Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Montare conducte aer cald
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
bobo77
Am mers cu cineva care are montate aceste conducte la ph1 si te asigur ca isi fac treaba bine si nu sunt doar un moft.Intrebarea ar fi, merg montate pe ph2 este vreo diferenta, se mai fabrica aceste conducte?
BeciAcustic
cel mai bine intrebat la reprezentanta din moment ce se comercializeaza.....inca am dubii......eu merg mai mult singur in masina(90% din drumuri)......asa ca nu prea ma intereseaza spatele dar....
nicu 074
parerea mea este ca isi fac treaba. Si am observat ca daca merg mai mult se dezaburesc si geamurile spate
CrudeS
Adica tie nu ti se dezabureau geamurile spate fara tevile alea? Oricum mi se par cam scumpe. Poate incropesc ceva cu niste copex sper sa tina la temperatura.
adiya
QUOTE(BeciAcustic @ 11 Dec 2009, 18:40)
O intrebare.....Se cunoaste diferenta cu aceste conducte? Cei din spate se simt mai bine? Caldura se simte la picioare sau este doar de moft?
*


Binenteles. Nu te gandi ca fluxul de aer iti va face freza la paru' de pe picioare insa acesta exista.



QUOTE(krle @ 5 Sep 2009, 14:54)
Mulțumesc. Ne cerem scuze pentru traducere.

Vreau să instalez parte din  Prestige  sau Laureate (după 15.09.2006.g.)
Nu vreau "masca de conducte".

Problema este că distribuitorii autorizați din Serbia nu poate găsi o parte "masca de conducte cu spatiu de depozitare" 8200619014.
Salut.
*



Se potriveste asta.
pufosu
Se mai ocupa cineva cu montarea unor astfel de conducte?
dacis
Si a mai cumparat cineva - noi ori SH ?...
rusugxg
Eu. Si le-am si montat. Copii bucurosi. Umbla cu sosete groase.
dacis
Uite ca in sfarsit am cumparat si eu conducte originale. Dar cu ceva peripetii... Am luat second hand de la cineva nici nu stiu precis de unde, probabil de la o firma de dezmembrari. Datele de contact - numarul de telefon - le aveam de pe net, eram in oras cand m-a sunat baiatul de la FUN (le-am comandat ieri dupa-amiaza si nu ma asteptam ca azi dimineata sa vina deja) si m-am intalnit cu el pe undeva pe unde aveam treaba, am parcat, i-am dat in 30 de secunde banii si am plecat (81 lei in total - conductele, transportul si taxa ramburs). Nici macar nu am vazut daca erau toate componentele. La prima vedere totul parea OK numai ca... acasa, in seara asta SURPRISE: conductele mele sunt in stare excelenta, dar de MCV. Si nu complete (pentru MCV). Practic sunt prezente cele doua segmente din fata (aproape identice cu cele de la berlina, asa cum rezulta si de http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=1110889 ) plus conductele de prelungire spre randul 3 (marcate in desenul din postul din linkul de mai sus cu 10 si 11), dar fara distribuitoarele de aer pentru locurile din spate.

Am citit iar tot topicul de fata (pe bune), ca vreau zilele viitoare sa le montez, si mi-am dat seama ca nu e drama mare: primele doua segmente sunt aproape identice la berlina si MCV, la MCV cel de sub scaun avand in plus o conexiune suplimentara, pentru prelungirea pentru locurile din spate. Va intreb cateva chestiuni:
1. Ce este acea imbracaminte pentru conducte ? Cumva ceea ce am marcat eu in poza atasata mai jos ? Ca asta deja am eu, la Kissul meu.
2. Pot fi conductele imbracate in folie de polietilena expandata de 3-4-5mm (care se pune sub parchet) pentru o izolare mai buna?
3. Profitand de faptul ca am conducta ce merge inspre locurile din spate, ce ar fi sa le pun o prelungire dintr-un furtun pana sub bancheta spate sa vina aer si dinspre in spate inspre in fata pentru locurile din spate?!... E o idee fezabila?!...[attachmentid=1627622924]
dacis
Am montat conductele si totul este OK...
gangara
Pentru cine vrea si nu gaseste, eu am cumparat ieri de la dezmembrari Sabareni. Nu dau site ca poate nu am voie. 50 de lei setul. Inca mai avea si de berlina si MCV.
Eddy68
O intrebare:daca scot chederele usi in partea de jos ca sa ridic mocheta pt a baga conductele,la repunerea chederelor la loc se poate deforma insertia lor metalica si sa nu mai stea fix?Multumesc.
fuzzzy
Nu este nevoie sa dai chederele la o parte.
Eddy68
Ok,mersi!
2012
Oricum, nu se deformeaza insertia.
kert
Intreb si eu aici (la Logan - ca la Sandero n-am gasit un topic asemanator).
La un sandero stepway (09 Easy-R) cu "clima" stie cineva codurile de la conductele de incalzire pentru pasagerii spate?
Bulangiii astia nu le-au pus (desi e varianta Prestige...), vreau sa le pun eu, dar nu stiu ce sa cumpar ca sa se potriveasca cum trebuie. Au livrat masina "decât" cu gaurile din mocheta de sub scaune...
torquemada
Pe forumul modelului din semnătura mea, la secțiunea logan II în topicul de coduri le găsești postate de mine de prin 2013-2014 - sunt aceleași coduri pe toată gama X52
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.