Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intalnirea Nationala Dacia Clasic 2015
DaciaClub - Forum Dacia > Oldtimers > Oldtimers
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
adriantoader
daca e sorcova,asta e,dar oare (bemveu)-ul tau cum e daca esti daciot?,fara sa te jignesc
MuciX
Stock, cu exceptia jantelor si a finalei.


LE: pe langa asta e si fara pretentii de a fi prezent la expozitii.
Adrian Frigo
MuciX-e cumva ești daciot?nu prea cred....chestia e că s-a făcut unpic diferențiere.Hidoșenia aia nu avea ce căuta acolo,asta e clar,dar era frumos să vedem și o liberta(cei drept și asta din discuție ar merita cosmetizată conform cu originalul).Uite,spre exemplu a fost prezentă o nova 524 primele serii cu 9000 și ceva de km în stare impecabilă!Deșii nu se încadra la întâlnire ea,personal,mi-a încântat ochiul! wink.gif Este singura novă care am văzut-o într-o așa stare!Unde mai pui că este prima mașină de concepție integral românească.
@adriantoader-eu nu înțeleg de ce nu ai venit pur și simplu cu ea la întâlnire(în piață) dacă tot îți dorești atât de mult.Nu am văzut să-i fie cuiva dat în cap pt.că a venit cu una ”tunată”.Dar totuși trebuie să-nțelegi că este întâlnirea Dacia clasic unde se prezintă doar daciile CLASICE,fără modificări,cât mai conforme cu originalul.Din câte știu,această întâlnire se adresează în primul rând celor ce apreciază cel mai mult originalitatea mașinilor.Că se mai fac și excepții de la regulă e cu totul altceva deșii am observat că se fac în niște limite.Concluzia o trageți voi wink.gif Sper că la anul o să particip nu ca spectator.... biggrin.gif rolleyes.gif
iustin_uap
Doua serii de poze foarte reusite de la eveniment:

Foto Daniel Neagu

Foto C&A Photography

Diseara sper sa le uploadez si eu pe ale mele.
STORMTROOPER
@Chelariu Adrian - a fost prezent cu ea la motel.

@adriantoader - dar eu ca daciot, am voie sa-ti expun motivele pentru care nu ai fost acceptat la expozitia din piata?
Adrian Frigo
QUOTE(STORMTROOPER @ 12 May 2015, 10:59)
@Chelariu Adrian - a fost prezent cu ea la motel.


În piață mă refeream.....
Uite și dăciuca cu care am venit,a mers ceas! biggrin.gif
wub.gif
Ov
Daca la anul va mai organiza acest eveniment tot echipa din care fac parte, atunci va spun de pe acum ca va fi un eveniment dedicat EXCLUSIV membrilor retromobil. Aveti timp pana atunci sa va atestati masinile si sa va inscrieti ca membrii.

Faptul ca au mai intrat si alte masini in piata sfatului este vina numai si numai a mea, ca m-am lasat induplecat pe la 11-12 sa intre mai intai o masina, apoi inca doua, apoi mai multe. Am avut probleme cu primaria din cauza lor (au parcat in locuri in care altcineva avea autorizatie si oamenii respectiv s-au adresat autoritatilor).

Nu am nimic cu masinile modificate, dar acest eveniment se adreseaza masinilor nemodificate. Sunteti multi, faceti-va eveniment!

QUOTE(adriantoader @ 12 May 2015, 07:27)
,botul schimbat, doar atit.
*



Daca asta e singura modificare fata de cum a facut-o fabrica atunci eu m-am lamurit, n-are rost sa-mi bat capul cu oameni ca tine care au GRAVE probleme de perceptie a realitatii!
bucatzel
QUOTE(adriantoader @ 12 May 2015, 07:27)
Ideea era de a fi prezent si acest model
*



Eu inteleg ca fiecare dacie e unica in felul ei, da' chiar expozitie cu toate daciile care inca mai ruleaza ar fi cam greu de facut.

Si, fara sa fiu rau, dar dintr-o singura poza:
-, Nu vad doua panouri care sa se continue unul pe celalat.
- Oribilitatile alea de dungi nchelate.
- Oglinzi de bmw
- Geamuri inegrite (presimt ca bine peste limita)
- Lucasuri din alt film.
- Asta pana sa ajungem la botul pe care macar il accepti si tu. Nu ca ala ar fi o chestie minuscula, care mai-mai ca nu se observa.

Mai ai si alte poze?

tunderbird
Ei lasa! Nu mai fiti asa inversunati!
Poate la anu' se va folosi o locatie mai mare, unde sa incapa toata lumea.

LE
Exista o evidenta a participantilor? O putem avea si noi?
Ov
Nu pe munca si pe banii retromobilului, romanul e prost crescut, ii intinzi un deget si-ti ia toata mana.
tunderbird
Lasa ca nici membrii RCR nu sunt toti usa de biserica... stii tu bine ce vreau sa spun! smile.gif

Evenimentele iau amploare de la an la an si devin tot mai dificil de organizat.

Trebuie gasita o solutie de mijloc!
Ov
QUOTE(tunderbird @ 12 May 2015, 12:18)
Lasa ca nici membrii RCR nu sunt toti usa de biserica... stii tu bine ce vreau sa spun!  smile.gif
*



nu are absolut nicio legatura ce ziceam eu cu ce zici tu


referitor la lista, o voi prelucra si va fi trimisa odata cu newsletter-ul retromobil
maho
QUOTE(Ov @ 12 May 2015, 13:06)
Nu pe munca si pe banii retromobilului, romanul e prost crescut, ii intinzi un deget si-ti ia toata mana.
*


Sa-ti mai spun una: la masa la hotel (dupa sosirea din Piata sfatului), pt. ca au gasit locuri libere (au stat vis-a-vis de mine), s-au "lipit" un tip si-o tipa din Sibiu, care n-aveau nimic de-a face cu: intalnirea, forumurile, retromobil, etc. - orice legat de eveniment. Au vazut multimea de dacii in parcare (se pare ca aveau si ei una) si-au intrat. Le-am zis despre ce-i vorba, in timpul asta au bagat in ei de toate (potol, ceva pileala blink.gif ), s-au ridicat si-au plecat. No pay, desigur.
Asa ca loc a fost pt. toata lumeai, inclusiv pt. neaveniti.

Poate datile viitoare se poate face ceva si in privinta fondului sonor, sa avem putina muzica, nu sunete pt. retarzi. A fost suficient IQ prezent acolo, deci e justificat ce zic.
In rest, a fost foarte misto.
tunderbird
QUOTE(Ov @ 12 May 2015, 12:34)
...
referitor la lista, o voi prelucra si va fi trimisa odata cu newsletter-ul retromobil
*



Pai nu ar trebui sa fie facuta publica pe siteul RCR, asa cum se procedeaza in mod obisnuit cu celelalte evenimente din calendarul RCR?
bucatzel
Da' iarta-l doamne, si las-o s-o completeze/aranjeze inainte, ca nu s-o face gaura in cer daca mai dureaza cateva zile, o fost totusi ditai puhoiul de participanti, din ce-am vazut in poze.
tunderbird
Nu preseaza nimeni, ideea era ca de obicei lista cu participantii la evenimente se pune la liber pe site si nu in circuit privat pe emailul membrilor RCR.

Totusi a fost o lista preliminara cu cei carora le-a fost aprobat accesul in Piata Sfatului, nu?
Macar lista cu cei inscrisi sa fi fost disponibila pana acum! smile.gif

Mie cel putin, mi-ar fi fost utila pentru socializare... nu mai era nevoie sa pun intrebarea ingrata "da' tu ce nickname ai pe forum?", de nenumarate ori.
STORMTROOPER
Pe mine nu m-ai intrebat. Ma simt discriminat.
ydaniel
Frumoasa Dacia cu nr DB 63 Bad(ea).
iustin_uap
O selectie a pozelor pe care le-am facut la a saptea editie a Intalnirii Nationale Dacia Clasic. Din pacate nu am reusit sa surprind toate masinile.

Daca v-au placut, sau aveti cunoscuti ale caror masini se regasesc in poze, sunteti liberi sa dati share la postare.

In zilele urmatoare ma voi ocupa de montajul video.

Poze Dacia Clasic 2015
tunderbird
QUOTE(STORMTROOPER @ 12 May 2015, 18:57)
Pe mine nu m-ai intrebat. Ma simt discriminat.
*



Imi cer scuze! Desi ne-am tot convorbit pe net, am participat impreuna si la alte evenimente (fabric at in Romania, mai ales), nu am reusit niciodata sa ne cunoastem personal. Cand merg la intalniri din astea, vorba nevesti-mii: nu mai sunt eu! De aceea vreau sa ma straduiesc sa incerc sa-mi ordonez un pic actiunile. Dupa fiecare eveniment cand ma uit la poze, constat ca au mai ramas cunoscuti de pe net cu care am omis sa vorbesc. nedumerire.gif
Nu-mi spune ca sambata ne-am vazut, ne-am vorbit si nu am stiut ca esti tu! plange.gif
STORMTROOPER
Se prea poate ca acest lucru sa se fi intamplat, am vorbit cu multe persoane, atat in piata cat si in parcarea motelului. Dar nu-i bai, mereu exista si data aviatoare.
Daciotul_98
Am o intrebare, daca devin membru RCR, pot participa cu dacia mea?
faustino
Ma bag si eu in discutie....
Din pacate, ceea ce se scrie aici se intampla inevitabil cu orice club care organizeaza intalniri...
Romanul de rand nu constientizeaza eforturile unei astfel de intalniri....aprobari, eventuali sponsori, televiziune, curatenie, etc si vine ca si cand totul i se cuvine...si pe deasupra mai este si gratis...
Stiu ca suntem mandrii ca avem Dacia, dar nu orice Dacia este de expozitie..trebuie respectata munca acestor oameni care au facut posibile aceste intalniri, repet, GRATIS....si daca dansii au hotarat neacordarea accesului unelor masini, pai atunci SIGUR au avut un motiv intemeiat...
Cum s-ar fi simtit acei proprietari de masini care investesc munca, timp, bani in ele cand veneau si parcau langa vre-una din care doar sigla mai era Dacia?
Credeti-ma, am o Dacia cu care mi-am facut ambitile tineretii, dar de curand am achizitionat si una "in mintile ei".....am vazut ce inseamna sa iei o aripa de Conex, sa nu te intereseze cum vine, si ce inseamna sa cauti una originala....
Respect pentru acesti oameni care ne fac luna Mai frumoasa!
Ov
Viorel Balmez
Superb! imbratisare.gif
Albert Einstein
E doar un intro... wink.gif
Restul, in curand....
b76bgaarh
mijto drona.
Dragos BN-LIA10
Multumesc din suflet organizatorilor, participantilor si nu in ultimul rind vizitatorilor fara care astfel de intilniri nu ar fi posibile, pentru un sfirsit de saptamina de vis!
Sper ca anul viitor sa ne intrunim si mai multi entuziasti ai acestei marci.
amunRA
QUOTE(Chelariu Adrian @ 12 May 2015, 10:10)
Uite și dăciuca cu care am venit,a mers ceas! biggrin.gif
*



Superba Daciuca ta ... te invidiez ... am si eu pe lista mea de dorinta o Dacia 1300 care imi va aduce aminte toata viata mea de prima masina pe care am condus'o in bratele bunicului inca de cand nu ajungeam la pedale. peacefingers.gif

La intalnire a fost si un prieten de al meu cu una dintre cele trei masinile de militie. Data viitoare sper sa ajung si eu impreuna cu el ... poate gasesc si eu pana atunci Daciuta viselor mele. smile.gif

Felicitari organizatorilor si celor cu adevarat pasionati!
espacern
QUOTE(b76bgaarh @ 14 May 2015, 09:11)
mijto drona.

iustin_uap
In sfarsit am terminat montajul pt. Dacia Clasic​ 2015! Sunt foarte multumit de ce-a iesit! Sper sa va placa! Traiasca Dacia!

marius1978
Foarte frumos, felicitari!
maho
up.gif
Mai asteptam, mai ales dronele, dar si filmarile de pe traseu.
Billancourt
Iustin, iti multumim! wink.gif
Albert Einstein
Versiunea finala wink.gif
STORMTROOPER
Super, felicitari!!
g.adamov
A fost frumos, felicitari!
iustin_uap
Multumesc tuturor!

QUOTE(marius1978 @ 17 May 2015, 16:01)
Foarte frumos, felicitari!
*



Cu ce masina ati participat?


ydaniel
Frumoase filmele!
M-am uitat de cateva ori la ele,parca a trecut prea repede timpul la intalnire!!
Sper ca in fiecare an sa apara masini noi si mai ales oameni dornici sa le redea stralucirea de odinioara!
STORMTROOPER
Avand in vedere ca de anul viitor ziua de 10 mai este declarata sarbatoare legala si nu se munceste poate facem sa fie un week-end prelungit cu plecarea de la hotel luni/marti.
DACIOTUL_97
Ar fii fain smile.gif Anul viitor ma alatur si eu biggrin.gif
bassethound
maho
Dacia rules !
trophy.gif
by_pilu
Vila Bran .. acum o ora . Am prins vreme buna
ydaniel
Pai in 2011 cand am fost la Rasinari,sambta a nins!
Hormonelul
Albert, e senzational montajul final ! Felicitari !
Albert Einstein
Multumesc, insa nu e meritul meu....Filmuletul e facut de profesionisti wink.gif

http://www.skydrone.ro/
owy_2010
QUOTE(Albert Einstein @ 21 May 2015, 21:25)
Multumesc, insa nu e meritul meu....Filmuletul e facut de profesionisti  wink.gif

http://www.skydrone.ro/
*


felicitari celor ce au participat party.gif valuri.gif valuri.gif valuri.gif
frumoase masini... pacat ca a mea e 1310 , si nu - si are locul acolo smile.gif
daca pastram ochelarista, ...alta era treaba biggrin.gif .. si mi-a placut fff mult filmuletul
bwo celui ce l-a facut
Hondarul
Pentru cei cu Dacii originale sau modificate frumos deopotriva, pentru cei care au fost la Brasov sau cei care au ramas nemultumiti ca nu au fost acceptati, se va face la Auto Total Business Show, unde oricum vor fi prezente si cateva automobile istorice, o competitie speciala dedicata Daciilor Clasice.

Cea mai frumoasa Dacie prezenta la eveniment va fi premiata cu titlul de Best Classic Dacia in Show.

Inscrierea se poate face aici: http://rodrift.ro/formular-eveniment/
DACIOTUL_97
Cand se va desfasura acest eveniment ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.