DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

18 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> rugina logan, dezamagire

saruman
post 26 Aug 2005, 16:46
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 303
Joined: 24 September 04




QUOTE(saruman @ 26 Aug 2005, 11:10)
Tabla e adusa de afara, din Italia sau Spania.
*



Visam! Scuze! Iata:

The Making of the Logan
Designer Kenneth Melville explains how just how tough it is to build a $6,000 car, including some swallowing of pride
...
We used Romanian steel, which is harder to shape than Western steel, so we had to go for simple steel body parts.

unsure.gif


--------------------
Mercedes C 180 Kompressor 2006 Elegance
De multe ori drumul este mai important decat destinatia.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alecs_TGA
post 26 Aug 2005, 16:50
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 778
Joined: 31 January 05




ma repet ca in alte posturi ale mele: LUCRURILE ROMANESTI DIN PACATE ISI FAC SIMTITA PREZENTA DIN PACATE IN CONTINUARE oare cati ani va mai trebui sa treaca peste tara asta ca sa facem si noi lucruri de calitate!! daca mai tineti minte cum erau cu daciile vechi ca plecai la unguri sa iei una ca erau mai bune ca ale noastre poate asa ar trebui si noi sa facem cei care mai vor logane ca sa aiba o calitate mai ridicata a masinii!!!


--------------------
Dacia LOGAN Laureate - XXX
BUCURESTI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Smudo
post 26 Aug 2005, 17:01
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 617
Joined: 7 August 05




Nici acum nu se incepe boicotarea uzinei aleia? Cite faze de genul asta mai sinteti in stare sa suportati? Ma adresez clientilor si potentialilor clienti ai firmei dacia. Sint curios daca o sa apara si la LGN-urile vindute afara aceleasi probleme ca la alea vindute in romania. Sincer imi pare rau pentru 05acd, spune singur ca totusi e vorba de bani, si nu de bani putini. mad.gif


--------------------
x x - X
Cumparindu-ti Dacia, te simti de parca te-ai duce la bagaboante dar tu esti voyeur. In loc sa te satisfaca masina prin confort si performante, trebuie sa te satisfaci tu insuti, adaugind diverse chichite si bagind bani pentru a indrepta cretinismele unui producator idiot! (Marty)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Codrin
post 26 Aug 2005, 17:08
Post #64


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.364
Joined: 7 January 05
From: Bucuresti




N-ai zis pana la capat : decat un Logan nou, mai bine un sh nemtesc. wink.gif


--------------------
Mazda . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
saruman
post 26 Aug 2005, 17:10
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 303
Joined: 24 September 04




Mda, pana la urma este o masina. Din 100 si de mii. Asta daca nu cumva ....

05acd, ai contactat uzina? Ai sunat la VC? Ei ce zic?

This post has been edited by saruman: 26 Aug 2005, 17:12


--------------------
Mercedes C 180 Kompressor 2006 Elegance
De multe ori drumul este mai important decat destinatia.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Anakin
post 26 Aug 2005, 17:14
Post #66


Membru


Group: Members
Posts: 157
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti/Vitan





Sa nu generalizam problema lui!As vrea sa-l intreb si eu daca nu se supara,de ce nu a facut scandal mai de mult,atunci cind a observat el beleaua si s-a dus in service si a acceptat reparatia?De ce nu reclamat direct la fabrica problema?iar din poze se vede clar ca rugina a aparut din interior,adica a fost vopsita peste rugina!Chiar daca era crapata vopseaua in locul ala tot nu avea cum sa intre apa si sa rugineasca in halul ala.M-am uitat si eu la mine in zona aia si e numai praf.Cit priveste rugina aparuta pe anumite portiuni ale caroseriei si mai ales in zona unde a sarit vopseaua in urma contactului cu pietricele,eu zic ca e normal sa se intimple,atita timp cit nu sa remediat la timp,adica sa se fi dat cu vopsea in locul respectiv.


--------------------
Dacia Logan cameleon - B 51 ATO
Forta sa fie cu voi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lds_ok
post 26 Aug 2005, 17:29
Post #67


Membru incepator


Group: Members
Posts: 50
Joined: 19 April 05




QUOTE(kinder74 @ 26 Aug 2005, 10:06)
Nu-mi vine sa cred...nu pot sa cred asa ceva...nu e adevarat...

sad.gif

sad.gif

Eu zic ca nu trebuie lasate lucrurile asa. Daca mi s-ar fi intamplat mie asa ceva ii dadeam in judecata si le ceream banii pe masina inapoi...ma duceam la OPC, la PROTV, la Basescu, la Iliescu, la Bush.....Nu e posibil ca in anul 2005 sa faci o masina care sa rugineasca in halul asta in 6 luni...Nu e posibil...

Nu o lasa asa....Pana cand o sa-si bata astia joc de noi ?

Da-o naibii de treaba....asta e hotie la drumul mare, fac ca inecatii 600 de masini pe zi fara sa-i intereseze calitatea...

Daca as pati asa ceva si nu mi-ar da banii inapoi pe ea, m-as duce in fata uzinei in Pitesti, as chema televiziunea si i-as da foc masinii....
sad.gif  sad.gif  sad.gif  mad.gif  mad.gif  mad.gif  sad.gif  sad.gif
*



Un japonez a dat foc la un slk in fata reprezentantei auto deoarece pe teritoriul Japoniei nu erau decat 2 -3 serviceuri mercedes.Oricum in jurul lui s au adunat ~100 de sustinatori.Nu stiu daca s a rezolvat ceva.Asa ca dc nu si la noi???smile.gif)

P.S.Slk ul era nou.


--------------------
Fiat Punto 1.7 TD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Smudo
post 26 Aug 2005, 18:07
Post #68


Membru autentic


Group: Members
Posts: 617
Joined: 7 August 05




O idee buna. Fiecare din cei de pe forum poate dona 1 €/$ ca sa-si ia omul asta alta masina, iar la aia pe care o are sa-i dea foc in fata uzinei de la dacia. Cine se baga? Se organizeaza? Dar... ar avea vreun rezultat chestia asta?


--------------------
x x - X
Cumparindu-ti Dacia, te simti de parca te-ai duce la bagaboante dar tu esti voyeur. In loc sa te satisfaca masina prin confort si performante, trebuie sa te satisfaci tu insuti, adaugind diverse chichite si bagind bani pentru a indrepta cretinismele unui producator idiot! (Marty)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DodoBird
post 26 Aug 2005, 19:05
Post #69


Membru autentic


Group: Members
Posts: 572
Joined: 15 October 04
From: Bucuresti




Peoblema aparitiei ruginii, cel putin in pozele, prezentate este relativ normala. Cauza este in primul rand conceptul usilor la imbinarea cu capota aici este o zona in care apa patrunde foarte usor in cazul chederului defect sau de proasta calitate. Apa odata patrunsa ramne in zona favorizand rugina. A doua problema este chiar noul concept de tabla texturata folosit la constructia Loganului. Respectiv foaia de tabla normala este trecuta prin valturi speciale care creeaza pe suprafete , prin presare , un strat superficial avand rizuri de ordinul 1,6 - 2 microni de forma piramidala (cu varful in sus). Acest lucru "se zice" nu mai necesita alte acoperiri (galvanizari suplimentare, grund etc.) deoarece vopseaua prinde perfect si "nu mai e nevoie". Concept care insa mi se pare o solutie doar "ieftina" si deloc performanta. Aveti dreptul sa ma faceti "retrograd" dar acum mai multi ani in urma firma Volvo daca nu ma insel dadea garantie vreo 15 ani pe putin la tabla masinilor lor, care tabla insa era celebra prin peste 22 de straturi de protectie pana la stratul de vopsea.
Deci ne inscriem , zic eu in normalitate. Pretul Loganului trebuie vazut si prin astfel de solutii tehnologie.


--------------------
Dacia Berlina 1300 cmc 2005 Alba - B-54-WEG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valeriu
post 26 Aug 2005, 20:49
Post #70


Membru incepator


Group: Members
Posts: 89
Joined: 20 April 05




Am dat fuga la masina sa vad si eu zona aceea. Mi s-a luat un bolovan mare de pe inima...
Oricum ...RUSINE !!!!!!
Alo, domnu' Stroe, ce ziceti ?


--------------------
Dacia Logan /Break 1997 - B71xxx/B40YYY
Un lucru care incepe bine se termina prost. Un lucru care incepe prost de termina si mai prost. (by Murphy)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
m-power
post 26 Aug 2005, 21:30
Post #71


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 9 December 04
From: Iasiington




QUOTE(Anakin @ 26 Aug 2005, 17:14)
Cit priveste rugina aparuta pe anumite portiuni ale caroseriei si mai ales in zona unde a sarit vopseaua in urma contactului cu pietricele,eu zic ca e normal sa se intimple,atita timp cit nu sa remediat la timp,adica sa se fi dat cu vopsea in locul respectiv.
*


Daca ma duceam la service sa remediez fiecare problema cu rugina...cred ca imi faceam abonament la service. Sau o lasam acolo...

Acum cu totii stim ca vopseaua Loganului e varza. Eu mai stiu sugur ca putem sa ne dam foc cu totii la masini in fata Mioveniului ca tot tabla aia va fi..tot nea Tilica o va vopsi cu aceeasi cantitate de vopsea si in acelasi mod (cum a invatat el la berlineza).
Eu va intreb ce e de facut?
Am o gramada de puncte pe capota unde mi-a sarit vopseaua, plus doua zgaraieturi pana la "inima" facute de vecinii bine-voitori; spoilerul e busit in doua locuri, alte zone absolut inaccesibile unde vopseaua si-a luat la revedere de la masina (ma refer spre exemplu la colturile capotei dispre parbriz).
Deci, ce fac? O vopsesc toata? Unde? Oare nu dau peste alti nea Tilica si in final va fi tot la fel? Sa o schimb? Sa-mi iau alta? Dat oare nu isi au si altii nea Tilicii lor?

Atunci stici ce fac? O las asa...N-o mai spal ca sa nu se mai vada.smile.gif



--------------------
Dacia Logan Ambiance - IS xx DAM
Daca nu aici...cand??
Daca nu acum....unde ???!?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 26 Aug 2005, 22:07
Post #72


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




Degeaba o vopsesti..tabla e de vina, vopseaua, exceptand ca e prea subtire pe alocuri e buna..
Dar degeaba e buna vopseaua daca tabla e jenanta..ca nu prinde si gata..nu ai ce-i face.

A scri si Dodobird ceva aici..si e perfect adevarat..
Daca statea si vopseaua pe el, Loganul costa cu vreo 2-3 mii de euro in plus.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
m-power
post 26 Aug 2005, 22:11
Post #73


Membru


Group: Members
Posts: 108
Joined: 9 December 04
From: Iasiington




2-3 mii de euro???
Adica diferenta dintre Logan si cele din vest de la pragul de 10 mii de euro este reprezentata doar de vopsea? Cam mult.


--------------------
Dacia Logan Ambiance - IS xx DAM
Daca nu aici...cand??
Daca nu acum....unde ???!?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 26 Aug 2005, 22:43
Post #74


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




nu am zis nimic de vopsea..principala diferenta e tabla..care la masinile din vest printre altele e si galvanizata...un procedeu considerat prea scump de Romani...pacat ca au introdus motoare bune de Reno in "conserva" de caroserie "made in Romania"

Ce vroiam eu sa spun e ca daca se facea Loganul cu tabla galvanizata ajungea aproape de pretul unui Clio de exemplu..si nu il mai cumpara nimeni...asa ca sa ne multumim cu ce avem..cat a costat atat si tine..nu mai va plangeti atat de Rugina..asta e..trebuia sa ne gandim inainte sa dam banii...


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
frontEND
post 27 Aug 2005, 01:32
Post #75


Membru incepator


Group: Members
Posts: 81
Joined: 9 December 04
From: Bucuresti




domnule tragedie... daca asa gandesti e grav...f. grav!!! trebuia sa ma gandesc, normal, ca la 7000 euro e musai sa se blocheze diractia, sa sara vopseaua, sa raman fara cauciucuri pe janta, normal, fireste, si orice pleonasm vrei dumneata... doar nu am cumparat mertz din germania la mana a n-spea ... eu zica ca daca dacia mai face un rabat de 3000-4000 euro ar fi chiar ok ca la 4000 euro masina sa fie de unica folosinta...

ce ma deranjeaza cel mai rau e faptul ca multi dintre noi nu realizeaza ca 7000 de euro nu este un pret mic ...faceti un calcul simplu: ford fiesta, made in germany 12 mi euro ...logan made in romania 8 mi euro..luati in calcul ... salarii, materii prime et,c si trageti concluzii


--------------------
Volvo S 40 2.4i 2004 summum - B 03 ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
99AIM
post 27 Aug 2005, 07:54
Post #76


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.134
Joined: 26 June 05




QUOTE(Smudo @ 26 Aug 2005, 18:07)
O idee buna. Fiecare din cei de pe forum poate dona 1 €/$ ca sa-si ia omul asta alta masina, iar la aia pe care o are sa-i dea foc in fata uzinei de la dacia. Cine se baga? Se organizeaza? Dar... ar avea vreun rezultat chestia asta?
*



Eu sunt de acord si chiar mai aduc ceva posesori de ZKR din C-ta ce contribuie.


--------------------
Clio III ph 1 Renault Fluence ph 2 1.6 dci - CT 99 xxx
Sufletele mari au intalnit intotdeauna opozitie din partea mintilor mediocre. (Albert Einstein)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adso
post 27 Aug 2005, 08:05
Post #77


Membru autentic


Group: Members
Posts: 330
Joined: 19 January 04




ma bag si eu:

si pe mine ma uluieste dorinta nebuna a unora din posesorii de logan: "forgive and forget"...

chiar ma mir ca unii s-au abtinut: "ce voiai dom'ne la 8000 de euro???" pai ce naiba sa vrei, cam acelasi lucru pe care il ofera si alte firme la banii astia sau aproape, inclusiv reno. intrati va rog pe forum.reno.ro, si dati un ochi la sectiunea clio, care se ocupa inclusiv de symbol. acolo veti gasi geamuri care troznesc, frane care caraie, "nu-mi place ca nu e loc in spate", "nu-mi place ca e suspensia moale" "vaaaaai, ce urata e" etc. dar pana acum nu am gasit nici macar un post privind rugina, cu atat mai mult dupa numai 6 luni de la iesirea din uzina.

pentur conformitate, in 2001, eu am dat pe un symbol situat ca dotare undeva intre laureate si ambition, ~8400 de euro.


--------------------
Call me Ishmael...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marafetu_80
post 27 Aug 2005, 09:13
Post #78


ZKR Power


Group: Members
Posts: 190
Joined: 17 November 04
From: Dr. Taberei Buc.




Ce am citit pana acum i-mi cam da fiori si transpiratii reci , primul lucru care o sa-l fac azi e sa fac o analiza vizuala drastica la nivelul caroseriei , iar pt unii inclusiv eu ,am muncit banul respectiv si nu vreau dupa 2 ani sa ajunga epava din Costinesti , la berlineza veche nu aveam atata rugina ,deh tratamente clasice , ulei in praguri , teroson etc mi-am luat logan in speranta ca voi scapa de aceste tratamente "speciale" dar se pare ca nu am scapat.
Acest lucru este destul de grav si daca nu este un caz izolat e fffff nasol .


--------------------
ZKR Egee 1.6MPI 2005/Preference
Beau ,beau , nu ma face sticla!!!!!!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stef_bn
post 27 Aug 2005, 09:53
Post #79


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 23 July 05
From: Bistrita, BN




QUOTE(marafetu_80 @ 27 Aug 2005, 09:13)
Ce am citit pana acum i-mi cam da fiori si transpiratii reci ... am muncit banul respectiv si nu vreau dupa 2 ani sa ajunga epava din Costinesti ...
*


Exact! Asta e unul dintre motivele pentru care vreau masina noua. Poate totusi este doar un caz izolat. Sunt sigur ca daca cei de la Dacia vor, pot merge inapoi pana la a descoperi cine anume a lucrat la masina respectiva si sa ia masurile de rigoare. Dar ma indoiesc. La rata de productie care o au momentan, un singur caz e probabil un rezultat satisfacator...d.p.v. statistic vorbind.


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6 Mpi - BN-25-SRE
Exista o solutie la orice problema, singura dificultate este sa o gasesti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 27 Aug 2005, 10:05
Post #80


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE(stef_bn @ 27 Aug 2005, 09:53)
Exact! Asta e unul dintre motivele pentru care vreau masina noua. Poate totusi este doar un caz izolat. Sunt sigur ca daca cei de la Dacia vor, pot merge inapoi pana la a descoperi cine anume a lucrat la masina respectiva si sa ia masurile de rigoare. Dar ma indoiesc. La rata de productie care o au momentan, un singur caz e probabil un rezultat satisfacator...d.p.v. statistic vorbind.
*



care motiv ca nu am inteles..era vorba de masina noua care a prins rugina...mai plauzibil era daca ziceai ca asta e motivul pentru care vrei SH nemtesc...
Politica de intrepindere a uzinelor Dacia se bazeaza pe "mult si prost"..se axeaza pe numarul de elemente vandute, nu pe calitatea lor.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
05acd
post 27 Aug 2005, 10:14
Post #81


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 25 August 05




Am scris si la vocea clientului, dar cum ei sunt "promti" astept un raspuns oficial.....le-am trimis 4 mesaje....dar nimic .....banii i-au luat asa ca ce-i mai intereseaza ...iar masina dupa ce a fost reparata la service arata ca in poze......oricum la urmatoarea pata de rugina in targ cu ea...si orice masina mi-as lua de acum inainte no sa mai fie romaneasca...pacat.

Attached thumbnail(s)
4.JPG ( Size: 100.7k ) Number of downloads: 3981
5.JPG ( Size: 95.99k ) Number of downloads: 4264
6.JPG ( Size: 90.17k ) Number of downloads: 4187


--------------------
Dacia Logan - ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stef_bn
post 27 Aug 2005, 10:17
Post #82


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 23 July 05
From: Bistrita, BN




M-am referit la faptul ca atunci cand cumperi o masina noua te astepti sa nu ai probleme cu rugina macar in primii 5 ani.
Cat despre politica firmei, ma tem ca s-ar putea sa ai dreptate, in definitiv prioritatea lor e sa vina banul dupa aceea restul (dupa noi potopul biggrin.gif )...Pacat, speram ca in sfarsit s-a schimbat ceva la Dacia, dar...ma gandesc ca inca mai am timp sa ma razgandesc ... unsure.gif


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6 Mpi - BN-25-SRE
Exista o solutie la orice problema, singura dificultate este sa o gasesti.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
05acd
post 27 Aug 2005, 10:23
Post #83


Membru incepator


Group: Members
Posts: 22
Joined: 25 August 05




Am zis intai sa vad cat este de grav, sa vad ce se face la service...dar dupa cum se vede...nimic....


--------------------
Dacia Logan - ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Anakin
post 27 Aug 2005, 10:35
Post #84


Membru


Group: Members
Posts: 157
Joined: 22 May 05
From: Bucuresti/Vitan





Pai mie nu mi se pare normal ce ai facut tu!Nu as fi acceptat reparatie in service niciodata!As fi facut reclamatie la ANPC,asta in cazul in care dupa ce anuntam producatorul,acesta ar fi mers pe burta.Sunt un pic mai lenti ei in raspunsuri si de multe ori evazivi,dar daca se face un pic presiune asupra lor,percuteaza altfel.Din poze se vede ca sa remediat bine problema,dar partea proasta e ca o sa apara iar rugina,intr-un anumit interval,in functie de cit de bine au reusit sa decapeze tabla.Asa ca daca te-ai lasat "convins" si ai vrut sa vezi "cit de grav este",asta e!Cred ca ar trebui sa cauti de pe acum sa scapi de ea,ca de rugina nu ai sa reusesti.


--------------------
Dacia Logan cameleon - B 51 ATO
Forta sa fie cu voi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cosmin_m
post 27 Aug 2005, 11:14
Post #85


Membru autentic


Group: Members
Posts: 407
Joined: 27 October 04
From: Bucuresti




05acd, in zona aia in care a aparut rugina, in partea de jos (latura comuna cu luneta), sunt trecute niste serii. Poti te rog sa verifici daca apar si la tine ?
Ar trebui sa le gasesti deasupra suportului de cheder exterior(cel care a ruginit).

[later edit] Cum am zis si in primul post din topic, aia e peticeala nu reparatie. Nu ar trebui sa accepti asa ceva, rugina oricum daca vad eu bine deja a reinceput sa apara. Daca faci tamtam la WC, te vor trimite intr-un service care va fi anuntat in prealabil ce are de facut. Vorbesc din experienta.

This post has been edited by cosmin_m: 27 Aug 2005, 11:27


--------------------
Lada / Logan 1200 / 1.6 8v ABS - B-NN-MMM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lungan
post 27 Aug 2005, 11:52
Post #86


Membru autentic


Group: Members
Posts: 961
Joined: 28 May 05
From: Focsani




Zic merci. A mea troncane peste tot dar macar nu mi-a aparut rugina. Mi se pare ca si-au cam batut joc. Ti-au reparat-o asa de forma, sa scape de tine. Eu m-as duce la OPC.


--------------------
M3 - Kia Sportage - Fiesta ST-Line Hybrid 2021
Drive carefully!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
frontEND
post 27 Aug 2005, 12:27
Post #87


Membru incepator


Group: Members
Posts: 81
Joined: 9 December 04
From: Bucuresti




fa tantam!!!! ce au facut aia din service e bataie de joc in cel mai pur sens... te duci pur si simplu .. o lasi acolo si spui ca o vrei ca noua... pt ca asta inseamna o reparatie intr-un service....daca aia vor scandal prin ziare ( na ca amenit si eu ca srs) da-mi un mail


--------------------
Volvo S 40 2.4i 2004 summum - B 03 ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marafetu_80
post 27 Aug 2005, 12:33
Post #88


ZKR Power


Group: Members
Posts: 190
Joined: 17 November 04
From: Dr. Taberei Buc.




Lucratura mi se pare mai mult decat neprofesionista , zic ca vopsitorul respectiv "a dat corigenta pe masina ta" eu zic sa faci scandal la WC, OPC etc.
Nu lasa problema asa si mai mult ca sigur acolo va reaparea rugina .
Acolo nu a facut altceva decat sa smirgheluiasca putin zona si vopsea.
Multa bafta in rezolvarea probremei.


--------------------
ZKR Egee 1.6MPI 2005/Preference
Beau ,beau , nu ma face sticla!!!!!!!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Doru
post 27 Aug 2005, 16:11
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 247
Joined: 27 May 03




Eu zic sa le trimiti si celor de la VC pozele (inainte si dupa) si sa le zici ca ar fi bine sa rezolve altfel problema daca nu vor ca pozele sa apara si in ziare.


--------------------
VW PASSAT TDI 4 MOTION - B-05-TIE
Keep It Real!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Smudo
post 27 Aug 2005, 17:06
Post #90


Membru autentic


Group: Members
Posts: 617
Joined: 7 August 05




In care ziare? Doar alea din romania precis. In schimb daca donam bani sa-si ia omul masina si sa-i dea foc la LGN in fata uzinei iti garantez eu ca o sa apara la tv cam in toata europa. Cred ca pentru faza asta ar cam merita aia un pumn peste bot, altfel nu cred ca or sa se invete minte vreodata. E vorba totusi de aproape 10000 €, nu 500-1000 €. Si chiar daca ar fi costat LGN-ul nou doar 3000 €, la o masina NOUA nu are voie sa se intimple asa ceva intr-un asa timp scurt. Daca s-ar fi intimplat treaba asta in germania omul s-ar fi dus cu OPC-ul si eventual si un avocat peste ei, le-ar fi pus masina in brate, si-ar fi luat banii inapoi si poate ar mai fi primit si ceva despagubiri. Alta idee diabolica, dar in cazul asta nimic nu mai e deplasat. Omul poate sa scrie la ADAC si sa trimita poze cu LGN-ul ruginit, pentru a-i face nemtii reclama aici. Ar putea sa le spuna asta astora de la Pitesti, sa vezi ce solutii uluitoare se vor gasi atunci, poate chiar o masina noua. Daca pe el l-au tepuit aia de la dacia si inca isi mai bate joc de el si OPC-ul roman, el de ce sa nu riposteze? Repet, e totusi vorba de ceva bani si plus de asta omul a suferit un soc din cauza asta. Poate sa le bage alora pe git sa-i plateasca si ore la psihiatru din cauza asta. Se pot face totusi multe in cazul asta. Parerea mea.


--------------------
x x - X
Cumparindu-ti Dacia, te simti de parca te-ai duce la bagaboante dar tu esti voyeur. In loc sa te satisfaca masina prin confort si performante, trebuie sa te satisfaci tu insuti, adaugind diverse chichite si bagind bani pentru a indrepta cretinismele unui producator idiot! (Marty)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
18 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 1st June 2024 - 07:51
Forum Renault