa intrebam daca esti tu in poza? cool.gif
yhattori
facem! ca-s curios sa vad citi recunosc ca m-au spionat prin gaurica.
ydaniel
radmasa.gif
QUOTE(ady77 @ 28 Jan 2011, 17:01)
Aia e rodi, ala cu sapca e nelu' wink.gif
*




radmasa.gif
neumann
rodion - un ion care a dat roade

ady77
sau un Ion ce a Rodi(t) icon_mrgreen.gif
variable_dynamics
"iafajajgamgmamgagmamgagajaoga..............................................................................." = descriere tehnica extrem de detaliata a faptului ca masina are ralanti-ul la cald 1100 rpm in loc de 850 rpm.
QUOTE(Andyno @ 28 Jan 2011, 23:41)
ce iafajajgamgmamgagmamgagajaoga............................................................................... ii fac ca stat turata la 1100 si cand apa e fierbinte
*


"asjgagasgafa......." = descriere detaliata a unui proces fiziologic(excretie)in legatura cu aceleiasi masina pe motiv ca injectia monopunct nu functioneaza cum trebuie.
QUOTE(Andyno @ 28 Jan 2011, 23:41)

asjgagasgafa........ pe ea de saracie de dacie cu injectia curului.
*



kato
QUOTE(variable_dynamics @ 30 Jan 2011, 13:52)
"iafajajgamgmamgagmamgagajaoga..............................................................................." = descriere tehnica extrem de detaliata a faptului ca masina are ralanti-ul la cald 1100 rpm in loc de 850 rpm.

"asjgagasgafa......." = descriere detaliata a unui  proces fiziologic(excretie)in legatura cu aceleiasi masina pe motiv ca injectia monopunct nu functioneaza cum trebuie.
*


pfuiiiiiii, ce ignorant sunt..........cate mai are un om de invatat intr-o viata blush.gif
DannyY
Am cautat vreo 10 minute pe goagal si pana la urma n-am gasit:

bendita = accesoriu pentru par, folosit de elevele care purtau uniforma. Cunoscut si sub numele de bentita - pronuntat BENTITZA, care poate fi gasit si in alte dictionare, nu numai DC.

QUOTE(rodi @ 30 Jan 2011, 13:26)
Nu-i nici o problema cand in clase loazele se vor uita cu ce haine de oras se plimba profii prin fata elevilor imbracati in uniforma - tunsi corespunzator, bendita, cravata si matricola nedescusuta biggrin.gif de la surtucul obligatoriu.
*



abc
up.gif
rodi
Bentita, ptiu, eu am gresit diminutivul l-am crezut de la banda, nu ma duc pe google sa caut de la ce vine diminutivul bentita - faceti-o voi (Danny) daca simtiti nevoia unui detaliu cam nesemnificativ in plus sau minus biggrin.gif

Pentru sensibilizarea asistentei forumistice : oligofren + loaza = jignire biggrin.gif ?
DragosP
QUOTE(rodi @ 30 Jan 2011, 13:44)
Pentru sensibilizarea asistentei forumistice : oligofren + loaza = jignire  biggrin.gif  ?
*


nedumerire.gif
ady77
QUOTE(rodi @ 30 Jan 2011, 13:44)
Pentru sensibilizarea asistentei forumistice : oligofren + loaza = jignire  biggrin.gif  ?
*



Nu, din cate am vazut eu oligofren+loaza=rodi, nu jignire rolleyes.gif
vet
QUOTE(rodi @ 30 Jan 2011, 13:44)

Pentru sensibilizarea asistentei forumistice : oligofren + loaza = jignire  biggrin.gif  ?
*


Daca acesti 2 termeni ti-au fost adresati cu scopul de a te caracteriza, reprezinta o dubla jignire. Atat la adresa oligofrenilor cat si a loazelor.
Ciorapel
Mă dar și voi sunteți ciudați. Nu vedeți că omul (low IQ Rodi) se simte așa de bine când e băgat în seamă ? Chiar dacă e înjurat, aplaudat sau ... discutat. El se bagă ca musca-n curu vacii în fiecare topic, poate îl mai bagă cineva în seamă, și pun pariu că se masturbează în fiecare zi gândindu-se la ceata de prieteni virtuali de pe reno, dacliaclub, și alte forumuri.

Ori vă place și vouă, ori nu v-ați prins până acum.

Dacă vreți să nu mai polueze fiecare topic, apăsați BUTONUL MAGIC ! (e pe undeva ignore .. dacă într-adevăr vreți, faceți ca mine .. îl căutați o oră până îl găsiți)
corbex
Se baga el peste tot, dar e baiat fin, umbla usor, in ciorapei.
Merced
acxu = un fel de "axul";

Extras din:

QUOTE(Claudiu2011 @ 2 Feb 2011, 00:00)
nu am scos delcou si furca de jos are un pic de joc fata de acxu care de spre platina
*


rodi
QUOTE(vet @ 31 Jan 2011, 00:39)
Daca acesti 2 termeni ti-au fost adresati cu scopul de a te caracteriza, reprezinta o dubla jignire. Atat la adresa oligofrenilor cat si a loazelor.
*


Nu ma caracterizeaza...

Pentru dictionar forumistic:

<span class='edit'>3 Feb 2011, 10:46:</span>
QUOTE(vet @ 31 Jan 2011, 12:35)
1) Daca pocnesti o javra latratoare sau miorlaitoare, pe un drum judetean, in interiorul unei comune si iti indoi un far...o bara sau o aripa si intamplator animala are si stapan (pe care il identifici)...ce ai de facut ca sa-ti recuperezi paguba? Politie, judecata....sau poti sa o incasezi si de la pulitie ca ai calcat potaia? Asta in cazul in care nu ai casco...si nici cotarla nu e asigurata.

*



Animala se refera in general la un caine sau/si o pisica, sau amandoua - subiecte in cabinet veterinar.
vet
QUOTE(rodi @ 3 Feb 2011, 10:44)
Nu ma caracterizeaza...

Pentru dictionar forumistic:

<span class='edit'>3 Feb 2011, 10:46:</span>
Animala se refera in general la un caine sau/si o pisica, sau amandoua - subiecte in cabinet veterinar.
*



1 ) Eu cred ca trebuie sa mai ceri cel putin o parere inainte sa afirmi ca nu te caracterizeaza.

2)Nu stiu cum sta treaba in aczul tau, dupa toate aparentele, ai fost subiectul unui experiment nefericit. (Lobotomie?)
La mine in cabinet sunt pacienti si clienti.....nu subiecte.
Marty
QUOTE(vet @ 3 Feb 2011, 11:12)
(Lobotomie?)
*

Postinor expirat! sleep.gif
vet
Postinor??? Nici cu chiureta nu a reusit sa scape de el.... .
Marty
Bronhii = organ care ajuta pestii sa respire in Rep. Moldova
rodi
QUOTE(vet @ 3 Feb 2011, 11:12)


2)Nu stiu cum sta treaba in aczul tau, dupa toate aparentele, ai fost subiectul unui experiment nefericit. (Lobotomie?)

*


Serios ? Cat de nefericit esti...

3 Feb 2011, 21:57:
QUOTE(vet @ 3 Feb 2011, 12:42)
Postinor??? Nici cu chiureta nu a reusit sa scape de el.... .
*




3 Feb 2011, 22:04:
QUOTE(vet @ 3 Feb 2011, 11:12)

La mine in cabinet sunt pacienti si clienti.....nu subiecte.
*



Dictionar : Subiectivismul doctorului: Pacient = client
vet
Of....papusa mica si fudula. Hai sa-ti mai faca nenea doctorul o schema pe care sa o inteleaga si neuronasul ala pricajit.
Un animal suferind (sau nu) care vine in cabinetul meu pentru o anumita problema este un pacient.
Un om care vine in cabinetul meu cu animalul lui sau fara animal....ci pentru a cumpara o dieta, un supliment alimentar sau a solicita un sfat ..... este un client.
Mai clar....ala care nu vorbeste...este de regula animalul...si este pacient.
Ala care vorbeste si sare cu banul....este proprietarul sau ingrijitorul primului.
Nu sunt convins ca intelegi diferenta dintre pacient si client nici acum. Iti mai dau un exemplu, poate cu asta esti familiarizat. Tu, in sectia de psihiatrie esti pacient. La magazinul de etnobotanice esti client. Acum ti-e clar?
Victoras2001
QUOTE(vet @ 4 Feb 2011, 09:57)
Tu, in sectia de psihiatrie esti pacient.
*


Aici te contrazic. E subiect de studiu, nu pacient.
Marty
QUOTE(vet @ 4 Feb 2011, 09:57)
Tu, in sectia de psihiatrie esti pacient.
*

QUOTE(Victoras2001 @ 4 Feb 2011, 10:21)
E subiect de studiu, nu pacient.
*

Nu mai sunteti la curent! L-au dat afara si d-acolo, si-au declinat aia competenta, au zis ca le depaseste orice fel de capacitate...
Markos
Nu de alta, dar o luau medicii razna..
cristyz
QUOTE(vet @ 4 Feb 2011, 09:57)
Of....papusa mica si fudula. Hai sa-ti mai faca nenea doctorul o schema pe care sa o inteleaga si neuronasul ala pricajit.
Un animal suferind (sau nu) care vine in cabinetul meu pentru o anumita problema este un pacient.
Un om care vine in cabinetul meu cu animalul lui sau fara animal....ci pentru a cumpara o dieta, un supliment alimentar sau a solicita un sfat ..... este un client.
Mai clar....ala care nu vorbeste...este de regula animalul...si este pacient.
Ala care vorbeste si sare cu banul....este proprietarul sau ingrijitorul primului.
Nu sunt convins ca intelegi diferenta dintre pacient si client nici acum. Iti mai dau un exemplu, poate cu asta esti familiarizat. Tu, in sectia de psihiatrie esti pacient. La magazinul de etnobotanice esti client. Acum ti-e clar?
*




Te ocupi si de pasari exotice?
Markos
De papagali.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.