Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Renault Megane Sedan
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Jurnal de Bord
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
gotty
Iarna nu prea ti vine a te plimba foarte mult ,dar vine sezonul estival! cool.gif

5 Mar 2013, 16:32:
Ca de o suta de mii:
Dhragosh
sunt Plug&Play?, de pe ce masina sunt?
gotty
Sunt spalatoare faruri de origine.
dan22y
Sunt de Megane 2. Se vad referintele pt. sprituitori si pt. piulitele de prindere pe bara wink.gif
gotty
Exact! biggrin.gif
gotty
O poza cu 101.000 km.
gotty
QUOTE(gotty @ 11 Feb 2013, 14:32)
asa ca imi facui iuzar si pasuord pe un sait de pe la noi si mi achizitionai neste filtre de ulei,motorina,aer si polen plus o butelca de 5 litri de Castrol .

Mai caut sa ma dumiresc cu antigelu' iar apoi m oi urni catre mecanic,dar mai la primavara ca amu tare frig ii.
*



Bagat revizia de 100.000 la AMG-schimbat ulei,filtre+antigel 130 lei (spaga included).

QUOTE(gotty @ 5 Mar 2013, 10:15)
Iarna nu prea ti vine a te plimba foarte mult ,dar vine sezonul estival! cool.gif
*



Inainte de a pleca spre [attachmentid=1627887604] am facut ceva tiganie smile.gif


M i h a i
Ce ai facut Coane?Ai eliminat panglica? tongue.gif Ti-ai schimbat pompa pt spalatoarele de far?
Solon
Nu ma, si-a scos volanul. Sa vada se poate si fara. Pune-i o mansa.
gotty
Racheta frate,mancatiash!


De fapt s a facut o automatizare ca Adriana sa se spele singura pe ochi! laugh.gif
gotty
Bucuresti-undeva departe

Viteza medie- ~79km/h
Distanta parcursa-~550 km
Consum-5.2 l/100 km.

Se pare ca Adriana inca mai duce.
Solon
Fuseshi la bulgari.
gotty
ph34r.gif
bmwh548
Te-ai dus si tu sa schimbi ambreiajul?
gotty
De ce as face asta?Nu sunt vreun racer anonim...
Lostboy
Cei care activează în comerțul cu citrice îl schimbă la bulgari. E mai ... ieftin.
gotty
Mai trecura 2 ani,mai facuram ITPul...Toate ie bune!
gotty
A mai trecut o mie...
gotty
Fitele se plateste!
dan22y
Cu cat ai luat deflectorul pana la urma?
gotty
210 lei TVA si transport inclus,piesa noua dar nu de origine!
eugenTL
Frumos cand e nou biggrin.gif
Eu am o aripioara putin desprinsa/rupta dar nu ma deranjez pt ca se va face la fel; ma mir ca au rezistat pana acum
gotty
Hehe...aripioarele au zburat de muuuult timp!

Acesta nefiind de origine are aripioarele acelea gata turnate.
gotty
Inca o mie...
gotty
De sezon!
marian-j
Tot aceleasi "ugly rims"?! huh.gif
gotty
Alea sunt de sezon! sad.gif

Dar vine ea vremea frumoasa!
marian-j
Baremi a scăpat de fundița aia odioasă.Oricum nu ți-o mai dioache nima' amu,cu jantele alea de Volgă.
Și sper că ai dat jos "sorcovele" alera de crizmăs!In blec ui trast!Ar ui? unsure.gif
gotty
Avem si neste uailess acum:
gotty
Gasita prin calculator:
gotty
De 1 Martie s a intamplat 111111 km.

Diac
Braduti in portbagaj ? Ce pedanti suntem...

PS Am obtinut acelasi efect accidental : s-a varsat o sticla de blasam de rufe naughty1.gif
gotty
Pai la oglinda nu suport sa tin nimic atarnat si cum de refuzat nu mi place,i am luat si i am pus prin portbagaj!
gotty
Sa inducem organul in eroare,zic!
gotty
Work in progress.
gotty
Din uichendul asta...
Thor1983
Ti-au furat emblema. tongue.gif
gotty
Mi am furat o singur! laugh.gif
chitsro
Frumoasa masina, eu am vandut-o pe a mea si inca mai ma uit dupa megane pe strada ... citisem mai sus ca ai wi fi in masina??
gotty
Asa este!
hitman1234
orice proprietar de smartfon poate avea
Iulikk
QUOTE(chitsro @ 5 May 2014, 21:18)
Frumoasa masina, eu am vandut-o pe a mea si inca mai ma uit dupa megane pe strada ... citisem mai sus ca ai wi fi in masina??
*



Huawei e586 + incarcator la bricheta + o cartela de Digi si ai wifi smile.gif .
gotty
E un pic mai elaborat de atat dar principiul este acelasi.

[attachmentid=1627944888] +[attachmentid=1627944889] +[attachmentid=1627944890] =[attachmentid=1627944891]
gotty
2000 kilometri mai tarziu,o revizie de vreo 500 lei si un vopsit de 1500 lei si masina merge visian! tongue.gif
gotty
De prin uichend...
gotty
La pascut!
gotty
Iete,zilele trecute n avui ce face si bagai si io un soft sa fiu in ton cu lumea.Ie facut in Spania la o firma omoloaga de a lu'Dimsport sau TCM sau orice alt copypaster din asta.Primele impresii au fost:urca mai repede in ture si,prima data in 120.000 km, a patinat ambreiajul.De 2 ori.
corbex
Deci trebuie schimbat. E bun si softul asta la ceva, iti spune care piese te lasa.
pishky
grecu stie mai bine
gotty
Il banuiam pe fraier si i pusesem gand rau deja.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.