Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dictionar forumistic
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
bion
Cata rabdare monser. Sa astepte atata timp ca sa plece kum nekum cineva ca sa revina altcineva. Parca e la DNA. biggrin.gif
diaconuliviu
QUOTE(Marty @ 20 Apr 2016, 18:10)
Bine tu, "Space, the final frontiere", fii vigilent!
*



Pai, replica mataluta la greseala aluilalt nu tot "vigilenta" era?

QUOTE(Han Solo @ 20 Apr 2016, 18:12)
eu nu vad nimic neaparat gresit.

'impacturile de acest tip produc un zgomot puternic.' generalizare intru conceptualizare.
*


Reiau ce a scris marty ca si replica la gafa unuia: Impacte = un fel de impacturi ale caror zgomot e redus de cauciuc

Poate vezi acu'.
Si ma mir ca unu ca matale sa nu fi vazut...

QUOTE(Marty @ 20 Apr 2016, 18:45)
Nu-i place ca zic de pontalau si-mi zgirma toate postarile, poate gaseste ceva de care sa se lege. Spre exemplu, acum a gasit un post vechi de aproape 2 ani in care am bagat un "e" in plus si am scris "ale caror" in loc de "al caror".
*



Aia cu ponta imi place de numa'. radmasa.gif radmasa.gif Unii au mania persecutiei, sincer; si au senzatia ca cineva le da mai mare importanta decit isi dau ei insisi; despre postare, ca in bancul cu "Io ieri am aflat", da, ieri am intrat din intimplare prima oara pe topicul asta si m-a amuzat ca da cu piatra taman cine nu ar trebui.
Sau, daca tot a dat, macar sa o faca corect.
Sau, daca a dat, sa se astepte ca si lui i se poate azvirli o piatra din acelasi motiv.

Dar, deh, unii trebuie sa fie "ceata lui pitigoi".
Marty
QUOTE(diaconuliviu @ 21 Apr 2016, 07:14)
Pai, replica mataluta la greseala aluilalt nu tot "vigilenta" era?
*

Qed!
diaconuliviu
Exact!... unii "e" numa "criticaci", nu suporta sa fie criticati, ei, mnealor, primii-ntiii..
yoncv
donuterie = gogoserie a la Cluj
QUOTE(tony-s @ 13 Jun 2016, 21:13)
si am auzit ca acelasi procedeu se repeta pe memorandumului la donuterie

gabize
Nu c-aș ține cu el, dar așa se numește.
tony-s
Donuteria de pe memo ajunsese celebra in toata tara....acum s-a dezumflat rau -nu mai e coada si deobicei cam bate vantul-e drept ca s-au extins in polus si iulius si probabil prostovanii frumosi si liberi ce stateau si 1-2 ore la coada in soare pe memo cumpara acum din cele 2 mall-uri.
UXE
QUOTE(tony-s @ 13 Jun 2016, 23:33)
Donuteria de pe memo ajunsese celebra  la tara...
*



Te-am corectat eu...
marksman
Greu era sa se numeasca gogoserie.
M.C.
Bineinteles ca ofcourse. icon_mrgreen.gif
tony-s
Adevăru-i ca-s cred ca cele mai bune gogoși din romania - ce mai găsești pe la lidl/auchan/cora/carefour....sunt apa de ploaie fata de cele de la donuteria mai ales cele cu oreo.......dar oricum trebuie sa fii extrem de prost sa stai pt. Așa ceva la coada 1-2 ore in soare la peste 40 grade.
M.C.
QUOTE(tony-s @ 14 Jun 2016, 10:02)
Adevăru-i ca-s cred ca cele mai bune gogoși din romania
*


Avind in vedere ca-s construite la Cluj,nici nu ne puteam inchipui altfel......
UXE
toni, cata romanie ai umblat tu ?
tatabobu
A citit pe net. Daca erau altele mai bune, ar fi auzit de ele. Ergo donuteria face cele mai bune gogosi. Singura mea mirare e ca nu face donuturi.
tony-s
Pai cred ca am fost prin toată romania....e drept ca n-am luat gogoși de peste tot -da ma îndoiesc ca gogoșile din auchan/cora/carrefour din bucurești sunt mai bune ca cele din cluj...iar ce mai gasestri prin retele de patiserie gen la casa,panegram,fornetti....sunt cam la fel de proaste....iar dunkin donuts nu stiu sa existe in romania.

Oricum americanii au introdus pe departe cele mai gustoase mâncăruri - nu exista ceva mai bun decât o porție de aripioare kfc cu sos garlic si cola iar la desert niste donuts cu oreo.
M.C.
doh.gif doh.gif
yoncv
QUOTE(tony-s @ 14 Jun 2016, 09:49)
Oricum americanii au introdus pe departe cele mai gustoase mâncăruri - nu exista ceva mai bun decât o porție de aripioare kfc cu sos garlic si cola iar la desert niste donuts cu oreo.
*


Tu n-ai ajuns in America, dar deja nu mai stii sa vorbesti romaneste.
Cosstel
QUOTE(tony-s @ 14 Jun 2016, 08:49)
Oricum americanii au introdus pe departe cele mai gustoase mâncăruri - nu exista ceva mai bun decât o porție de aripioare kfc cu sos garlic si cola iar la desert niste donuts cu oreo.
*


desigur sleep.gif
[attachmentid=1628035846]
Han Solo
aia in verde e vietnameza - are si palarie icon_mrgreen.gif
tony-s
Pai no daca n-ai pic de vointa si bagi in tine ca-ntr-un spital si-ti misti fizicul doar cu masina - ghinion vorba lui werner.....nu exista obez care s-a nascut asa.Eu n-am vazut nici un supravietuitor din lagarele naziste gras si cred ca e suficient de reprezentativ un esantion de zeci de milioane de oameni din toate natiile.
Cosstel
QUOTE
Eu n-am vazut nici un supravietuitor din lagarele naziste gras..

zice lumea, asa mai pe la colturi, ca nici bolnavi de cancer
ori n-avea timp boala sa se manifeste ori regimul alimentar il facea pe bietul cancer sa se lase pagubas

miki
Daa....
Sint convins ca ai o multime de amici care au supravietuit acelor nenorociri...
Si mai sint convins ca-i vizitezi cel putin lunar... cu cintar cu tot
bucatzel
QUOTE(tony-s @ 14 Jun 2016, 09:02)
trebuie sa fii extrem de prost sa stai pt. Așa ceva la coada 1-2 ore in soare la peste 40 grade.
*


Stateai de minim doua ori pe zi la coada?
Serje
radmasa.gif Da multe frustrari au unii legat de Cluj...
M.C.
tongue.gif icon_mrgreen.gif
yhattori
QUOTE(tony-s @ 14 Jun 2016, 08:02)
Adevăru-i ca-s cred ca cele mai bune gogoși din romania -
*



Langosul din gara Simeria, AOC.
bion
Acolo gustul e dat de jegul de pe maini adunat in tren. biggrin.gif
tony-s
Placinte/langosi din comert nu prea ma pasioneaza - deobicei mustesc de ulei din ala gretos.
AR-18-MOS
QUOTE(tony-s @ 14 Jun 2016, 10:08)
Pai no daca n-ai pic de vointa si bagi in tine ca-ntr-un spital si-ti misti fizicul doar cu masina - ghinion vorba lui werner.....nu exista obez care s-a nascut asa.Eu n-am vazut nici un supravietuitor din lagarele naziste gras si cred ca e suficient de reprezentativ un esantion de zeci de milioane de oameni din toate natiile.
*


Iti amintesti cand ne-ai zis pe-aici ca ai vreo 110kg? rolleyes.gif
corbex
Pai el n-a fost la Maidanek.
yoncv
Nu e gras, daca are vreo 2 mp inaltime.
yhattori
QUOTE(bion @ 14 Jun 2016, 10:29)
Acolo gustul e dat de jegul de pe maini adunat in tren. biggrin.gif
*




QUOTE(tony-s @ 14 Jun 2016, 11:10)
Placinte/langosi din comert nu prea ma pasioneaza - deobicei mustesc de ulei din ala gretos.
*




Botulina e secretul tineretii vesnice.
UXE
QUOTE(tony-s @ 14 Jun 2016, 09:49)
Pai cred ca am fost prin toată romania....
*




Mai povesteste-ne...
tony-s
QUOTE(AR-18-MOS @ 14 Jun 2016, 11:11)
Iti amintesti cand ne-ai zis pe-aici ca ai vreo 110kg? rolleyes.gif
*



Eu ma refeream la obezi din aia ca abia se misca...eu la peste 1.90 si 110 kg nu ma consideram gras in costum chiar nu-mi dadea nimeni peste 100 kg.....e drept ca observam la fotbal sau in fine la orice efort mai intens ca dupa 20-30 min eram gata...acum am vreo 100 kg si e ok - oricum pb nu e la 5-10 kg in plus ci la umflati din aia ce au peste 15-20kg in plus ca miss piggy de la finante si aia sunt convins ca manca doar apa plata cu lamaie insa asa e metabolism ei ...
AR-18-MOS
Pai tu la 1.90 si 110Kg aveai fix 20 de kilograme in plus, ca miss piggy de la finante. wink.gif
tony-s
Da...insa conteaza si raportul -una e sa ai 20 kg in plus la 1.50 m si sa arati ca porcul si ca totul alta e sa ai 20 kg la 1.90 iar in unele haine (mai largi) nici macar sa nu se observe ca ai kg in plus.
bucatzel
QUOTE(tony-s @ 14 Jun 2016, 13:31)
Da...insa conteaza si raportul -
*



Pai si la tine, cu un neuron pe fata, unul pe dos, de merg ideile in bucla infinita, nu-i aceeasi problema, da' in alta locatie?
AR-18-MOS
Baiete, singurul look pe care il poti avea la 1.90m si 110kg si sa zici ca nu esti gras, e acesta (din stanga): user posted image
Oricum altfel, nu esti decat ca miss piggy de la finante, adica cu 20kg de grasime in plus. wink.gif
Sa nu zici ca-s rau, ti-am calculat si IMC dupa formula lui Lorentz modificata, si anume, la varsta, inaltimea si greutatea ta a reiesit:
Greutate ideala - 85Kg
greutatea ideala in functie de IMC - 79Kg
greutatea maxima - 91kg
IMC la tine - 31.02, ceea ce inseamna ca indicele tău de masă corporală indică - obezitate de gradul I. wink.gif
yhattori
Formulele-s degeaba, trebuie sa-l prinzi pe tonica si sa-i masori deplasamentul ca sa-i afli procentajul de osinza. Vrem poze.
b76bgaarh
tovarasu cascheta, ce taxa trebuie ca sa calculati si la alti forumisti?
dizzy
QUOTE(tony-s @ 14 Jun 2016, 09:49)
Pai cred ca am fost prin toată romania....e drept ca n-am luat gogoși de peste tot -da ma îndoiesc ca gogoșile din auchan/cora/carrefour din bucurești sunt mai bune ca cele din cluj...iar ce mai gasestri prin retele de patiserie gen la casa,panegram,fornetti....sunt cam la fel de proaste....iar dunkin donuts nu stiu sa existe in romania.

Oricum americanii au introdus pe departe cele mai gustoase mâncăruri - nu exista ceva mai bun decât o porție de aripioare kfc cu sos garlic si cola iar la desert niste donuts cu oreo.
*



S-tony, daca si mancarea americana e gustoasa, atunci io-s Betmen.
Dunkin Donuts era intr-o vreme pe Magheru parca: Mediocre, ce sa zic
Mie imi plac numai gogosile de la Mamaia, de pe faleza.

QUOTE(Han Solo @ 14 Jun 2016, 10:05)
aia in verde e vietnameza - are si palarie  icon_mrgreen.gif
*


Poate vrei sa zici ca a mancat o vietnameza. Cu copiii, caine si pisica.
b76bgaarh
a fost o vreme in dorobanti, gogosile erau la fel de scumpe cam cat greutatea lor in haur, cafeaua era buna.
tony-s
Nu ma intereseaza calcule...eu la vreo 90kg arat slab iar la 80kg arat ca un subnutrit somalez....stiu pt. Ca am trecut prin fazele astea - in liceu aveam cam aceiasi inaltime si 80kg iar la balul de absolvire costumul statea pe mine ca pe un schelet.

Am mancat la dunkin donuts in madrid si mi s-au parut cele mai bune gogosi pe care le-am mancat vreodata.
gabize
Tony, lasă patiseria pe mâinile francezilor. Zic. wink.gif
UXE
.. si forumu
george_scala_2004
QUOTE(tony-s @ 14 Jun 2016, 08:49)
...
Oricum americanii au introdus pe departe cele mai gustoase mâncăruri - nu exista ceva mai bun decât o porție de aripioare kfc cu sos garlic si cola iar la desert niste donuts cu oreo.
*



http://globalnutritionreport.org/2016/06/1...trition-report/
AR-18-MOS
QUOTE(tony-s @ 14 Jun 2016, 14:53)
Nu ma intereseaza calcule...eu la vreo 90kg arat slab iar la 80kg arat ca un subnutrit  somalez....stiu pt. Ca am trecut prin fazele astea - in liceu aveam cam aceiasi inaltime si 80kg iar la balul de absolvire costumul statea pe mine ca pe un schelet.
*


Absolut. Iar acum arati ca un obez, ca miss piggy de la finante. wink.gif
Markos
QUOTE(tony-s @ 14 Jun 2016, 10:08)
Eu n-am vazut nici un supravietuitor din lagarele naziste gras
*


N-or fi avut KFC și donuts în meniu unsure.gif
tony-s
ideea era ca orice vaca grasa da vina pe metabolism ....si in acelasi timp baga in ea tone de inghetata,cola si nu-si misca curul decat cu masina.

Nu exista metabolism lent sau rapid - ci doar obiceiuri alimentare sanatoase respectiv nesanatoase....saracii aia de la auschwitz vedeau din ani in pasti niste laturi - normal ca absolut toti ajunsesera doar piele si oase.
MuciX
Esti si endocrinolog acum? Nutritionist?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.