Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Design exterior
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42
ovidiusoft
QUOTE(Ice_2k @ 24 Mar 2006, 10:35)
Eu am stopul rosu din fabrica si se aprinde alb! Magie blink.gif
*



Nu stiu ce masina ai, dar sunt convins ca becul tau nu este normal, transparent. Chiar as fi curios ce culoare are incat se vede alb prin filtru rosu. Am chiulit de la fizica smile.gif
bassfreak
nici tata nu avea la berlina lumini pentru mersul inapoi, dar a fost obligat la un moment dat sa isi monteze (cred ca cu ocazia unei inspectii tehnice), deci ar fi "cam" obligatorii..
ga!nusha
QUOTE(ovidiusoft @ 24 Mar 2006, 20:12)
Nu stiu ce masina ai, dar sunt convins ca becul tau nu este normal, transparent. Chiar as fi curios ce culoare are incat se vede alb prin filtru rosu. Am chiulit de la fizica smile.gif
*



majoritatea sunt asa blink.gif unsure.gif
stopu are striatii(dungi orizontale sauverticale) rosii si becu e transparent...
ex:skoda octavia huh.gif
sau noul accent
Ice_2k
QUOTE(ovidiusoft @ 24 Mar 2006, 20:12)
Nu stiu ce masina ai, dar sunt convins ca becul tau nu este normal, transparent. Chiar as fi curios ce culoare are incat se vede alb prin filtru rosu. Am chiulit de la fizica smile.gif
*



Golf 4, daca vrei pun poze cu stopul (eventual si cu el aprins sa te convingi ca lumina e alba) iar becul este cat de transparent se poate.
liviu_canja
ok, asteptam...
Ice_2k
chiar era nevoie? unsure.gif
mafiosso_LODAN
Stai asa pe stanga nu e lampa de ceata ?
Ice_2k
lampi de marsarier exista pe ambele parti, la fel si lampi de ceata (doar ca ceata se aprinde doar pe stanga). In poza cu rosu e indicata lampa de marsarier iar cu albastru lampa de ceata (sunt ambele pe ultimul nivel al stopului, becul de ceata fiind in stanga celui de marsarieri). Am pus poza completa ca sa se vada si stopul din dreapta, sa elimine dubiile.

Edit: Modelul de stopuri indicate de tine este altul decat cel pe care-l am eu. Ambele sunt stock (deci nu sunt de tuning nici unele, sunt pur si simplu 2 variante)
klaus
M-am uitat si eu mai cu atentie la stopurile spate, si am observat cateva modele care au o TENTA rosie, transparenta.
Astfel Toyota Corrola hatchback, megane 2 hatchback.
Insa am observat ca pe masinile generatie mai noua s-a eliminat aceasta culoare rosiatica de pe stop, si este pusa sticla transparenta.
Flores
Hai ca bag eu niste poze, dupa cum se vede tot in alb se aprinde, chiar daca putin estompat!
bassfreak
hai sa lasam stopurile astea, gata s-a lamurit.

am surprins astazi pe la pta. sudului noul look al masinii lui VLAD 85, cu noile roti pe 17". arata bestial. sper sa nu se supere ca am pus poza..
Bobocel
bassfreak poti sa imi dai un pm...cu un pret si loc..de unde si-a achizitionat gentile vlad? Anyway kit de la pilot superb...am luat si eu eleronul...tre sa il vopsesc saptamana viitoare si dupa aia il montez.

Tks!

P.S. Vlad masina arata super...
QUASAR78
HMMMM IAMM IAMMM????? 017.gif

CE TARE FORMA !!!!!
Rasvan Hani
TARE masina VLAD85, imi poti spune unde pot vopsi si eu un eleron si o pereche de pleoape, fara sa cumpar pentru asta 1 kg de vopsea. Apropo este vorba de rosu pasion.
Rasvan Hani
CE TARE FORMA !!!!!
*

[/quote]

Intr adevar bune forme numai ca tuningul la o masina il faci o data si dai o data bani pe cand formele exterioare te toaca de bani etern.
Rasvan Hani
Poate cineva sa-mi dea un voipsitor civilizat pentru niste pleoape si un eleron.
marloW
QUOTE(QUASAR78 @ 31 Mar 2006, 14:20)
HMMMM IAMM IAMMM????? 017.gif 

CE TARE FORMA !!!!!
*



maasina ca masina dar....fata e super tare...
cat despre stopurile de la vw...ice2k are dreptate stopurile de golf...cel putin golf 3 au niste dungi transparente orientate in asa fel incat nu se vad daca stopul e stins iar in momentul in care se aprinde devin albe
Fan_Logan
at 4tuning day
tgmpupy
oglinzi noi
tgmpupy
.........
marloW
QUOTE(Fan_Logan @ 1 Apr 2006, 19:29)
at 4tuning day
*




botul e super reusit...la spate mai trebuie lucrat.cat despre oglinzi mi se par super-nasoale...e varianta cromata din vitan...numai ca au alta vopsea si semnalizari
Mario_b
La 4tuning trebuia sa participe Vlad85, le facea pe toate de acolo (Loganurile)! biggrin.gif
Darkyro77
QUOTE(Mario_b @ 2 Apr 2006, 11:58)
La 4tuning trebuia sa participe Vlad85, le facea pe toate de acolo (Loganurile)!  biggrin.gif
*



e si vlad p'acolo
Alecs_TGA
maisna e acolo mi s-a parut ca ar fi a lui e BETON
ga!nusha
este si a lui intr-un colt in dreapta...cea mai reusita dacie din salon!
tgmpupy
pozele cu masina
marloW
QUOTE(tgmpupy @ 2 Apr 2006, 14:42)
pozele cu masina
*




arata foarte bine masina, jante super tari...!
Apolodor
Jantele astea Wolfrace Matrix fac toti banutii si la 6 milioane bucata pe 17 , nu sunt chiar asa scumpe. Arata beton ce mai !
Fan_Logan
prin parcare la 4tuning day
Mich@el
frumos,imi place.
Sandrin
tot un logan..., cu kit pilot din CT.....
marloW
QUOTE(Sandrin @ 3 Apr 2006, 19:59)
tot un logan..., cu kit pilot din CT.....
*



frumusele...si asta din cta si cea rosie din parcare de la 4 tuning...totusi ma intreb cat rezista spoilerul din fata in conditiile in care locuim in Romania si chiar exista situatii in care nu ai cum evita craterele. sad.gif
dodoPan
QUOTE(marloW @ 2 Apr 2006, 10:11)
botul e super reusit...la spate mai trebuie lucrat.cat despre oglinzi mi se par super-nasoale...e varianta cromata din vitan...numai ca au alta vopsea si semnalizari
*



intotdeauna mi-au placut oamenii care vorbesc fara a avea detaliile necesare sau fara a le cere radmasa.gif

oglinzile NU sunt cele din vitan, vin direct de la FK, oglinzi electrice cu semnal, modelul NLook...

multumesc inca o data pe aceasta cale, oficial, lui Dsign, care a fost in spatele operatiunii "oglinzi" (montare parte electrica) la Loganul AT proiectat de mine. wink.gif
Sandrin
de la 4tuningday...->
Mich@el
super jenti,super stopuri...sound-ul cred ca e "criminal" pe masina aia rolleyes.gif
Think4Me
Dupa parerea mea acest logan tunat e cel mai tare pe care l-am vazut....l-am vazut cand era expus in CORA din Lujerului....si arata demential....iti fura okii tongue.gif
IRONICK
In afara de jante, restu' este . . . user posted image
Mario_b
In poze sunt 2 masini diferite, la care va referiti?
Codrin
La amandoua 04.gif
Ci_co
Bah masina lu Vlad imi place la nebunie, pare simpla dar nu e chiar a muncit la ea ! Mama nu suport spoilerul ala de "combina" daia de recolteza grau ! tongue.gif e prea mult plastic, chit, fibra de sticla alea alea, mie imi plac mai simple gen Vlad > superba masina omule facut cu cap si gust !
Idee de tuning gen Pimp my ride > gratar in portbagaj sa facem fast food radmasa.gif
V-am salutat !
dante512
ce parere aveti de poze?demontatul si montatul barilor le-am facut acasa,vopsitul m-a costat 400.000,si senzorii de parcare 1.900.000,cu afisaj in oglinda.
maxiK
pozele sunt facute bine biggrin.gif
acum serios, e draguta ... mai putin sigla de "reno"
bog_cip
Stopurile ? Cit au fost ?
Daca tot ai "mesterit" pe acolo cum sunt barele au un sistem de "cofrag care absorb socurile sau sunt pur si simplu plasticaraie.
In rest arata marca mai uman ... acuma depinde cit te "tine vopseaua pe "bara"

ps. ai gasit rugina pe acolo?
Alecs_TGA
mie unu mi se pare prea gri masina adica prea multa vopsea pe acolo ............parere personala
Ice_2k
QUOTE(dante512 @ 7 Apr 2006, 13:55)
ce parere aveti de poze?demontatul si montatul barilor le-am facut acasa,vopsitul m-a costat 400.000,si senzorii de parcare 1.900.000,cu afisaj in oglinda.
*



Masina arata foarte bine, in afara de sigla renault... ai stricat totul cu chestia aia sad.gif
dante512
rugina nu am gasit deloc,in spatele barilor de plastic mai exista o bara foarte solida la inpact.barile sunt simple nu are nici un fel de fagure.stopurile au fost 7.300.000.va urma farurile cit de curind.
Amedeus
Subscriu si eu la chestia cu sigla. Cred ca cea de Dacia era ok. Cea de pe Renault Logan arata altfel.
QUASAR78
De ce sa ne snobim ( referitor la sigla ) , eu consider ca este superba cea de dacia , este mare ....ok

Daca tu ai placere de renault mhhhh , cumpara-ti clio sau ce vrei tu !
bassfreak
sigla jos, sau daca pui, pune ceva calumea, oricum e mai mult de munca sa integrezi sigla renault si sa nu se vada ca a fost ditamai sigla cu dacia acolo.. mai bine pe spate kituieste locul si nu mai pune deloc sigla.
Rasvan Hani
QUOTE(dante512 @ 7 Apr 2006, 13:55)
ce parere aveti de poze?demontatul si montatul barilor le-am facut acasa,vopsitul m-a costat 400.000,si senzorii de parcare 1.900.000,cu afisaj in oglinda.
*



super a iesit, aceeasi idee am si eu cu vopsitul integral in culoarea masini. ai incercat sa vopsesti si oglinzile? eu vreau sa le fac rosii cu o dunga neagra pe mijloc, asta ca sa nu-mi sara vopseaua de cate ori ma atinge vreun destept. sigla este excelenta, este in ton cu masina, nu ar fi mers vechia sigla albastra pe perl-ul tau. esti tare. daca esti din bucuresti spune-mi si mie unde gasesc sa o vopsesc si eu? rolleyes.gif 1zhelp00.gif 1zhelp00.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.