Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Asigurari CASCO!la care firma sunteti multumiti?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
Pages: 1, 2, 3
renotgo
Da ARDAFUL nu-l vrea nimeni ? Pare ieftin !
Executron
@renotgo. Cred c-am mai mentionat dar intotdeaua cand vei plati mai putin pentru un obiect/serviciu de obiciei va exista o explicatie logica pentru acea alegere.

Problema cu Ardaf e ca putine service-uri lucreaza cu ei, chiar daca au experienta mult pe piata. Au un stil de a lucra cu service-urile pe care acestia si nici clientii lor nu-l agreeaza.

Am fost prin multe service-uri si cand i-am intrebat cu cine lucreaza au zis o lista de firme si au exclus in principiu o decontare cu Ardaf sau Astra. Concluziile le tragi tu.

PERSONAL consider ca este foarte important agentul constatator, ce fel de om este si cat de competent/doritor sa-ti rezolve probleme este.
renotgo
Da,cred ca ai dreptate! Multumesc !
adi_ar
@ alexz:

Primul tau post s-a mutat aici
allex6x6
Vreau sa-mi asigur si eu masina. Poate ar fi interesant sa postez ofertele primite. Am un logan 1.5, luat exact acum un an cu 10450 euro.

BCR * Asiban * Astra * Unita * Euroasig Omniasig * Generali*
Suma asigurata 9301 9301 8047 8883 9405 8883
Prima de asigurare
(plata in rate) 747 636 426 585 524 658
Prima de asigurare
(plata integral) 699 605 383 527 471 629 570

Cele cu steluta au fransiza de 100 euro.

Pana acum am avut la Generali, am dat 250 euro. Am avut 2 dosare rezolvate de ei in fix 10 minute de asteptare fiecare. Cu service-urile lucreaza de asemenea f bine.

Despre Euroasig stie cineva ceva?
b34uen
generali si tiriac sunt singurele la care iti ridici masina fara accept de plata
un plus pentru generali pentru o mai buna relatie cu serviceurile
concurent
Am la BCR al doilea an de contract iar pentru al treilea an imi ofera varianta fara fransiza (pentru fidelitate), incepand din aprilie 2008.

pt al treilea an de contract:
an fabricatie: 2006
valoare asigurata: 7120 euro
prima asigurare: 365* euro/an (in 4 rate)

* fara evenimente anterioare (in primii 2 ani)
aureliandraghici
Eu am CASCO la ASIROM si sunt foarte nemultumit de ei. Se pierde mult timp la constatare (daca ai noroc rezolvi intr-o zi), cat despre accept de plata dureaza mai mult de o saptamana. Asa am patit eu care am avut 2 dosare la ei. Nu ma mai asigur in veci la astia.
gattoman
Despre InterAmerican mai are careva pareri? Am comparat preturile de pe piata pentru asigurare casco si la interamerican am gasit cel mai bun pret, dar nu stiu nimic despre ei.
Wolverine
Eu am la ASIBAN de un an si ma duc sa reinoisec polita la ei. Am avut dauna si s-au miscat super OK.
Ionescu
Din ce am descoperit opiniile sunt impartite dupa experientele pe care le-a avut fiecare cu compania respectiva. Am o intrebare: are cineva asigurare impotriva furtului auto? Am vazut doar ceva cu vandalism.
Vreau sa mai adaug ca nici in strainatate lumea nu e mai breaza. Un amic a luat-o in spate rau (la o laguna 2002 diesel, break, deci supermasina) de la cineva. La service l-au mintit ca nu se poate repara ca nu merita, ca stai asa ca nu e asa, ca nu mai bine asigurarea cu aia de la serive ii da niste bani si el da masina? tipul a fost inspiat si s-a luptat cu ei la cutite macar sa ii dea niste bani seriosi. I s-au dat, aia au rmas cu masina pe care o repara la pret de nimic si o vind la pret mare la dealeri. Asa scapa si asigurarea de platit daune si mai scoate si banuti din vanzari... tare, nu?
Asta e, bancile si asigurarile d-aia o du bine ca stiu cum sa speculeze...
O sa mai revin aici pentru ca ma intereseaza pentru parinti...
crisolro
are cineva vreo experienta casco asirom-serus sau asirom (Sucursala Ghica in special) sau alta decontare directa asirom-service sa-mi poata spune cat dureaza pana isi da asiromul acceptul de plata?

multumesc
aureliandraghici
QUOTE(crisolro @ 24 Jun 2008, 07:54)
are cineva vreo experienta casco asirom-serus sau asirom (Sucursala Ghica in special) sau alta decontare directa asirom-service sa-mi poata spune cat dureaza pana isi da asiromul acceptul de plata?

multumesc
*


Eu am avut 2 dosare Casco Asirom pe care le-am rezolvat la Serus Bl. Timisoara. O data a durat 1 saptamana (aripa dreapta spate usor indoita si revopsire), iar a doua oara a durat 10 zile (aripa stanga fata usor zgariata, masca farului stanga fata de schimbat si spoilerul fata schimbat + revizie 10000Km). La mine problema nu a fost la service (au fost super OK) ci persoana care mi-a facut constatarea (nu-mi amintesc numele acum) de la centrul de constatari din cadrul AutoMarcus din Pantelimon, care a fost de o nesimtire cumplita, masina gata in service si el nu dadea acceptul ca "nu sta tot Asirom-ul in dosarul meu"... Multa bafta!
Executron
Desi am auzit numai lucruri neplacute despre asirom am avut 4 dosare cu 2 masini la ei (Dacia si Passat).

La Dacia totul a mers f. bine, dar sume f. mici (max 6-7 mil.. vopsit o usa, schimbat o bara), decontare directe cu un service mic Dacia.

La Passat am avut 2 reparatii de cate 50 mil pe Casco efectuate la Porsche Romania. Ei mi-au spus ca nu colaboreaza bine cu Asirom. Am achitat eu suma personal, am dus factura la Asirom. Constatatorul mi-a spus ca-mi ridic banii in 3 sapt (mi-a dat o hartie cu care sa ma prezint la casierie). De fiecare daca mi-am ridicat banii fara alte discutii.

Am avut o relatie f. buna cu inspectorul, poate si ca am fost la acelasi la fiecare dosar si de ce sa nu rescunosc am fost si eu atent cu el.
Sudsemnatu
Mie la Omniasig anul asta mi-au oferit o prima mai mare ca anul trecut ...si nu inteleg de ce...ca valoara masinii a scazut.au crescut preturile la asigurari asa mult?
Danezu
Daca ai avut dauna,este posibil sa creasca prima. Oricum sunt cateva societati care au majorat tarifele.

Bafta!
crisolro
QUOTE(crisolro @ 24 Jun 2008, 08:54)
are cineva vreo experienta casco asirom-serus sau asirom (Sucursala Ghica in special) sau alta decontare directa asirom-service sa-mi poata spune cat dureaza pana isi da asiromul acceptul de plata?

multumesc
*




s-a rezolvat - serus si asirom ghica

2 zile pt. accept plata
fara "interventii", asirom s-a miscat bine ... suma nu cred ca a depasit 25-30 mil si este si cu regres pe o carte verde

adimegane
Am o dauna probabil totala dupa un accident frontal.

Am deja 5 dosare casco la meganeul meu pentru diverse nimicuri, revopsiri, 2 jante indoite.

Asigurarea este la allianz.

Constatatorul agreat este top lac auto service de pe timisoara. Nu stiu cum sa procedez sa cer dauna totala. Partea din fata este facuta varza, au sarit airbagurile,bordul e deplasat, parbrizul spart.

E posibil sa acorde deviz de reparare doar pentru partea fatza ?

adi_ar
Foto ?!?
adimegane
Am inteles ca la dauna totala am mult de pierdut , adica 1500 de euro ca a trecut 1 an de la achizitionare si scade suma asigurata, si valoarea epavei vreo 3000 de euro se pierde. Deci as pierde 5000 de euro daca optez pt dauna totala.

Eu cred ca se si poate repara, fiindca 90 % din masina e neatinsa.
adi_ar
Adica dauna totala este optionala ? huh.gif
adimegane
user posted image


user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
BZN
QUOTE(adimegane @ 3 Jul 2008, 13:26)

Eu cred ca se si poate repara, fiindca 90 % din masina e neatinsa.
*


Daca tu crezi ca masina ta e 90% intacta inseamna ca ai gresit pozele...
Ca si costuri, dau exemplu Logan, pretul motorului si al caroseriei, ca piese de schimb ,e mai mare decat versiunea de baza asa ca...
Ionescu
Ce parere aveti de UNITA si de GENERALI?

Nota Moderator: Folositi functia CAUTA. Veti gasi destule, bune si rele, despre ambele. Nu asteptati sa munceasca altcineva pt dvs.
lostris234
Sambata 24.07.10 am plecat pe autostrada soarelui cu masina proaspat luata de o saptamana(predare de leasing) Renault Noul Symbol FULL OPTION, o bijuterie, impecabila masina. La 50-100m in fata mea la kilometrul 134 s-a produs un accident, am oprit, insa din spate nu au mai reusit si doua masini din spatele meu au intrat cu peste 100km in mine. cu chiu cu vai am reusit sa ajung in bucuresti. nu am vrut sa ma chinui cu masina prin trafic cu avariile enorme pe care le aveam la puntea spate asa ca au trimis de la asigurare un agent constatator. Mentionez ca eu am RCA la ASTRA, cel care m-a lovit la fel si plus eu am CASCO tot la ASTRA; eram hotarat sa il iau tare pe agent daca avea de gand sa nu ma despagubeasca, pt ca in situatia asta oricum o dadea, ASTRA tot platea... Spre surprinderea mea (placuta) a facut constatarea meticulos, a dat fisa service-ului care s-a apucat de treaba. Am intrebat la service si deoarece este un service agreat imi pot lua masina imediat ce o termina si nu mai trebuie sa astept plata efectuata de ASTRA service-ului. Aah, ca veni vorba de plata... Se estimeaza ca va fi peste doua sute de milioane... jeez, aproape jumatate din valoarea masinii de noua. Inainte am avut Matiz si am avut 2daune tot la ASTRA (pe CASCO) si am schimbat fara nici o problema 3cauciucuri + 3jenti. Nu stiu altii ce cred, dar pentru mine ASTRA a fost un asigurator corect. Sper sa ramana asa.
cj98czh
QUOTE(lostris234 @ 29 Jul 2010, 13:52)
a kilometrul 134 s-a produs un accident, am oprit, insa din spate nu au mai reusit si doua masini din spatele meu au intrat cu peste 100km in mine. cu chiu cu vai am reusit sa ajung in bucuresti.
*



Daca tu erai oprit si ala te lua cu 100 km/h din spate.... acum ne scriai de pe www.rai.ro ..... deci sa-mi voie sa ma indoiesc mai ales ca ai putut venii cu masina pe roti... si nu era direct dauna totala...

QUOTE(lostris234 @ 29 Jul 2010, 13:52)
.. Spre surprinderea mea (placuta) a facut constatarea meticulos, a dat fisa service-ului care s-a apucat de treaba. Am intrebat la service si deoarece este un service agreat imi pot lua masina imediat ce o termina si nu mai trebuie sa astept plata efectuata de ASTRA service-ului.
*



Fiind masina noua nu acceptam altceva decat reprezentanta ... si nu service agreat de Astra...
b76bgaarh
ce reclama......
argon
QUOTE(cj98czh @ 29 Jul 2010, 13:00)

Fiind masina noua nu acceptam altceva decat reprezentanta ... si nu service agreat de Astra...
*



unde a zis de maisna noua, a zis ca-i SH, citeste inainte.
cj98czh
Are an de fabricatie 2008 ... ti se pare veche??? mie nu... la o masina de 2 ani.... trebuia facuta in reprezentanta..... parerea mea...
klaus
lostris234, nu ne pui si niste poze cu symbolul ala asa de lovit la 100 km/h?
Si zi-ne si noua care e service-ul ala atat de agreat de Astra la care iei masina inainte de vedea plata. Asta e o informatie de mare valoare, nu de alta.
Madriann
Legendele toamnei...nu am vazut asa ceva nici la AZT + Reprezentanta Pejo, daca tot e "sa facem" reclama. Regula e simpla, prima oara acceptul de plata, apoi ridicarea masinii. Poate se referea la asta, nu la efectuarea in sine a platii.
QUOTE(lostris234 @ 29 Jul 2010, 13:52)
.... insa din spate nu au mai reusit si doua masini din spatele meu au intrat cu peste 100km in mine. cu chiu cu vai am reusit sa ajung in bucuresti

blink.gif
klaus
Ca observ ca userul lostris234 nu ne-a parasit si mai trece pe aici, rememorand afiramatia lui:
QUOTE(lostris234 @ 29 Jul 2010, 13:52)
Am intrebat la service si deoarece este un service agreat imi pot lua masina imediat ce o termina si nu mai trebuie sa astept plata efectuata de ASTRA service-ului.
*

as reitera cererea mea: care este service-ul asta atat de fabulos cu care are Astra contract? Ca e o informatie foarte utila.
klaus
lostris234, care ziceai ca e service-ul ala supercalifragilistic care are contract cu Astra si-ti iei masina "imediat ce o termina"?

Sau era doar o vrajeala propagandistico-publicitara?
einstein1984
QUOTE(cj98czh @ 29 Jul 2010, 15:11)
Are an de fabricatie 2008 ... ti se pare veche??? mie nu... la o masina de 2 ani.... trebuia facuta in reprezentanta..... parerea mea...
*


Stai linistit, ca tinichigii si vopsitori buni or fi si in alte parti.
CriSTI68
am un prieten se judeca cu cei de la casco, pe motivul care masina sa se afla in garaj cand un baietas cu bemve de bulgaria a pierdut controlul masinii si a intrat cu ea prin usa de la garaj facadu-i praf masina, si cei de la asigurari il duc cu presul cu dosarul, astra sau omniasig parca este asiguratorul lui
AMZ
Credit Europe , pe masina personala din Martie 2010...astazi am deschis primul dosar la ei in Bd.Dorobanti 33 sediu City Center , pentru inlocuire parbriz si 2 portiere revopsit....comanda pentru parbriz si vopsirea o voi face tot la City, au decontare directa si este aproape de casa...vom vedea cum iese!
Iulikk
La Solenza din semnatura se mai poate face CASCO, tinand cont de vechimea ei?
gotty
QUOTE(Madriann @ 3 Aug 2010, 08:46)
Legendele toamnei...nu am vazut asa ceva nici la AZT + Reprezentanta Pejo, daca tot e "sa facem" reclama. Regula e simpla, prima oara acceptul de plata, apoi ridicarea masinii. Poate se referea la asta, nu la efectuarea in sine a platii.
*



exista serviceuri in care iti iei masina fara accept de plata! wink.gif
Madriann
Pe faptul ca il stii pe patron sau cum?
Impartaseste-ne si noua minunea asta, nu o tine numai pentru tine biggrin.gif.
L!nuX
depinde de service si de experientele lor cu asiguratorii

daca ai casco la firma X unde se stie ca plateste iti da masina , daca ai casco la firma Y care se stie ca e rau platnica nu iti vor elibera masina
misu78
QUOTE(Madriann @ 14 Sep 2010, 18:56)
Pe faptul ca il stii pe patron sau cum?
Impartaseste-ne si noua minunea asta, nu o tine numai pentru tine biggrin.gif.
*


Service Logex - caz personal.
lostris234
Stiu ca pare fantasmagoric accidentul, dar chiar asa s-a intamplat si imi pare rau ca nu v-am tinut la curent.
Nu am mai urmarit acest forum si nu ma asteptam sa primesc vre-un raspuns, eram si destul de suparat pentru ca tocmai se produsese acel accident.
Nu am absolut nici un interes sa va dau informatii false, sau sa fac reclama unui service anume. Va expun faptele asa cum le-am vazut si simtit eu pe propria piele.
Atasat veti vedea poza1 cu masina inainte de accident proaspat spalata.
[attachmentid=1627659637]
Pozele 2 si 3 sunt avariile suferite la partea spate
[attachmentid=1627659639]
[attachmentid=1627659641]
Poza4 este o intreaga istorie. se vede uzura nefireasca si acel sant la cauciuc din cauza frecarii cu aripa spate contorsionata. M-am intors de la Fetesti in Bucuresti dupa ce am debarcat bagajele si pasagerii in masina unui amic fara nici o problema la masina.
[attachmentid=1627659643]
Pozele5,6 si 7 arata diverse stadii ale reparatiei.
[attachmentid=1627659646]
[attachmentid=1627659648]
[attachmentid=1627659650]
Sa o iau de la inceput pentru ca vad ca nu m-am facut bine inteles de la inceput:

Am facut o preluare de leasing
O saptamana mai tarziu am plecat spre mare, pe autostrada soarelui. La kilometrul 134 am oprit pe banda2 cu avarii pt ca era toata autostrada blocata din cauza unui accident din fata. Cei din spate nu au oprit si au intrat in mine cu viteza foarte mare. Eu am tinut frana pusa si am minimizat avariile pe fata, insa pe spate masina este praf.
Asigurarea tipului care m-a lovit este la ASTRA, eu am casco si RCA tot la ASTRA.
Cu procesul verbal de la politie si adeverinta de reparatii m-am dus la ASTRA sa o repar pe RCA-ul tipului si m-au trimis cu masina la un service agreat de ei(AUTOTEHNIC), urmand sa vina acolo agentul constatator. Bun, vine tipul, spune ca e totul in regula, imi spune ca vor costa reparatiile cam 200mil si ca de acum se ocupa service-ul de masina... . Sun la service si imi spun ca nu s-au apucat inca. au facut ei o reconstatare si iese peste 300mil reparatia. au spus ca au trimis la ASTRA devizul si asteapta raspunsul lor.
Ce sa fac? Tipul de la service mi-a spus ca va costa prea mult si ASTRA nu va suporta costurile pe RCA si imi vor da DAUNA TOTALA.
Tot cel de la service ma sfatuieste sa incerc sa o repar pe casco-ul meu, pentru ca as avea o suma asigurata mai mare.
Precizez ca masina este un Renault Symbol Privilege noi2008, 20300Km, 1.4 98CP, FULL option cu valoarea de achizitie 12000e si valoarea asigurata pe casco (ASTRA) 1110e pt primul an si 10000e pt anul 2.
Zis si facut! Dupa ce au tras mata de coada o saptamana am rezolvat pana la urma... Agentul de la ASTRA a facut o constatare pe care a inmanat-o service-ului (masina o dusesem eu deja in service) cu o suma a reparatiilor in valoare de aprox 200milioane, apoi service-ul a facut o reconstatare ( cu o suma a reparatiilor in valoare de aprox 320milioane). Au trimis reconstatarea la ASTRA asteptand confirmare de plata. De aici pauza. M-am dus din nou la ASTRA, am vorbit cu agentul care mi-a facut constatarea si am realizat ca nu pot repara masina pe RCA asa ca i-am inmanat polita CASCO, am inchis dosarul de dauna pe RCA, am deschis unul pe CASCO unde aveam masina asigurata la 11100E, cu reparatia (aprox 7500E) ma incadrez cat de cat ok. Limita de reparatie ar fi 8800E si sper sa nu o depasesc. Pe RCA se facea dupa o formula de calcul si nu repara nici jumatate din avarii deci din start a picat.
Nu imi pare rau, pentru ca tin mult la masina aceea si desi valoarea reparatiei este EXORBITANTA avariile nu sunt chiar asa mari.

Tin sa mentionez ca cei de la service au mai facut o reconstatare in urma careia agentul de asigurare de la ASTRA a stat 2sapt si nu a dat nici un semn; alarmat de faptul ca nu se misca nimic la masina m-am dus 3zile consecutiv la ASTRA pana au dat OK-ul la service pt achizitia pieselor.
Bun, de aici toate bune si frumoase, cei de la service au spus ca dureaza 2sapt sa vina toate dupa care se apuca de treaba.
Dupa o luna de alergat dupa ASTRA cu dosare de constatare, reconstatare si alte prostii si o luna de tinut masina in service asteptand piese sau asteptand sa intre in lucru nu pot sa va spu decat ca am ajuns cu nervii la pamant. Ma duceam o data la doua zile la service si cand nu vedeam nici o modificare a starii masinii ma apucau toti dracii.
Astazi m-a lamurit si e mine cel care se ocupa de caest service care este relatia service-ului cu ASTRA. Se pare ca ei nu primesc bani pt piese, ASTRA are anumiti furnizori de piese pe care ai plateste direct, nu prin service. Cei de la service primesc doar lista de importatori de piese si banii pt manopera dupa 3luni de la reparatia masinii.
M-am resemnat acum si chiar nu stiu cand imi voi scoate si eu masinuta din acel service, tot ce sper numai este sa o faca sa arate cat mai bine.
Legat de accident, a fost in lant cu 8masini implicate5 in spate si 2 in fata. Au fost 2lovituri succesive la interval de 1-2secunde, primul a intrat cu 110km/h iar celalalt nu pot spune decat ca a fost mult mai puternic.
Daca tot nu v-am convins la cerere atasez si procesul verbal intocmit de politia Fetesti si devizul de reparatie pe larg(cel de 320mil)...
Va doresc o weekend placut si fara evenimente!
Shush
QUOTE(lostris234 @ 25 Sep 2010, 01:10)
Nu imi pare rau, pentru ca tin mult la masina aceea si desi valoarea reparatiei este EXORBITANTA avariile nu sunt chiar asa mari.
*


Poftim ? ohmy.gif Trebuia sa o duci la reprezentata unde sigur iesea dauna totala. Masina aia practic nu mai are partea, din spate din ce vad eu in poze. Cu banii de la Casco iti luai una nelovita...
lostris234
Clar nu m-am facut bine inteles.
Masina este luata prin preluare de leasing.
Am evitat din rasputeri sa ajunga dauna totala.
De ce? Pentru ca masina practic nu e a mea, e a firmei de leasing si in final eu nu luam nici macar avansul pe care l-am dat.
Intr-un accident toata lumea pierde; utilizatorul pentru ca ramane fara masina o perioada buna, firma de asigurare se sparge dand la bani sa se sature, nervi, alergatura. Nu imi mai trebuie!
Fiecare stie ce e mai bine pentru el si dupa ce am stat si am analizat bine situatia cu creionul in mana, am tras linia si ajungeam in situatia hilara in care trebuia sa predau masina (clauza din contract) si sa platesc pana la terminare CASCO-ul inca 3ani...(tot clauza din contract) si ajungeam sa mai vin cu bani de acasa si fara masina. Si pentru ce? pentru ca doi prosti nu stiu sa mearca civilizat pe autostrada? De ce trebuie eu sa platesc pentru indiferenta altora? Am muncit 2ani ca sa imi iau masina asta si nu m-a ajutat nimeni.
La reprezentanta NU m-au primit. nici nu au vrut sa auda de mine can le-am spus ca sunt la ASTRA. Mi-era si rusine la telefon cand am vb cu ei. Se pare ca la COBALCESCU nu se mai deconteaza de pe ASTRA din cauza ca sunt rau platnici la fel si la SERUS. Asa ca... M-am multumit macar sa imi dea masina dupa ce o termina si sa se descurce ei dupa aia...
Plus ca unul din cei care m-a lovit vroia sa ne cheme la tribunal, ca el nu e vinovat, what ever...
Inaintea masinii mele au bagat la reparatie la acest service tot un Symbol rosu lovit la fel de urat in spate si cand l-au scos de la vopsitorie, desi stiam exact de unde a fost taiata masina, nu puteam sa pun degetul pe taietura si nu puteam sa disting nuante diferite pe masina. A mea e si metalizata si o sa fie mai complicat, dar pentru ca nu este veche sper sa nu se mai vada nimic si sa nu am probleme cu ea macar 3ani...
AMZ
astazi am ridicat masinuta de la City center, super multumit, inlocuit parbriz..vopsit 2 portiere+bara fata si capota motor , total deviz ce am vazut din fuga-4200 ron, totul pe casco cu decontare directa.
Tyfu
QUOTE(Iulikk @ 14 Sep 2010, 09:20)
La Solenza din semnatura se mai poate face CASCO, tinand cont de vechimea ei?
*




Se poate face...cel putin la Asirom se poate.
Salut.
daune_auto
Cei care ofera servicii proaste pe RCA,la fel fac si pe Casco.Daca nu va face nimeni asigurare la ei,au doua solutii:fie ofera servicii de calitate,fie inchid pravalia.

Danezu
@daune_auto: Hehe, adevar ai grait! Pacat ca sunt unii care nu citesc forumul......


@lostris234: pe viitor sa faci actele cand cumperi o masina,ca sa poti beneficia de asigurari! Orice combinatie "ieftina" in timp devine a drq de costisitoare.

Bafta!
lostris234
@danezu

Din pacate m-am grabit. imi doream nespus de tare masina aia si consideram ca "nu mi se poate intampla mie". Ei bine, nu a fost asa si ceea ce se dorea a fi un vis frumos a ajuns sa fie un cosmar. Am tinut masina 3luni jumatate in service si in final am depus plangere la ASTRA si la firma de leasing ca sa imi termine de reparat masina cei de la service care se lalaiau de nu mai puteau. A doua zi dupa ce au fost anuntati de catre ASTRA de depunerea reclamatiei masina a fost gata.
Sa va fereasca Dumnezeu sa aveti parte de accidente, de service-uri (aici includ AUTOGENERAL Service) si va urez cu aceasta ocazie un an nou mai bun tuturor!
BZN
O mare parte din vina o au si service-urile, eu m-am convins de asta. Am stat dupa unii 3 saptamani degeaba, m-am dus la altii, in cateva zile masina era gata.
Ambele ateliere aveau decontare directa. Daca nu ai probleme cu societatea de asigurari, te impiedici la service, si invers. Ca doar traim unde traim.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.