Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia SuperNova in 2011
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
Pages: 1, 2, 3
donlucyan
un prieten deal mea a vandut azi dacia 1310 cu 800 euro si u ai luat supernova cu 700 euro deci sa inteleg ca e mai varza ca o dacia 1310,sau a lasoto la pretu asta pt ca te cunostea persoana respectiva si a zis cumparo frate da-mi 700 de euro si scapama de ia,o supernova ok nu se cumpara la 700 de euro doar una busita ,coapta de rugina cu 200000km la bord si alte belele pe la 1300 euro una buna as zice eu. pune o poza so vedem si noi la 700 euro.
powertodacia
nici o masina okay nu se cumpara la 700 euro....poti incerca si un golf 3 din 92 sa vezi ca in 700 euro e muci.
CrysMM
QUOTE(donlucyan @ 15 Nov 2011, 23:28)
un prieten deal mea a vandut azi dacia 1310 cu 800 euro si u ai luat supernova cu 700 euro deci sa inteleg ca e mai varza ca o dacia 1310,sau a lasoto la pretu asta pt ca te cunostea persoana respectiva si a zis cumparo frate da-mi 700 de euro si scapama de ia,o supernova ok nu se cumpara la 700 de euro doar  una busita ,coapta de rugina cu 200000km la bord si alte belele pe la 1300 euro una buna as zice eu. pune o poza so vedem si noi la 700 euro.
*




A fost ala prost care a dat 800 euro pe 1310.
and_rei
in 2005 am vandut o 1310 cu 15 mil.cine da acum dupa 6 ani dublu e....."rad sub masa" smile.gif)
donlucyan
15 mil cine stie ce vechitura ai vandut tu ,asta era din 2000 fabricata si in 2005 era pretu undeva la 2500 de euro la o dacie in stare buna si nu dalea din 1980 toamna.
Maskatu
Ehh, de-a lu andrei. wacko.gif
and_rei
am vandut o dacie din 86 cu 56000 km la bord,fara pic de rugina si motor in stare excelenta!!!

@noi ne refeream acum la pretul daciilor pe langa cel al supernovelor!
powertodacia
ca supernova nu e tot dacie

25 Nov 2011, 21:19:
sa nu crezi ca marele motor de clio 1.4 mpi va schimba vreodata numele masinii sau bataia de joc cu care au fost facute si sunt facute in continuare
Maskatu
Din ciclul "daca vrei motor frantuzesc, ia naiba si caroseria cu el", au facut si romanii ce au putut. Si cu burta plina si cu slana-n pod, mai greu. Dacia a evoluat mult de la super nova incoace, incepand cu dotarile si terminand cu motorizarile sau caroseriile. Nici macar motorul de 1.4 (care nu mai exista in oferta dacia, fiind inlocuit cu mai micul 1.2) nu este acelasi cu cel de pe super nova. Mergi cu un logan 5 km in buc, si cu o super nova. O sa vezi diferente mari de comportament, cea mai mare fiind usurinta cu care se incalzeste cel de pe logan, dand caldura calumea dupa doar cativa km.
AlexSpeed
Vad ca sunt multi pe aici care au avut dacii si acu spun ca s.au nascut in bmw.... in fine.. cateva avantaje pe care le prezinta aceasta masina sunt ca intretinerea nu e scumpa la fel si piesele (comparativ cu alte marci) , consum foarte bun , deci e fiabila... fiecare cu parerea lui smile.gif , poate fi si x8 daca nu ai grija de ea.... tot cazan ajunge
powertodacia
nu e vb de slana sau ca au facut ce au putut....pur si simplu isi bat joc...si la logan e la fel..din 3 loganuri cumparate constati ca au probleme diferite si interioare cat si exterioare....asa a fost mereu iar problemele astea, finisajele sunt mascate de faptu ca e o masina noua...si toti au impresia ca este foarte buna.
revenim la ideea mea pe care mi o mentin ...este bataie de joc si interes minim...si daca stai sa analizezi le dai si dreptate....la 15-20 milioane salariu cat are un angajat pe acolo nu isi omoara ala nervii cu finisaje sau orice altceva incat sa arate mai bine masina.
am logan 2009 si interiorul e varza!!! de la scaune miscate, scartaieli, miscat consola centrala, scartait usi,iesit manson schimbator viteze, iesit mocheta de sub cheder, scartait geam stanga pe inchis,luft bara spate + Multe altele pt o masina de 8800 euro...e prost.
fuzzzy
Ca mic exemplu, un prieten bun si-a cumparat acum aproximativ 2 saptamani un logan 1,2 16v ph2 laureat... eu am vazut masina cand avea fix 60km facuti. Per total era ok, numai ca bordul nu era imbinat bine cu stalpul dreapta fata...
and_rei
ai dat 8800e pe un logan din 2009?:|
powertodacia
atat era masina, am dat mai putin cu programu rabla cam 6490 euro..
and_rei
pai si nu te ai gandit si tu ca o sa ai probleme cu scartaieli si cate si mai cate?chiar daca este noua tot dacie ramane.si spun dacie nu de marca ci de faptul cum sunt construite masinile adica fara minte.exemplu dusterul.faci un jeep si ii pui 4x2 si jante in 4 prezoane.sa fim seriosi ,pai ala nu mai e jeep :|

@oricum nu se merita sa ti iei masina noua.pret mare de achizitie,revizii scumpe (ca de le faci la reprezentanta daca nu pa garantia).cu 6500 gaseai ceva frumos dar na este alegerea ta ,banii tai si tu decizi.ce am spus acum este strict parerea mea.
SERGIULICA04FUX
QUOTE(and_rei @ 28 Nov 2011, 17:15)
pai si nu te ai gandit si tu ca o sa ai probleme cu scartaieli si cate si mai cate?chiar daca este noua tot dacie ramane.si spun dacie nu de marca ci de faptul cum sunt construite masinile adica fara minte.exemplu dusterul.faci un jeep si ii pui 4x2 si jante in 4 prezoane.sa fim seriosi ,pai ala nu mai e jeep :|
@oricum nu se merita sa ti iei masina noua.pret mare de achizitie,revizii scumpe (ca de le faci la reprezentanta daca nu pa garantia).cu 6500 gaseai ceva frumos dar na este alegerea ta ,banii tai si tu decizi.ce am spus acum este strict parerea mea.
*



vezi ca nu te-ai uitat bine dusterul are 5 prezoane. ia de aici si mai studiaza......
and_rei
am vazut pe strada duster in 4 prezoane.
SERGIULICA04FUX
n-ai vazut bine uita-te si pe site dacia ca nu este duster cu 4 prezoane

28 Nov 2011, 19:15:
nu exista duster cu 4 prezoane
and_rei
posibil sa nu fi vazut bine nu zic nu.eu asa imi aduc aminte ca am vazut ba chiar m am si mirat atunci.oricum romanii mai au multe de invatat la capitolul constructii masini.stai sa vezi acum dacia lodgy wacko.gif

@nu am ceva anume cu marca dacia.am avut dacia 6 ani si am fost si sunt foarte multumit de ea.ma supara faptul ca ar putea scoate un model capabil pe piata dar nu o fac!
SERGIULICA04FUX
nu inteleg de ce zici ca nu e capabil un logan la 7-8000 nou diesel, ce masina straina noua diesel o iei la banii astia
powertodacia
loganul este a lui tata , eu inca detin supernova si ma bate gandu grav sa o dau si sa fac update cu un cielo 2006 in sus pe gpl....
and_rei
noua nu.dar second gasesti slava Domnului.siguranta,stabilitatea,confortul,tabla lasa de dorit la logan.vezi cazul lui huidu,vezi cazul celor 2 soti omorati pe antiaeriana si multe altele.

@suntem in urma rau la capitolul masini.a ajuns ca o masina din 90 de afara sa fie comparata cu una din 2002-2003 din romania.asta ne e nivelul.ne am facut o cu mana noastra!
quick
pretul dicteaza toate astea, daca vrem ieftin ieftin primim.
spielbergl
QUOTE(and_rei @ 28 Nov 2011, 20:50)
noua nu.dar second gasesti slava Domnului.siguranta,stabilitatea,confortul,tabla lasa de dorit la logan.vezi cazul lui huidu,vezi cazul celor 2 soti omorati pe antiaeriana si multe altele.



Nu compara ciocniri intre 2 masini cu mase diferite. Cea cu masa mai mare are castig de cauza. Intre-adevar nu poti vorbi de siguranta prea mare in Dacia.
SERGIULICA04FUX
QUOTE(and_rei @ 28 Nov 2011, 20:50)
noua nu.dar second gasesti slava Domnului.siguranta,stabilitatea,confortul,tabla lasa de dorit la logan.vezi cazul lui huidu,vezi cazul celor 2 soti omorati pe antiaeriana si multe altele.

@suntem in urma rau la capitolul masini.a ajuns ca o masina din 90 de afara sa fie comparata cu una din 2002-2003 din romania.asta ne e nivelul.ne am facut o cu mana noastra!
*



eu decat sa-mi iau o straina second de la noi mai bine cumpar cel mai ieftin logan nou da stiu ca nu o fost chinuit de nime inaintea mea
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.