Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Live for Speed
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
pastrama
www.liveforspeed.net
driverx
La altceva se referea. Dar cred ca ar fi bine sa incetati sa va mai referiti la acel ceva. Exista bun simt (cine de fapt asa ceva) si exista regulament aici pe forum.

Faching shit. Nu merge serveru. Voua va merge?


Unde-i vizavisu?
pastrama
Nu drivere...el are version u ala...si ca sa joace pe server tre sa-si ia patchul nou...adicatelea version v. E legal tot. smile.gif
vis-a-vis
Merge dom'le serveru'.
Care vrea sa joace cu toate masinile pe toate traseele, sa-mi dea PM tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
driverx
Unde ma? Ca m-am saturat sa dau refresh si sa nu il gasesc....
vis-a-vis
Baga si tu direct numele serverului

user posted image
Iulik_21
Am facut rost de crack! Dar tot nu merge! Imi apare eroarea aia, dar fara sa mai pomeneasca de licenta! Patch-ul il iau de pe liveforspeed.com? Jocul e super marfa!
Supapa_jR
De ce va feriti toti sa folositi cuvantul crack....eu zic ca mai rau te pune pe jar crackul...pentru ca joci pe trasee si pe multiplayer nu poti juca decat cu 3 masini smile.gif) ori cei ce au facut jocul au gandit super bine totul ori crakerii au avut respect pt joc si l-au facut sa mearga doar in SP
valmont
Eu nu m-am ferit...si apoi am sperat tongue.gif
sefu_alx
merge si in retea crack-uit ..intr-un anume fel..mai fac liniute cu un prieten din cand in cand smile.gif
Iulik_21
Gata! Am rezolvato! Am gasit si serverul, pro drive! Acum, cand ne bagam la un joc?
driverx
@Iulik_21

Parca am zis ceva de crack-uri!!!!! Chiar asa taran trebuie sa fii? Sa dau un Report acuma?

vizavis, da' de ce nu e lista in lista de servere? Ca am o lene in mine sa scriu atata radmasa.gif

Baga-ti aidiul de YM pe PM. Vreau sa te intreb stuff.

Oricum, m-am jucat aseara in single player...cu volan. Sunt varza....murata. Terminam pe ultimul loc, cand alta data ii lasam in spate dupa prima curba.... ohmy.gif ohmy.gif wacko.gif
sefu_alx
eu ultima data cand jucam scosesem parca 1:35 sau 36..acum daca ma chinui scot 1.37 sad.gifsad.gifsad.gifsad.gif
Ov
de unde naiba 1,37. Am bagat acu' cateva ture, si sub 1,41 nu cobor (cu setup-ul default).
Cred ca ma duc diseara in Cora si-mi iau cel mai pilaf volan 04.gif
driverx
Ia-l a lui Pastrama Stelistu. Are topic pe bursa. Nu lua chiar cel mai prastie volan.
Ov
da' nici 50RON nu e wink.gif
driverx
da' cu ala de 50 RON o iei in toate partile.
Ov
dar cu un genius d'asta crezi ca m-as descurca ?
Muttley
O fi pe bune reducerea de-o afiseaza aia 'colo? blink.gif

C-acu' ma duc sa-mi iau!
Ov
zbarci
zice doar pt comanda on-line wink.gif
nu cred ca daca te duci in magazin, ti-l da la banii aia
Muttley
Stai asa, ca io-mi fac mai mult cumparaturile direct de la taraba....

Ce vrea sa se-nzemne "pret special numai pentru comanda online"??? Ma taxeaza la transport de restu' banilor pan' la 4 mil?
driverx
@Ov,

vezi ca poate ala are doar vibratie. Cu force feedback e alta treaba.

Leitar edit. Ala nici macar vibratie nu are. Asa mai bine iei o oala de la pretena, te pui la birou si te apuci sa o invarti pe acolo. Cred ca stii la ce ma refer, aproape sigur ai facut asa ceva cand erai mic. radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif Macar asta e gratis, nu un meleon.
driverx
Ia macar asta: http://www.ultrapro.ro/AfiseazaProdus.jsp?...490&pr_id=30403
Ov
nu cred ca ma impresioneaza prea tare FF-ul. Ma intereseaza sa iau curba ca lumea si sa nu-mi zboare mouse-ul din mana smile.gif

Si ce ma mai intereseaza fff mult e sa pot sa tin acceleratia constanta.

D'asta ma interesa. Merita asa, sau mai bine cu mouse-ul ?
driverx
Eu daca imi scot alimentarea la volanul meu, obtin unul fara FF fara vibratie. Iti zic eu ca nu se compara....nu la ce vrei sa simti, ci la condus. Creierul, ca in realitate, primeste informatii de la volanul ala.

Faci cum doresti. Fara VB si FF, volanul ala e doar un mous cu limite de 270 grade (parca).

In LFS e usor de tinut acceleratia....apesi pe maus pe click, sau la volanu cu pedale, tii pedala la fund biggrin.gif Deci...easy
sefu_alx
nu e chiar asa..vrei sa zici ca sa joci dintr-un volan fara vibratie si FF e tot una ca din mouse ?nici nu se compara

apropo ca asta e al meu
http://www.ultrapro.ro/AfiseazaProdus.jsp?...490&pr_id=30403

e slab force feed-backul si cum am mai zis,e aiurea,adica vibreaza mai tot timpul (nu numai in lfs) dar nici pe mine nu ma pasioneaza FF tongue.gif
driverx
Pai......niciuna nu se compara cu FF. Volan simplu, mouse....both sucks. Desi stiu ca sunt oameni care au scos performante mari in LFS cu....maus, nu cu volan. Dar driving experience-ul e altu cu un volan cat de cat. La o adica, pentru FUN intram pe LFS.
sefu_alx
eu tot la parerea mea raman ca nu se compara condusul din mouse cu cel din volan fie el si cel mai ieftin,fara FF ,etc biggrin.gif

am si mouse si volan ieftin si pot spune icon_mrgreen.gif
Ov
buna, pana la urma are cineva o prastie de volan si poate spune ca e utilizabil (mai mult decat mouse-ul) in LFS ?

vreau sa stiu daca arunc meleonu' (n-am mai mult nici sa ma picati cu mercur incins) sau nu.

Sefu', a lu' matale e logitech, deci refuz sa cred ca-i prost wink.gif

driverx
Stai ca parca vizavisu are logitech si nu stiu de ce se plangea biggrin.gif

Dar cred ca poti merge pe acel genius la care ai dat tu link-ul. Eu in continuare recomand ala indicat de mine, dar daca nu, mergi pe asta de 120 RON sau la cat mama saraciei il dau astia. Fa comanda online daca nu te grabesti sa vedem daca il da la 9x RON cat zic ei acolo.
cosmin_2300
QUOTE(Ov @ 27 Mar 2007, 14:39)
buna, pana la urma are cineva o prastie de volan si poate spune ca e utilizabil (mai mult decat mouse-ul) in LFS ?

vreau sa stiu daca arunc meleonu' (n-am mai mult nici sa ma picati cu mercur incins) sau nu.

Sefu', a lu' matale e logitech, deci refuz sa cred ca-i prost wink.gif
*


M-am jucat eu cu un volan Thrust ( in jur de 1.5 mil ) ... super misto . Nu se poate compara .
Urmeaza sa imi iau si eu rolleyes.gif
vis-a-vis
QUOTE(driverx @ 27 Mar 2007, 12:17)
Baga-ti aidiul de YM pe PM. Vreau sa te intreb stuff.
*

L-ai incercat p-ala din profil? blush.gif (sa scrii acolo cand m-adaugi cine esti si ce vrei, altfel...) radmasa.gif


QUOTE(Ov @ 27 Mar 2007, 13:00)
dar cu un genius d'asta crezi ca m-as descurca ?
*

D-ala am eu, te pisi pe el biggrin.gif


user posted image
driverx
Ces butoanele alea pe covrig? Nu cumva are butoane si pe pedale? radmasa.gif

Geeez vizavis, pai ti-am zis ca is lenes. Dar hai ca o sa merg la profilu tau, sa astept o vesnicie sa se incarce poza ta de profil si dupa aia sa iau aidiul. biggrin.gif

Si vezi ca a tau are si vibratie. Ala care vrea sa il ia el nici atat nu are.
vis-a-vis
Oricum am oprit ForceFeedbacku din LFS, ca vibreaza non-stop, e varza frate, il desfac mai mereu radmasa.gif

user posted image
cosmin_2300
Ce este asa importanta vibratia ? Mai bine sa am PEDALE ( ca parca ala din poza nu are ) decat sa am vibratii !!!
vis-a-vis
Are vere si pedale, chiar 2 perechi, unele la picioare si unele la mana, in loc de padele pt schimbat vitezele blink.gif

user posted image
pastrama
Baaaa da ce de pozeee... ohmy.gif radmasa.gif
vis-a-vis
Hai ca mai pun una, cu Logitech G25... adevaraciune, dar e vreo 1000 de lei unu cool.gif

user posted image
driverx
Am vazut video cu asta. Bestial. Is curios daca intra in viteza (in joace de obicei nu, dar dpdv mecanic ma intreb) daca nu apesi ambreiajul. biggrin.gif
cosmin_2300
Am gresit . Vroiam sa zic link nu poza ... in link arata doar volanul smile.gif
Iulik_21
Baieti, am o problema: intru in multiplayer, intru apoi pe server si nu ma da in cursa ( cred ca sunt spectator )! Daca dau join sau garage, iese din joc! pana acum, in unele servere mergea! Si inca o intrebare: cum pot reveni la setarile initiale ale masinii ( mai ales la rapoartele cutiei ) pentru ca le-am modificat si acum as vrea sa le fac la loc!
vis-a-vis
Unele servere sunt setate sa nu poti intra in mijlocul cursei.
Sunt 3 setari "default" pe care nu le poti schimba... daca ai stricat ceva, este intr-un set nou, cel "original" este neatins wink.gif
driverx
Omule, deja esti nesimtit. Nu ne mai cere solutii atata timp cu ca nesimtitu mergi pe crack. Repet, nu ma fa sa dau report, ca pot da usor, si zbori de pe forum. Macar bun simt sa ai. NU iti zic eu acum sa nu mergi cu crack si sa cumperi jocul, dar macar obraz sa ai. Daca nu.....
vis-a-vis
Toti mergem pe crack, dar unii fac prea mult tam-tam pe tema asta... parerea mea...
sefu_alx
edited
nevermind biggrin.gif
driverx
iar nu mere serveru? 022.gif
Ov
buuun, deci mi-am luat "volan". Detalii si poze maine de la servici. Deocamdata sunt acasa si nu imi merge MULTIPLAYER. Gigelu' care-mi da net are un router cu firewall. Ce-i zic sa faca (ceva rapid ca taman l-am sunat si se juca Dota ?!?! si m-a cam injurat ca l-am intrerupt biggrin.gif) ?
Ov
am rezolvat, din pacate nu gasesc serverul sad.gif
driverx
nici io
Ov
m-am jucat cu niste nemtalai infantili, au reusit sa ma enerveze.

Oricum senzatia cu (kitch de) volan e incomparabila. Pierzi o ora cu setarile si inca vre-o 2 cu obisnuitul, dar dupa aia e beton. Reusesc sa fac toate turele "flawless", din pacate inca nu reusesc sa-mi dobor timpii cu mouse-ul smile.gif

Mai bag
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.